Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: géza » 2020. július 16., csütörtök 20:53

Pontszamokat beirtam, ertekelessel szerintem szombaton tudok jonni, vagy holnap este.

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. július 16., csütörtök 19:10

Hozok egy dupla értékelős posztot, remélem nem gond. Az Invention of Lying-ot már múlt héten megnéztem, de nem akartam a Spring előtt írni róla.


Spring

Én csak az Imdb oldalát láttam a filmnek, de már ott a műfaji besorolásra is furán néztem. így utólag kissé spoileres, bár nem rontott semmit az összképen.

Imádtam a hangulatát, a zenéket és nagyon tetszett a fényképezés is Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! miután eljutunk Olaszországba.

A dialógusok is tetszettek, bár volt 1-2 corny szöveg, mint a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Te vagy a legszebb lány, akit valaha láttam, légyszi gyere randizni velem, de ettől lehet, hogy csak még realisztikusabb. :mrgreen:

A film kb. a végéig lekötött, de sajna osztom sonic és Faust véleményét, nálam is ott kicsit megtört az egész, amikor Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Evan megtalálja a lányt a földön. Nem volt egyáltalán hihető, hogy meglát egy kikúrt szörnyet a földön vergődni és az az első gondolata, hogy megmenti. Utána meg megfürdette a lányt és nekiállt durcázni és kiviharzott az utcára. Onnantól nekem egysíkúvá vált a film, én is elnyújtottnak éreztem a végét.
A közepe volt a legerősebb, mikor mi már tudjuk, hogy valami nem stimmel a lánnyal és jönnek a nyomok a halott állatokról, a könyvborítón szereplő nőről, amikor mondja, hogy az 1700-as években vékonynak számított volna, stb. Imádtam azokat a részeket.

A film végét pedig egy modernkori szépség és szörnyetegnek érzem, valahogy nem illett oda ez a szerelem majd mindent megold és pont a napfelkelténél megtörik az "átok".


Voltak azért itt zavaró dolgok, de nekem sok megoldás tetszett és a végét leszámítva a történet is betalált. :) Köszi az ajánlást!

7/10




The Invention of Lying

Ennek nagyon örültem, mikor megláttam, ugyanis Gervais-nek imádom a standupjait, viszont filmet még nem nagyon néztem tőle.
Sajnos ezzel is az volt a legnagyobb gondom, mint a sokak által dícsért After Life-al, hogy Ricky Gervais eljátsza saját magát és ugyanazokat a témákat boncolgatja, mint a
fellépésein és mindezt elég szájbarágósan teszi.

Ennek ellenére az alapötlet egészen egyedi és a film feléig nálam működött is. Aztán jött a vallás kifigurázása. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem is lett volna ezzel nagy baj, ha pár jelenet alatt lezavarja, de sajnos itt vége is szakadt az eredeti ötleteknek és végig gúnyolódott azokon a dolgokon, amikben hisznek a hívő emberek. Még az is megmondja ebből a filmből, hogy Gervais ateista, aki eddig semmit sem tudott róla.

A pap nyakában lévő feszületet valaki magyarázza meg nekem. :mrgreen:

Az alapötlet fasza volt, de szerintem több lett volna benne, a romantikus vonal is elég klisé fieszta lett.
Úgy gondolom, hogy jobban tetszett volna ez a film, hogyha nem ismerem Ricky többi munkáját, így olyan volt sok rész, mintha máshol már láttam volna.
Ezektől eltekintve voltak azért bőven vicces részek és örülök, hogy ilyen ajánlás is volt a klubban. :)

6/10

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. július 16., csütörtök 16:39

Faust írta: Csak a biztonság kedvéért, a táblázat szerint holnap éjfél körül elméletileg

Remy
soadroli
Ewr
Realfan1
Caraway
sonic
géza
gunner

Hozzájárulását megköszöni a turnus. Ne hagyjatok cserben. :mrgreen:
Ha csak az invetion of lying-al logok akkor nincs gond mert mar megneztem, csak meg meg monitorra kell vetni a velemenyemet. Remelem mas filmmel nem logok.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: füst » 2020. július 16., csütörtök 15:20

The Invention of Lying

Semmit nem olvastam a filmről, csak úgy lecsöppentem egy babzsákfotelba és elkezdtem nézni.
A felépített világ, amit gyorsan elmesél narrátorként Rick Gervais, érdekes. Nagyon sok logikai buktató merülne fel, ezért egyetlen percet sem szabad ezen gondolkozni, mert oda az élmény. Ezért izgalmasnak azért nem nevezném, de az érdeklődésem fenntartotta egy darabig, kíváncsi voltam mit lehet ebből kihozni, és tetszett is ahogy elindult a dolog.

