Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
El Sie7e
Hozzászólások: 2644
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 18:20
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: El Sie7e » 2024. február 7., szerda 17:06

Sziasztok,

már régóta keresek egy könyvet, de nem jártam eddig szerencsével úgyhogy a madridom mindentudó népéhez fordulok :mrgreen:
Sabine Ebert- A bába titka c. könyve esetleg nincs meg valakinek elfekvőben?

:salute:
“Mindig emlékezz rá; a Real Madrid azért harcol, hogy megvédje a dicsőségét, a többi csapat pedig azért harcol, hogy felérjen a Real Madrid szintjére. Ez az igazság.”
egy 64 éves Real Madrid drukker

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2722
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2024. február 7., szerda 7:58

Kercsó írta: hangoskönyv applikációval van tapasztalata valakinek? magyar, de főleg angol nyelvű appot keresek

nézem az audible-t (amazon) de kíváncsi vagyok, esetleg más bepróbált platformra is, mielőtt előfizetek.
a magyar Voiz is egy opció lenne, ha lennének angol könyvek is, esetleg erre tipp?
Bár nekem a zene miatt van a spoty, de van ott rengeteg magyar ès angol audiobook is.

Avatar
Kercsó
Hozzászólások: 3796
Csatlakozott: 2013. április 19., péntek 12:56
Kedvenc játékosaid: R9, Kroos, Guti, Zidane
Tartózkodási hely: Erdély

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Kercsó » 2024. február 7., szerda 7:25

hangoskönyv applikációval van tapasztalata valakinek? magyar, de főleg angol nyelvű appot keresek

nézem az audible-t (amazon) de kíváncsi vagyok, esetleg más bepróbált platformra is, mielőtt előfizetek.
a magyar Voiz is egy opció lenne, ha lennének angol könyvek is, esetleg erre tipp?
#whatisyourexcuse

"Mégis, ha legvégül össze kellene foglalnom a sikereim okát, csak annyit mondanék, hogy mindig én akartam jobban." Benedek Tibor

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. december 17., vasárnap 17:15

dobjunk már be neki valami szakácskönyvet
Na !

ne legyünk bunkók !
:mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 17., vasárnap 17:05

Süti írta:
Realista24 írta: Karacsonyi kaja ötletek? Kene egy-két frankó kaja, ami nem a szokásos, rosé kacsa, facan, stb. kategória.
Ezt miért pont a könyvek topikba? :mrgreen:
Rohadt jó kérdés :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Süti
Hozzászólások: 5879
Csatlakozott: 2015. november 8., vasárnap 20:12
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest/Győr

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Süti » 2023. december 17., vasárnap 17:03

Realista24 írta: Karacsonyi kaja ötletek? Kene egy-két frankó kaja, ami nem a szokásos, rosé kacsa, facan, stb. kategória.
Ezt miért pont a könyvek topikba? :mrgreen:
Legends Never Die.

...popped into the penalty area towards Zidaaaaane! Oh, fantastic... :sziv:

Real Madrid will be back.
You can put that on a poster.
Stick it on your wall.
Pray to it every night.
We will be back.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62538
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2023. december 17., vasárnap 17:00

Karacsonyi kaja ötletek? Kene egy-két frankó kaja, ami nem a szokásos, rosé kacsa, facan, stb. kategória.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: realfan » 2023. december 14., csütörtök 12:58

Faust írta: Ja, nem a “sztorival” van a bajom, es a filmet is imadom, de irgalmatlan nehez olvasni, annyira szet van folyva - tudjuk miert. :kalapos:
hát, aki azért szokik rá a heroinra, mert az lsd-től kevés neki a bad trip és ő azt akar, ott azért vannak bajok :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. december 14., csütörtök 12:12

Ja, nem a “sztorival” van a bajom, es a filmet is imadom, de irgalmatlan nehez olvasni, annyira szet van folyva - tudjuk miert. :kalapos:

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: realfan » 2023. december 14., csütörtök 11:52

