Madridom Filmklub

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 1., péntek 13:18

Gosford Park

Nem látta még ezen filmet. :salute:

Nagyon tetszett a szereplőgárda, jól is alakítottak.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Pláne az elején a színész fogott meg, aki eljátszotta magát
Szép volt a környezet, a korabeli díszletek és minden egyéb nagyon autentikus volt .
Magát a történetet nem annyira szívlelem, sosem tudtam azonosulni ezekkel a "népekkel" és az ő sajátos felfogásukkal. Szép hosszasan ki lehetne ezt fejteni.
A vége kicsit izgalmasabb volt számomra, mint az addigi történések ,de így sem tudta kellően felkorbácsolni az érdeklődésemet.
Mindenesetre a csattanó jó lett, de nem váltott ki túl jó érzéseket belőlem, nem egy vidám darab, sztm.

A szereplőkkel kicsit megkavarodtam, össze is kevertem a központi alakokat, kiknek szerepe volt a film fő témájában.

6.5/10
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3789
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Mickey » 2020. május 1., péntek 13:04

Pipita írta: Koe no katachi
The shape of voice

Egy két gondolat, a vélemény kapcsán.

-Elsőre nem tudtam mire vélni, aztán egyéb gondolatok fogalmazódtak meg bennem. Nem is akartam kifejteni ezekből semmit sem ( nem szeretek nagyot mondani ), pláne direktben. Most csak csak.....
-Jó dolog, hogy tetszik a változatosság a filmklubban. Fontosnak tartom én is, és itt legalább be tudtam segíteni.
-"Sajnálom, semmi személyes és semmi ( bárki ) ellenes, de ez számomra nagyon nagyon kevés és bántóan ostoba volt, rendesen felidegesített és szinte folyamatosan facepalmoltam."

-Sajnálatos, hogy ennyire szenvedősre sikerült a mű, fontos dolog az életben, hogy az ember jól használja ki a rendelkezésre álló időt...esetedben, ez így ebben a formában, nem sikerült. Még egyszer sorry. De ! Legalább vizuálisan hasznos volt. A szép dolgok, jót cselekednek az ember lelkületével.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Minden karakter bántóan ostoba és ezzel összhangban legalább következetesen bántóan ostobán viselkedik. Semminek semmi értelme de legalább rohadt hosszú is az egész, hogy véletlenül se legyen gyorsan vége.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez egy Slice of Life anime, tehát ahogy a nevéből is adódik...maga az élet. Egy olyan élet, ami egy más kultúrából, szemléletből származik. Az élettel kapcsolatos dolgokat pedig kellő hatásfokkal sikerül is felnagyítani, kihangsúlyozni a készítőknek, céljuk elérése érdekében, ha szükséges. Annyira van értelme, mint bármely történésnek a mindennapokban. Igen, sokszor a valóságban, semminek nincs értelme. Sokszor dühítő, és idegesítő, teljesen abszurd. Embere válogatja, ki mit lát a produktumokban és mivel tud azonosulni. A hosszúsága pont olyan, hogy egy Mangát kellő mértékben tudjanak szemléltetni. Ez ízlés kérdése, de egy Manga Origin műnél, nem lehet rövid játékidőbe sűríteni mindent. Többször említettem már, miként nyúltak hozzá.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Próbál nagyon nagyot mondani barátságról, bullyingról, megtérésről, öngyilkosságról, családról, satöbbi. Gyakorlatilag az univerzum minden kérdésére próbál választ adni, csak igazából nem ad egyetlen választ sem de még kérdést sem tud logikusan feltenni.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
A fenti Anime nem próbálja megválaszolni a mindenség összes kérdését, egy élettel teli darab, egyszerű hétköznapi gyerekekről, kamaszokról szól. Azokba a témakörökbe nyúl bele, melyek általánosan is fontosak, vagy éppen egy másik kontinensen kiemelt jelentőséggel bírnak. Nem egy mindfuck-( csak hogy divatos dolgokkal is dobálózzak ). Könnyű érteni, és átérezni. Bizonyos dolgok birtokában. A történetvezetése és a karakterek ábrázolása is igen egyértelmű. nofucklogic-( ez is jó ).

