Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. december 29., csütörtök 22:00

poronty írta: Érdemes elolvasni a könyveket, mert rengeteg karaktert hagytak ki belőle. Sok karakternek át is írták a sztoriját, meg van olyan kifejezetten fontos történetszál, amit meg se adaptáltak.

Az, hogy mennyi időt vesz igénybe nyilván azon múlik, hogy mennyit olvasol. De elég vastagok a könyvek szóval könnyen lehet, hogy lassan érsz a végére.

Én általánosságban azzal a véleménnyel találkoztam, hogy sokaknak már a 6. évadtól lejtmenetbe kapcsolt a sorozat, mert nagyjából, akkor fogytak ki sok helyen a könyves anyagból. Én a könyveket többször is olvastam és nekem speciel pont a karakter kimaradások és sztori változtatások miatt, már rögtön a 2. meg a 3. évadnál is voltak problémáim, de, alapvetően kifejezetten élvezhető a sorozat még elég sokáig, ha olvastad is a könyveket, ha meg nem, akkor pláne jó móka.
Köszönöm, nagyon sokat segítettél. Gondolom ebben az esetben is érvényes, hogy a sorozat előbbi megtekintése lelövi a filmes élményt.

Egyébként megtalálható valahol a neten a könyvek sorrendje, vagy azt maguk a könyvek is jelölik?
Illetve a Sárkányok háza sorozat történései hol helyezkednek el a könyvek sorában? Vagy az egy "teljesen más" történet, amit külön, akár előtte vagy utána érdemes elolvasni?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

poronty
Hozzászólások: 2720
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: poronty » 2022. december 29., csütörtök 20:31

Érdemes elolvasni a könyveket, mert rengeteg karaktert hagytak ki belőle. Sok karakternek át is írták a sztoriját, meg van olyan kifejezetten fontos történetszál, amit meg se adaptáltak.

Az, hogy mennyi időt vesz igénybe nyilván azon múlik, hogy mennyit olvasol. De elég vastagok a könyvek szóval könnyen lehet, hogy lassan érsz a végére.

Én általánosságban azzal a véleménnyel találkoztam, hogy sokaknak már a 6. évadtól lejtmenetbe kapcsolt a sorozat, mert nagyjából, akkor fogytak ki sok helyen a könyves anyagból. Én a könyveket többször is olvastam és nekem speciel pont a karakter kimaradások és sztori változtatások miatt, már rögtön a 2. meg a 3. évadnál is voltak problémáim, de, alapvetően kifejezetten élvezhető a sorozat még elég sokáig, ha olvastad is a könyveket, ha meg nem, akkor pláne jó móka.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2022. december 29., csütörtök 19:25

Sziasztok!

A Trónok Harca történetéből mennyivel jelent nagyobb élményt ha könyvben olvasom, mint ha sorozatban nézném? Továbbá mennyivel időigényesebb?
(Tudtommal a 8 évadnak csupán az egyike, az utolsó sikerült rosszul. Igaz ez?)
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 17., szombat 8:57

Nagyon ajánlom Werner Herzog új könyvét, a Dereng a világot - Hiroo Onodáról, a japán katonáról szól, aki a második világháborút követően még 30 évig folytatta a gerillaharcot a fülöp-szigeteki dzsungelben, mert nem hitte el, hogy Japán kapitulált. Kb 100 oldal az egész, könnyen olvasható, pár óra alatt megvagy vele, nekem nagyon tetszett. Nehéz nem összevetni a csávót Fitzcallardóvsl vagy Aguirrével, közvetve magával Herzoggal.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: géza » 2022. november 28., hétfő 19:29

Faust írta: Fahrenheit 451

Ijj, hat ez is kemeny darab, melto tarsa Orwellnek es Huxleynak. Par ponton csak fogtam a fejem, mennyire megvalosult az otvenes evek elejen meg kokemeny szatirakent ertekelt mu narrativaja, tragikomedia az egesz. Rovid hosszahoz (150 oldal az egesz) kepest kicsit tulirt, de nagyon ajanlom mindenkinek. Brrr. Kegyetlen.
Ment is a listara.

