Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. július 30., csütörtök 23:14

AZ ÁTKELÉS MADARAI

Sonic tökéletesen összefoglalta azt, amit gondolok az egészről a spoiler alatt. Az a karakter... ember...

Ettől függetlenül egy gyönyörűen fényképezett alkotás, amin látszik, hogy sokat foglalkoztak vele, és bár rettentő szép képekkel operál, mégis sokszor furcsán néztem, mikor a túlsterilizálás előjött. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Patikára polírozott verdák a semmi közepén, frissen vasalt ruhák, hófehér gatyák a putriban. Hát jó... kicsit kizökkentett, bár ez magát az élményt nem igazán befolyásolta.

A sztori eredeti, sőt még akár izgalmasnak is mondható, mert nem egy jól megszokott Kolumbiában játszódót, vagy bárhol a világon máshol játszódóSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! drogháborúról szól. Mégsem tudtam igazán élvezni, mert számomra ez a történetvezetés már majdnem Tarr Béla szint volt. Kegyetlen lassú volt, szinte szenvedtem vele.

Viszont ajánlásnak teljesen pozitív, mert egy olyan történetet ismerhettem meg, amiről még csak nem is hallottam korábban. Ezért jár a pacsi. 6/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 30., csütörtök 21:43

soadroli írta:
Realfan1 írta: Tropa de elite / Elit halálosztók
már láttam nagyon régen, de semmire nem emlékszek :D
Parádés. 9/10. Klubbon kívül :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 30., csütörtök 20:24

Realfan1 írta: Tropa de elite / Elit halálosztók
már láttam nagyon régen, de semmire nem emlékszek :D
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 30., csütörtök 19:48

sonic írta:Nem tartom kizartnak hogy mnegnezem majd megegyszer vagy a rendezo masik filmjet amit Petr emlitett.

Ennyit hadd offoljak. Az El abrazo de la serpiente egy eleg mas hangvetelu film, de ugyanigy az autentikussagra torekszik. En tovabbra is nagyon ajanlom. Aki akciofilmet var csalodni fog, de a film egy igazi utazast iger. Nekem az utobbi egy-ket evben talan a legjobb filmelmenyem volt. Nalam egy fokkal magasabb polcon van, mint amit ajanlottam, legalabbis szamomra.

Ha valaki raveszi magat, hogy megnezze irjon, hogy milyen volt, kivancsi vagyok a velemenyekre. :)

Na de offbu ki: A Pajaros de veranoban egyebkent ezt szeretem igazan elvonatkoztatva attol, hogy mirol is szol a film. Rengeteget lehet rola beszelni, mindenki mas szepseget talal meg benne es massal ert egyet, megis a legtobbek pozitivan velekednek rola. Ahogy lent is kialakult egy jo parbeszed. Orulok, hogy sikerult kicsit felpezsditeni a topicot.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 30., csütörtök 18:53

Pájaros de verano:

Nos, kezdem azzal hogy engem merhetetlenul felidegelt ez a film. Ugy latom ellenkezo erzelmeket valtott ki belolem mint a tobbsegbol.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Elkezdodik a film azzal a felutessel hogy a hagyomanyok naaagyon fontosak, stb.. Ennek a fo szoszoloja a rendkivul ellenszenves Úrsula. Ugy voltam vele hogy jo-jo persze, de azert 2 forintert tuti eladnatok egymast ha azt diktalna az onerdek. Aztan ahogy ismerkedtunk a karakterekkel, az eletvitelekkel, nezeteikkel, kezdett bejonni a ciganyos rongyrazas szalmakunyho helyett kacsalabon forgo putrikkal a puszta kozepen, akkor megfogalmazodott bennem (tudom szivtelen es gonosz vagyok), hogy remelem valami hulyeseg miatt halomra meszaroljak egymast. Es bejott... Ursula kepmutatasara nincsenek szavak. Eszre sem veszi hogy sajat magat arcul kopi azzal hogy a selejt fiat a vegletekig vedi akar a tradiciokkal szembemenve is (meg a jozan esszel), de aztan a lanyat es az unokait kvazi halalra iteli mert egy waju vagy micsoda az nem elhet csak ugy akarhogy (inkabb dogoljetek meg velem, minthogy mashogy eljetek). Vegtelenul szanalmas, es visszataszito volt az egesz film alatt. A vegen a kivulallo ficko jol mondta "asszony, nem ered meg a golyot sem".Ezt leszamitva egy szimpatikus es egyedi amolyan drogkartel origin-story volt.