Mikról is próbál, nagyon nagyokat mondani : ) Sztm, többségében ezekről...


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Becsület, alázat....
Japánban, ez kiváltképp hangsúlyos dolog. Nem az van, hogy " bizonyos sérelmeknél majd jól kiforgatom a gatyájából is az illetőt vagy illetőket, pereskedek stb... " Nem, foggal körömmel mennek utána, hogy tisztázzák azt a bizonyos foltot, ami a családon, illetőn esett. Ezt pedig akár a saját javaik feláldozásával is teszik, önerejükből. Sokszor a szülők kénytelenek megtenni az első lépéseket, ha nem akarják hogy egy életre elkísérje ez őket vagy szerettüket. Bizony, egy életre.

Karma
Arról van jelen esetünkben szó, hogy amit mással teszel, az rád is visszaüthet a későbbiekben. Nem tudhatod mikor fordul a szél járása. Frankó dolog a játszani a menőt, de ha valami nem úgy alakul, akkor bizony magára marad az ember, a kötelékeknek pillanatok alatt vége szakad. Egyedül maradsz.

Bántalmazás, szekálás, öngyilkosság
Japánban komoly gondot jelent, nagyon nehezen kezelhető folyamat. Oktatásban komoly fejtörést okoz, hogyan lássák el. Náluk elég gyakori, hogy addig addig nyúzzák a kiszemeltet, míg az önkezűleg végez magával. De ugye gyerekekről van szó, nem mérik fel a tetteik súlyát....jogi következményeit.
Persze ha ez kitudódik, akkor életbe lép az első pont....

Önmagunk elfogadása.
Amennyiben bárkinek is van komoly problémája, ami esetleg élethosszig elkísér, születéstől kezdve...azok tudják a legjobban, milyen nehéz is ezzel megbirkózni. Célpont lesz az illető, pláne ha olyan közösségbe kerül. Itt helytállni, okos és következetes döntést hozni. Felnőttként is emberpróbáló, hát még egy végtelen gyermeknek. Egy idő után, csak a negatívumokkal azonosul, mert ez lényegesen könnyebb. Könnyebb mint szembe menni az árral. Mint valami bólogatós kutya, olyanná válik. Mindig aki mindig magában keresi a hibát.
Szép kis folyamat....

Változás, önkontroll.
Emberek vagyunk, és mint olyan, képesek vagyunk arra, hogy a születési adottságoktól, környezettől és minden egyéb dologtól amit esetleg látunk és átélünk, függetlenedjünk. Fejlődjünk önerőből, önmagunkért és megváltoztassuk mindazt amibe bele kerültünk.
Nem számít, ki mit tett, vagy miként formálódott, ki lehet belőle szakadni, szembe lehet menni az árral. Csak akaraterő kell hozzá.

A film végi tanulság...csak annyit kell belelátni ebbe az egészbe, ami átjön a képernyőn, a teljes történet alatt. Az emberi kapcsolatokat nem szabad alábecsülni, kellő akarattal változtathatsz önmagadon, megváltozhat a szemléletünk. Szembemehetünk önmagunkkal.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. május 1., péntek 12:46

Hozzatok! :)

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. május 1., péntek 12:28

Közben rájöttem, hogy én vagyok az egyik ajánló, szóval számomra sem szükséges a szünet. Ezt írtam PÜ-ben is Faust, de ahogy láttam itt a topicban, neked eléggé megteltek az üzenetmappáid mostanság, szóval itt tuti látod. :D
Hozhatjuk akkor ma Pipitával a két új ajánlást?

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. május 1., péntek 11:13

Koe no katachi:

Eloszor is el kell ismerni hogy csodasan van animalva. Nehany kepsornal rendesen meglepodtem hogy mennyire jol nez ki. Az audiovizualis resze szerintem kivalo. Sajnos tul sok mas pozitivumot nem tudok kiemelni. Engem a mondanivalo nem tudott megfogni. Ez az onostorozo gondolkodas, vegtelenitett buntudattol szenvedes nem tudott meghatni. Inkabb idegesitett. Nem tudok azonosulni ezzel a sztorival. Tul.... Emo-s... Ez nem azt jelenti hogy nem jo, csak nekem nem jott be. Egyebkent a karekterabrazolas es a tortenetvezetes egeszen jo, meg a neha araszolo tempo sem zavart. Egyseges az egesz - csak sajnos az uzenete szamomra erdekrelen volt.

