Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Jim
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Jim » 2021. április 2., péntek 18:34

Csabi írta: nem csak azt, hanem hogy ne is olvass. :lol:
meg kell tanítani játszani, és akkor néha lehet mellette ülve
fél órákat olvasni :mrgreen:

Tjacks
Kedvenc játékosaid: Raúl, Robi Carlos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: Tjacks » 2021. április 2., péntek 16:46

Csabi írta: jó, nem panaszkodok, két és fél éves gyerek mellett esténként a karácsonyi pihi alatt 2 könyvet is el tudtam olvasni. :lol:
Hát akkor tessenek megrohadni :mrgreen: Annyira leépülök estére ( 2 éves volt a nagyobbik novemberben) hogy elvonszolom porhüvelyem az ágyig és ájultan elterülök . Becsüld meg!!!! :'( :D

Csabi
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 2., péntek 11:06

jó, nem panaszkodok, két és fél éves gyerek mellett esténként a karácsonyi pihi alatt 2 könyvet is el tudtam olvasni. :lol:

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 2., péntek 0:04

Arra akartam utalni. :mrgreen:

Csabi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Csabi » 2021. április 1., csütörtök 21:30

Faust írta: Bár úgy érzem, a gyerek majd megoldja, hogy ne rendeljek.
nem csak azt, hanem hogy ne is olvass. :lol:

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. április 1., csütörtök 18:53

Erik Axl Sund: Bomlás

A kiscsaj születése előtt 4 hónappal a nemzetközi pedofilhálózattal és multiplex személyiségzavaros emberekkel foglalkozó skandi krimit kell olvasnom. :lol: Ami ráadásul trilógia. :lol: :lol: És az a helyzet, hogy nagyon jó, meg is rendeltem a második részt, de most olvasok valami limonádét (A város és a csillagok lesz szerintem Clarketól), mert valami kibaszott nyomasztó volt ez a könyv. Bár nem olvastam sokat a témában, pár mókus szerint nagyon "érzékletesen" és hitelesen ábrázolja egy több személyiséggel rendelkező személy elmeállapotát, húzós egy darab. Az első 40-50 oldalon konkrétan szenvedtem a lassú felvezetés, és maga a stílus miatt (a szerzőpáros nagyon rövid mondatokkal fogalmaz, gyors fejezetekkel), de aztán elkapott, és a maradék 350 oldal megvolt kb 4 nap alatt, ami nálam sajnos rekord, ilyen hosszúságú könyvekkel 1-3 hónapig szoktam szöszmötölni. Ha valaki bírja a műfajt, és pl. Nesbot szereti (bár nagyon különbözőek), ajánlom, de fúbazz.

És eldöntöttem, hogy mostantól csak akkor rendelek könyvet, ha minimum 4-et elolvastam, mert a második rész mellé természetesen leesett még 3 kötet, és már nem fér el a polcon semmi, de a java részéhez még hozzá sem nyúltam csak amikor beraktam. :lol: Bár úgy érzem, a gyerek majd megoldja, hogy ne rendeljek.

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 7., vasárnap 10:52

_Bushido_ írta:

ha fent vagy ott, akkor nC oldalon van rengeteg
Köszi, először rosszul kerestem rá, ezért semmi érdemlegeset nem találtam.
Jeremy-Silman-How-to-Reassess-Your-Chess-Fourth-edition-Siles-Press-2010 - ez megvan angolul ha érdekel
Igen, köszi!

babaking
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho

HozzászólásSzerző: babaking » 2021. március 7., vasárnap 10:19

füst írta: Esetleg van valakinek sakk-könyve pdf-ben?
Jeremy-Silman-How-to-Reassess-Your-Chess-Fourth-edition-Siles-Press-2010 - ez megvan angolul ha érdekel
“Nem lettem sztár Ancelotti, Benítez és Zidane irányítása alatt sem, én pedig nem vagyok bolond, hogy ott keressem a problémákat, ahol nincsenek. Én vagyok ezért a felelős, a javulásra kell törekednem.” - Isco

