Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. október 3., csütörtök 0:55

Dombokon túl

Ezer százalékig európai dráma, annak minden pozitívumával és negatívumával. Néhol beugrott Haneke bácsi, de azért fogyaszthatóbb a stílusa. Közhely, de nem nagyon tudok róla mit írni, nem szokásom ennyit késni egy filmmel, pont ezért, de ez sajnos most így jött ki. Realistahuni ízlését nagyjából ismerve(?) eléggé meglepett ez a cucc, az ajánlásért pacsi. magával a filmmel semmi bajom azon kívül, hogy nem mozgatott meg, és hosszúúúúúúúú, de ez inkább a most már állandósult fáradtságom és időhiányom hibája, mint a filmé, így megígérem, hogy újrázom a közeljövőben (téli szünet..).

6,5/10

Értékelni nem értékelem a kört, mert sok jó nem sülne ki belőle, egy nagy szar volt. Ilyen alacsony átlagom tán még sosem volt, és az, hogy a saját ajánlásom kúszott fel csak 7,5 felé, elég beszédes. Ha lesz igény következő körre, természetesen jövök.

Avatar
Demes
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:53

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Demes » 2013. október 2., szerda 18:41

Na akkor én is lezárom gyorsan a mostani kört:
Dombokon túl
Minden adott volt ahhoz hogy szenvedés legyen az egész film a számomra, komor hangulatú, hosszú dráma. Nem az én világom általában. Aztán elkezdtem nézni és ráeszméltem hogy hát ez egészen érdekes, és viszonylag gyorsan el is ment az egész ahhoz képest hogy milyen hosszú igazából. Szóval meglepetés volt, 7,5/10

The Iceman

Amikor kijöttek a trailerek nagyon vártam, nem rossz színészek vannak benne, viszont az értékelések olyan közepesek lettek aztán el is feledkeztem róla szóval köszi hogy bedobtad. A színészek hozzák a kötelezőt, azzal semmi baj nincs viszont a történet az olyan semmilyen. Hiányzott belőle valami nagyobb csavar, valami + ami egy kicsit kihúzza az átlagból. Hát ez nem volt meg, így sajnos csak egy 7/10

A saját Scott Pilgrimemre adok egy 8ast illetve a John Carpenter 7->6,5

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. október 2., szerda 17:59

Scott Pilgrim
Nem nézem újra, nincs is rá időm, meg jól emlékszek rá. Nekem annó bejött, bár nehezen vettem fel a ritmust. Volt 1-2 nagy poén benne, meg az egész sztori tetszett (persze egy nagy baromság az egész :lol: ) Már mindent leírtatok előttem, szerintem nem rossz film, csak nagyon megosztja a közönséget. Michael Cera amúgy nekem se volt szimpi, de a Superbadben megkedveltem. A pontszám legyen 6,5/10.
Kép

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. október 2., szerda 16:12

Faust írta:Lesz baj a Dombokon túllal, kikúrtak enkórról 5 napra. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
sajnáljuk, de okt 3 éjfél a határidő :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 2., szerda 15:43

The Iceman

Még az Amerika kapitány is tiszteletét tette :D Na, nem volt ez rossz film. Szeretem az életrajzi filmeket, főleg, ha a végén még néhány adattal kiegészítik az egészet. Néha kicsit unalmas volt, de azért élveztem, és a kivitelezéssel sem volt különösebb bajom. Igazából többen összeszedtétek már a film erősségeit és gyengeségeit is, így nem tudok újat mondani.

A fényképezés kifejezetten jót tett az összképnek, valamint Michael Shannon remekelt. Amúgy is egy egész pofás színészgárda gyűlt össze, így nem volt velük baj.

Már terveztem, hogy megnézem, így jó ajánlás volt. 6,5/10

Ezzel végeztem is... hát ez a kör nem jött be túlságosan :/ No, de majd a következő jó lesz B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. október 2., szerda 15:34

Lesz baj a Dombokon túllal, kikúrtak enkórról 5 napra. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 2., szerda 15:14

Scott Pilgrim a világ ellen (Scott Pilgrim vs. the World)

Magamtól én sem néztem volna meg, de azért köszi, hogy bedobtad, nem a legjobb ajánlás, hiszen egy ismert, nem túl régi filmről van szó, de legalább nem látta mindenki korábban.
Nem is tudom, hogyan tekintettem a filmre, sokat nem röhögtem rajta, de nem is vártam ezt tőle, hiába vígjátékként lett beajánlva, egy tiniszuperhős film, rengeteg effekttel megfűszerezve, nekem is eszembe jutott a Nintendós korszak közben, ugye nem meglepő... Összességébe véve jól szórakoztam rajta, a főszereplő srác maximálisan idétlen volt, gondolom nem volt nagy erőfeszítés. :mrgreen: A homizásnak nem örültem, hogy itt is ez, de a többi szereplő korrekt volt, főleg a színes hajú lány, aranyos volt, de elég sokszor zavart a viselkedése.
Végigolvastam az értékeléseket, nagyjából Remy kollégáéval egyezik, a pontszám is, egy erős:

6,5/10.

