Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Anyaka
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Madridista Filmklub

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 8., szerda 20:59

Santi írta:A régi környék (Garden State) - 2004

5/10

Ezek a nők... Felvitték a pontszámodat neked is. :lol:
Egyébként messze a leggyengébb film ebben "különleges" a műfajban, amit eddig láttam. De hát Natalie, az Natalie... :D Talán majd valakinek nem tetszik ő sem annyira, és akkor kompenzálja a jószívűségünket.

Santi
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 8., szerda 18:38

A régi környék (Garden State) - 2004

Amikor a film műfajára pillantottam abszolút megörültem, hogy végre megjött az a fasza kis vígjáték, amire már oly régóta vártam, de nem, ezt korántsem nevezném vígjátéknak.
Ugyan megvoltak a film vicces elemei, de inkább egy romantikus drámának mondanám, ami főleg a főszereplő lélektanával és jellemfejlődésével foglalkozik (amiből előbbit ugye annyira nem szeretem).
Azért ez sokkal könnyedebb mint mondjuk a Rundskop vagy Shame mélylélektani drámái, ezen a szinten még fogyasztható számomra is a dolog, viszont mostmeg hiba csúszott forgatókönyvbe, nem is kicsi.
Konkrétan nem igazán értettem hova akar kilyukadni az egész. Lassan haladt a film, ahogy a játékidő fogyott történtek dolgok, de mintha nem szólna az egész semmiről, nem éreztem egy célt ami felé haladna a film, alakulgatnak a dolgok majd egyszercsak véget ér és kész.
Ennek köszönhetően a mondanivalóját sem igazán tudnám megfogalmazni, úgyhogy majd aki kicsivel is okosabb a témában, mint én (nem nehéz :D) az majd homályosítson fel legyen szíves a film után.

Ezen és a történettelenségen kívül még a főszereplő ábrázata is szinte végig kiakasztott, cserébe Natalie Portman üde szinfolt és csak miatta lesznek kellemes emlékeim a filmről.
Portman kisasszony meg is lágyította a szívem annyira, hogy ne legyek túl kemény a pontozással, így adok egy ötöst, de csalódtam.

5/10

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 7., kedd 22:26

Forró éjszakában (In the Heat of the Night) - 1967

Az ennyire régi filmeket mindig nehéz a helyén kezelni, viszont ezúttal nem sokszor éreztem zavarónak film korát.
Sokkal jobban zavart az, hogy a film történeti szála mennyire gyengécske volt, bár azt is fontos megjegyezni, hogy talán a hangsúly nem is ezen volt, hanem inkább a fekete-fehér alapkonfliktuson, legalábbis a film nagyon kereste a "kényes helyzeteket", bár néha már talán túlságosan is erőltette vagy nemtom lehet, hogy ez télleg ennyire erős és nyilvánvaló volt még akkoriban. A legjobb dolog, ami viszont tetszett Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!az szorosan kapcsolódik ehhez, mégpedig a rendőrfőnök jellemfejlődése (és játéka amúgy), ahogyan eleinte ellenszenvvel és megvetéssel viseltet Tibbs iránt, mint a többiek, csak azért mert néger, de aztán a film végére folyamatosan fejlődve már egészen barátivá válik a kapcsolatuk.
Ez nagyon jól volt megcsinálva és 1-2 jelenetet is nagyon jól megírtak Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!(amikor az özvegy először találkozik Tibbs-el és nem fogadja a vigasztaló közeledését, az Endicott és Tibbs közötti pofonváltás, a bandás jelenet, aztán amikor kerek-perec kijelentik, hogy őt nem szolgálják ki, vagy amikor kiakad a kislány bátyja, hogy nem küldték ki a szobából a "niggert" így szégyenbe hozta a hugát stb. stb.)
És ezek nagyon kellettek, mert nélkülük igen kevés lett volna a film, így viszont egész jó volt és csak azt a fránya krimi vonalat sajnálom, ami lehetett volna erősebb is és akkor a pontszám is lehetett volna akár 7,5-8 környéke, de ez így most megmaradt egy a korához képest egészen jó, de maximum egyszer nézhető filmnek az emlékeimben.