_Bushido_
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, Tottenham, Lakers
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. március 7., vasárnap 9:27

füst írta: Esetleg van valakinek sakk-könyve pdf-ben?
ha fent vagy ott, akkor nC oldalon van rengeteg
:salute: "A tifosinak új hőse van." :salute:

füst
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus

HozzászólásSzerző: füst » 2021. március 7., vasárnap 8:04

Esetleg van valakinek sakk-könyve pdf-ben?

portillo
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: portillo » 2021. február 25., csütörtök 16:43

Faust írta: Ja en is 10x annyi konyvet megveszek egy evben, mint amennyit olvasok. :mrgreen:
Mindig megdumálom magammal, hogy amíg az aktuális adagot el nem olvastam, addig nincs új könyv. Néha sikerül is betartani. Meg most végre a könyvtár is nyitva, talán könnyebb lesz megállni. :lol:
Szégyen a kukás, de hasznos.

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. február 25., csütörtök 16:31

Ja en is 10x annyi konyvet megveszek egy evben, mint amennyit olvasok. :mrgreen:

Amugy azota mar kicsit feloldodott bennem a sztori, a gondolatisaga egeszen elkepeszto, plane annak tukreben, hogy 68-as a konyv. De abban biztos vagyok, hogy a filmek nelkul nem beszelnenek ennyit rola.

Caraway
Kedvenc csapatod: Manchester United

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. február 25., csütörtök 16:15

Faust írta: Na, letoltam első (és egy ideig utolsó :mrgreen: ) Philip K. Dick könyvemet, az Álmodnak-e az androidokat. Bár csak lazán függenek össze, lehetetlen volt számomra elkülöníteni a filmtől, és összeségében azt kell mondjam, jól tették Scotték, hogy csak alapul vették a 68-as könyvet. A végefelé már nagyon katyvasz lesz az egész, értelmezhetetlen motivációkkal, és egy nagyon összecsapott lezárással. A gondolatisága sokkal messzebbre mutat, mint a mű tényleges értéke. Nem volt rossz, kb a feléig nagyon tetszett, de szépen lassan belesüllyedt a középszerűségbe.
Hasonloan ereztem en is az iroval kapcsolatban, csak en az Űrlottót olvastam tole. A mu elejen hirtelen belekerultem egy ismeretlen vilagba, amit szepen lassan megismertem, a kozepen voltak tok izgalmas es erdekes reszek, amiket akar filmben is eltudtam volna kepzelni, viszont a vege nagyon hirtelen le lett zarva, ami viszont sokat rontott az osszkepen.

Egyebkent en anno kerdeztem toletek, hogy mit lenne erdemes olvasni ugy, hogy korabban sose voltam jartas ebben a vilagban. Na, azota mar megszerettem a konyveket, es eddig ezeket sikerult elolvasnom:

Rejto Jeno - Vesztegzar a Grand Hotelben
P.K. Dick - Urlotto
G. Orwell - Legszomj
Kepes Andras - Istenek es Emberek

Illetve most parhuzamosan olvasom Csernustol az Egy eleted van cimu muvet, es Tim Marshalltol a Foldrajz fogsagaban cimu geopolitikai muvet. Emellett meg olyanok varatnak a polcon magara mint Nesbotol a Boszorkanyszog, Lee Childtol a Pok halojaban, Kepestol a Vilagkep es Hiro Arikawatol az Utazo macska kronikaja... volt egy igen jo akcio Tescoba, muszaj volt betaraznom, nem tudtam ellenalni. :mrgreen:

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. február 24., szerda 15:38

Na, letoltam első (és egy ideig utolsó :mrgreen: ) Philip K. Dick könyvemet, az Álmodnak-e az androidokat. Bár csak lazán függenek össze, lehetetlen volt számomra elkülöníteni a filmtől, és összeségében azt kell mondjam, jól tették Scotték, hogy csak alapul vették a 68-as könyvet. A végefelé már nagyon katyvasz lesz az egész, értelmezhetetlen motivációkkal, és egy nagyon összecsapott lezárással. A gondolatisága sokkal messzebbre mutat, mint a mű tényleges értéke. Nem volt rossz, kb a feléig nagyon tetszett, de szépen lassan belesüllyedt a középszerűségbe.