Pont olyan film volt, amely 5/4 esetben négyes pont alatt kap tőlem, de ez a maradék egy, valahogy feldobott a hangulatával, de ennyi elég is lesz róla.

Módosítások:
A pofonok földje (Kung Fu Hustle, 2004) - 7,5/10--->6,5/10.
A horror mesterei: Tébolyító John Carpenter (Masters of Horror: John Carpenter's Cigarette Burns) - 6/10--->5/10.

Remélem mindenki befejezi időben a turnust, köszöntem mindent. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 2., szerda 11:04

Ahogy elnézem van egy kevés, nagyon kevés esély, hogy ne az én filmem legyen az utolsó :mrgreen: :lol:
"And my heart will leave you never."

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. október 2., szerda 9:28

Scott Pilgrim a világ ellen

Na, hát mondom ez egy jó VÍGJÁTÉK lesz... hát basszus, ennél nagyobbat nem tévedhettem volna. :mrgreen:
Egyáltalán nem jött át, talán ha egyszer mosolyra fordult a szám... lehet, hogy velem van a baj, bár ahogy most látom az értékeléseket, nem sok embernek tetszett ez így.
Alapból szerintem volt benne fantázia, de valahogy a megvalósítás, vagy Michael Cera... vagy nem tudom mi, de nem sikerült nekik ez úgy, ahogy eltervezték, ha meg így tervezték, akkor bocsi. :D
Lényeg a lényeg, nekem nem tetszett, három részletben néztem meg, pedig két óra sem volt. Nem volt vicces, erőltetett volt.
3/10. Köszi!

Ezzel letudtam a kört, majd később jövök egy értékeléssel, de valamiért azt érzem, hogy számomra ez volt eddig a legrosszabb kör. :roll:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. szeptember 30., hétfő 17:26

Scott Pilgrim a világ ellen

Mint kiderült én ezt már láttam, csak éppen annyira nem hatott meg anno, hogy semmi nem maradt meg. Most viszont már más szemmel néztem a filmre, és azt kell, hogy mondjam, tetszett, DE.

Michael Cera idegesítő... a story nem hatott meg, de a kivitelezés zseniális. Edgar Wrightról eddig is tudtam, hogy jó rendező, mert a Simon Pegg, Nick Frost kettőssel jó filmeket hoztak már nekünk, és a Pilgrimmel sem nyúlt mellé. (valamint ő fogja rendezni 2015-ben a Marvel új hősét, a Hangyát) A képregény és old-school játékok kombinációját zseniálisan oldotta meg, ezáltal az amúgy érdektelen storyt is úgy tálalta, hogy elfogadható lett. Érdekes, ötletes, és egyedi megvalósítás volt ez, ami nekem bejött.

Kár, hogy a storyban nyomatták a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!buzikat, meg a szerelmet. Egy faszább történettel óriási film lett volna a szememben 6,5/10

Lehet írok róla bővebben is majd valamikor, mert érdekes a film. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 30., hétfő 14:57

istimester írta:u.i: ha péntek estig kitoljuk a kört, akkor teljesen biztos, hogy be tudom fejezni.
Nem toljuk ki semeddig. Október 3, éjfél.

--->

Eszterke írta:Ha október 3-ig hozom az utolsó két filmemet, akkor azt még elfogadjátok nekem?
Bezony. :)

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: istimester » 2013. szeptember 29., vasárnap 21:51

Scott Pilgrim

Én is beszállnék. Kezdjük úgy, hogy remek minőségben szereztem meg a filmet, amihez ugye több hangsáv tartozott. Ilyet még nem éltem meg, de folyamatosan váltogattam angollól magyarra, hol melyik idegesített legjobban :mrgreen: Ha van valami komoly szintű értékelhető képregény alapja, ami miatt nem értem a filmet, akkor mea culpa az értékelésért.

Mert ez :lol: A kazárfejű gyökért kb. a második percben megutáltam, ráadásul a 24. percben azt hittem vége lesz a filmnek, de nem! :mrgreen: A főszereplő lány szerintem csinos volt. A verekedések no comment, mondjuk én a vega ellenőrökön speciel felröhögtem.