En kozben Jane Eyre-t potoltam, hat klasszikus ide vagy oda, Mr. Rochester egy pocs. :mrgreen:

Meg Novemberre van egy pszichologiai konyv amit befejezek, aztan Decemberi projekt a Monte Cristo grófja lesz, na azt varom mar nagyon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. november 28., hétfő 17:42

Fahrenheit 451

Ijj, hat ez is kemeny darab, melto tarsa Orwellnek es Huxleynak. Par ponton csak fogtam a fejem, mennyire megvalosult az otvenes evek elejen meg kokemeny szatirakent ertekelt mu narrativaja, tragikomedia az egesz. Rovid hosszahoz (150 oldal az egesz) kepest kicsit tulirt, de nagyon ajanlom mindenkinek. Brrr. Kegyetlen.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8250
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. október 4., kedd 18:25

https://index.hu/kultur/2022/10/04/vege ... ok-horror/

Fapfap.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. szeptember 5., hétfő 20:10

davi10 írta:
Ja, rosszul emlékeztem, nem doktor, csak olyasmi :D
Szerintem alapból nem nagyon van olyan ember, akinek minden szava arany.

Ha van általad közel tévedhetetlennek vélt könyv hasonló témában, azt én szívesen fogadnám.
ok, teljesen igazad van. Valóban nincs olyan ember.
Illetve olyat se ismerek aki közel tévedhetetlen. Mindenkitől lehet tanulni. Petersontól is bőven. Hazai terepen átlag önismeretre csernus könyvei meglepően zseniálisak. Aztán Feldmár András is tök jó. Az ő könyveiket falni lehet.:D

Külföldi könyveket leginkább specializálódós témakörben érdemes igazán olvasni. Függőség, személyiségpszichológia, traumák, fóbiák, szorongás, depresszió. de ha már volt szó a szokásokról (nagyon jó könyv lett ajánlva) akkor én még bedobnám dr anna lembke - dopaminkorszak könyvét. vagy charles duhigg - a szokás hatalma. a dopaminkorszak rám pl nagyon nagy hatással volt. a net, sorozat, film stb függőségemre.

A szétszórt elmék az ADHD-sokról szól. Szóval ha nem vagy érintett benne, akkor lehet annyira nem tetszene. bár az biztos, hogy elolvastatnám minden szülővel aki gyereket szeretne. Idén tartott előadást is budapesten. kb 20centire állt tőlem. Mintha jézus krisztus szált volna le.
https://youtu.be/THydfGESKgQ

de igen az ő objektív nézőpontját is elvitte a témakör. Annyira beleásta magát, hogy már mindenhol traumát és adhd-t lát.;D de tanítóként 5*******

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 5., hétfő 19:52

Köszi mindenkinek.
Látszik mennyire megosztó, egyből felpörgött a topik :lol: So far, amennyire ismerem, az tetszik továbbra is, hogy érint olyan témákat, amik sokakat kellemetlenül érintenek, vagy épp tabuk több szempontból. Nem fél kimondani mit gondol erről, még ha hozzá is teszi, hogy hát haver lehet nincs igazam, de én így gondolom.
kierkegaard írta: Máté Gábor kritikája vele kapcsolatban zseniális lett: https://www.youtube.com/watch?v=qOJ0lUSBI14
Hát, ismerve az ő szakterületeit, érthető, hogy a frusztráltságot emeli ki és nagyítja fel. Tőle a Szétszórt elmék keltette fel figyelmemet még anno csak azóta nem jutottam el még addig. :roll: De ha önfejlesztésre lenne szükségem, biztosan inkább ebbe kezdenék pl.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. szeptember 5., hétfő 19:43

kierkegaard írta: nem doktor. Klinikai szakpszichológus és terapeuta de persze ez nem jelent semmit. Azért a legtöbb pszichológiai könyvet klinikusok, tapasztalt terapeuták írtak. Illetve sajnos arra is rájöttem már, hogy attól, hogy valaki a harvardon vagy stanfordon tanított még nem minden szava arany. Istentelenül sok faszságot tudnak mondani és nem képesek belátni a tévedésüket.

Viszont én alapból az olyan könyveket szeretem amelyek szinte tévedhetetlenek és jól megalapozottak. Nagyon egyszerűen leszürhető, hogy az adott állítás most a saját megélése vagy objektív megfigyelés.
Ja, rosszul emlékeztem, nem doktor, csak olyasmi :D
Szerintem alapból nem nagyon van olyan ember, akinek minden szava arany.

Ha van általad közel tévedhetetlennek vélt könyv hasonló témában, azt én szívesen fogadnám.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. szeptember 5., hétfő 19:29

nem doktor. Klinikai szakpszichológus és terapeuta de persze ez nem jelent semmit. Azért a legtöbb pszichológiai könyvet klinikusok, tapasztalt terapeuták írtak. Illetve sajnos arra is rájöttem már, hogy attól, hogy valaki a harvardon vagy stanfordon tanított még nem minden szava arany. Istentelenül sok faszságot tudnak mondani és nem képesek belátni a tévedésüket.

