Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. május 22., csütörtök 14:53

Nekem is King a kedvencem, de a Toronyhoz sajnos nem volt még szerencsém. Most, hogy így írod, hogy több mű is visszaköszön. Elgondolkodtam, hogy talán még nem is baj, és hogy előbb a többi könyvvel kéne teljesen végeznem. Mennyire érdemes tudni mindent a többi könyvről ahhoz, hogy teljesen megértsük ezeket a visszaköszönéseket? Érdemes elkezdeni mondjuk most (amúgy is King könyvet keresek a Búra után, amit olvasni kéne), vagy előbb a többit?
Nos...pl A Talizmán abban a dimenzóban játszódik,ahonnan a Harcos,(Roland) is való.Aztán az Atlantisz gyermekei főhőse egy úgynevezett "törő",akinek az a dolga hogy megtörje azokat az erővolakat,amik a tornyot egyensúlyban tartjàk.Ezek rabszolgák,akiket a Vörös Király különféle univerzumokból,(a földről is),raboltat el.Mentális képességeik birtokában,gyengítik a Torony erejét.A borzalmak városa vámpírjai visszaköszönnek egy new yorki étterem,a Dixi malac vendégköréből.A Végitélet onnan,hogy mikor hőseink utaznak,egy táblát találnak,ami utal a járvány túlélőinek utazásáról.És hasonló dolgok,amiből az ember rájön az író 1-1 művére.

SK ajánlat,(nemtom melyiket olvastad már:
Állat temető,A sárkány szeme,Dolores,Álomcsapda,Halálos árnyék,A holtsáv,Nem jőn a szemere álom,Minden sötét,csillag sehol,Rém autó,A remény rabjai,Rémkoppantók,Tóparti kisértetek,Titkos ablak,titkos kert,Az,10 percel éjfél előttTom Gordon segíts
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. május 18., vasárnap 22:02

Robin Cooktól elolvastam a héten a Kómát. Elég jó könyv volt az is. Úgy hallottam, hogy elég sikeres lett a film is, le is töltöttem. Most pörgettem bele, de több tíz jelenetbe belenéztem, és nem találtam olyat, ami a könyvvel egyezne. Aki esetleg látta és olvasta írna nekem pü-t, hogy érdemes-e megnézni, vagy hogy tényleg ég és föld a kettő?

A két Kinges kérdésem is nyitott még!
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2014. május 6., kedd 8:53

A Setét Torony, az nagyon elszállt cucc, nekem igencsak bejött anno, hypeolgatnak manapság ilyen Neil Gaimanokat, hát beleolvastam az egyik könyvébe, nekem nem jön be a csávó. S. King egy kicsit jobban tudja mi a dörgés.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. május 6., kedd 8:09

Nekem is King a kedvencem, de a Toronyhoz sajnos nem volt még szerencsém. Most, hogy így írod, hogy több mű is visszaköszön. Elgondolkodtam, hogy talán még nem is baj, és hogy előbb a többi könyvvel kéne teljesen végeznem. Mennyire érdemes tudni mindent a többi könyvről ahhoz, hogy teljesen megértsük ezeket a visszaköszönéseket? Érdemes elkezdeni mondjuk most (amúgy is King könyvet keresek a Búra után, amit olvasni kéne), vagy előbb a többit?

Egyébként nem rég (szerk.: jé, most nézem, hogy az majd' 3 hónapja volt. :lol: :lol: hogy szalad az idő) írtam Kingről pár sort, ha érdekel fiore, itt van.

Amúgy már egy hete befejeztem az Álom és Halál-t. Csodálatos! Aki krimire vágyik, annak mindenképp ajánlom. Vagy aki kedveli a megdöbbentő, megrázó, sokkoló könyveket.