Anthony írta:
realfan írta: Szerb Antal Utas és holdviág, William Burrougs Meztelen ebéd, Bulgakov Mester és Margarita, Sinkó Ervin Optimisták
Milyen hatást értek el ezek a könyvek? Olvastam mind a kettőt de sehogyan sem értem mitől olyan nagy számok. Főleg a mester és margarita, hát azt sosem értettem mi a pláne benne?
Szerb Antal kb minden könyve elég elgondolkodtató szerintem, a legnagyobb magyar író volt :sziv:
Az Utas és holdvilág bennem rengeteg gondolatot ébresztett, szeretet, szerelem, barátság, illetve a saját boldogságod elérése versus mások elvárása (akár a társadalomé) relációjában, mellette nyelvileg, stílusban is kiemelkedő.
A Mester és Margerita másabb, az orosz gondolkodás, élet eléggé különbözik tőlünk, szerintem aki azzal nem tud azonosulni, az az orosz irodalommal sem fog tudni, szubjektív dolog ez teljesen, mindenkinek más tetszik. Nekem akár az értelmezése, ahogy a szovjet életet bvemutatja a '30-as években, mellé Bulgakov saját életrajza benne, csomó elgondolkodtató felvetéssel, akár a pilátusos rész és most sajnos nem fogok tudni pontosabban kiemelni részeket, mert rég olvasta :D
Faust írta: Az nem semmi, en a Meztelen ebednek haromszor nekiugrottam de iszonyat.
érdekes, 3-szor is olvastam :mrgreen: kétszer még a régebbi kiadást, aztán hosszas víódás után megvettem az újabbat is, mert sok új rész került bele és a szerkesztése is más. Burroughs az egyik kedvenc íróm alapból, ami tudom, hogy leginkább engem minősít :mrgreen: több könyvét is olvastam, nagyon bejön a stílusa, illetve a témái is, nem szokványosak, a lecsúszott, megtört nem a legjobb jellemű emberekről szól, nekem ez sokkal valóságosabb, mint sok szépen megírt történet :)

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. december 14., csütörtök 6:25

ram8nes írta:
Anthony írta:
Milyen hatást értek el ezek a könyvek? Olvastam mind a kettőt de sehogyan sem értem mitől olyan nagy számok. Főleg a mester és margarita, hát azt sosem értettem mi a pláne benne?
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nagyon sok könyvet olvastam, de a Mester és Margaritát annyira untam (és alapból sem vonz semmi orosz dolog), hogy félbehagytam.
(és alapból sem vonz semmi orosz dolog)

ez sok mindent megmagyaraz :roll: :shifty:

:lol:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. december 13., szerda 16:21

Az nem semmi, en a Meztelen ebednek haromszor nekiugrottam de iszonyat.

ram8nes
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2023. július 20., csütörtök 13:20
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ram8nes » 2023. december 13., szerda 16:18

Anthony írta:
realfan írta: Szerb Antal Utas és holdviág, William Burrougs Meztelen ebéd, Bulgakov Mester és Margarita, Sinkó Ervin Optimisták
Milyen hatást értek el ezek a könyvek? Olvastam mind a kettőt de sehogyan sem értem mitől olyan nagy számok. Főleg a mester és margarita, hát azt sosem értettem mi a pláne benne?
Erre én is kíváncsi vagyok, mert nagyon sok könyvet olvastam, de a Mester és Margaritát annyira untam (és alapból sem vonz semmi orosz dolog), hogy félbehagytam.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. december 13., szerda 16:06

realfan írta: Szerb Antal Utas és holdviág, William Burrougs Meztelen ebéd, Bulgakov Mester és Margarita, Sinkó Ervin Optimisták
Milyen hatást értek el ezek a könyvek? Olvastam mind a kettőt de sehogyan sem értem mitől olyan nagy számok. Főleg a mester és margarita, hát azt sosem értettem mi a pláne benne?

realfan
Hozzászólások: 264
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 19:52
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raúl, Casillas, S.Taylor, Given, Krul, O.Bernard, Di Canio,Candreva
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle United,SS Lazio

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: realfan » 2023. december 13., szerda 14:24

ElRamos írta: Sziasztok!

Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??

A Tűz és jég dala könyvsorozatot tervezem beszerezni, a sorozatot láttam, de a könyveket is szeretném majd elolvasni. A napokban fogom elkezdeni a majmok bolygóját, a könyvet már tavaly beszereztem, de még nem olvastam.