Jo film volt. Amint mar leirtatok, jo karakterabrazolas es szep fenykepezes jellemzi. Emellett szerintem a cselekmeny is jol van koreografalva, en nem ereztem sehol hogy unalmas lenne, szepen sorjaban jol felepitve kovettek egymast az esemenyek, a tempo egyenletes es az egesz story jo ivet ir le. Nekem a szineszekkel nem volt bajom, szerintem jo volt igy, termeszetes hatast keltett, mint ahogy az egesz film is. Nem tartom kizartnak hogy mnegnezem majd megegyszer vagy a rendezo masik filmjet amit Petr emlitett. Köszi az ajanlast!

7/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. július 30., csütörtök 18:51

Na akkor jövök az ajánlásommal én is, bocsi, hogy kicsit hamarabb, csak nyaralok és most volt egy kis időm.

Tropa de elite / Elit halálosztók
https://m.imdb.com/title/tt0861739/

Korábban beszéltem Remyvel, hogy még nem látta, akkor döntöttem amellett, hogy ha lesz új Filmklub akkor ez lesz az ajánlásom, mert szerintem mindenkinek látnia kell egyszer.

A film az Isten városához hasonlóan a brazíliai favellákban játszódik. Azért hoztam fel pont a City of godot, mivel sokan ahhoz hasonlítják, pedig teljesen más. Stílusban is, mivel ez inkább akciófilm, míg az egy dráma. Elképesztően valóságű bemutatása Rio de Janeiro nyomornegyedének. Van benne mindenről szó, mint például rendőri korrupció, drogkereskedelem, társadalombeli szakadékok.
Nagyon nem is akarok belefolyni jobban, remélem nem látta még a többségetek.

Vasárnap érek haza és megírom a Short term 12 illetve a Pájaros de verano értékelését is.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 30., csütörtök 15:26

Jól van nyugi van, ha nem hát nem :mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 30., csütörtök 15:25

Most volt szunet, lonak a faszat mar.

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 30., csütörtök 13:49

soadroli írta: Én javasolnék 1 hét szünetet, ha többen úgy állnak... :D
Faustnak meg sok boldogságot! B-)

Most volt szunet. :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 30., csütörtök 13:24

Én javasolnék 1 hét szünetet, ha többen úgy állnak... :D
Faustnak meg sok boldogságot! B-)
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 30., csütörtök 13:00

Nem 20 eve vagyunk egyutt, naszejszakara mar meg van a program. :mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62625
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. július 30., csütörtök 12:48

Faust írta: Sracok nekem holnap eskuvo, azt se tudom hol all a fejem, jovo heten hozok mindent. :-(
Nászéjszakás programra is tudunk filmet ajánlani :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 30., csütörtök 12:32

Sracok nekem holnap eskuvo, azt se tudom hol all a fejem, jovo heten hozok mindent. :-(

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 30., csütörtök 10:53

füst írta: ...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem tok logikus dontes volt azon okok miatt is, amiket leirtal es nem vadolnam a filmet azzal, hogy ezzel elrugaszkodott a valosagtol. Az mas kerdes, hogy egy hibas dontes volt, amibe belebukott, nem is kicsit. Az mas kerdes, hogy te nem igy dontenel. :D De mivel vitazunk rajta szerintem tiszta, hogy van aki igen. Ahogy Rapayet is.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 30., csütörtök 10:21

Pipita írta:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Akkor ezt benéztem, elnézést. :mrgreen: De ettől függetlenül a családja és szerintem védhető döntés a részéről, vagy hát a lényéből következik, hogy nem áldozta be. Egyébként egyetértek veled, meg szerintem minden néző is. A gyereknek minden egyes másodperce maga a pokol és halált érdemel azonnal, de ettől függetlenül szerintem Rapayet (köszönöm a nevet. :mrgreen: ) szempontjából teljesen vállalható döntés hogy nem adta át a családja tagját (aki nem a fia, még egyszer elnézést. :lol: ). Nem ért ennyit Leonidas élete, de a család egybentartására tette fel az életét. Ironikus, hogy pont ez lett a családja veszte is. Egyébként gondolj bele hogy mit tett volna akkor a Rapayet és a felesége kapcsolatának, hogyha a testvérét áldozza fel. Oké, hogy Rapayet fel tudta áldozni a legjobb (az egyetlen) barátját, de ezt a terhet nem mindenki képes elviselni. Tartom hogy jó lépés volt tőle megtartani a nyomoroncot. Igazából talán nem is tudott jól kijönni ebből a helyzetből már sehogy sem.