Egyebkent regen nagyon sok anime-ot neztem. De inkabb sorozatokat. Van is par ami ottvan az all-time favourite sorozataim kozott, pl cowboy bebop. Ez a film nem kerul oda - talan ha nem errol szolna akkor..

Nehez eldonteni hogy hany pontot adjak ra. Nekem nem jon at de kozbe azt is latom es el tudom fogadni hogy masoknak miert igen. Plussz az ajanlast is ertekelem, kell a valtozatossag. Nem banom hogy megneztem es azt sem tudnam mondani hogy annyira nem tetszett hogy ki akartam volna kapcsolni. Az erenyei pedig az atlagos fele emelik.

6/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. május 1., péntek 10:49

Faust írta: Megnéztem a Gosfordot, lassan írok is róla.

Viszont:

Holnap megint két ajánlás és kecire el van maradva majdnem mindenki, pár embert már ki is kellett volna rakni. Tartsunk egy hét ajánlási szünetet hogy összeszedjük magunkat? Azután viszont könyörtelen leszek. Choice is yours!
En megneztem a kone kocsit meg a gosfordot, csak meg nem vetettem kepernyore a velemenyem. Ez a mai nap folyaman megtortenik. Illetve a hetvegen tudom ujrazni a sunset eskuvo duot. En nemmel szavazok a szunetre.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Pipita » 2020. április 30., csütörtök 19:34

Koe no katachi
The shape of voice

Szeretném előre leszögezni hogy imádom hogy ilyen színes ez a filmklub kör. Nem szeretném hogy egysíkú maradjon az egész, fontos a diverzitás és ez a kör e téren elképesztően teljesít. Tényleg minden ország, mindenféle film elegyedik, mindenki tök más stílust képvisel és ez tök jó, adom, 10/10.

Az animékkel sincs semmi bajom. Nem a kedvenc műfajom de néztem már párat magamtól és van amit szerettem is bőven. DE. Hogyha ez a film nem filmklubos, nincs az az isten hogy valaha végigszenvedem. Úgy érzem magam, mint a Margaretnél. Vagy tán még rosszabbul, már ha az lehetséges. :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Minden karakter bántóan ostoba és ezzel összhangban legalább következetesen bántóan ostobán viselkedik. Semminek semmi értelme de legalább rohadt hosszú is az egész, hogy véletlenül se legyen gyorsan vége. Próbál nagyon nagyot mondani barátságról, bullyingról, megtérésről, öngyilkosságról, családról, satöbbi. Gyakorlatilag az univerzum minden kérdésére próbál választ adni, csak igazából nem ad egyetlen választ sem de még kérdést sem tud logikusan feltenni.

És akkor még a film végi tanulság, aminek az üzenete nagyjából úgy fordítható le, hogy ha az iskolában bántanak, akkor próbáld magad megölni, és ha túléled, akkor utána lehet hogy szánalomból kevésbé leszel népszerűtlen az iskolában, tehát akit bántanak az iskolában, az ölje meg magát? Ezen is kiégtem, ahogy a film közben nagyon sok minden máson is kiégtem.


Nagyjából 5 részletben sikerült befejezni. Hogy a végét valami pozitívummal zárjam: gyönyörű volt a képi világ, nagyon szép rajzokat tártak elénk. De ez egy 130 perces filmtől édeskevés. Sajnálom, semmi személyes és semmi anime ellenes, de ez számomra nagyon nagyon kevés és bántóan ostoba volt, rendesen felidegesített és szinte folyamatosan facepalmoltam.

2,5 / 10

A szünetet nem támogatom most, én az utolsó kör végén adnék türelmi időt, szerintem annak több értelme lenne mint így 3 filmmel a vége előtt random meghosszabbítani.

