Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. február 14., péntek 10:31

Realista24 írta:
'shutterisland írta: volt, amit nem vittem túlzásba. :lol:
konkrétan annyira, hogy mikor a kőszívű ember fiaiból kihívtak felelni, és én még a könyv borítóját sem láttam, és azzal nyitottam, hogy a főszereplő bradley ("bredli") akkor gyorsan visszaültettek. :lol:
No offense, de erre büszke vagy?
Én inkább a fejeseket kérdezném meg, hogy büszkék-e arra, ami manapság Irodalomóra címszóval zajlik. :) (de tovább nem akarok belemenni, mert nem idevaló téma)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. február 14., péntek 10:26

Köszönjük szépen ezt a hosszú írást :) Valószínűleg a Menekülő ember, Cujo és az AZ közül lesz valamelyik a befutó. Mondjuk Cé könyvét is tervezem Karácsony óta.. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. február 14., péntek 8:04

Ígértem Stephen King művekről bővebb kifejtést. Sajnos az elmúlt hetekben nem voltam online. Remélem így is olvassátok, és észreveszitek, hogy végre írtam. Bocsi a késésért.

Nem emlékszem pontosan miket emeltem ki, de ezekről írnék, ezeket ajánlanám mindenképp:
(próbálok óvatosan fogalmazni, mert nem szeretnék lelőni semmilyen poént sem, de azért úgy kéne írnom róla, hogy valamennyire azért meg is ismerjétek.)

Carrie: legelső könyve, és nagyon jó lett szerintem. Totál életszerű egyébként, azon kívül, hogy a főszereplő kislány telekinézissel foglalkozik. Eléggé együtt lehet vele érezni, sajnálni, szánni, akár még szeretni is őt... Különös hangulata van, ami nagyrészt annak köszönhető , hogy a természetfeletti részét leszámítva simán megtörténhet, sőt meg is történt valószínű nem egy hasonló eset, kevesebb horrorral. Az érzelmeket nagyon meg tudja mozgatni, ezzel is nagy hatást ér el. És megvan még emellett az a tipikus 70-es, 80-asak évekbeli feelingje az egésznek, ami nekem konkrétan eléggé bejön.

Ragyogás: Zseniális könyv. Sose futkosott a hideg a hátamon, sose szartam be könyvtől, még filmtől is csak ritkán, de néhány jelenetnél szabályosan rettegtem. Egyértelmű top 3 nálam. Nem nagyon tudok mit írni anélkül, hogy komolyabban spoilereznék. Faszás a jellemábrázolás, és a jellemfejlődés benne. Meg a rémisztő légkör, hangulat, főleg, hogy ezeket többnyire egy kisfiú szemeivel látjuk. Nekem alapból bejönnek az olyanok, ahol valaminek múltja, előzménye van, és az szép lassan feltárul, és mindenre fény derül a végére, összefutnak a szálak, és a Panoráma hotelnél ez nagyon jól meg van csinálva.

Éjszakai műszak: Szeretem alapból a novellát mint műfajt, főleg ha nincs sok időm olvasni. Sok novellája van, érdemes belekezdeni a legtöbb könyvbe, de ez mind közül magasan kiemelkedik. Zseniális egytől egyig, talán nem is tudok olyan novellát mondani, ami nem tetszett volna.

A holtsáv: Ez is eléggé fontos kérdést feszeget, fontos, és nagyon igaz a mondanivalója. És ha nem lenne bent az az apró természetfeletti történetszál, akkor simán napjainkban is kényes témát mutatna be. A világ politikai elkorcsosulása, a képmutatás, és hasonlók állnak a középpontban.

Tűzgyújtó: Imádom. Talán az egyik legszívszaggatóbb történet, mely lehet néha nem annyira izgalmas, meg pörgős, de mégis valahogy csudajó. Itt mutatkozik meg legjobban, hogy a beskatulyázás, miszerint ő horror író, helytelen. Sokkal többet alkotott, mint horrort. Top3 egyébként nálam.

Cujo: Zseniális, ahogy egy kutya szemével is milyen jól tudja szemléltetni a világot, a történést, a vélt gondolatokat, gondolkodásmódot. Leginkább ezek a részek nyűgöztek le. De ez is simán bármikor megtörténhetne, semmi természetfeletti, és bőven kimutat a horrorból. Zseniális egyébként, ahogy a végén szemlélteti, és érzékelteti a szenvedést, amit átéltek.