Amúgy én is gondolkoztam a film közben, hogy vajon csak megerőszakolta, vagy meg is ölte, esetleg mindkettő, bármilyen sorrendben. Igazából mindegy is, a lényeg hogy örökre tönkretette a két család viszonyát.

Érdekes még szerintem az is amúgy - ebbe csak most gondoltam bele - hogy Rapayet tényleg a családra tette fel az életét, és ezzel a hozzáállással mennyire megbukott apaként. Gyakorlatilag egyik gyerekének sem tudott átadni semmit. A lánya Ursulát tisztelte és szerette leginkább, a fiáról meg annyit tudtunk meg, hogy unja a lovaglást és inkább repülne - mert őt már elvitte a gazdagság és a jólét. Közben meg nem is érdekli őket igazából semmi ami az apjuk számára értékes.
Leonidas meg szóra sem érdemes, ő ahol meg lehetett bukni ott megbukott.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Ajj, nem tudom.
Értem az érvet, Rapayetnek elemi fontosságú a család védelme. És Leonidas a család része, ergo a a családfőnek legfőbb motivációja az, hogy megvédje Leonidast és vele együtt a család egységét.
Viszont erre is kínál az élet megoldást, ami feloldja a konfliktust. Leonidast ki kellett volna tagadni a családból. Végig irtó gyökér volt, ahol csak tudta lejáratta a családot, szégyent hozott a viselkedésével, alkoholizmusával... vagy amikor kutyaszart etetett valami fogdmeggel Aníbal ünnepségén. Már ekkor mondani kellett volna a kis nyomoréknak, hogy utolsó dobásod volt, ha nem húzod meg magad, ez már nem lesz többé a te családod, és nem leszel többé vájú. Vagy mi a neve annak a törzsnek.
Az erőszak után pedig nem is lett volna szerintem más ésszerű megoldás, pláne hogy semmi megbánást nem tanusított, miközben az anyja köpte be abban a kis bódéban mint légy a szart, akkor is mosolyogva mondta hogy úgyis meg lesz védve. Teljesen javíthatatlan eset, hiába védik meg, hiába nyerik meg a háborút, legközelebb újra csinál valami olyat ami miatt fájhat mindenki feje.
Leonidas egy menthetetlen veszélyforrás volt, aki nem tisztelt semmit és senkit, nem zárhat össze mögötte a család. Az anyja bánkódhat miatta, de ha magába néz, akkor ő is tudhatja, hogy a fia megbocsáthatatlan dolgot tett, egy másik családfő lányával szemben, ami minden elemi szabály ellen való, Rapayetnek minden joga meglett volna hogy feláldozza.

Merthogy Rapayetről tudjuk, hogy jóval azelőtt hogy beházsodott, a saját családját szintén egy családvitában mészárolták le, így egyszer már mindenkit elvesztett. Tudhatta mivel jár egy ilyen háború, ismerhette az esélyeket, és tisztában lehett azzal, akárhogyan is záródik a háború, a nyertes fél sem fog áldozatok nélkül nyerni. Egy ilyen helyzetben nincs értelme kiállni egy olyan családtag mellett, aki ezt az egészet okozta, és a személyéből fakadóan a jövőben is hasonlóakra lehet tőle számítani, konkrétan belülről rohasztja a közösségét. Pont a család védelme miatt kellett volna Leonidast átadni. Miközben néztem a filmet csak úgy felvillant bennem, hogy hát nem így tettem volna... de ahogy egyre többet gondolkozok ezen, annál jobban így érzem. A film nézése közben nem ilyen zavaró, mert nézőként nem volt idő ezen agyalni. De a szereplőknek volt idejük, ezért elvárnám hogy ésszerű döntést hozzanak, de szerintem ez nagyon nem sikerült. :D
Személyes kötődés Rapayet és Leonidas között nem volt, több jelenet is mutatta a kölcsönös ellenszenvet. Tehát személyes okai nem lehettek Rapayetnek a döntése miatt, itt tényleg csak a család motiválta, de szerintem már olyan szabályokat hágott át Leonidas, ami feloldja a családot és a családfőt is, hogy összezárjanak Leonidas mögött.
Szerintem.


