Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2017. április 20., csütörtök 10:39

messideco írta:Gyerünk srácok, kapjuk össze magunkat :) Én is jövök szombaton a Celdával :shutup:

Az egy másik film. :lol:
Love football, hate antifa.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 20., csütörtök 10:35

Gyerünk srácok, kapjuk össze magunkat :) Én is jövök szombaton a Celdával :shutup:
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 19., szerda 17:43

Veidt írta:Más: már megvan az ajánlásra szánt film, de ahogy nézegettem a táblázatot, még elég sok az elmaradás, az ajánlók részéről is, így szerintem legyen kéthetes a szünet, 27-ig, mert holnapig tuti nem kerül minden pótlásra. De ahogy írtam, megvan a film, szóval részemről mehet most is, csak ha már ebből a célból tartjuk a szünetet, akkor érdemes tényleg megvárni mindenkit. :)
Jövő hét csütörtökig szünet, legyen szíves mindenki hozza az elmaradását!
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. április 19., szerda 14:24

Pusza formalitás

Hű. Már régóta tervezgettem a megnézését, de valahogy sosem szántam rá magam, úgyhogy örültem az ajánlásnak. Tudtam, hogy egy igazi mestermű... ezt a megtekintés után csak megerősíteni tudom. Nagyon szeretem a lélektani síkon mozgó, egzisztenciális kérdésekkel foglalkozó thrillereket, de ez még ezek között is csúcskategória. Zseniálisan bontakozott ki a történet, a párbeszédek és a színészi alakítások tökéletesek, a zene csak pont annyira "erős", amennyire kell.... áh basszus. Nagyon tetszett.

Nem hiba, de én pl. a felügyelő karakteréről szívesen tudtam volna meg többet is.

9.5/10


Egyébként hasonló vonalon mozogva még ajánlom a Mementót (bár ez vszeg a legtöbben ismeritek) és a Kiállhatatlant (Den Brysomme mannen). Ez utóbbi egy norvég film, hasonló alapsztorival.

Más: már megvan az ajánlásra szánt film, de ahogy nézegettem a táblázatot, még elég sok az elmaradás, az ajánlók részéről is, így szerintem legyen kéthetes a szünet, 27-ig, mert holnapig tuti nem kerül minden pótlásra. De ahogy írtam, megvan a film, szóval részemről mehet most is, csak ha már ebből a célból tartjuk a szünetet, akkor érdemes tényleg megvárni mindenkit. :)
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 18., kedd 23:59

Faust formalitására is kíváncsi leszek, szerintem be fog neki jönni :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8353
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2017. április 17., hétfő 23:52

Carandirura be lehet nekem irni egy 6-ost, holnap este írok róla bővebben.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2017. április 17., hétfő 21:11

Puszta formalitás

tegnap este újranéztem. nyilván nem ütött akkorát, mint elsőre, de ez még mindig egy nagyon jó film. igazából Miki leírta amit gondolok. még párszor biztos megnézem, most is felfedeztem pár dolgot, amit elsőre nem. a 2 főszereplő előtt le kalappal, megérdemeltek volna valami díjat. irigylem azt aki először látja majd a filmet, nekem hatalmas élmény volt annó. :D
9/10
Kép

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2017. április 17., hétfő 19:43

Örülök, hogy eddig bejön nektek, itt aztán tényleg igaz a "Jobb adni, mint kapni" örökérvényű. :)

Még a végén én leszek az, aki a legkisebb pontszámot adom a filmre. :ike: Bár a filmek topikban volt akinek nem tetszett, nem is lehet elvárás, hogy mindenkinek tetsszen.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 16., vasárnap 3:34

Adjunk új nevet a topicnak, Pusztán filmklub
"And my heart will leave you never."

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5899
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Süti » 2017. április 16., vasárnap 1:15

Puszta formalitást hozom majd én is, már majd' 1 hete megnéztem, de még mindig nehéz összeszedni róla a gondolataimat. :ozil:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 16., vasárnap 0:19

Már ezért megérte. Ez a klub lényege! :'( :sziv:
"And my heart will leave you never."

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 15., szombat 23:55

Puszta formalitás

:ozil: :ozil: :ozil:

A turnus filmje! Le vagyok taglózva, nem találok szavakat. Az, hogy a film megnézése után valami ennyire, de ennyire nyomot hagyjon bennem és gondolkodjam a szálakon és visszapörgessem a filmet, hogy jobban megvizsgáljam és megértsem és aztán elképedjek... wooooow. :taps:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Neme is tudok mit írni, mert még mindig elvagyok képedve és szerintem ezt a filmet valamikor a közeli napokban újra megfogom nézni... pedig neki álltam én is nyomozóskodni, hogy mi történt és teljesen át lettem bacva. Pedig így visszagondolva, teljesen logikus. A legelejétől kezdve, de hogy ez mennyire nem esett le nekem, hogy mennyire nem jöttem rá, az elképesztő. És, hogy mennyire elrejtették úgy a csavarokat, hogy azok nem voltak elrejtve, és csak nagyon kevesen vágják az egészet már az elejétől, hogy mi van... atyaég. Zseniális.
Zseniális alkotás. Ez az átverés, és a legvégén való koppanás, amikor rájön az ember, hogy mi va'? Hogy mi?Fantasztikus. És annyira elfoglalja az agyat a gondolkodás, hogy hibát fel sem tudok sorolni, mert nem azon agyalok, hanem hogy mennyire át lettem verve. Ahogy az elején a pisztolycső szembe fordul, dördül, szaladás az erdőben, a fény, és itt megjegyzem hogy a zene az valami idegörlő, én már a kezemet rágtam, csak nehogy valami csúnyát mutassanak mert ott kapok szívinfarktust, az eleje valami kemény horrorba is beleillene.
Aztán a kérdezősködés, hogy kineveti, hogy ő Onoff a rendőrfőnök, aztán hirtelen meg elhiszi, mert tud egy idézetet. Én itt elvoltam képedve, mondom jó át lettél baszva, tuti nem Onoff. De az volt. Ahogy Norbi leírta,
pont ugyanazokon gondolkodtam én is, és futott át az agyamon... és a legvége... ahogy Norbinak sem, nekem sem sikerült elsőre rájönni a dolgokra... de az a tejes szitu, amikor megkérdezi: még nem tudja? és mondja az öreg: Nem tudja, te sem tudtad, senki se tudta. Igen a végén visszapörgettem, hogy én is teljesen megértsem,
hogy most ez mi is?
Nagyszerű. A saját gyilkosságáról faggatják ki, mielőtt a túlvilágra lépne? De miért? És ki a felügyelő akkor,
a beléptető a túlvilágra? Vagy Isten, vagy ördög? Vagy maga Onoff? KI Ő? ÉS miért kell lenyomozni? Vagy ő Leonardo da Vinci és az a feladata, hogy akik már meghaltak kinyomozzák, és tudatosítsák bennük, mi történt? Vagy csak azokkal akik öngyilkosok lesznek? De biztos valami bennfentes, mert azt mondta Onoffnak,
hogy sikeres lesz a kézirata. Úristen, én itt befejezem, ez kész. :lol:


A turnus filmje szerintem, mindig szokott lenni egy turnus filmje. Mint egykoron a Das Boot, vagy Istenek Városa vagy mint ez. Ami nem merül ki annyiban, hogy megnézed és értékelőt nyomsz, hanem amit megnézel beleivódik az agyadba és nem fogok tudni elaludni, mert ezen fogok kattogni, legalábbis egy ideig biztos. A szereplők tökéletesen lehozták, amit le kellett. A gépelő az valami csodálattal tekintett a főhősünkre, a felügyelő parádés. Gérard Depardieu pedig... neki szerintem élete filmje ez, ennél jobb neki szerintem amiben főszereplő nincs is. Mondjuk nekem a Pofa be is király. :mrgreen:
Pazar film, pazar történet, pazar csavarok, és pazar az egész!

Ha jól emlékszem Filmklubos tagságom során egyszer adtam 10 pontot... a Das Boot-ra. Most mivel friss az élmény, és mivel ez a két óra játékidő olyan egy órának tűnt, hadd szóljon!

10/10! Köszönöm az ajánlást, nagyon szuper!
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 15., szombat 20:41

Mikor szoktunk hétfőn ajánlani?
Vagy 20-án hozod csütörökön (1 hetes pihenő) vagy 27-én (2 hetes), szintén csütörtök. Attól függ mennyi elmaradás lesz.
Remélem elég lesz az 1 hetes pihenő, és igyekszik mindenki hozni.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. április 15., szombat 20:20

Nekem egyébként akkor 24-én, azaz hétfőn kell majd ajánlanom következőnek? Vagy már mehet 20-án?
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 13., csütörtök 10:53

Ez jól jön most, a Celdára nem vitt rá a lélek még. Ünnep? Dolgozok egész hétvégén, mint az atom. :/
"And my heart will leave you never."

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 13., csütörtök 0:43

Úgyis a felénél tartunk, ha nem nézzük az utolsó 3 kört, amelyekben a "győztesek" fognak csak ajánlani. :)

Tehát itt a csütörtök, Veidt jönne, de "pihenünk" - mindenki rendezze április 23., vasárnap 23:59-ig az elmaradását! :coffee:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
L.Miki
Hozzászólások: 2972
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:16
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2017. április 13., csütörtök 0:32

lordgabi írta:Az ünnep hetén 1 hét szünet jöhet, hogy mindenki rendezze nyugodtan a dolgait, elmaradásait?

Vagy robogunk tovább? :hmmm:
Én csak azért nem hozom a következő filmet mert sokan tartoznak és ne legyen kavarodás. Szóval szerintem belemehet egy hét szünet, hogy mindenki tisztázza magát ls nulláról induljunk. Gyerekek hozzátok a filmeket!!
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

Avatar
Veidt
Hozzászólások: 1780
Csatlakozott: 2016. február 27., szombat 20:58
Kedvenc játékosaid: guti, de rossi, arbeloa
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Veidt » 2017. április 13., csütörtök 0:28

Nekem ugyan nincs elmaradásom, de szerintem jo lenne egy szünet.
JUANITO MARAVILLA

LM19 - TK8 :sziv:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2017. április 13., csütörtök 0:22

Az ünnep hetén 1 hét szünet jöhet, hogy mindenki rendezze nyugodtan a dolgait, elmaradásait?

Vagy robogunk tovább? :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: gunner » 2017. április 12., szerda 12:38

Jaja, nekem is van ilyen film, amit csak úgy meg akarok nézetni emberekkel, ezért jött kapóra a filmklub. Ilyen volt anno a Mulholland Drive, a The Talented Mr. Ripley vagy sok más odaát. Ebben a körben viszont próbálok kutatni, szűkül már a listám :)
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 126 regisztrált és 0 vendég