6,5/10

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:55

Jaa, na én ezen az ajánlás+2hét dolgon szerintem átsiklottam még anno. Így már nem kell. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 20:54

Kerlon írta:a madridista filmklubos oldalon nem tudnád feltüntetni a határidőt
De feltudnám, csak annyira egyértelmű, hogy szerintem felesleges. Minden filmre az ajánlástól számítva 2 hét van + 1 hétvége.
De ha ezt még mindig bonyolult kiszámolni (bár nemhiszem), akkor nézd úgy, hogy tegnap kértem a Red-et, most vasárnap fogom az In the Heat of the Night-ot kérni mindenkitől, jövő hét vasárnap értelemszerűen a Garden State-t és így tovább szépen sorban.

Kerlon

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:43

Ó hát nagyon ráérek. A Forró éjszakábant már a múlthéten megnéztem írtam is értékelést. Amúgy a madridista filmklubos oldalon nem tudnád feltüntetni a határidőt, ha szépen megkérlek? Néha elfelejtek ide benézni. :x :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 20:40

Most vasárnapig kell az In the Heat of the Night, jövő hét vasárnapig a Garden State, szóval még ráérsz Kerlon. :kacsint:

Kerlon

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. május 6., hétfő 20:38

Garden statenek mi a határideje? Ráérek vele pénteken még? ZH és beadandó hetem vvan. :angry:
K

gunner
Kedvenc játékosaid: Deco, Messi, Zidane, Puyol,Ramsey

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. május 6., hétfő 20:29

Holnap a Garden stat-et én is hozom.
Remélem nem áll le a harci kedv, és mindenki befejezi a kört. Eddig egész érdekes a felhozatal.

RealRaúl77
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 19:47

Meglesz! :-) Lehet a napokban írok majd pü-ben, ha esetleg be kellene ugranom ajánlóként, nem biztos, hogy mindig elérhető leszek csütörtök délután/esténként.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 19:19

Oké, nem probléma egyébként, lehet kérni haladékot és adok is ha indokolt a dolog, a gond mindig azokkal van, akik egy szó nélkül csak úgy eltűnnek. Május 26.-ára éjfélre viszont már legyen meg majd az első 4 film neked is. :kacsint:

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 19:13

Két hetet kérnék. Most van az egyetemen a 13. hetem, jövőhét 14. Utána lazulás, de addig.... :kivagyhe:
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

R.I.P. Godfather

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 19:09

Meddig kéred a haladékot? Amúgy 13. meg 14. hét az nem április elején volt valamikor? :smile:

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2013. május 6., hétfő 18:16

Nekem van ez az egyetem. Most vagyok a sűrűjében, 13. 14. hét, elég sok teendővel. Kérnék egy két hét haladékot addig, ha nem probléma. Aztán póthéten, meg vizsgaidőszakban lesz időm behozni a hátrányt, de ez nagyon húzós két hét lesz. Az alvás is nemkívánatos személy lesz, nem hogy a filmezés. :/ :/

R.I.P. Godfather

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 6., hétfő 10:45

goregrind írta:úgy döntöttem abbafejezem ezt a kört
Oké, akkor majd várunk vissza, illetve Milanitot is, mert tőle is búcsút kell vegyünk.
Egy kicsit én is el vagyok maradva, a héten jövök is majd gkovi filmjével biztosan, de sztem a Garden State is belefér majd. Az állást frissítettem.

L.Miki
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: L.Miki » 2013. május 5., vasárnap 17:37

Bosszú - Jeremah ajánlása

Elnézést kérek a késésért így máris az elején, de nagyon elvoltam havazva a szabadidőt tekintve, most azonban az elkövetkezendő 3 nap alatt már hozom az értékeléseket.

Nagyon érdekes, elgondolkodtató, véleményt kifejtő filmről van szó. Remek ajánlás, hiszen egy olyan témát dolgoz fel, ami megdöbbentő.
Érdekesen indul a film. Az eleje, mintha egy családi film lenne olyan. Adott egy békés bácsi és egy öreg kutya, kihinné a film legelején - a címet nem tudván, ami megint ellett nagyon "magyarosítva"- hogy ez egy ennyire drámai film. Aztán a tónál minden megváltozik és tulajdonképpen elkezdődik maga a film, - irodalmian kifejezve magam- a "tárgyalás".
Aztán pedig jött a befejezés ami csak úgy, cakkon pakk lezárja a filmet. Így kérdéseket fennhagyva az ember gondolataiban...