Az ajánlókat előre is köszönöm!
érdekes kérdés, sok jó könyv élményem volt szerencsére :sziv:
amik kiemelkedtek regények közül: Szerb Antal Utas és holdviág, William Burrougs Meztelen ebéd, Bulgakov Mester és Margarita, Sinkó Ervin Optimisták
amik inkább politikai-filozófiai: Gramsci Új fejedelem, Lukács György Történelem és osztálytudat, Kunfi Zsigmond Válogatott írásai, Rosa Luxemburg Tőkefelhalmozás, Eliade Szent és profán

ram8nes
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2023. július 20., csütörtök 13:20
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ram8nes » 2023. december 13., szerda 13:13

Mickey írta: Biblia volt, nem is egyszer.
ez sok mindent megmagyaráz. :roll: :shifty:



nekem talán Neil deGrasse Tyson-tól a Ha felfal egy fekete lyuk könyve volt ilyen amúgy. Asztrofizika érthetően, érdekesen, olvasmányosan elmagyarázva, fantasztikusan jó és minden emberrel elovlastatnám, hogy kb. fingja legyen hogy hogy épül fel és milyen a világegyetem, amiben élünk.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1112
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: géza » 2023. november 30., csütörtök 16:58

Minden felett ket szinttel:
A Karamazov testverek

Pszichologiaibol:
Oliver Burkemann: Four thousand weeks
Susan Cain: Bittersweet

Tovabba: Edentol keletre, Ne bantsatok a feketerigot, Biborszin

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3776
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. november 30., csütörtök 15:29

Biblia volt, nem is egyszer.

Egyébként , ha már "Űr"..." The Invincible " Stanislav Lem.
Nem egy egyszerű darab.

Abercrombie...nagyon jó. Kilencujjú Logent kedveltem, remek, állat egy karakter !
:mrgreen:
De mondjuk Patrick Rothfuss, " A Királygyilkos krónikája " még inkább, bár akkor már Tolkien klasszikusa.

Ellenben rendre megkönnyezi az ember Andersen meséit, " a kis gyufaárus lány," vagy
" A rendíthetetlen ólomkatona " .

Esetleg Victor Hugo, " A nyomorultak " . De ez sem igaz, mert akkor már Cervantes, Don Quijoteja...The Old Man and the Sea ...

vagy a többi, nagy klasszikusok...
Vagy Ken Follett, "Évszázad -trilógia "
Musashi...

Mindegy, mert elkalandoztam a könyvek között, aztán ráeszmél az ember, hogy nincs egyetlen !
Mivel még bele sem merültem teljesen.

Andersennel elég korán találkoztam, meg is maradt bennem. Pár kötelező is örök emlék, még kölyök korszakból. Légy jó...Árvácska !

Nem, nem igazán van. Túl sok a jó, mindenféle korszakból, stílusból.
Ezek a fentiek is...pl

Ami vitathatatlan élmény, hogy sok évvel megelőzően, lett fasza olvasóm, ebook...aztán mindent is vihetek. ( kivéve ahova nem engedik bevinni az E olvasómat ) :lol:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. november 30., csütörtök 15:21

Igen, elcsépelt, de nekem is az Orwell duó, plusz a Szép új világ volt az, amit zsinórban elolvastam, és tönkretett. :lol:

Fiatalkoromban a Végtelen történet volt óriási hatás és élmény.

Avatar
chosenone46
Hozzászólások: 252
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:13
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: chosenone46 » 2023. november 30., csütörtök 15:19

ElRamos írta: Sziasztok!

Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??

A Tűz és jég dala könyvsorozatot tervezem beszerezni, a sorozatot láttam, de a könyveket is szeretném majd elolvasni. A napokban fogom elkezdeni a majmok bolygóját, a könyvet már tavaly beszereztem, de még nem olvastam.

Az ajánlókat előre is köszönöm!
az, hogy mi váltotta ki a legnagyobb hatást, elég nehéz megfogalmazni, mert nyilván azért kezdtem bele egy-egy kötetbe mert már amúgy is érdekelt a téma. így inkább olyat írok, amit vagy bármikor újra tudék olvasni annyira tetszett, vagy hivatkozási alap tud lenni a hétköznapjaimban (ezáltal kvázi hatása is volt :mrgreen: )

benioff - tolvajok tele
orwell - 1984, állatfarm (tudom, ez elcsépelt klasszikus)
edith eger - a döntés
"...csak a kedvesség, az öröm,
a pardon, meg a köszönöm,
a gyöngédség, a figyelem,
csak az az igaz idelenn..."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 21 regisztrált és 0 vendég