Most Robin Cook-tól olvasom a Kómát, utána kellene már egy újabb SK, mert hiányzik az öreg.
Jelenleg a Christin és a Bilincsben van a polcomon, amit még nem olvastam (meg azt hiszem otthon még a Duma Key), de ez előbbi kettőnek egyszerűen nem bírok valamiért nekiállni, nem tudom miért. Vélemény esetleg?
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. május 4., vasárnap 13:12

Az egyik barátom ajánlotta a Setét torony sorozatot (S.K.), erről konkrétan mi a véleményetek?
Nekem nagyon tetszik.Bár nekem King a kedvenc íróm,talán ezért.
Maga a mű,S.K saját bevallása szerint legalább is,Tolkien előtti tisztelgés,("ez az én Gyűrűk Ura eposzom"-by Stephen King),másfelől egy középkori verses ének,a Roland énekek ihlették meg...
De amúgy sokkolóan Stephen Kinges.Maga a sztori átível dimenziókat,és korokat,egy Roland nevű harcos viszontagságos útját meséli el,útban a Setét toronyhoz,amit le akar dönteni a Vörös király,hogy aztán uralma alá hajtsa az összes dimenziót.Segítségére van Rolandnak egy exnarkós a 80-as évek végéről,egy lábnélküli fekete nő a 60-as évekből,valamint egy kisfiu a hetvenes évekből...Ők a "mi" világunból valók,míg Roland nem.
Maga a cselekmény bonyolult,tele SK féle lélekboncolgatással,de egyszersmind lebilincselő írásmóddal...
A műben visszaköszön az író több műve,mint pl az Atlantisz gyermekei,A borzalmak városa,az Az,a Végitélet,sőt még magát az írót is meglátogatják a saját hősei maine-i otthonában.
A könyv letehetetlen,7 kötet,de asszem már kijött a nyolcadik is talán...nekem bejön.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. május 4., vasárnap 12:34

fiore írta:Melyek azok a könyvek, amelyeket mindenkinek "muszáj" elolvasnia legalább egyszer,amelyeket a legjobban élveztetek (le sem bírtátok tenni)? Gondolom nagyon sok van, de remélem azért tudtok nekem címeket mondani. :)
1) Alexandre Dumas - Monte Cristo grófja
2) Alexandre Dumas - A három testőr
3) Ken Follett - A katedrális
4) Ken Follett - Az idők végezetéig (ez A katedrális folytatása)
5) Gabriel García Márquez - Száz év magány (Márqueztől egyébként mást is érdemes elolvasni, de ez a legnépszerűbb és talán a legjobb regénye)

Ami a személyes kedvenceket illeti, nálam az abszolút favorit Alessandro Baricco, és minden alkalmat megragadok, hogy megpróbáljam az ő könyveit népszerűsíteni, úgyhogy ezúttal sem teszek másként. :mrgreen: Bár ő nem annyira ismert és közkedvelt író, de nálam a legnagyobb, csodálatos mesélő, agyafúrt író és zseniális filozófus. :D És minden egyes regénye példátlanul tökéletesen illeszkedik az általa megteremtett univerzumba. Éppen ezért, ahogy már megfigyeltem, ha valaki elolvas egy regényt tőle, és tetszik neki, akkor nagy valószínűséggel a többi könyvét is szeretni fogja, ha pedig nem igazán jön be neki az első mű, akkor a többi sem fogja megtalálni őt.
Egy próbát megér szerintem. :)

Még egy-két személyes kedvenc:
1) Margaret Mazzantini - Újjászületés
2) Andri Snaer Magnason - LoveStar
3) Maupassant novellái, elbeszélései
4) Paul Auster - Holdpalota

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. május 4., vasárnap 11:19

ami azt illeti én se szoktam olvasni viszont tolkien művei nagyon érdekelnek, azokat tuti beszerzem magamnak a nyárra
szóval ha tudtok valami fasza oldalt ahol óccsóér meglehet rendelni akkor jöhet :D
Kép

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. május 4., vasárnap 11:16

Én sem igazán olvastam/olvasok túl sokat sajnos. Henri Charriére - Pillangó volt a legjobb, amit olvastam, pár nap alatt bedaráltam.

RealMiki
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2014. március 9., vasárnap 8:52
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealMiki » 2014. május 4., vasárnap 10:05

@fiore:
Ha az olvasás célja a szórakozás, magyar szerzőket ajánlok:
Dale Avery: Renegát
Wayne Chapman: Karnevál.

Ha komolyabb témák érdekelnek, akkor is:
Hamvas Béla: Scientia sacra.