Nagyon nehéz erről a filmről beszélni. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Van egy öregember akinek a kutyáján és az üzletén kívül nem sok mindene van már. Tulajdonképpen nem értettem a három fiú gondolkodását a film legelején, vagyis egy fiút nem értettem, méghozzá azt aki meghúzta a ravaszt. Neki ez mire volt jó? Miért kellett?
Valakibe bele akart kötni, hogy nagynak tüntesse fel magát a többi haverja előtt, ami sikerült is. De ha valamit elkövetünk annak vállaljuk a következményeit is. Én például ha valamit elkövetek, annak a következményeit minden téren felvállalom. Aki nem így tesz, az egy gerinctelen kétlábú, aki csak él a semmiben...
Ennyi idősen mint a főszereplőnk, hasonlóan cselekedtem volna, viszont fiatalabban már nem egészen. Azonban a vége nagyon érdekes, hogy két ember életet is követel az ember hülye gondolkodása...

Még annyit a végére, hogy a főszereplőnk elég jól hozta amit hozni kellett.

A pontszámom:

6,5/10

Aztán hamarosan jövök a következővel is.
2014: La decima
2016: La Undécimo
2017: La Duodécima
2018 - La Decimotercera
Gracias Zinedine Zidane, Gracias!! :salute:

goregrind

HozzászólásSzerző: goregrind » 2013. május 5., vasárnap 16:22

Nálam hamar elfogyott a lendület és úgy döntöttem abbafejezem ezt a kört, inkább a World of Tanks-ot tolom ráérő időmben, ajánlom minden kocka és leendő kocka figyelmébe! :D
Majd az "igazi" körben visszatérek.

Anyaka
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. május 4., szombat 20:21

Garden State (2004)

5|10

Érdekes film, de gyenge a főszereplő játéka. Semmi fokozatosság nincs a jelleme változásában. Natalie Portman feldobta egy kicsit a filmet, és a pontszámomat is, az egész kellemes zenék mellett. Ettől függetlenül vígjátéknak már az elején baromi soványnak tűnt. Értettem az apró humorokat, de ez egy vígjátéknak kevés. Próbált groteszk művészfilm lenni, de erőtlen próbálkozás volt. Láttam már jobbat ebben a ritka műfajban, ez egy közepesnek elmegy maximum.
Ha úgy tekintek rá, hogy egy romantikus film, akkor megkapja az 5-öst, de csak akkor. Lányoknak sok csokival még belefér.
Zach Braff próbát tett ezzel a műfajjal, de szerintem túl tapasztalatlan volt még hozzá, hogy ilyennel kezdjen. Annak ellenére, hogy leszólom sikeres lett, mint egy alacsony költségvetésű film jó befektetés lett, amit a jól elköltött költségvetésnek köszönhet, amik növelték a hatást. Így megkapta a kezdeti hírnevet, és ezt a különleges ritka stílusnak köszönheti, hogy kitűnt a nem túl nagy tömegből. Natalie Portman nevével meg főleg. Illetve jól választott zenéket. (Coldplay, Lionel Richie, stb..)

Annyira nem jött át. Kíváncsi leszek a véleményetekre.

lordgabi
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. május 3., péntek 20:10

Forró éjszakában (In the Heat of the Night, 1967)

Köszönöm az ajánlást, bár híres, sikeres filmről van szó, korábban nem nagyon olvasgattam róla, de mintha hallottam volna már a címét, számomra nagyon jó ajánlás, ismét. :-)
Még tegnapelőtt éjszaka megtekintetten, de csak most jutottam ide, hogy értékeljem, tetszett, jó kis film, röviden ennyi a véleményem róla, jó kis hangulatot teremtett, ahogy meglátszott rajta a kor is, de ez abszolút nem volt zavaró tényező most. Felcsendült benne pár Ray Charles muzsika, amelyek már szóltak itt a Filmklubban, az is nagyon jó film volt, de ez azért nem hagy örök emléket bennem, nem sokszor nézős, legalábbis számomra. Jó szívű leszek, megy rá + fél pont is, azért minőségi, lassan 50 éves darabról van szó:

7,5/10.
Ex-szerkesztő.
Kép
HUNGARY ESPANA REAL MADRID UKRAINA BRAZIL

2015. november 25. UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. május 3., péntek 18:39

L.Miki, Milanito és goregrind még nem olvastam az értékeléseteket a Redről, el ne felejtsétek, hogy a határidő vasárnap 23:59!

Vissza: “Minden más”