A sztori elég klisés, tipikus romantikus filmmel van dolgunk. Nem vagyunk nagy barátok a műfajjal, van 1-2 amit szivesen megnézek, de rendszerint akkor nézek romantikus filmet ha terveim vannak az asszonnyal. Mindenesetre eleget láttam ahhoz, hogy felismerjem a szokásos menetet, a lúzer főszereplő elindul az úton, megtetszik egy lány aki elérhetetlen, és az egészen más kaliberű rivális legyőzésén vezet az út a hölgy szívéhez. Egyszerű, ezerszer kipróbált és bevált recept, talán még az asszonynak is felvetem hogy megnézhetnénk, hátha kedve támad utána csömpeorrú gyereket csinálni, persze gyerek nélkül. Ezen a ponton jegyezném meg, hogy Jennifer Garner is megér egy patront.

Szóval a sztori nem túl kusza, hátradőlve kikapcsolt aggyal elég volt hagyni hogy vezessen, amit nem bánok, az ilyenek is tudnak jók lenni. Viszont úgy érzem az alapszituáció annál azért kreatívabb volt, hogy csak ennyit hozzon ki a film belőle.

A film szatirikus humora helyenként tetszett, de ami tetszett az is csak egy kis mosolygásra volt elég, volt 1-2 ízléstelen poén, de hozta amire képes, számomra ez a fajta humor ennyit tud, a legjobb előadás mellett is.

Ezek mellett, illetve sokkal inkább ezek helyett már csak egy lényeges pont van, a film üzenete, célja. Miért is készítette Ricky Gervais? Vélek benne felfedezni egy csomó társadalomkritikát, egy kis odamondás hébe-hóba, vagy inkább folyton-folyvást. :D pl. a kólagyártóknak, alakukra betegesen odafigyelő nőknek, vallásosoknak, stbtb. lehetne sorolni. Úgy vélem, ez egy olyan film, amiben a sztori, a színészi játék, a körítés, mind-mind tök másodlagos, ez a film azért készült, hogy megismerjük a színész-rendező gondolaltait a világról. Ez sokak számára lehet izgalmas, engem olyan nagyon nem izgat, de nem is zavar, egészségére.

Összegezve nézhető film, nem bánom hogy láthattam, voltak benne tetszetős pillanatok. Viszont nem sokminden fog belőle megmaradni, de azért az imdb-n felpakolom szépen a asszonnyal nézős filmek listájára, egy vasárnap délután még jól jöhet.
5/10
Köszönöm az ajánlást!

Ja, és most tartok egy kis szünetet, este pedig Spring.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 16., csütörtök 14:47

Én már láttam az elmaradt filmem, csak reméltem hogy tudom majd újrázni. Ma még lehet besűrítem.

Amúgy örülök hogy tetszett Faust :D
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 16., csütörtök 14:03

Spring

Hát ez egy rohadt fura film, de most véletlenül a jó értelemben. Úgy néz ki, fejlődtem valamit az évek alatt, valahogy bőkezűbben osztogatom a nem szar osztályzatokat. :mrgreen:

Nagyon formabontó kedvemben vagyok, ezért kezdem azzal, ami nem tetszett, valahogy jobban leírja ez a filmhez való viszonyomat.

Amikor masszívan bejött ez a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!természetfeletti vonal, kicsit ledobott a cucc. Nem maga a megléte, hiszen az a motorja a filmnek, és tökre jól működik, amíg el nem kezdi magyarázni a csaj a lényeget. Ott egy kicsit kapaszkodni kellett hogy ne engedjen el, annyira erőltetettnek és amatőr módon botladozó baromságnak hangzik az egész, pláne az, hogy Evan hipphopp elfogadja mindezt - bár erről majd később.

Aztán ahogy megy tovább a sztori, kvázi "beletanulsz" és tud működni, viszont nagyon el van húzva az utolsó harmada a filmnek - vagy túl hamar jött a konfrontáció, valamelyik a kettő közül. Nem tudom.


Csapongó eléggé a dolog, és 1-2 képtől eltekintve szerintem kifejezetten szarul is néz ki, indie ide vagy oda (az indie egy cuki fogalom, amikor vért izzadnak, hogy szaros 1-2 millióból filmet csináljanak, ami átszámítva egy standard magyar nagyjátékfilm költségvetése :lol: ). A vége szerintem már abszolút működik, bár a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!vulkán kitörését nem igazán tudtam hová tenni, viszont ha jól értelmezem, Louise a végén mégiscsak Evant választja az öröklét helyett. Nájsz.

