Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. szeptember 19., péntek 21:35

palesz77 írta:
Nika91127 írta:Nekem is nagyon bejött a könyv,csak sajnos túl sok idő telt el az első könyv kiolvasása és a második lefordítása között,így lehet újráznom kellene majd az első részt. De anno én is így voltam vele,hogy "túl kellett élni" az unalmas részt :mrgreen:
Én most olvasom - hála nektek -, baromira tetszik, még csak a 600. oldal után vagyok, de ma vagy holnap befejezem. A kérdésem az, hogy a második része már kijött-e, és ha igen, akkor mi a címe? Meg hány részes lesz? Tudom, hogy google a barátom, de most egyszerűbb volt titeket kérdezni.. :D

Kijött és A tizenkettek a címe :)

http://moly.hu/konyvek/justin-cronin-a-tizenkettek

palesz77
Hozzászólások: 2551
Csatlakozott: 2014. június 24., kedd 11:31
Kedvenc játékosaid: Xavi, Iniesta, Verratti, Dahoud
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: palesz77 » 2014. szeptember 19., péntek 21:30

Nika91127 írta:Nekem is nagyon bejött a könyv,csak sajnos túl sok idő telt el az első könyv kiolvasása és a második lefordítása között,így lehet újráznom kellene majd az első részt. De anno én is így voltam vele,hogy "túl kellett élni" az unalmas részt :mrgreen:
Én most olvasom - hála nektek -, baromira tetszik, még csak a 600. oldal után vagyok, de ma vagy holnap befejezem. A kérdésem az, hogy a második része már kijött-e, és ha igen, akkor mi a címe? Meg hány részes lesz? Tudom, hogy google a barátom, de most egyszerűbb volt titeket kérdezni.. :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. szeptember 19., péntek 21:25

Olvasta itt valaki a Beépített Hiba (Inherent Vice) című könyvet Thomas Pynchontól? Mielőtt jönne a film, ki akarnám végezni.
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. augusztus 17., vasárnap 22:43

Kélek Titeket, aki olvasta mindkettőt, segítsen eldönteni melyikkel kezdjek. :mrgreen:

Milan Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége
Závada Pál: Jadviga párnája

Vagy aki olvasta valamelyiket, írhat egy véleményt, hogy ajánlott e vagy sem.

Előre is köszi! :agree:

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2014. augusztus 15., péntek 22:16

Ha tetszenek a posztapokaliptikus könyvek tegyetek egy próbát Dmitry Glukhovsky Metro könyveivel.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
pavel
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 8:30
Kedvenc játékosaid: el Buitre, Fenomén, R.Carlos
Kedvenc csapatod: RM

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: pavel » 2014. augusztus 15., péntek 21:46

Na az utolsó három hsz alapján ma nekiálltam Justin Cronin - A Szabadulás című könyvnek... majd beszámolok a tapasztalatról!
Rövid sztori: torrentbe beírtam, hogy Szabadulás. Letöltöttem kissé felelőtlenül, s egyből el is kezdtem olvasni. Valami nagyon gyanús volt. Nem stimmelt a név. S ez '44-'45 - ben játszódott Pesten... ez mi ez???? Hát, Márai Sándor novellája volt. :D
Ha már meg volt, nem voltam rest, s egy nap alatt elolvastam. Nagyon jó...csak ajánlani tudom mindenkinek, iszonyatosan jó lélekábrázolás, nagyon jó kérdéseket tesz fel benne!
"Éltem át már szép napokat, amikről azt hittem szarok, dehát ezek még szarabbak, ettől lettek szépek azok."

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. augusztus 14., csütörtök 17:40

kelemen.istvan írta:Justin Cronin - A Szabadulás
Az első posztapokaliptikus regény amit olvastam. Abszolut hiteles volt a korunk után száz évvel játszodó események ábrázolása. A történet kicsit hullámzó volt , mikor kb a 300. oldalnál újrakezdődik a történet akkor picit vontatottá vált, viszont abszolút nem bántam meg, hogy folytattam. Csak "kicsit" kell kibírni és beindulnak rendesen az események amik rendesen magukkal ragadják az olvasót, és tényleg letehetetlen lesz, nem egyszer volt,hogy "ja már 3 órája nem keltem fel?"
:agree:
Csak ajánlani tudom.
Valószínűleg holnap nekiállok a második részének is. Arról is csak jót hallottam. :smile:
Én is ajánlottam már,valóban kva jó,Stephen King nyomdokain,maga SK írt hozzá ajánlást anno a New York Times-ban szóval...:)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. augusztus 14., csütörtök 16:27

kelemen.istvan írta:Justin Cronin - A Szabadulás
Az első posztapokaliptikus regény amit olvastam. Abszolut hiteles volt a korunk után száz évvel játszodó események ábrázolása. A történet kicsit hullámzó volt , mikor kb a 300. oldalnál újrakezdődik a történet akkor picit vontatottá vált, viszont abszolút nem bántam meg, hogy folytattam. Csak "kicsit" kell kibírni és beindulnak rendesen az események amik rendesen magukkal ragadják az olvasót, és tényleg letehetetlen lesz, nem egyszer volt,hogy "ja már 3 órája nem keltem fel?"
:agree:
Csak ajánlani tudom.
Valószínűleg holnap nekiállok a második részének is. Arról is csak jót hallottam. :smile:

Nekem is nagyon bejött a könyv,csak sajnos túl sok idő telt el az első könyv kiolvasása és a második lefordítása között,így lehet újráznom kellene majd az első részt. De anno én is így voltam vele,hogy "túl kellett élni" az unalmas részt :mrgreen:

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. augusztus 14., csütörtök 15:50