A menekülő ember: 2030 körül játszódik, és ebben sincs mágia/természetfeletti. Kicsit költői túlzással leírja, bemutatja, hogy a gazdagok hogy játszadozhatnak a szegényekkel, azok életével, továbbá, hogy az emberek milyen barbár szórakozásra képesek egészen az ókor óta, mi érdekli őket a legjobban, a másik szenvedését mennyire tudják élvezni, mennyire elszórakoztatja őket... És ez a könyv kétszer csattan, de kurva nagyot...
Top3 ez is.

Állattemető: Nagyjából a legkínzóbb, leggyötrelmesebb, leginkább az ember lelkét próbára tevő könyve. Elég különös módon brutális, anélkül, hogy vérrel, vagy horrorisztikus elemekkel lenne tele (van azért), elég lehangoló, szívszaggató, megrázó, lélekölő, és idegtépő.. Top 3 minimum.

A sárkány szeme: Egy kis középkori fantasy. Lovagos, mágiás. Én imádom az ilyeneket, még ha annyira nem is kiemelkedő könyv. Itt is cselszövések, ármánykodás, fordulatok, faszán megvan minden.

A talizmán: Hát ez egy horror mese leginkább. Tényleg mintha egy mesevilágban járna az ember, megvan minden hozzá, ami kell. Elég jól leírja a vándorlást ( gyakorlatilag usát utazza át a srác, meg egy vele párhuzamos misztikus világot), a megpróbáltatásokat. Elsőre kicsit furcsa lehet a világ amit bemutat, de mindenképp érdekes. Érdekes még a főhős kiscsóka jellemfejlődése is. Talán kicsit túl mesés, azért nem olyan hű de nagyon kiemelkedő, de az átlagon még így is felül van.

Four Past Midnight: Ez két, könyvből áll, és mindegyik könyv 2-2 kisregényt tartalmaz. 1, 2, 3, és 4 perccel éjfél után. 1-3 zseniális. nagyon jók. 1-ben a múltban ragadnak, de a múltat így még én nem láttam bemutatni, elég érdekes, eredeti ötlet. 2-ban egy író akar plágium miatt kicsinálni egy másikat, itt a csattanó a kurvajó, de azt meg nyilván nem mesélem el. 3-ban pedig a könyvtári nyomozóról ír, aki akkor bünteti meg a gyerekeket, ha későn viszed vissza a könyveket. Elég érdekes egyébként maga a "fő gonosz", az egész közeg, ahol játszódik, és az, hogy mi is ez a könyvtári nyomozó valójában. 4. kisregény eléggé elmarad színvonalban a másik háromtól, de nem rossz egyébként az sem.

Rémület a sivatagban: Nem tudom, ez valahogy elég mély nyomot hagyott bennem, és a film is igen jó. A hangulata volt szerintem elég jó a könyvnek, olyan fura volt, oylan különös, de bejött. Szerintem a kihalt város, a sivatagos környezet, a maga jellegzetes dögevőivel, a fura barbár hitvilág nyomai, jellegzetes eszközei, tárgyai. Meg ahogy egy múltbéli esemény kezd folyamatosan egyre jobban kibontakozni a jelenben, az ilyenek mindig bejöttek, történelmi utalások, összeköttetések, még ha fiktív is az. Az is érdekes, ahogy szorult helyzetben egy kis közösség akarva, akaratlan kovácsolódik, és egyre jobban kiforrja magát.

Tom Gordon segíts! : Ezt is imádtam. Top3 minimum. Nagyjából egy nap alatt lezavartam, annyira nem bírtam letenni. Itt a főszereplő kis csaj nyűgözött le leginkább. Az az életösztön, az a szívósság, kitartás, ami jellemezte, és folyamatosan ment, és nem adta fel, és intelligensen cselekedett, amennyire persze kitelt egy 9 éves kislánytól. nNagyon lehetett a sikeréért szorítani, együtt érezni vele.

A coloradói kölyök: Nagyjából egy délután alatt megvan. Krimi. Egy újságíró kezd el nyomozni egy rejtélyes eset után, és évekkel később mesélik el egy tanoncnak. Elég jól bemutatja a dolgot.