Viszont nem tudom azt mondani, hogy számomra nem működött, és az a legviccesebb, hogy ha ez a természetfeletti vonulat a legvégéig ködbe burkolózik, akkor még jobban szerettem volna. Pedig írtátok már páran, néhol erősen közhelyes lávsztori a dolog, de néhol valahogy nekem is a Before trilógia ugrott be, ami már önmagában egy kiváló ajánlólevél. Azt hiszem legtöbb férfitársam egyetért, hogy mindannyiunk életében van/volt egy leányzó, aki full random toppant be az életünkbe (vörös ruhában :lol: ), hogy aztán pár nap alatt felforgasson mindent, és akiért a lelkünket is odaadnánk, hogy vele tölthessünk még egy napot mielőtt Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kibaszott szörnnyé változik vagy másik emberré. Aztán, hogy mi ennek a kapcsolatnak a végkifejlete, más kérdés. Viszont én abszolút bele tudtam helyezkedni ebbe, és valahogy annyira működik ez a romantikus szála a filmnek, hogy nem is akartam elhinni. Teljesen természetes és hihető az egész, és kurva jó mindkét színész (pedig kvázi senki mindkettő, mégis jobbak mint az összes jászaimaridíjas egyszerre), Louise tipikusan az a karakter akibe bármelyikünk bele tudna esni, de hogy miért... :lol: Néhol azt vettem észre, hogy együtt nevetek/szomorkodok kettejükkel, el sem akartam hinni, hogy egy romantikus film, aminek nincs a címében Before, tud ilyen hatást gyakorolni. Egyébként aki nem látta, nézze meg az említett trilógiát. Outstanding.

És valahogy ez adja az egésznek számomra a báját, minden hibája, erőltetettsége, amatőrizmusa ellenére képes működni és érzéseket kiváltani, de sokszor sajnos kellőképp untatni és zavarni is. Szerintem rossz helyen van a hangsúly, és el sem hiszem hogy pont én mondom ezt, de sokkal kevesebb """horror""" (másnak nem tudom nevezni a vonulatot), és több emberi pillanat kellett volna. A kevesebb néha több, tök furcsa motorja lehetett volna a filmnek ha a végéig nem derül ki, mi van ezzel a lánnyal.

De, nem tudom azt mondani, hogy nem tetszett, összeségében volt kb 20-25 perc amin fogtam a fejem hogy jajnemár, de valahogy mindig megfogott a főszereplők kapcsolata, és érdekelt, hová vezet ez az egész. Nem mindennapi film, annyi szent, valamiért szerettem. Fingom nincs miért. Pedig Roli ajánlotta. Nem értem. Ezt sem. :mrgreen:

Köszönöm szépen az ajánlást!

7/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 16., csütörtök 13:51

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 16., csütörtök 13:49

Faust írta: Ne hagyjatok cserben. :mrgreen:
Ezt hogy érted? :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 16., csütörtök 13:38

Csak a biztonság kedvéért, a táblázat szerint holnap éjfél körül elméletileg

Remy
soadroli
Ewr
Realfan1
Caraway
sonic
géza
gunner

Hozzájárulását megköszöni a turnus. Ne hagyjatok cserben. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. július 16., csütörtök 13:19

Remy írta: SPRING
Ezt a filmet egy Cronenberg vagy Del Toro rendezésben néztem volna meg igazán, talán akkor nekem készült volna.
Szerintem pont ez volt a szépsége, hogy nem tökéletes, minimális ZS hangulat is van benne, de egészségesen. Van lelke, nem egy iparosmunka, mégis szép a maga módján.

Avatar
Raúlito
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2018. július 26., csütörtök 14:04
Kedvenc játékosaid: Raúl, Cristiano Ronaldo, Modric, Isco, Ramos, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Raúlito » 2020. július 16., csütörtök 13:09

