Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Boky » 2014. április 24., csütörtök 10:52

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!jon valszeg nem hal meg, a kérdés az, hogy milyen formában éli túl... megcsonkítva, mint lord beric, vagy esetleg szellembe kerül a lelke wargként. "büntetlenül" nem fogja megúszni, grrm ezért írta a jelenetet h 1) felbassza az agyunkat 2) jon pozícióját meggyengítse.

6. könyves spoiler
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!stannis él, grrm felolvasott egy fejezetet a 6. könyvből egy eventen, amiben stannis vallatja a fellógatott theont.
http://www.ign.com/boards/threads/sampl ... 207815997/

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. április 24., csütörtök 10:51

GT37 írta:
kelemen.istvan írta:Valaki tudja,hogy mikor jön kb a következő?
Nem lehet tudni biztosan, de elvileg 2015 előtt semmiképpen sem adják ki, plusz szintén nem kevés idő, amíg le is fordítják... Szóval várhatunk még rá bőven. :-(

SÁRKÁNYOK TÁNCA SPOILER
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jon szerintem sem halt meg, nem írta egyértelműen le, hogy annyi neki, ráadásul ott van Melisandre is a közelben, csak visszahozza majd valahogy. Ráadásul akik eddig a saját POV-jukban haltak meg, azok utána mindig visszatértek (Davos, Cat), szóval remélem, Jon is beáll a sorba. :D
Egy kérdés:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Davos meghal? Mikor...ez basszus nem rémlik,túl régen olvastam a könyvet. :'(
Jon szerintem majd valahogy feltámad,vagy átmegy a farkasába vagy nem tudom...De ő neki tutira még lesz fontos szerepe.
Engem amúgy az is érdekelne,hogy Dany mikor lép már Westeros földjére,mert onnan Meerenből nehéz lesz elfoglalni a Vastrónt...

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 24., csütörtök 10:48

kelemen.istvan írta:Valaki tudja,hogy mikor jön kb a következő?
Nem lehet tudni biztosan, de elvileg 2015 előtt semmiképpen sem adják ki, plusz szintén nem kevés idő, amíg le is fordítják... Szóval várhatunk még rá bőven. :-(

SÁRKÁNYOK TÁNCA SPOILER
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jon szerintem sem halt meg, nem írta egyértelműen le, hogy annyi neki, ráadásul ott van Melisandre is a közelben, csak visszahozza majd valahogy. Ráadásul akik eddig a saját POV-jukban haltak meg, azok utána mindig visszatértek (Davos, Cat), szóval remélem, Jon is beáll a sorba. :D

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. április 24., csütörtök 10:41

kelemen.istvan írta:Végeztem a Sárkányok táncával.
Azt én hol hallhattam/olvashattam,hogy Havas Jon Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szülei Rahegar és Lyanna Stark? Remélem így van egyébként :)

Abban is reménykedem,hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem halt meg bár elég kevés esélyt látok rá :-(
Szerintetek Stannis Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!is meghalt tényleg,vagy csak bekamuzta Ramsey?

Sokkal jobban tetszett ez mint a Varjak lakomája.
Valaki tudja,hogy mikor jön kb a következő?
Havas Jon:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igen,vannak ilyen pletykák is,ez valószínűleg később derül majd ki. Ha így lenne,akkor értelmet nyerne a 3fejű sárkányos jóslat,amit anno valahol leírtak...Ugye Dany,Jon és az Ifjú Griff.
Továbbá,szerintem nem halt meg. Azt nem írták le,hogy meghalt,csak hogy leszúrják,ha jól rémlik. Aztán arccal a hóba zuhan és nem érzi már a 4. döfést.


A másik:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Háát...Jó kérdés,hogy kamuzik-e Ramsey...ezt nem lehet egyértelműen megállapítani a könyvből. :-(

A következőnek kb. a felénél tart az író,szóval szvsz még legalább 1 év,plusz mire lefordítják... :vivo: :-@
A Varjak lakomája meg szerintem eddig a sorozat "mélypontja" :roll:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. április 24., csütörtök 10:25

Végeztem a Sárkányok táncával.
Azt én hol hallhattam/olvashattam,hogy Havas Jon Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szülei Rahegar és Lyanna Stark? Remélem így van egyébként :)

Abban is reménykedem,hogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem halt meg bár elég kevés esélyt látok rá :-(
Szerintetek Stannis Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!is meghalt tényleg,vagy csak bekamuzta Ramsey?

Sokkal jobban tetszett ez mint a Varjak lakomája.
Valaki tudja,hogy mikor jön kb a következő?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. április 17., csütörtök 22:53

http://kotvefuzve.postr.hu/meghalt-gabr ... paign=menu

R.I.P. :(
"And my heart will leave you never."