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. május 4., vasárnap 9:49

fiore írta:Szégyenszemre a 19 évem alatt nagyon kevés könyvet olvastam el és rohadtul szégyellem is magam miatta. DE elhatároztam, hogy változtatni fogok, mert tudom, hogy mennyi plusz élményt tud adni egy könyv az életben és mennyire a hatása alá lehet kerülni. (jobban mint egy filmnek szerintem)

Na szóval azért jöttem ide, mert látom sokan képben vagytok. Melyek azok a könyvek, amelyeket mindenkinek "muszáj" elolvasnia legalább egyszer,amelyeket a legjobban élveztetek (le sem bírtátok tenni)? Gondolom nagyon sok van, de remélem azért tudtok nekem címeket mondani. :)

Amúgy eddig a Harry Potter széria volt meg (többször is, a 7.-et konkrétan 6-szor olvastam el), a Tűz és jég dala(ez kétszer ment végig, imádom), illetve Az idő rövid története . Mellette voltak kötelező olvasmányok, meg még egy-két könyv elvétve, de sajnos kb. ennyi a szegényes gűjteményem.

Az egyik barátom ajánlotta a Setét torony sorozatot (S.K.), erről konkrétan mi a véleményetek?
Hát,nekem személy szerint a kedvenceim Dan Brown könyvei(Da Vinci kód, Angyalok és démonok,Inferno,Az elveszett jelkép). Hozzá kicsit hasonló Steve Berry "Cotton Malone"-sorozata. Justin Croninnak van egy "postapokaliptikus" műve, A szabadulás és annak a folytatása A tizenkettek. Nekem ezek a művek jöttek be az elmúlt időben. Az egyetem mellet sajnos nem sok időm van olvasni,de azért néha 1-1 könyvet letolok "pihenésképpen" pár nap alatt :)

Más: Az Orson Scott Card: Ender's game (Végjáték) című könyvét olvasta vki? Vélemény? :)

Avatar
fiore
Hozzászólások: 595
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 22:33
Kedvenc játékosaid: isco
Kedvenc csapatod: real madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: fiore » 2014. május 4., vasárnap 0:59

Szégyenszemre a 19 évem alatt nagyon kevés könyvet olvastam el és rohadtul szégyellem is magam miatta. DE elhatároztam, hogy változtatni fogok, mert tudom, hogy mennyi plusz élményt tud adni egy könyv az életben és mennyire a hatása alá lehet kerülni. (jobban mint egy filmnek szerintem)

Na szóval azért jöttem ide, mert látom sokan képben vagytok. Melyek azok a könyvek, amelyeket mindenkinek "muszáj" elolvasnia legalább egyszer,amelyeket a legjobban élveztetek (le sem bírtátok tenni)? Gondolom nagyon sok van, de remélem azért tudtok nekem címeket mondani. :)

Amúgy eddig a Harry Potter széria volt meg (többször is, a 7.-et konkrétan 6-szor olvastam el), a Tűz és jég dala(ez kétszer ment végig, imádom), illetve Az idő rövid története . Mellette voltak kötelező olvasmányok, meg még egy-két könyv elvétve, de sajnos kb. ennyi a szegényes gűjteményem.

Az egyik barátom ajánlotta a Setét torony sorozatot (S.K.), erről konkrétan mi a véleményetek?
.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 4., vasárnap 0:19

Valaki olvas/olvasott itt Philip K. Dick könyveket? Érdekelne 1-2 írása. A nyáron tuti elolvasok néhányat.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
morientes
Hozzászólások: 10633
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 13:47
Kedvenc játékosaid: Raul,Diego Maradona
Kedvenc csapatod: Há' a rejálmadrid b+ :)
Tartózkodási hely: mikorhol

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: morientes » 2014. április 29., kedd 14:36

http://www.libri.hu/konyv/andy_mcdermot ... szert.html
-------------------->
tubatibi írta:Tudnatok nekem ajanlani valami izgalmas konyvet?

-Horror/thriller
Es/vagy
-Komoly , elgondolkodtato, legyen mondanivaloja.
LEGIO PATRIA NOSTRA
Kép
http://m.youtube.com/watch?v=Hiyc2JB9v6U
Ha nem látod magadban a győztest,nem is lehetsz az... 