The invention of Lying

A filmklub eddigi ajánlásai közül e film fogott meg a legkevésbé, de erre sem tudnám azt mondani, hogy nem érte meg leülni elé. Már 6-8 perc után úgy voltam vele, hogy egy ilyen világban, ahol az igazmondás az egyedül elfogadott kommunikációs stratégia, nem biztos hogy jól érezném magam és nem azért mert ne lennék híve az őszinteségnek :D
Gervais persze jócskán eltúlozta a film alapgondolatából fakadó igazmondást, olyan mondatok is elhangzottak, melyek túlmutatnak a puszta őszinteségen, például Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget! Mark titkárnője és munkahelyi riválisa egyszerűen taplók
Két eleme figyelemre méltó e vígjátéknak: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az amerikai álomgyár forgatókönyvíró és filmkészítő sematizmusának ábrázolása (kevés eredeti ötlet, leginkább képtelen hülyeségekkel lehet a közönséget a mozikba becsalogatni) és a valláskritika, bár utóbbi szerintem nagyon leegyszerűsített volt és pár perc után nagyon el is laposodott
Összességében azért nem volt ez rossz vígjáték - végre egy olyan ami nem az altesti poénokra épít - Ricky Gervais játéka tetszett, Jennifer Garner pedig szép és csinos :mrgreen: így az osztályzatom 6/10
"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

Bill Shankly

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 15., szerda 21:57

Faust írta: Volt már ajánlásod ami 6-os átlag felett végzett? Biztos mindenki más a hibás. :mrgreen:
hogyne lett volna...mondjuk már jó rég volt :mrgreen: remélem te is lehúzod a picsába egy 3/10-zel csak hogy érezzem a törődést :D
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. július 15., szerda 21:55

Lodito hodito

A hazugsag jo parhuzam az emberi termeszettel. Belenk van kodolva, hogy neha a konnyebb utat valasszuk, amihez hozzavezet a hazugsag. Errol mindig az jut eszembe, hogy egy kutya is osztonbol kaparja a foldet. Egy ismerosom kutyaja meg sosem volt kint az udvaron, kolyok volt, megis kaparta az ulogarniturat, mintha nem lenne holnap. Asott eredmeny nelkul.

Az elejen beszippantott, ugy ereztem, hogy a folyamatos igazmondassal sikerul kizokkenteni a komfortzonambol. Ez tartott is egy ideig, de sajnos utana leult a film. Sok ujat nem tudott mutatni.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Miert utott be Marknal hirtelen az igazsagmondas? Biztos vagyok benne, hogy mas is volt mar rosszabb helyzetben. Nyilvan ertem, mire ment ki a jatek, vagyis mire kepes egy ember, ha egyedul hazudik. Viszont miert fogadtak el azt, amit mondott? Gondolhattak volna, hogy ez csak az o igazsaga, nem kell elfogadni altalanos szentiraskent minden szavat. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Kis logikai baki: amikor a rendor megallitotta oket az autoval, Mark haverja miert nem allt ki az igaza mellett, hogy o marpedig ivott?

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mark anyjanak a halala szomoru, de megis szep volt. Tetszett, ahogy megkapta azt a hazugsagot, amitol boldog lehetett. Korulbelul eddig a jelenetig szippantott be a film.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ami utana volt jo poen, hogy szobakerul a vallas, de nalam onnantol valamiert erdektelenne valt a film. A vegen szerencsere felszinre tort, hogy hiaba hisznek barmiben az emberek, mindenki onmaga, eljen barmi szerint.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A fentiek mellett kifejezetten tetszett, hogy a forgatokonyvirassal es legjobb filmmel kifiguraztak Hollywoodot. Gondolok itt arra, hogy a filmben tenyleg mindenki az igazat mondja, igy nem is szulettek szuperprodukciok. A cameok is tetszettek, de nehany szinesz eleg mostohan volt kezelve. Ricky egyebkent tok jo volt.

Reszemrol koszi az ajanlast, orulok, hogy megneztem. Tetszett. Bar vannak szigoru reszek az irasomban, latom en is, hogy ez a film nem akar tobb lenni annal, ami. Viszont ennek tukreben helyezem el a polcon. Nalam 6/10.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 15., szerda 21:18

Volt már ajánlásod ami 6-os átlag felett végzett? Biztos mindenki más a hibás. :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. július 15., szerda 21:11

hát most kicsit csalódtam bennetek, de hát ez van :( :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. július 15., szerda 20:30

SPRING

Fú Roli... kivégeztél ezzel a filmmel. Ne ajánlj többet. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nem tetszett. Pláne annak tudatában, hogy ahogy teltek a percek úgy eszméltem rá arra, hogy én ezt a filmet már láttam, vagy legalábbis elkezdtem anno nézni... Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!amikor először találkozott a csajjal, ott ugrott be, hogy ennek egyszer már nekiugrottam.. Semmi nem maradt meg igazából belőle, nem hiába. Ennek is vagy háromszor ugrottam neki annyira nem csúszott. Se a stílusa, se az, ahogy mindenféle műfajba bele próbált fogni, próbált rettentő művészi, rettentő egyedi és rettentő elgondolkodtató lenni, nálam mindegyik próbálkozása mellé ment. Emellé se a látvány, se a hangulat nem tudott megfogni. Rendre kidobott.