Meg már meg van fogalmazva az ajánlásom holnapra, heló. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Caraway » 2020. április 30., csütörtök 18:59

Faust írta: Megnéztem a Gosfordot, lassan írok is róla.

Viszont:

Holnap megint két ajánlás és kecire el van maradva majdnem mindenki, pár embert már ki is kellett volna rakni. Tartsunk egy hét ajánlási szünetet hogy összeszedjük magunkat? Azután viszont könyörtelen leszek. Choice is yours!
Nekem egy het szunet jol jonne, mert en tenyleg nagyon el vagyok maradva, de szeretnem potolni oket.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 30., csütörtök 18:29

Petr írta: A vegen lesz lehetoseg modositani a pontszamon? Van egy film, amit kicsit feljebb tolnek a multkori ertekelesemhez kepest.
Három értékelésen lehet módosítani, ha minden filmet lehoztál. :)

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. április 30., csütörtök 18:15

Tegnap este nyertem az idolotton, igy ket filmet hozok.

Koe no Katachi

Nem szeretem az animeket, altalaban akkor nezek meg egy-kettot, amikor valaki erosen ajanl valamit es nem szeretnek kibujni alola. Viszont mivel mindig ajanlasra nezem, igy nincsenek tul rossz elmenyeim. Olyanok, mint a szamomra a barnasor. Nem rajongom erte, nem iszom magamtol, de tud izleni, ha elem toljak.

A film tetszett. A rajzolas stilusa nagyon nem az en vilagom, igy arra nem ternek ki. Azt viszont megemlitem, hogy reszletgazdag volt.
Jo temakat dolgozott fel, fontos mondanivaloja van. Tetszett, hogy "kiforditottak" a tortenetet es ahogy Ewr is emlitette, mas perspektivat kaptunk, mint altalaban.

Nalam 7,5/10.


Efter brylluppet

Ez is jo volt. Nem erzem igazan kiemelkedonek, nem tudott igazan melyen hatni ram, de minden megvolt hozza. Lehet, hogy csak rossz pillanatomban neztem, mert eleg erosnek gondoltam vegig.

A szineszek jok voltak, Mikkelsent pedig igazan szeretjuk. :) Adom Roli erzeseit a kameramunkat illetoen, de megis fontosnak tartom annak miertje miatt. Igy igazan be tudtak mutatni magukat a karaktereket es azok erzeseit. Az eredeti eletszituacioja a szereploknek is eleg kontrasztos es beszedes, de igy kiemelesre kerul, hogy kik is ok.

8/10

A vegen lesz lehetoseg modositani a pontszamon? Van egy film, amit kicsit feljebb tolnek a multkori ertekelesemhez kepest.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 30., csütörtök 17:49

Megnéztem a Gosfordot, lassan írok is róla.

Viszont:

Holnap megint két ajánlás és kecire el van maradva majdnem mindenki, pár embert már ki is kellett volna rakni. Tartsunk egy hét ajánlási szünetet hogy összeszedjük magunkat? Azután viszont könyörtelen leszek. Choice is yours!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. április 29., szerda 10:04

GOSFORD PARK

Pfúú... ez nagyon nem az én filmem. Ezek a száraz, brit felső tízezres történetek nem csúsznak, ráadásul Altman sem hozott sose lázba. Igaz, csak a Popeye-t láttam tőle, de a jobb címei sem igazán izgatnak.

Alapvetően tök jó volt látni a rakás neves színészt, ráadásul jól is hozták a karaktereiket. Viszont maga a sztori mindig kidobott. Lassú, sokszor olyan érzést keltett, mint ami csak egy helyben toporog, nem halad semerre. Úgy éreztem, mint néhány karakter, hogy hivatalos vagyok egy összejövetelre, de semmi kedvem hozzá. Lényegében így voltam végig az egész filmmel.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A gyilkosság is már csak olyan volt, hogy oké... egy kis Agatha Christie érzés, gyenge krimi szál, majd a végére a csattanó, de igazából addigra rég kialudt az a kis láng is, ami volt. Viszont kifejezetten jó volt látni, ahogy az arisztokrata életet bemutatta, na az tetszett.