Az: Nem véletlen hagytam a végére. legeslegjobbkönyv. Kétségkívül no.1. A felépítés lenyűgöz. A párhuzamos szerkesztés, ahogy bemutatja a gyerekeket, majd a 27 (ha jól emlékszem) évvel későbbi énjüket, közbeszúrva egy-egy a múltba még jobban visszanyúló, AZ ténykedését leíró fejezet (közjáték), mint egy-egy novella a párhuzamosan megírt két regénybe beleszurkodva. mert egyébként önálló novellaként is elég királyak lennének. Imádom a főhősöket, a jellemüket, a bemutatásukat. Imádom, azt a misztikumot, és felsőbbrendűséget, amit AZ köré épít. Imádom a történetét, izgalmas, fordulatos, és történhetett bármi, folyamatosan érdekelt, és még többet, még jobban akartam tudni, hogyan tovább, mi ez az egész, mi lesz most, mi fog történni, mi hova vezet. Geci jó a hangulata, a stílusa. És a végén van egy olyan megmozdulása Kingnek, amiért utáltam, hogy beletette, hogy így zárja le, de ettől csak igazából még sokkal jobb lett. Eléggé szívszaggató.

Ezeket tudom ajánlani mindenképp. Ezeket a könyveket hiba lenne kihagyni. Persze a többi, amit olvastam tőle, szintén elég jók, nem igazán tudnék rosszat mondani közülük, de ezek az igazán kiemelkedőek, amiket feltétlen olvasni kell. És azért van ilyen sok Top 3, mert nem bírok dönteni köztük. Csak annyit tudok, hogy az AZ az abszolút legjobb.

És akkor van egy, amit tuti nem mondtam, de bónusznak írnék még egyet:
Búra alatt: Igazából felénél járok, de ha a vége nem lesz elrontva, (és hát miért lenne?) akkor elmondhatom, hogy elolvastam egy újabb csodálatos könyvet Kingtől. Nagyjából minden elemében zseniális. Nem igazán bírom letenni, mert egyre többet akarsz tudni, és annyira izgalmas, hogy folyton olvasnád, és minél előbb tudni akarod mi lesz a vége. Nagyon jó. Elég nagy érzelmeket vált ki belőlem.. Akit szerethet az ember, azt én nagyon szeretem, akit gyűlölni kell, azt pedig legszívesebben saját kezűleg verném agyon. Ez egyfajta feszültséget teremt az érzelmekben, és a könyvben. És sose lehet tudni, hogy épp melyik oldal győzedelmeskedik a köztes történésekben.. a Végéről meg abszolút fogalmam sincs. Nagyon jól megfogta azt szerintem, hogy mi féle pokol szabadulhat el, ha egy kisváros elszigetelődik a világtól. A zsarnokok feltűnése, a ganyé, manipulatív kiskirályok térhódítása, és hatalma.. És a jó meg semmit sem tehet, mert minden eszköz a sötét oldal kezében van.. Nagyon durván jó.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 10., hétfő 19:39

http://www.libri.hu/konyv/ken_follett.zerokod.html
Ha már Ken Follett akkor ez is remekmű.....
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 10., hétfő 14:37

szilamer írta:Újból Ken Follettet olvasok, ezúttal az Évszázad Trilógia első kötetét a Titánok bukását. Nem okozott csalódást ez sem, akit érdekel a történelem az mindenképpen olvassa el :D
:agree: Legjobb, a második részét (A megfagyott világ) nemrég olvastam el, nagyon tetszett az is, bár az első kötetet nem múlta felül.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. február 10., hétfő 14:30

'shutterisland írta:
Pipita írta:A pál utcai fiúkat persze hogy imádom. :) de kozepiskolas anyagokra gondoltam csak, azért nem említettem, my fault.
volt, amit nem vittem túlzásba. :lol:
konkrétan annyira, hogy mikor a kőszívű ember fiaiból kihívtak felelni, és én még a könyv borítóját sem láttam, és azzal nyitottam, hogy a főszereplő bradley ("bredli") akkor gyorsan visszaültettek. :lol:
No offense, de erre büszke vagy?
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2014. február 10., hétfő 14:26

Újból Ken Follettet olvasok, ezúttal az Évszázad Trilógia első kötetét a Titánok bukását. Nem okozott csalódást ez sem, akit érdekel a történelem az mindenképpen olvassa el :D
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. február 8., szombat 12:07

Te balga!
Nem tudtad, hogy az Barad Laji?
"And my heart will leave you never."