Most pedig Short Term 12. :D

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 29., szerda 0:38

füst írta:
Pipita írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Leonidas nem Rapayet fia, hanem Ursuláé, ezért is állt ki ő a saját fia mellett, akármilyen kis szőke .csög volt végig.
Leonidas a sógora Rapayetnek. Családnak család, de nem a vére, se felfele, se lefele menően.
Ha átadja Rapayet a kis búzát Aníbalnak, akkor megelőzhető lett volna a háború. Talán. Nagy áldozat lett volna, de csak így lett volna esély kibékíteni a bosszúra szomjas apát. És lássuk be, akármit is kapott volna Leonidas, megérdemelte volna. Így meg két teljes család halt ki majdnem teljesen, hogy védjék az a kis gyökeret. Az erőszak minden kultúrában no-no kategória, és még csak megbánást sem tanúsított tettéért a kis gyökér, azon a ponton nemes egyszerűséggel át kellett volna adni, mert megdolgozott a sorsáért. Túl sokan haltak meg miatta, Rapayet nagybátyja, felesége, tényleges fia, akik tényleg vérszerinti családja... és ő maga is. Ennyit nem ért az a kis csíra, de akármilyen kimenetele lett volna annak a háborúnak, Leonidas egyszerűen nem ért annyit.
Illetve én azt írom hogy megerőszakolta, de az utolsó jelenete az volt Aníbal lányának, könnyen lehet hogy meg is ölte a csajt Leonidas? Számomra nem egyértelmű. De Aníbal nagyon pipa lett teljesen érthetően, amit tett az a kis gyíkarcú, azt nem lehet büntetlenül megúszni, és ezt mindenki tudhatta, még az anyja, Ursula is, kár is volt megpróbálni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Akkor ezt benéztem, elnézést. :mrgreen: De ettől függetlenül a családja és szerintem védhető döntés a részéről, vagy hát a lényéből következik, hogy nem áldozta be. Egyébként egyetértek veled, meg szerintem minden néző is. A gyereknek minden egyes másodperce maga a pokol és halált érdemel azonnal, de ettől függetlenül szerintem Rapayet (köszönöm a nevet. :mrgreen: ) szempontjából teljesen vállalható döntés hogy nem adta át a családja tagját (aki nem a fia, még egyszer elnézést. :lol: ). Nem ért ennyit Leonidas élete, de a család egybentartására tette fel az életét. Ironikus, hogy pont ez lett a családja veszte is. Egyébként gondolj bele hogy mit tett volna akkor a Rapayet és a felesége kapcsolatának, hogyha a testvérét áldozza fel. Oké, hogy Rapayet fel tudta áldozni a legjobb (az egyetlen) barátját, de ezt a terhet nem mindenki képes elviselni. Tartom hogy jó lépés volt tőle megtartani a nyomoroncot. Igazából talán nem is tudott jól kijönni ebből a helyzetből már sehogy sem.

Amúgy én is gondolkoztam a film közben, hogy vajon csak megerőszakolta, vagy meg is ölte, esetleg mindkettő, bármilyen sorrendben. Igazából mindegy is, a lényeg hogy örökre tönkretette a két család viszonyát.

Érdekes még szerintem az is amúgy - ebbe csak most gondoltam bele - hogy Rapayet tényleg a családra tette fel az életét, és ezzel a hozzáállással mennyire megbukott apaként. Gyakorlatilag egyik gyerekének sem tudott átadni semmit. A lánya Ursulát tisztelte és szerette leginkább, a fiáról meg annyit tudtunk meg, hogy unja a lovaglást és inkább repülne - mert őt már elvitte a gazdagság és a jólét. Közben meg nem is érdekli őket igazából semmi ami az apjuk számára értékes.
Leonidas meg szóra sem érdemes, ő ahol meg lehetett bukni ott megbukott.

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 28., kedd 22:50

Pipita írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Leonidas nem Rapayet fia, hanem Ursuláé, ezért is állt ki ő a saját fia mellett, akármilyen kis szőke .csög volt végig.
Leonidas a sógora Rapayetnek. Családnak család, de nem a vére, se felfele, se lefele menően.
Ha átadja Rapayet a kis búzát Aníbalnak, akkor megelőzhető lett volna a háború. Talán. Nagy áldozat lett volna, de csak így lett volna esély kibékíteni a bosszúra szomjas apát. És lássuk be, akármit is kapott volna Leonidas, megérdemelte volna. Így meg két teljes család halt ki majdnem teljesen, hogy védjék az a kis gyökeret. Az erőszak minden kultúrában no-no kategória, és még csak megbánást sem tanúsított tettéért a kis gyökér, azon a ponton nemes egyszerűséggel át kellett volna adni, mert megdolgozott a sorsáért. Túl sokan haltak meg miatta, Rapayet nagybátyja, felesége, tényleges fia, akik tényleg vérszerinti családja... és ő maga is. Ennyit nem ért az a kis csíra, de akármilyen kimenetele lett volna annak a háborúnak, Leonidas egyszerűen nem ért annyit.
Illetve én azt írom hogy megerőszakolta, de az utolsó jelenete az volt Aníbal lányának, könnyen lehet hogy meg is ölte a csajt Leonidas? Számomra nem egyértelmű. De Aníbal nagyon pipa lett teljesen érthetően, amit tett az a kis gyíkarcú, azt nem lehet büntetlenül megúszni, és ezt mindenki tudhatta, még az anyja, Ursula is, kár is volt megpróbálni.