Az ajánlás ettől függetlenül jó. Viszont 5/10-nél többet semmiképp nem tudok rá adni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: sonic » 2020. április 28., kedd 21:31

Chained:

En valamiert szerettem ezt a filmet. Igaz a mufajt alapbol kedvelem ugyhogy nalam elonybol indul. Nem egy melyenszanto es nagyszabasu alkotas de szerintem a maga nemeben rendben van. A tiz eves idougras a felenel kicsit fura de legalabb nincsen tulnyujtva es nem untam magam el mire a lenyeghez ertunk. Nekem szorakoztato volt es tetszett hogy nem akart tobb lenni mint ami, nem volt tele jumpscare-ekkel, es idegesito zenevel. Szerintem a csavar a vegen is jo. Nem lesz az ev filmelmenye, de orulok hogy megneztem. Jo ajanlas, koszi.

7/10

Ha jol lattam nem kapott tul jo pontokat, kivancsi vagyok a tobbi ertekelesre. :-) hetvegen neztem amugy csak meg nemtudtam ravenni magam hogy irjak. Kicsit meg vagyok csuszva, ezert elnezest, igyekszem csipkedni magam. Tudnek hozni ket ertekelest, de az eskuvo utan es a sunset is olyan jok hogy szeretnem ujrazni.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Ewr
Hozzászólások: 345
Csatlakozott: 2013. július 20., szombat 19:30
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Ewr » 2020. április 28., kedd 20:43

Koe no Katachi

:salute: :salute: :salute:

Na ez engem is telibe talált.. Végig lekötött, egyáltalán nem éreztem hosszúnak, sőt kb. a közepe fele hoztam egy kis chipset és megörültem, hogy még van belőle egy óra. :D

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Fontos témákat boncolgatott a film, amik közül sokkal majdnem mindannyiunk tud azonosulni. Legyen szó mások csúfolásáról, kirekesztéséről vagy esetleg arról, amikor ez velünk történik és az ehhez hozzájáruló elszigetelődés és szorongás ábrázolása is zseniális volt az arcra animált X-ekkel.

Érdekes volt, hogy itt a főszereplő nem az volt, akit csúfolnak és terrorizálnak, hanem az, aki az egészet elköveti és ez milyen hatással lesz majd később rá és másokra. Általában az áldozat szempotjából nézzük a történetet, tetszett, hogy ezt itt megfordították.

A mellékszereplőket is kifejezetten jól felépítették, egyedül a vöröshajú srácot nem tudtam hova tenni, őt elég feleslegesnek éreztem, lehet, hogy a mangában több szerepe volt, de gondolom itt nem jutott neki elég idő.


Nagyon jó délutáni program volt, tele érzelemmel. Egyszerre volt szomorú, dühítő, vicces és mindezek mellé társult a gyönyörű zene és az elképesztő animáció. Ezek pedig a film lezárásánál csúcsosodtak ki, az a rész nekem felejthetetlen marad. :)

Alapvetően 9 pontot akartam adni rá, mert nincs tökéletes film, de mivel közel áll hozzám a stílus és az ajánlás is plusz pontot érdemel, ezért fuckit, megkapja tőlem a maxot. :mrgreen:


10/10

Avatar
Realfan1
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 22:26
Kedvenc játékosaid: CR, Modric, Diego Milito , Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Realfan1 » 2020. április 28., kedd 12:26

Chained

Jessica Lynch sosem lesz akkora kedvencem, mint az apja, ez ebből a filmből is kiderült. D'Onofriot bírom nagyon, ezt már a Kill the Irishmannél is említettem, itt is jól játszotta a szerepét. A film nagyon jól indul, viszont szerintem a közepére már ellaposodott, nagyon vontatott, sokszor logikátlan katyvasszá vált. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Éveken keresztül egy taxival rabolta el a lányokat, mégsem tűnt fel senkinek? Elég egy térfigyelő kamerán megjelennie, már rajta vannak a rendőrök.

A vége jó lett volna, de a csavarral elszúrták az egészet. Nagyon összecsapott számomra.

Mi lett a lánnyal?