Justin Cronin - A Szabadulás
Az első posztapokaliptikus regény amit olvastam. Abszolut hiteles volt a korunk után száz évvel játszodó események ábrázolása. A történet kicsit hullámzó volt , mikor kb a 300. oldalnál újrakezdődik a történet akkor picit vontatottá vált, viszont abszolút nem bántam meg, hogy folytattam. Csak "kicsit" kell kibírni és beindulnak rendesen az események amik rendesen magukkal ragadják az olvasót, és tényleg letehetetlen lesz, nem egyszer volt,hogy "ja már 3 órája nem keltem fel?"
:agree:
Csak ajánlani tudom.
Valószínűleg holnap nekiállok a második részének is. Arról is csak jót hallottam. :smile:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. augusztus 13., szerda 16:34

JOE ABERCROMBIE:AZ ELSŐ TÖRVÉNY
Ez egy trilógia,Az első könyv címe,A PENGE MAGA,második,MIUTÁN FELKÖTÖTTÉK ŐKET,s a harmadik,A KIRÁLYOK VÉGSŐ ÉRVE.
Aki szereti Martin Trónok harca eposzát,nem fog csalódni ebben sem,kőkemény fantasy,remek karakterekkel,nem egy Martin utánzat,fordulat,gyilkosságok,csaták,fűszerezve komor fekete humorral...ez Abercrombie.
http://www.libri.hu/szerzok/joe_abercrombie.html
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
szilamer
Hozzászólások: 654
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:54
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Özil, Varane, Isco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: szilamer » 2014. augusztus 12., kedd 20:12

Most fejeztem be a Lélegzethintát Herta Müllertől.
Eszméletlen ütős és mélyre hatoló alkotás. 10/10 a maga nemében.
In vino veritas.

"Varane, boss of Real defence"




Casillas-Carvajal-Varane-Ramos-Coentrao--Isco-Modric-Kroos--Cristiano-Benzema-Bale

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. július 1., kedd 23:16

Még a színészesekhez:

Woody Allennek több könyve is van, Chaplinnek is van egy, Életem címmel.

-------
A Trónok Harca pazar :) Megmagyaráz mindent, kapcsolatokat, viszonyokat, sok flashbeck meg történelmi utalás van benne, és tényleg az adott szereplő szempontjából ábrázolja a történéseket.

Pl. nem tűnt fel a sorozatban, hogy 4. évados spojler Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy Mormont kémkedésére már a legelején szó van, Robert és Ned között, szóval Varys küldte őt át még Pentosra, hogy információkat szolgáltasson a király számára.. Ez, ha jól emlékszem, nem volt akkor benne a sorozatban,vagy csak nem figyeltem kellőképp.

Vagy Arya farkasa, Nymeria Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!egy felkelő boszorkány volt, aki fellázadt a király ellen, ha jól emlékszem,, vagy a párbeszéd Arya és Jon Snow között Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!akik külön úton járnak egy udvarban találkoznak... hosszú távon lehet jelentősége.
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. június 2., hétfő 2:54

Sierra írta:
Ferencváros írta:Heló. Tudnátok mondani könyveket színészekről? Eddig csak Robert de Niroról találtam :) Lehetőleg olyat, amit Magyarországon meg lehet venni. Köszönöm szépen :)
Lawrence Grobel - Al Pacino: Életem
Edward Douglas - Jack, az életművész (Jack Nicholson)

nekem mindkettő meg van, szóval kapható itthon :)
Egy angol úr Hollywoodban - Michael Caine. Eszméletlen figura az emberünk :)

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. június 2., hétfő 2:17

Ferencváros írta:Heló. Tudnátok mondani könyveket színészekről? Eddig csak Robert de Niroról találtam :) Lehetőleg olyat, amit Magyarországon meg lehet venni. Köszönöm szépen :)
Lawrence Grobel - Al Pacino: Életem
Edward Douglas - Jack, az életművész (Jack Nicholson)

nekem mindkettő meg van, szóval kapható itthon :)

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. június 1., vasárnap 20:59

Köszi szépen! :agree: Igen, MÉG nem olvastad. :mrgreen: Azt a könyvet nagyon ajánlom!

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. június 1., vasárnap 19:44

Zsombor írta:Kérdésem lenne azokhoz, akik már olvastak Merlét: a Védett férfiak című könyvét már olvastam régebben, nyáron tervezem az újrázását és érdekelne, hogy a többi könyve közül is van ehhez hasonlóan élvezhető olvasmány?
szerk: megvolt még A sziget is, az is tetszett.
A Védett férfiakat sajnos pont nem olvastam tőle (még?), de a Mesterségem a halál és az Állati elmék már megvolt, mindkettő nagyon tetszett, csak ajánlani tudom őket. :agree:

szerk.: Ja, a Két nap az élet szintén zseniális.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. június 1., vasárnap 18:55

Kérdésem lenne azokhoz, akik már olvastak Merlét: a Védett férfiak című könyvét már olvastam régebben, nyáron tervezem az újrázását és érdekelne, hogy a többi könyve közül is van ehhez hasonlóan élvezhető olvasmány?
szerk: megvolt még A sziget is, az is tetszett.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. május 25., vasárnap 13:05

Heló. Tudnátok mondani könyveket színészekről? Eddig csak Robert de Niroról találtam :) Lehetőleg olyat, amit Magyarországon meg lehet venni. Köszönöm szépen :)

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. május 24., szombat 14:51

Christine-t és a Bilincsben-t olvastad?
A Christine volt az első....egyik legjobb könyve.A másikat nem.De elfogom. :)
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. május 24., szombat 10:31

Akkor előbb talán a többi könyvét olvasom majd el. Azt hiszem a Duma Key lesz a következő.

Christine-t és a Bilincsben-t olvastad?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 60 regisztrált és 0 vendég