De beszéljünk inkább a pozitív részekről: :mrgreen:

3,5/10

u.i: ha péntek estig kitoljuk a kört, akkor teljesen biztos, hogy be tudom fejezni.

u.i: a következő körre már készülök egy remek vigjátékkal :mrgreen:

Avatar
Eszterke
Hozzászólások: 88
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:25
Kedvenc játékosaid: Mesut Özil, Luis Figo, Sheva, Kaká, Torres, Navas, Reus

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Eszterke » 2013. szeptember 29., vasárnap 21:44

Ha október 3-ig hozom az utolsó két filmemet, akkor azt még elfogadjátok nekem? Kedden lesz egy prezentációm a Habsburgok felemelkedéséből és... xD Időm nem túl sok van addig.
Real Madrid means triumph in victory and triumph in loss. Real Madrid was yesterday, it is today and it will be tomorrow. Real Madrid are words that I still do not know how to express.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. szeptember 29., vasárnap 13:20

Faust írta:Francois nem sokkal nyúlt mellé, ily kismerhető volnék? :-(
hát jah :lol: ezt azért nem volt nehéz megjósolni :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. szeptember 29., vasárnap 12:58

Scott Pilgrim

Ijjj. Ekkora ostoba gyökérséget régen láttam. :lol: Egy percét nem élveztem, a koncepció és a megvalósítás amennyire érdekes és újszerű, legalább annyira erőltetett számomra. Vígjáték létére kb. két mosolyt tudott kicsalni belőlem, és ennyi, amikor jöttek a vegaellenőrök, vagy mik, hát én ott majdnem kikapcsoltam, komolyan...

Még ez a Cera gyerek is irritál, ugyanúgy mint aki Cukkerbörgöt játszotta a faszbúk filmben, kb egy karakter (mindenki tudja, mire gondolok :mrgreen: ), szóval hatalmas kapufa nálam az egész úgy, ahogy van. Nem véletlenül kerültem évekig, már a trailerétől felállt a szőr a hátamon. Szorri. Francois nem sokkal nyúlt mellé, ily kismerhető volnék? :-(

3/10

The Iceman

Ez viszont kellemes meglepetés volt. A szinopszis egy tökátlag sztorit takart, ezért féltem is tőle - és valóban, nem sok újdonságot láthattunk, viszont a tálalás stílusa és minősége abszolút feledteti a tényt, hogy már láttuk ezt a filmet egy párszor. A hangulat jó, a játékidő kellemes, a fényképezés kicsit angolos. A legnagyobb pozitívum Michael Shannon, nagyon durva arca van a krapeknak, ilyen szerepekre termett. Nagy kedvencem, Ray Liotta is tiszteletét tette, bár nem erőltette meg magát túlzottan.

Összeségében egy nem kiemelkedő, de minden elemében korrekt film, tetszett, köszönöm az ajánlást!

7,5/10

A Dupa dealuri remélem villant valamit, mert ilyen fos kör még nem volt számomra, mint ez.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 28., szombat 12:20

h3x0r írta:Nem tartozok a filmklubba, de elegge szurta a szemem, ugyhogy egy kis segtiseg hogy ne tizenakarhany tizedessel irja ki az atlagokat:
Ez szép és jó, már anno is próbáltam, de valamiért nem működik. Valszeg képletként kezeli a cellát és ezért.

Avatar
francois
Hozzászólások: 299
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:40
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Olympique de Marseille, FC Parma

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: francois » 2013. szeptember 28., szombat 11:52

scott pilgrim

faust meg isti biztos oda lesz érte, garantált a 2-2 pont :lol: :lol:

nos, több szempontból is borzalmas ajánlás volt. egyrészt az imdb-s 200.000 szavazat már előre vetíti, hogy eléggé mainstream film (ennek ellenére ahogy látom sokan nem látták), másrészt sztem ebben a közegben nagyrészt borítékolható h a legtöbb embernek nem ez a világa, ergó bukásra volt ítélve.