A főhős miért ment vissza abba a házba, ahonnan el akart menekülni? Vajon ő is egy sorozatgyilkos lesz?


Összességében egy közepes thriller ez, amit a nyomasztó hangulata tart életben. Egyszer érdemes megnézni, mert nem mondanám rossz filmnek, de sajnos a sok logikátlanság miatt 5.5/10.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 28., kedd 11:01

After The Wedding

Tudom az animét kéne nézni, de valamiért nehezen veszem rá magam :mrgreen:

Ez viszont hú de jó volt. Ritkán csalódok dán filmekben, na meg az öreg Mikkelsenben. Egyszerűen minden klappolt, nem igazán tudok belekötni, talán a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!végén ahogy Jorgen sír hogy nem akar meghalni, következő jelenet meg már a temetés. amúgy mi volt a betegsége? az szerintem nem derült ki, de gondolom valamilyen rák..
Színészek nagyon jók voltak, főleg Mikkelsen és a lánya. Néha kicsit soknak éreztem ezeket a közeli képeket a szemekről, szájakról stb,...:D
8,5/10

A rendezőnőtől ajánlom még a Második esélyt. Meg tervben van a Testvérek is, aminek láttam a remakejét (Gyllenhaal,Tobey Maguire, Natalie Portman), az is nagyon jó film.
Kép

Petr
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2017. január 14., szombat 23:45
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Petr » 2020. április 27., hétfő 23:08

Gosford Park

Imadom a szereplogardat, nem is ertem, hogy kerult el eddig a film. Nem is hallottam rola. Raadasul a mufajt is szeretem.

Tetszettek a diszletek es az egesz feeling magaval ragadt, ami belengi a filmet. Jo hosszu volt, de nem ereztem, hogy fajna. Igazabol jol szorakoztam. Nem ereztem a filmet igazan kiemelkedonek semmilyen aspektusbol, de tok jo szorakozas volt.

7,5/10

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. április 27., hétfő 10:55

Gosford Park

Nem tudom hogy nem hallottam még erről eddig, úgyhogy köszi az ajánlást.

Hát nem volt egy körömrágós film, talán kicsit hosszúnak is éreztem. De a remek színészek és a hangulat fent tartotta a figyelmem. Ez a Ryan Phillippe gyerek volt a Crash-ben is, azért volt olyan ismerős. Eléggé eltűnt a süllyesztőben ahogy látom imdb-n :D
Az elején nagyon kapkodtam a fejem, hogy most ki kivel van, annyian voltak...Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!valahogy éreztem hogy Clive Owennel lesz valami, és lett is :mrgreen: az nem ütött akkorát.
Akit kiemelnék az Michael Gambon, Maggie Smith és Emily Watson, aki szintén nagyon ismerős volt, aztán rájöttem hogy a Csernobilból. :D

Nálam ez most 7/10.
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Faust » 2020. április 27., hétfő 2:06

Crash

Jaj. :mrgreen:

Régen mozogtak bennem ennyire ambivalens érzések egy film alatt.

Egyrészről egy ezerszer átrágott témát dob az arcunkba, néhol mérhetetlenül didaktikusan, szinte már-már egy elbaszott Disney rajzfilm képkockái peregtek a szemem előtt, tényleg csak az hiányzott, hogy bármelyik karakter elkezdjen énekelni, hogy "...de egy vérből valóóók vagyuuunk". :lol:

Megoldást - nyilván - nem kínál a film, állást - nyilván - nem foglal, csak kérdés, akkor minek készült el, mert más nem nagyon van benne. Összefonódó pillanatképek mindenféle kockázat, és kvázi sztori nélkül. Alighanem az előítélet mérgező hatásáról, de eltörölhetetlen jelenlétéről nem kell senkinek általános iskolás szinten szájbarágós kiselőadást tartani, kíváncsi lennék, ki csapott a homlokára a film láttán egyáltalán.