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. július 28., kedd 22:33

Pájaros de verano

Hát ezt már majdnem egy hete megnéztem, gondoltam alszok rá egyet, hadd ülepedjen, stb.. Hát nem jött meg az ihlet, de remélem most írás közben idetéved. Már sztem ez is sokat mond, hogy 1 hét után se tudok róla dönteni igazán, h tulajdonképpen én egy jó filmet láttam-e vagy sem. Az kell mondjam, h jót, de nem nekem valót. Semennyire (abszolút zéró) se tudott érdekelni a film maga. Se a körítés, se téma, se a kultúra, se a helyszín, se az idő, a szereplők meg pláne nem. Nem mondom, h szenvedtem, mert nem, csak unatkoztam. De azt kecire. Volt egy-két pont, amikor kiegyenesedtem a székemben, de már el is felejtettem mik voltak azok. Ellenben egy szép kerek filmről van szó, minden passzol mindennel, nagyon egyben volt. Egyedül ami most eszembe jut negatívumként, amit vki már felhozott pozitívumként, az a színészek amatőr mivolta.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Leonidas témához
Pipita már megvédte őt "valós élet" szempontból, én megpróbálom forgatókönyvesből. Az összes karakter normális szinten volt önmaga. Voltak egyéniségek, de mindenki egy normális szintig volt különb a másiknál. Szükség volt egy "wild card"-ra, ami tök természetesen hatott nálam, mivel ennyi ember közül csak van vki, aki kicsit abnormális (nem negatívan értendő), még ha ez az egész hagyományrőrzősdi meg is öli az egyéniségeket. Megsózta nekem filmet, könnyebben tudtam fogyasztani, kicsit felkavarta azt, amit már másfél órája bámult az ember.

Több szót érdemelne a film, de most ennyi jött ki belőlem.

Nem akarom lehúzni csak azért, mert nem érdekelt az egész, hiszen ez egy jó film, és teljesen megértem azokat akiknek ez tetszett. Adok rá egy semlegesnek ható 7/10-et :D . Még az is lehet, hogy ajánlom majd vkinek ezt a filmet.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 28., kedd 21:46

Pájaros de verano
Az átkelés madarai

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igazság szerint láttuk már ezt a filmet ezerszer, ezer féle köntösben. A sztoritól azonnal tudjuk, mit várhatunk, nincs olyan egetrengető sokkolás. Hogyha valakinek mégis kétségei lennének, az öregasszony mindent lelő előre, hogy nehogy legyen min izgulni, és elmondja hogy mit látott az álmaiban, azaz hogy mi fog történni. És mégis működik, és mégis izgalmas, és mégis jó.

Talán a szokatlan környezet, talán a (gondolom részben) igaz történet miatt, talán az ismeretlen tájak, népek, nyelv és kultúra miatt. Itt megjegyezném hogy mindig boldogan nézek spanyol nyelvű filmeket, úgyhogy tök megörültem hogy dél-amerikai ajánlás jött. A két óra alatt volt is vagy húsz mondat spanyolul. :lol: :lol:

Voltak elgondolkodtató jelenetei és részei, mint minden ilyen filmnek. Nyilván rengeteg konfliktus van, előkerül család, barátság, karrier, hagyomány, kultúra... Nyomás ezer oldalról, dilemmák itt, dilemmák ott, döntésképtelenhelyzet innen és onnan. Könnyen átérezzük a szereplők helyzetét (az összesét!).