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3723
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. április 29., kedd 10:40

Tudnatok nekem ajanlani valami izgalmas konyvet?

-Horror/thriller
Es/vagy
-Komoly , elgondolkodtato, legyen mondanivaloja.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2014. április 29., kedd 8:23

Előre szólok, nem olvastam még végig a könyvet, direkt előtte is írok. Utolsó 50 oldal van vissza, de eddig csodálatos. Kicsit nehezen indult be, de az utolsó 100 oldal szó szerint letehetetlen. De szó szerint, ha piros volt a zebránál, fogtam és vettem is elő rögtön olvasni.
Búra alatt -amit még egyszer nyomatékosan mindenkinek ajánlok (Stephen King könyvről van szó, ha valaki nem találkozott volna még vele)- vége annyira megviselt (nem maga a könyv vége, hanem hogy vége volt, hogy nem olvashattam tovább, hogy nem barátkozhattam többet a főhősökkel, nem utálhattam tovább a gonosz karaktereket, etc.), hogy nem volt kedvem új King könyvbe belekezdeni, mert tudtam, hogy annak megint ez lesz a vége, hogy annyira megszeretem a sztorit, a karaktereket -mert ő állandóan megszeretteti velem-, hogy "felülírja a Búrát". Mintha lenne egy új barátod, és a régit elhanyagolnád miatta. Annyira nagy hatással volt rám, hogy még akartam, hogy sokáig bennem legyen, és ne kezdjek el foglalkozni mással.
Nem sikerült. Azon kattogtam, hogy mit fogok olvasnom, olvasnom kell valamit, legalább a vonaton hazafele, vagy a 86-os fél órás menetidejében, vagy a sulik szünetében. (Persze a legrosszabbkor, mert BME nagy hajtás jön :lol: ). Annyira sikerült leredukálnom, hogy nem King könyvet vettem elő.
Még ősszel jártam csak úgy nézegetni a könyvesboltba, nem akartam venni semmit, pénzem sem sok volt, de megláttam ezt a könyvet, és már a címe elolvasásakor tudtam, hogy meg kell vennem. Háromszor hagytam ott, és mentem érte vissza, míg rászántam magam, hogy utolsó pénzeim erre áldozzam. A könyv címe Álom és Halál. Nem bírtam otthagyni. Kazinski a szerző. Egy dán krimi, egy dán szerzőpárostól, akik ezt az álnevet vették fel. Vérvörös borító rajta alig látható régi írással, ami fogalmam sincs mi, előtérben egy dombormű: Thorvaldsen - Az éjszaka gyermekei. Álom és Halál (ennyire művelt (sajnos) nem vagyok, ez a könyvből derült ki számomra), egy angyal karjaiban két csecsemő. A téma iránt érdeklődök nyálelválasztása biztos beindult már. (az enyém is.)
Álom és Halál. Két lenyűgöző téma. Akkora rejtély övezi őket, hogy beszarás. Mindig is rabul tudtak ejteni, az álom, főleg az álom kérdésköre. Mi van vele, miért van, hogy van, mit akar, mit csinál? És oly keveset tudunk róla. Persze vannak elméletek, meg minden van, de akkor is... Csodálatos az egész. És ezzel rokon a Halál. Róla többet tudunk, lényegesen többet. Csak egy fontos dolgot nem. Mi van utána? Ha van egyáltalán valami. Menny? Pokol? Újjászületés? Valami egészen más? Vagy csak simán a nagy és végtelen semmi? És ott vannak még a paraszpichológia izgalmas, érdekes témakörei, köztük is leginkább a near-death experience, de többek között még out-of-body és a past-life experience is kapcsolódik. Számomra lenyűgöző mind a két dolog. Álom és Halál.
Ne egy filozófiai, tudományos, parapszichológiai témaboncolgatásra számítsatok persze. Ez egy regény, egy krimi, amiben igen központi helyen szerepel, de jobban csak az egyikről lesz szó. Nem kívánok a könyvről részletesen írni, mert nem igen lehetne spoiler nélkül.

Akit "izgat" maga az amiről beszéltem az Álom és Halál kapcsán, az nyugodtan vágjon bele, nem fog csalódni. De aki szimplán csak egy jó krimit akar, annak is erősen ajánlom.