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 1., kedd 19:52

Zsombor írta:...
Köszönöm az összefoglalót, akkor hamarosan megpróbálok majd sort keríteni a második és a harmadik kötetre is, kíváncsi leszek. :)

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. április 1., kedd 19:34

GT37 írta:Sajnos nem olvastam, csak az elsőt (nagyon tetszett), viszont ha te olvastad az egészet, akkor megkérdezném, mit gondolsz a második és harmadik kötetről. :) Mennyire jöttek be (az elsőhöz képest)? Mert több ismerősöm is mondta, hogy Az éhezők viadala után csalódást jelentett neki a Futótűz és A kiválasztott. :/
Spoiler nélkül megpróbálom röviden összefoglalni.
Ha olvastad az elsőt, abból is már kitűnik, hogy nem egy vidám regény-bár nyílván megvannak a maga pillanatai-és ez hatványozottan igaz a többire is.
A második rész szerintem semmivel sem gyengébb az elsőnél, viszonylag hosszú a felvezetés, de az sem eseménytelen, utána pedig magával ragad.
Ezt a harmadik kötetet viszont egyelőre nem tudom hova tenni. Nem néztem utána, hogy melyik rész mennyi ideig íródott, de ez mintha kissé összecsapott lett volna, a vége legalábbis mindenképpen. Talán nem akarta Collins, hogy tele legyen a lezárás klisével, amit végül sikerült is elérni, nem ilyen végkifejletre számít az ember, de én nem voltam ezzel elégedett.
Kissé jellegtelen, végig az volt az érzésem, mintha egy másik író folytatta volna a sztorit.
Szerintem amint tudod pótold, összességében nem egy rossz történet ez, de úgy érzem, hogy az első 2 kötet alapján sokkal több lett volna az utolsóban, így azért megmarad a keserű szájíz.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. április 1., kedd 15:05

http://moly.hu/konyvek/stephen-king-min ... llag-sehol
És akkor Stephen King újra és mindig és megunhatatlanul...:D
Ebben a művében 4 kisregény található,melyek központi témája a bosszú.
Az első "1922" címűben,egy kapzsi farmer teszi el láb alól a feleségét,bűntársa a 14 éves fia,és szépen végig követi a cselekmény ahogy szépen tönkremegy a fickó körül minden.
A második egy írónőről szól,akit megerőszakolnak útközben hazafelé,ő meg bosszúból kiirtja az elkövetőt és annak egész családját.
A harmadik főszereplője egy rákos beteg,aki találkozik a sátánnal,és alkut kötnek.De persze ebben is van csavar,mint minden SK műben.
Az utolsó történet egy háziasszonyról szól,aki rájön hogy férje egy régóta működő sorozatgyilkos.
A könyv,természetesen,letehetetlen...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 1., kedd 14:40

Zsombor írta:Aki esetleg olvasta Az éhezők viadala trilógiát, attól kérdezném, hogy a harmadik kötetről mi a véleménye?
Jöhet spoilerbe, mert ma hajnalban fejeztem be, aztán kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak róla. :)
Sajnos nem olvastam, csak az elsőt (nagyon tetszett), viszont ha te olvastad az egészet, akkor megkérdezném, mit gondolsz a második és harmadik kötetről. :) Mennyire jöttek be (az elsőhöz képest)? Mert több ismerősöm is mondta, hogy Az éhezők viadala után csalódást jelentett neki a Futótűz és A kiválasztott. :/

Ehhez kapcsolódóan egyébként a Battle Royale-t szeretném még elolvasni majd a nyáron, előbb sajnos nem lesz rá időm. Ehhez esetleg volt már valakinek szerencséje?

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. április 1., kedd 13:38

Aki esetleg olvasta Az éhezők viadala trilógiát, attól kérdezném, hogy a harmadik kötetről mi a véleménye?
Jöhet spoilerbe, mert ma hajnalban fejeztem be, aztán kíváncsi vagyok, hogy mások mit gondolnak róla. :)

gkovi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 20:49
Kedvenc játékosaid: Redondo, Zidane, R. Carlos, Iker Casillas, Ronaldo, Marcelo, Raul, McManaman, CR, Xabi Alonso, Varane, Pepe, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Fradi

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gkovi » 2014. március 4., kedd 14:59

MorataMartin írta:Valaki nem olvasott könyvet Murakami Harukitól?
Majdnem az összeset olvastam, ami magyarul megjelent. Mit szeretnél tudni? :)

MorataMartin
Hozzászólások: 1514
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:38
Kedvenc játékosaid: Morata, Zidane, Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: MorataMartin » 2014. március 4., kedd 14:17

Valaki nem olvasott könyvet Murakami Harukitól?

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. február 21., péntek 13:35

A True Detective 5. része után a The King in Yellow című könyv top10-essé vált az Amazon könyveladási listáján.