igazából fogalmam sincs kiknek készült ez a film. a képregénynek utánanéztem, azt hittem vmi hárdkór manga dolog, de nagyjából ilyen 6 éveseknek rajzolt képsorok jelentek meg. olyan szempontból viszont jó ajánlás volt, hogy én ilyen filmet magamtól a büdös életben nem néztem volna meg, ezek a tinis dolgok baromira nem érdekelnek, egy kezemen meg tudnám számolni hányat láttam ilyen filmekből. ugyhogy a legnagyobb probléma az volt - santit idézve - hogy rohadtul nem érdekelt az egész. kajak tettem rá, ki kibe lesz szerelmes stb :roll: szóval elég nehéz pontozni egy olyan dolgot ami nem érdekel. ettől függetlenül azért nem fogom nagyon lehúzni, mert a megvalósítás totál egyedi volt, nekem nagyon bejött ez a képregényes stílus, mondhatni h ezt tette nézhetővé az egészet. a karakterek a főszereplő nyomorék gyereket leszámítva helyén voltak, de ez a scott pilgrim... basszus, belenéztem eredeti nyelven, hát ha élőben hozzászólna egy ilyen fogyatékos gyerek, biztos halálra verném :lol: a történet nem egy nagy durranás, már kb 5 perc után tudjuk h mi lesz a vége és nagyjából az is sejthető h mikor mi fog történni, így sok pluszt ez sem adott. zenék közül egy-kettő szódával elment, de soundtracket biztos nem fogok hallgatni :lol:

ami a pontszámot illeti: ha élvezeti faktorra menne a dolog akkor vhol 3 környékén lenne, de mint mondtam megpróbálom kicsit objektívebben nézni a dolgot és mivel legalább egy aránylag egyedi vmit láttam és jószívű gyerek vagyok, kap egy

6/10-et

-------------------------------------------------

módosítanék

nyomozó 8.5-ről 8-ra
jagten 7.5-ről 7-re

-----------------------------

multkor már írtam, hogy eddig nálam ez volt a legkiegyensúlyozottabb kör, majdnem minden filmre ilyen 7 körül dobtam, régebben azért egy-egy 9-es, 10-es vhol mindig becsúszott. kicsit aggódom h mindenki el lőtte a puskaporát és egyre másra jönnek majd a gyengébb filmek :'(

legjobb ajánlás: dombokon túl. mondhatni a legbátrabb ajánlás is volt. magamtól nem néztem volna meg, így örülök h láttam

legrosszabb ajánlás: scott pilgrim. tól mainstream, ebbe a közegbe sztem nem igazán való (de mégis adott egy egyedi élményt... ennek ellenére nem bánnám ha nem láttam volna)

legjobb film: kicsit csalok :D a nyomozó. odaáát én is ezt ajánlottam és mégiscsak a mi kutyánk kölyke.

legrosszabb film: margaret. alapjáraton is rossz film, de ugy, hogy még komolynak is akart látszani, csak még inkább rontja az összképet

-------------------------------------------

köszi a kört, természetesen jövök a következőre is, sőt már az ajánlás is meg van, dráma lesz h ne lógjak ki a sorból :lol:
Kép
Kép
Kép

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9203
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. szeptember 28., szombat 11:17

nmate írta:https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing

Íme, hogy mindenki tudja, hányadán áll.
Nem tartozok a filmklubba, de elegge szurta a szemem, ugyhogy egy kis segtiseg hogy ne tizenakarhany tizedessel irja ki az atlagokat:
Kijelolod a cellakat, Format -> Numbers -> 1,000.12____2 decimals
Kijelolod a cellakat, Formazas -> Szam -> 2 tizedesjegy

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. szeptember 28., szombat 11:05

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... sp=sharing

Íme, hogy mindenki tudja, hányadán áll.

Avatar
Tádám
El Siete
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:28
Kedvenc játékosaid: Raúl, Pipita, Morientes, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Újpest
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Tádám » 2013. szeptember 28., szombat 10:38

The Iceman

Na, nekem ez nagyon tetszett. :D
Valamiért már az első jelenet megfogott Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor "dumált" a csajjal Ricsi... :mrgreen:
Michael Shannon szerintem jól játszott benne, ő vitte a filmet persze, nagyon tetszett a kiejtése, a szerepe, szerintem remekül csinálta. Ez plusz pont volt nálam.
Persze a történet nem nagy szám, ezt persze úgy értem, hogy nem volt benne semmi új, valami különleges..., de valamiért ez most elkapott engem, és tetszett a kivitelezés, meg úgy összességében a film.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jó volt amikor Ricsi elvesztette a fejét és beindult... Szóval szerintem egészen jó kis film, engem kifejezetten szórakoztatott, és nem untam egy percig sem.

Köszönöm az ajánlást 8/10.

Na, már csak egy van, végzem a határidőre. :mrgreen:
Rengeteg klubnak van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet... Hala Madrid!

Hierro azt mondta: "Raúl egy Ferrari, amely idővel mindenkit le fog hagyni."- Igaza volt !

VARANE


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 82 regisztrált és 0 vendég