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. február 8., szombat 11:26

Pipita írta:A pál utcai fiúkat persze hogy imádom. :) de kozepiskolas anyagokra gondoltam csak, azért nem említettem, my fault.
volt, amit nem vittem túlzásba. :lol:
konkrétan annyira, hogy mikor a kőszívű ember fiaiból kihívtak felelni, és én még a könyv borítóját sem láttam, és azzal nyitottam, hogy a főszereplő bradley ("bredli") akkor gyorsan visszaültettek. :lol:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 8., szombat 10:58

Pipita írta:Amúgy én most Oscar Wilde műveire vagyok nagyon rakattanva, zseniális a tag, bár a lady windermere's fán nem igazán jött be, de a meséi, meg a dorian gray, meg a ballad of reading gaol hatalmas kedvencek.
Őt én is imádom, a Dorian Gray hatalmas, a másik kedvencem meg ez tőle:
http://moly.hu/konyvek/oscar-wilde-az-e ... a-muveszet :salute:

Én mostanában megint rákattantam Stasiukra:
http://moly.hu/konyvek/andrzej-stasiuk-at-a-folyon
http://moly.hu/konyvek/andrzej-stasiuk-taksim
http://moly.hu/konyvek/andrzej-stasiuk-utban-babadagba

Egészen egyedi, amiről és ahogyan ír, akihez kicsit is közel áll a szépirodalom, annak csak ajánlani tudom.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. február 8., szombat 8:35

A pál utcai fiúkat persze hogy imádom. :) de kozepiskolas anyagokra gondoltam csak, azért nem említettem, my fault.

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8344
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2014. február 8., szombat 0:27

a kötelező olvasanyaink közül meg a vadkacsa meg az ember tragédiája, amiket szerettem, a többi kinszenvedes volt mind, ha emlékezetem nem csal...
a pál utcai fiúk és az egri csillagok azért általában a kedvenc kötelezők közé tartoznak.
bár utóbbi terjedelme miatt sokakat elriasztott.

én feldobnék évente 10-15 könyvet, legyen benne ifjúsági, történelmi, romantikus meg minden féle téma és terjedelem, aztán ki kellene választani mindenkinek azt a 2-3 művet, ami érdekli.
mert tényleg feleslegesnek érzem ráerőltetni pölö az ember tragédiáját mindenkire...

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3266
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. február 8., szombat 0:08

Azért vannak olyan művek, amik nélkülözhetetlenek egy-egy kor szellemiségének a megértéséhez és szerintem a legalapabb alapműveltséghez tartoznak. Mondom ezt úgy, hogy velem szintén eljátszották ugyanezt a középsuliban :mrgreen:

De akkor vissza a topikhoz:

Személy szerint most, John Lukacst olvasok. Ajánlom, az önéletrajzi részek kiemelkedőek.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3125
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. február 7., péntek 23:33

+1 ericco. A művészetet egyszerűen nem lehet kötelezően oktatni, nincs olyan ami a többi felett állna, annyira szubjektív az egész. Ugyanez igaz szvsz a rajz- És művészetek órákra, meg az enek-zenere, bár miazokon csak népdalokat hallgattunk sajnos...a kötelező olvasanyaink közül meg a vadkacsa meg az ember tragédiája, amiket szerettem, a többi kinszenvedes volt mind, ha emlékezetem nem csal...

Amúgy én most Oscar Wilde műveire vagyok nagyon rakattanva, zseniális a tag, bár a lady windermere's fán nem igazán jött be, de a meséi, meg a dorian gray, meg a ballad of reading gaol hatalmas kedvencek.