sonic
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. február 18., csütörtök 9:43

ikelemen5 írta: Középiskola óta mindig próbálkozom Rejtő könyvekkel, de egyszerűen nem húznak magukkal, és nem tudom megérteni, hogy miért sztárolja más.
A humora persze jó, de nem kiemelkedő, a sztorik szerintem gyakran túl követhetetlenek, tegnap olvastam a Vesztegzár a Grand Hotelbent, itt is túl sok volt a fordulat szerintem.
Nektek melyik a kedvencetek?
Nekem nagyon bejott a Vesztegzar, es amugy a matrozosakat kedvelem a legjobban. Szerintem a humor kiemelkedo, de ez olyan hogy van akinek bejon ez a humor van akinek nem.

Ha a vesztegzar nem jott lehet elengedheted mert a tobbi is hasonlo.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

poronty
Kedvenc játékosaid: Zidane, M. Laudrup, Redondo, Modric

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. február 12., péntek 9:08

Mindegyik :mrgreen: Kb 10 Rejtő regényt olvastam, az "Elveszett cirkáló" talán a kedvencem, illetve a "Piszkos Fred, a kapitány"
A: Courtois, Hakimi, Varane, Militao, Mendy, Camavinga, Ndombele, Valverde, Foden, Mbappé, Haaland

B: Lunin, Carvajal, Ramón, Badiashile, Reguilón, Blanco, Gravenberch, Ödegaard, Rodrygo, Cherki, Cunha

ikelemen5
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. február 12., péntek 8:51

Középiskola óta mindig próbálkozom Rejtő könyvekkel, de egyszerűen nem húznak magukkal, és nem tudom megérteni, hogy miért sztárolja más.
A humora persze jó, de nem kiemelkedő, a sztorik szerintem gyakran túl követhetetlenek, tegnap olvastam a Vesztegzár a Grand Hotelbent, itt is túl sok volt a fordulat szerintem.
Nektek melyik a kedvencetek?
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

portillo
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: portillo » 2021. január 13., szerda 9:24

Faust írta: Elolvastam a Nesbø-féle Fiút. Jó kis könyv, kicsit hosszú, és néhol halivúdibb, mint a Hole sztorik, de tetszett. Főleg az a stílus, ahogy a főszereplőt csak a környezete, a karakterek szemével látjuk, és mégis működik, rohadt jó. Nem lesz a kedvenc Nesbøm, de szerettem. Kiváncsi vagyok, Villeneuve mit hoz ki belőle. :)
Nekem anno az első Nesbo-k között volt és kifejezetten tetszett, talán azért is, mert elüt kicsit a Hole sorozattól. Mondjuk az utóbbiban jól elmaradtam, ideje lenne pótolni a maradékot.

Most épp Ken Follett új könyve, a Katedrális előzmény pörög (Egy új korszak hajnala). Hozza a szokásos színvonalat, és még mindig tud új fordulatokat hozni az öreg, a megszokottakat meg amúgy is bírom. :D
Szégyen a kukás, de hasznos.

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. január 12., kedd 12:25

Elolvastam a Nesbø-féle Fiút. Jó kis könyv, kicsit hosszú, és néhol halivúdibb, mint a Hole sztorik, de tetszett. Főleg az a stílus, ahogy a főszereplőt csak a környezete, a karakterek szemével látjuk, és mégis működik, rohadt jó. Nem lesz a kedvenc Nesbøm, de szerettem. Kiváncsi vagyok, Villeneuve mit hoz ki belőle. :)

Csabi
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. december 28., hétfő 20:19

ezek az önéletrajzi könyvek többsége ilyen tömeggyártott silány kiadvány amúgy. persze vannak kivételek.

Vissza: “Minden más”