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 17., hétfő 15:06

http://bookline.hu/product/home!execute ... 79&type=22
Ez is egy érdekes mű...most vonatkoztassunk el attól hogy mennyire van benne racio,vagy úgy marhaság az egész ahogy van,egyszerűen csak vegyük úgy mint egy szórakoztató olvasmányt...
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3129
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. február 15., szombat 17:18

Őt én is imádom, a Dorian Gray hatalmas, a másik kedvencem meg ez tőle:
http://moly.hu/konyvek/oscar-wilde-az-e ... a-muveszet :salute:
Erről tudnál mesélni? Ez mit jelent? A műveiből összeválogatták az okosságokat és egy csokorba szedték, vagy ez egy külön, általa írt és kiadatott könyv? És egybefüggő, vagy ez ilyen idézettár? Szól valamiről?
Sosem olvastam még füveskönyvet. :mrgreen:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. február 14., péntek 23:33

Sötét tornyot azért nem említettem, mert sajnos még nem olvastam.
Könyvtárban sose találtam egyben, megvételét meg egyelőre pénzügyi megfontolások miatt nem tervezgettem. De ha jól rémlik, most elkezdték nyomatni a boltokban az első kettőt.
De mindenképp tervben van, hogy nekiállok, csak nem volt még lehetőségem, nagyon érdekelne a dolog.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. február 14., péntek 19:51

Állattemető: Nagyjából a legkínzóbb, leggyötrelmesebb, leginkább az ember lelkét próbára tevő könyve. Elég különös módon brutális, anélkül, hogy vérrel, vagy horrorisztikus elemekkel lenne tele (van azért), elég lehangoló, szívszaggató, megrázó, lélekölő, és idegtépő.. Top 3 minimum.
Valóban a legkeményebb könyve.Olyannyira az,hogy az író-saját bevallása szerint-sokáig nem merte befejezni...

Ha már SK,nem árt megemlíteni az életművét,amit Setét Torony címen írt.Ez egy 7 kötetes megafantasy,megemlíti benne szinte minden jelentősebb művét,(beleszőve a történetbe),valamint még saját magához,(az íróhoz),is ellátogatnak a történet főhősei...
Bonyolult,az emberi lelket boncolgató,ámde zseniális és lebilincselő mű...Stephen King,kritikusai szerint,"amerika nagy sokkológépe",ismételten nem cáfolt rá e jelzőre...:)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. február 14., péntek 18:29

RealRaúl77 írta:Ígértem Stephen King művekről bővebb kifejtést. Sajnos az elmúlt hetekben nem voltam online. Remélem így is olvassátok, és észreveszitek, hogy végre írtam. Bocsi a késésért.
Koszi az osszefoglalot, fel is irtam oket a kis listamra, vonaton jo lesz valamelyiket olvasni :D

Hozzaszolva a korabbi tamahoz: Volt azert par konyv amit elolvastam, de en se nagyon vittem tulzasba kozepiskolaban az olvasast. Az egyik oka, hogy annyira nem erdekelt, vagyis voltak mas dolgok amik jobban foglalkoztattak. Ha volt egy kis idom, akkor szivesebben neztem filmet, sorozatot vagy baratokkal logtam minthogy olvassak. A masik pedig hogy a tanarok sem koveteltek meg hogy elolvassuk, eleg volt nagyjabol tudni hogy mirol szol. Nem hinnem hogy valaha is be fogom oket potolni, mert keves a szabadidom es mas dolgokkal szivesebben foglalkozom.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. február 14., péntek 10:42

RR77
Én is köszönöm az ismertetőt, ezeket sanszosan elolvasom, jelenleg a Carriet pörgetem, ma be is fejezem, aztán akkor az ajánlottak közül kiveszek néhányat a hétvégén a könyvtárból. :)
Remy írta:Én inkább a fejeseket kérdezném meg, hogy büszkék-e arra, ami manapság Irodalomóra címszóval zajlik. :) (de tovább nem akarok belemenni, mert nem idevaló téma)
Mondjuk pont semmi köze ennek R24 kommentjéhez, de mindegy.
Amúgy szó nélkül akartam hagyni, de így másodjára is ritka irritáló hozzászólás volt shutteré. Sose értettem, hogy miért büszke arra valaki, hogy ha nem tud valamit. Jó dolog, ha ilyen alap dolgokkal nincs tisztában az ember? Vicces? Úgy írta, hogy "még a könyv borítóját sem láttam", mintha valami nagy teljesítményt elért volna az életben. És ennek semmi köze ahhoz, hogy shutter barcás, pusztán utálom, ha valaki a tudás hiányát nem szégyelli, hanem inkább büszkélkedik vele.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 66 regisztrált és 0 vendég