Szerk.: az alább linkelt cr könyvet i olvasom, az eleje nagyon tetszett, de most egy picit elvesztettemm az érdeklődést a kozepenel, mert ott már a Realnal van, nrm tudom mi újat tud mondani. De amúgy érdekes, szerintem érdemes elolvasni. :)

MorataMartin
Hozzászólások: 1507
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. február 7., péntek 21:39

Megéri megvenni ezt a Cristiano Ronaldóról szóló könyvet: http://www.libri.hu/konyv/luca_caioli.c ... ldo-2.html

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ericco » 2014. február 4., kedd 1:11

sentry írta: Hála a középiskolás tanáromnak (eszméletlen sok kötelező olvasmány, idióta röpdogák,amik abszurditás határát súrolták, ha az ember olvasta is simán kaphatott egyes, mert a részletekre ment) köszönhetően hányinger támadt bennem az irodalom szó hallatán.
Hány emberrel megutáltatják az olvasást középiskolában, te jó Isten... Mondjuk ha nem középkori módszereket alkalmaznának az oktatás során, talán jobb lenne a helyzet. A kötelező olvasmány az egyik legnagyobb baromság. Igen, a tanulók ismerjék, tanulják meg, hogy melyik író mit írt, sajátítsák el a tartalmát, mondanivalóját a műnek, ugyanez igaz a költészetre is, de hadd döntse már el mindenki saját maga, hogy miből ovlas el több száz oldalt.
Merci Zizou!

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. február 3., hétfő 23:58

Párszor csalódtam már könyvekben, vagy túlságosan is beleolvadtam a történetbe és eléggé padlóra vitte a lelki világom a története, így nagyon kevés könyvet olvastam az elmúlt 10 évben. Hála a középiskolás tanáromnak (eszméletlen sok kötelező olvasmány, idióta röpdogák,amik abszurditás határát súrolták, ha az ember olvasta is simán kaphatott egyes, mert a részletekre ment) köszönhetően hányinger támadt bennem az irodalom szó hallatán. Idővel leküzdöttem ez, de jött az, hogy vagy unalmasnak tekintettem a könyvet (részletes, több oldalas jellemábrázolás, leírásról agyfaszt kapok, nekem nem gyere be az) vagy túlságosan is mélyre rántott a könyv.

DE ma új esélyt adtam egy többek által is ajánlott könyvnek. Olyan személy ajánlotta először, aki közel áll hozzám, és nyert is vele. :D

Szerb Antal: Utas és holdvilág

Még csak kb 40 oldalt olvastam, de iszonyat jó, mindenkinek ajánlom, aki eddig szemezgetett/vacillált vele. :)
Nagyon tetszik a könyv nyelvezete, stílusa. Nincs felesleges mondat, folyamatos a cselekmény és érdekesek a karakterek. Totál megnyert a könyv. Darálom, ahogy időm engedi. :mrgreen:

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. február 3., hétfő 16:21

GT37 írta:Most olvastam, hogy lehet, hogy 8 kötetes lesz végül A tűz és jég dala... Egyre kisebb esélyt látok arra, hogy Martin be fogja fejezni a sztorit. :kivagyhe:
ilyenkor a "most olvastam" helyett egy link hasznosabb lenne. amúgy meg erősen kétlem.

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. február 3., hétfő 16:16

Most olvastam, hogy lehet, hogy 8 kötetes lesz végül A tűz és jég dala... Egyre kisebb esélyt látok arra, hogy Martin be fogja fejezni a sztorit. :kivagyhe:

R.M.C.F
Hozzászólások: 9085
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:45
Kedvenc játékosaid: Sergio
Kedvenc csapatod: Még is KI lehetne? Hagyjuk már a divatokat. A legnagyobb: REAL MADRID.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: R.M.C.F » 2014. január 23., csütörtök 22:36

Anthony írta:
Acewill írta:Ha nem venné meg senki a könyvét, akkor nem tudna írni. Úgyhogy inkább az a szomorú, hogy milyen sokan vannak azok akik megveszik...
Ez pontosan így van.

Érdekes azért, néha az ember elolvas olyan könyveket is, amit korábban nem is gondolt volna hogy el fog. Például én így voltam Szabó Győző: Toxikoma c. könyvével, a testvérem mondta, hogy milyen vicces, pedig nem annyira érdekelt egy újabb drogos sztori. Mondjuk utólag sem egy nagy valami a könyv szerintem, de van benne egy érdekes gondolat: amikor leírja az egyik legf@szább drogos élményét, és utána meg tudatosul benne, hogy mindvégig krétafehéren reszketve ült egy kád szélén. Na egy ilyen azért remélhetőleg elrettenti a kemény drogoktól az embereket.

Én mondjuk rühellem a drogosokat,a társadalom alja,alacsonyabbak mint a hajléktalanok.
Ha a fogalmatlan osztja az észt akkor nagy a baj.....úgyhogy nagy a baj.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 40 regisztrált és 0 vendég