Minden egyes karakternek megvan a maga hite, a maga motivációja, mindenki képvisel bizonyos értékeket, amik mellett a végsőkig kitart. Aztán az, hogy ki kivel tud azonosulni, az már ugye teljesen szubjektív, de bármelyik karakter érthető igazából. Szerintem ebben rejlik a film igazi ereje és ez teszi igazán jóvá. Szeretem, ha nem fekete-fehér a karakterábrázolás, ebben pedig elég jól bemutatták mindenki értékrendszerét. Tudjuk, hogy kinek mi a legfontosabb, és eszerint cselekszik is mindenki következetesen. ami azért ritka, általában a "következetesség" részénél szoktak nagyot bukni a tetőpont elérése érdekében. Itt erre nem volt szükség hálistennek.

Egyébként ilyen filmek közül nálam a Blow az abszolút etalon, ami azt hiszem a filmklubban is volt ajánlva korábban. Aki még nem látta, nézze, jó. :D


Köszönöm az ajánlást, fasza film volt. :salute:

8 / 10
füst írta: Pájaros de verano

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!

Ez egy nagyon jó film, pár apróbb kellemetlenség volt benne, és egy nagy. Leonidas. Öregem. Már az első percben szívlapáttal vernéd tarkón ahogy röhögcsél a halotti szertartáson és köp egy nagyot. És végig a filmben. Ő a kilógó lóláb, annyira negatív szegény, egyetlen jó pillanatot nem kapott, szinte már valóságtól elrugaszkodó, hogy annyira kellemetlenkedő kis retek, hogy minden jelenet amiben szerepel, rávernél egy nagyot. Biztos tudatosan lett ennyire ellenszenvesnek ábrázolva a karakter, de ez szerintem már túlzás lett, fele ennyiből is lehetett volna érteni, hogy ő egy gyökér.

A film vége felé tudnék pár dolgot kiemelni, és minden Leonidashoz kapcsolódik, azon a ponton, amikor napszámosnak küldik. Utána már minden kialakuló bonyodalom felesleges, nem tartom elég jó megoldásnak ahogy folytatódik a film, azon a ponton nincs olyan hogy nem parancsolják valamelyik fogdmegnek hogy végig leonidas nyakban lihegjen árnyékként, és hagyják hogy a kis görcs megerőszakolja a lányt, akire egyértelműen rá van gerjedve és ezt mindenki tudja is róla.
De jó, megtörtént a dolog. De itt még mindig menthető lett volna a béke, és feleslegessé válik minden további áldozat, ha Leonidas megfizeti az árát a tettének. Bizony oda kellett volna adni a megerőszakolt lány apjának hogy nesze, mérj rá méltó büntetést, ahogy jónak látod. Emiatt van egyedül hiányérzetem.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ekkoriban még egyben volt a család, márpedig a főszereplő csávó (elnézést, szörnyá a névmemőriám) számára A Család a legfontosabb. Minden, ait tett, értük tette. Azért szállt be a bizniszbe, hogy megkapja az asszonyt, és azt az utasítást kapta a nagybátyjától, hogy a család az első, ezért tegyen mindent, ez a legfontosabb, és eszerint is cselekedett. Tudta, hogy a fia egy selejt, de nem áldozhatta fel a saját fiát, mert azzal saját magát és a családja egységét áldozta fel neki. Ami ugye a mindene. Könnyű megoldás lett volna, de rossz, és nem állt volna ki azért, amit előtte végig képviselt, mert a legtöbb gengszter filmmel ellentétben szerintem itt tök egyértelműen lejön, hogy tényleg nem a pénz szeretete miatt csinálta az egészet, hanem csakis a családja érdekében. Erre a kedvenc jelenetem az, amikor mutatják a luxusvillájukban a modern hálószoba gyönyörű ágyát, mégis a függőágyban fekszenek a feleségével, ahogy kezdték. De azok a jelenetek is erre utalnak, amikor a barátjával beszélt - rengetegszer szóvá tette, hogy miért szórja a pénzt, mire jó ez neki. Na meg ugye az egyetlen barátját is feláldozta a családja érdekében. Mindent megtett A Családért. Ami Ursulának a hagyomány, az neki a család, innentől pedig szerintem egyértelmű volt hogy nem szabad feláldoznia Leonidast. Még a békéért sem.

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 28., kedd 13:42

soadroli írta: A Pájaros de verano-hoz tud valaki olyan verziót amin nincs égetett felirat?
Nekem is olyan verziom van csak. Viszont el tudod takarni magyar felirattal media player classic-ban ha beallitasz keretet neki.

En hozom hamarosan mindket ertekelest meg pentekig remelhetoleg. Multhet vegen "nyaraltam" amiatt csuszok kicsit.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 61 regisztrált és 0 vendég