Kazinski - Álom és Halál
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. április 24., csütörtök 11:06

Én szurkolok a [Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!b]Dany-Jon[/b]frigynek :lol:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!
GT37 írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy ő (mármint Aegon) nem fog sokáig élni...

Szerintem sem, sőt szerintem ő nem is az akinek mondják.. :hmmm:


Szerintem még az öreg sem tudja,hogy mi legyen a lezárás, de a "közeleg a nyár" utolsó mondatnak ütne. :lol:
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Nika91127
Hozzászólások: 2641
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2014. április 24., csütörtök 11:06

GT37 írta:További spoilerek a Sárkányok táncából és a többi könyvből is, úgyhogy csak óvatosan, aki nem olvasta még az összes kötetet...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem, épp ez az, hogy nem hal meg, csak függőben hagyja Martin a dolgot, mint Jon esetében történt. Tudod, a Királyok csatája végén, a feketevízi csatánál, amikor mindenki rendesen megszívja a futótűz miatt, Davos négy fia is meghal, de Davos maga végül nem, partra vetődik valahogy, de ez már csak a Kardok vihara elején derül ki.

Dany meg jöhetne már, remélem, Aegon előkészíti neki a terepet ott... :mrgreen: Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy ő (mármint Aegon) nem fog sokáig élni... :'(

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Naaa igen,akkor jól emlékeztem :) Amikor a kis szigetre vetődik,és valahogy rátalálnak. Ott veszik el a "szerencséje". Hát mindenesetre már jó lenne a 6. kötetet olvasni,mert azóta egyetem mellett könyvpusztításba kezdtem (már amennyire egy orvosi mellett ez lehetséges) :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2014. április 24., csütörtök 11:01

További spoilerek a Sárkányok táncából és a többi könyvből is, úgyhogy csak óvatosan, aki nem olvasta még az összes kötetet...
Nika91127 írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Davos meghal? Mikor...ez basszus nem rémlik,túl régen olvastam a könyvet. :'(
Jon szerintem majd valahogy feltámad,vagy átmegy a farkasába vagy nem tudom...De ő neki tutira még lesz fontos szerepe.
Engem amúgy az is érdekelne,hogy Dany mikor lép már Westeros földjére,mert onnan Meerenből nehéz lesz elfoglalni a Vastrónt...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nem, épp ez az, hogy nem hal meg, csak függőben hagyja Martin a dolgot, mint Jon esetében történt. Tudod, a Királyok csatája végén, a feketevízi csatánál, amikor mindenki rendesen megszívja a futótűz miatt, Davos négy fia is meghal, de Davos maga végül nem, partra vetődik valahogy, de ez már csak a Kardok vihara elején derül ki.

Dany meg jöhetne már, remélem, Aegon előkészíti neki a terepet ott... :mrgreen: Mondjuk van egy olyan érzésem, hogy ő (mármint Aegon) nem fog sokáig élni... :'(

Avatar
Gerr90
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 10:04
Kedvenc játékosaid: Luka Modrić, Isco, Sergio Ramos, Marcelo, Raphaël Varane, Iker Casillas, Xabi Alonso.
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Gerr90 » 2014. április 24., csütörtök 10:59

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Szerintem nem azért "ölte" meg Jont, hogy meggyengítse a pozícióját, hanem azért, hogy felmentse az ôrsége alól és majd trónra ültethesse. Hogy ez a Vastrón-e vagy Észak trónja, azt nem tudom, de szinte biztos vagyok abban, hogy csak azért "hal meg", mert így vége az ôrségének. A vörös ribi feltámasztja és szabad az emberünk. Robb helyébe léphet, elveheti Valt és ha tényleg Targaryen leszármazott, akár az egész kontinenst egyesítheti. :D

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2014. április 24., csütörtök 10:58

JonSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!nem halhat meg mert ha igaz,hogy Rahegar és Lyanna Stark gyereke akkor kb róla lett elnevezve az egész,mert a vérében van tűz és a jég is ha ez így van akkor az elég brutál :mrgreen: persze ehhez igaznak kell lennie az elméletnek :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 59 regisztrált és 0 vendég