Való igaz, mikor a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!csaj először mutatta meg magát, hogy mégis mivel van itt dolgunk, vagy mikor mélyebbre belementek, hogy mi is ez a lény, akkor viszont azt éreztem, hogy lenne ebben fantázia, csak nem így. Ezt a filmet egy Cronenberg vagy Del Toro rendezésben néztem volna meg igazán, talán akkor nekem készült volna.

4/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. július 15., szerda 16:35

Petr mondjon le.

Spring
Újjászületés

Nehezen tudok róla bármit mondani. Nem kifejezetten élveztem, nem kifejezetten tetszett, voltak jó részei de összességében nem sikerült megugrania a lécet szerintem. Voltak tök hangulatos jelenetek de mellette volt csomó üresjárat, sőt helyenként kifejezetten gagyinak hatott. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azt mondjuk mindenképp a film számlájára írnám, hogy rengeteg különböző stílust ötvözött, az ilyenek tudnak ütni, ha.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!ha nem öncélból, felesleges flexelésből van benne. Itt viszont nem éreztem azt, hogy van miért urgálni drámából gagyi tiniutazósdiba, onnan romkomba, romkomból thrillerbe, thrillerből horrorból drámába. A film elejét konkrétan nem értem, gyakorlatilag semmi szükség nem volt rá. Semmit nem tett hozzá a történethez az, hogy meghalt az anyukája, sem az, hogy gyökér minden ember akihez valaha hozzászólt.

Amikor pedig először felfedték a széplányt, az jutott eszembe, hogy én ezt a filmet amúgy már láttam, csak az animált volt, vicces, és akkor még Shreknek hívták. Viszont amikor a néni leírta a rendőröknek hogy mit látott, az legalább vicces volt. ("a zombie was doing heroin")


Nem tetszett. :(

5,5 / 10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 15., szerda 15:13

Na, en meg is vagyok, pontszamokat beirtam, este ertekelek. :)

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. július 13., hétfő 23:06

The Invention of Lying

Ricky Gervais az Isten!Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!badum tsss! :mrgreen:
Imádom a önálló estjeit, stand-upjait! A filmjeit, sorozatait már annyira nem. A poénok többnyire jók, de ezekben a formátumokban nekem már több kell, ezt nem tudta nálam igazán megugrani.
A poénok itt is ültek, volt jó pár hangosan röhögős rész is, de mint film, uncsi volt. Az alapötlet szerintem zseniális, meg az útja ahogy elér a végéig is jó, de csak maga a gerince a történetnek, a részletek/apróságok nem igazán adtak hozzá. Volt egy gagyi feelingje az egész filmnek. Mondjuk nem is az Oscar volt a cél, inkább Gervais csak szimplán el akart készíteni egy nézhető szatírát. Szerintem ez sikerült. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gervais nagy ateista hírében áll, van is egy mondása, amit azt hittem valamilyen formában hallani fogok, de végül csak egy jelenet konklúziója volt: “It’s a strange myth that atheists have nothing to live for. It’s the opposite. We have nothing to die for. We have everything to live for.”
A mellékszereplők elég egydimenziósak voltak, de nem is volt szándék benne, h sokat hozzáadjanak a filmhez. Viszont nem úgy tűnt, mintha az alakításokat félvállról vették volna a színészek, mindenki hozta amit kell. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Valószínűleg mindenki értékelte, h végre fapofával sértegethetik egymást :D
Bennem is megfogalmazódott pár kérdés a film alatt:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az elején vicces volt a sok sértegetés igazmondás címszó alatt, de zavart, hogy teljesen fölöslegesen voltak. Bár igazat mondanak, senki nem kérdezte őket az adott dologról. Ha nem mondom ki, amit gondolok, még nem hazudok? Vagy igen? Esetleg ez már megtévesztésnek számítana?
Illetve tényleg hazudik-e valaki, ha mindenki tudja, hogy az illető hazudik? Bár a filmben erre nem volt példa, hiszen a hazugság fogalmát nem ismerték meg a végére sem, csak vmikor film közben jutott eszembe, amikor még nem tudtam mi lesz tovább.

6.5/10

---------------------------------------------------------------------

A táblázat szerint még 23 review-nak be kéne esnie péntek estig :( .

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. július 10., péntek 8:43

Emlékeztető: ma nincs ajánlás, viszont jövő péntekig hozzunk mindent Pipita filmjéig! Beleértve magamat is.

Köszönöm!


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 128 regisztrált és 0 vendég