Másrészt bőven vannak itt pozitívumok, és összeségében filmként, filmélményként sem tudom azt mondani, hogy nem állja meg a helyét. Ezt a fajta kusza történetmesélési szerkezetet személy szerint nagyon csípem, és ritka az az író/rendező, aki jól is tudja csinálni, aki meg tudja tartani a gyeplőt végig. Tökéletesen végigvitt koncepció, kiváló színészekkel (Matt Dillon egy állat, ironikus módon a House that Jack builtben sikerült nagyon megkedvelnem :mrgreen: ). A karakterek többsége egyébként jól megírt, és ügyesen lavírozik a személyenként lebontható ingázáson, akit már az elején megutálunk, azt a végén kicsit megszeretjük/átértékeljük, és vica versa. De valahogy azt éreztem végig, hogy arcon vagyok hugyozva, a legvégén, amikor elgondolkodok, egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele. Ami működik benne számomra, az cinematic giccs, ami meg nem, az nem. :mrgreen: BIZTOS RASSZISTA VAGYOK, kicsit ezt érezteti a film azáltal, ha nem bólogatsz és hümmögsz közben, hogy igen, IGEN, ILYENEK VAGYUNK. A 22-es csapdája, hiszen üresen kongó közhelyeket puffogtat a film, viszont ambivalens módon mind életszerű és igaz.

Kérdés mennyire lehet "jól" megcsinálni egy ilyen témájú filmet, hiszen ha bármilyen állást foglal és nem csak a tankönyvet olvassa fel, jó eséllyel meg sem finanszírozzák/jelentetik. Ebből a szempontból még pont jókor készült el, a mai agymosott elmeháborodott píszí óceánjában talán már a Crash sem készülhetett volna el.

Visszaolvasva elég pointless, zagyvaságot nem nélkülöző az értékelésem, mintha mindenképp hosszabban, hozzáértőbben, a téma felett állóan és "értékesebben" szeretnék írni valamiről, amiről tán felesleges, mert nincs benne ennyi. Kicsit olyan, ahogy ezt a filmet megéltem.

Hogy rossz ajánlás lenne? Nem hinném, hisz nem bánom, hogy láttam, és köszönöm is. Magamtól kétlem, hogy megnéztem volna.

És elnézést, hogy ennyire megcsúsztam, de pótolgatok serényen. Mindenesetre azt hozzátenném, a még hátralevő ajánlások ismeretében, hogy ez talán az eddigi legerősebb kör (számomra) a filmklub történetében. Keep it up. :salute:

6/10

Avatar
Limaten
Hozzászólások: 143
Csatlakozott: 2014. február 23., vasárnap 15:52
Kedvenc játékosaid: Gerrard, Henry, Modric, Zidane, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Madridom Filmklub

HozzászólásSzerző: Limaten » 2020. április 26., vasárnap 12:09

Koe no Katachi

Ez...
Ez jobban ütött mint nagyfater keritésszagatója.
Jobban megérintett mint Jacko a gyerekeket.
Jobban betalált, mint CR büntetőből.
Szóval igen, ez a gyengém :D és mégis nagyon kevés film képest ezt kihozni.
Szeretem, ha tudni hatni az érzelmekre egy film, bár ez ember kérdése, h kiből mit hoz ki egy darab, belőlem ez most mindent. Hagytam, h elvigyen a film, és el is vitt jó messzire.
Imádtam, minden szereplőért oda és vissza voltam. Bár a mellékszereplők kissé egysíkúak voltak, többségük inkább kellék volt, mint valódi szereplő, de még így is. Bármelyik jelenetben bármelyik szereplőt át lehetett érezni, mit miért csinál.

Ha a Pokémont nem számoljuk :mrgreen:, talán első animém volt így nyílván elkezdtem gondolkozni azon, h hogyan működött volna élőszereplős filmként, és hát nem jutottam sokra :D. Talán a részletek, apróságok jobban átadhatóak voltak ebben a stílusban, és így jobban kiadtak egy szép kerek egész filmet. Amikor a "kamera" átvált random dolgokra, az először kicsit furcsa volt, de bejött, bár néha olyankor nem voltam biztos abban, h éppen ki beszél :D.

Egyelőre 9,5/10, de még változhat. De. Csak. És. Kizárólag. Felfelé.
Köszönöm, az ajánlást :salute: :sziv: :agree: :taps:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 133 regisztrált és 0 vendég