Csak a saját meggyözödésük az igaz. viszont az újabb szabályos könyv után se jött le a függőségről és épp ezért nem tud objektíven gondolkodni bizonyos témákban. A saját frusztrációi jönnek elő.
Persze simán odaadnám a könyveit a világnak. így is szebb hely lenne. Viszont én alapból az olyan könyveket szeretem amelyek szinte tévedhetetlenek és jól megalapozottak. Nagyon egyszerűen leszürhető, hogy az adott állítás most a saját megélése vagy objektív megfigyelés.

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. szeptember 5., hétfő 19:15

Hát annyiban nekem már hitelesebb, mint a többi megmondóember meg "life coach", hogy Ő egy ténylegesen praktizáló doktor és egyetemi tanár. Ez is érdekes volt a könyvében, hogy persze névtelenül, de felhozza milyen esetekkel találkozott.

Amúgy pár év alatt én nagyon nagy fordulást látok az Ő megítélésében. Amikor "berobbant" a szólásszabadságos témával meg azzal az ominózus tv-s interjúval szinte csak jókat lehetett róla olvasni. Az elmúlt 1 évben meg ha szóbajön én csak rosszat hallok/olvasok róla. Pedig én másokat lebalfaszozni nem nagyon hallottam :D

Amúgy az "Újabb 12 szabály" az elején elég hosszasan kifejti az elmúlt pár évét betegségestül, mindenestül.

kierkegaard
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2022. szeptember 5., hétfő 19:00

nmate írta: Kocsiban most letoltam Lex Fridman Jordan Peterson-os interview-ját, elég jóra sikeredett szerintem. A 12 ​szabály az élethez könyvét olvasta közületek bárki? Könnyen lehet, hogy behúzom következőnek.
Peterson írt egy könyvet az élethez, jobban belecsúszott a függőségébe majd hozzácsapott még pár szabályt.
Máté Gábor kritikája vele kapcsolatban zseniális lett: https://www.youtube.com/watch?v=qOJ0lUSBI14

Ettől függetlenül továbbra is függő. Nem jutott még túl a saját démonain és megosztó személyiség több témában is.
Persze mond nagyon jókat és összességében jó személyiségpszichológus de önismeretért mást olvasnék.

Igazából nem. Freud nem írt le mindent. A tételei nagyrésze mára már nem igazak és istentelenül sok benne a szürreális dolog amit a saját beteges fantáziájából hozott. Kokós volt és perverz.;D A tudattalant köszönjük persze!

A pszichológia nagyon fiatal tudományág és nagyon kevés valid elmélet maradt meg a múltból. Most se tudunk mindent a személyiségről.

cart
Hozzászólások: 2627
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: cart » 2022. szeptember 5., hétfő 18:53

Ugyan az a nehany dolog ismetlodik a konyvben is amikrol a videok szolnak altalaban.
Probalja a sajat elmeleteit kiterjeszteni altalanos ervenyuen mindenkire, aztan aki nem annak megfeleloen el az egy balfasz szerinte.
Annyit ad pluszban hogy a sajat eletebol hoz fel peldakat, szoval inkabb ilyen eletrajzi konyvnek mondanam.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 5., hétfő 18:25

De, ő ebből él, hogy kinyilvánítja a véleményét, persze hogy nem azt fogja mondani, hogy de amúgy én vagyok a hülye és nem ti :mrgreen:

Igazából tökre nem útmutatást keresek az életembe, egyszerűen vannak dolgok, amikben egyetértek vele az eddig megismert interview-k alapján és kíváncsi vagyok, hogy mennyire feszeget olyan témákat, amikről manapság borzalmasan egyoldalúan lehet csak olvasni, pl. feminizmus. Filozófiai / pszichológiai könyveket meg nem azért olvasok, hogy az legyen a szentbilbliám, hanem próbálok csipkedni belőlük gondolatokat, amiket a saját életembe esetleg be tudok építeni. Nagyon új nem is lesz a nap alatt ezekkel, igazából egy Freud meg Nietzsche már úgyis leírt mindent kb. :lol:

Az ilyen könyvekkel egy bajom általában: sok a filler tartalom. Elolvasva a 12 szabály címszavait, ebben is lesz azért.
géza írta: Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones cimu konyv pl. a kedvencem ilyen temaban
Köszi, ránézek ezekre.

Avatar
géza
Hozzászólások: 1138
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 5., hétfő 17:54

Nem en nyomtam a downvoteot, mert a konyvet nem ismerem, de a csavo az nekem baromira antipatikus, tipikusan az az ember aki mindent mindenkinel jobban tud, mindent megmond mindenkinek, es aki nem ugy latja az libtard agymosott woke nyomorult. Ezen felul mesterien nyul csak provokativ temakhoz, hogy folyamatosan beszeljenek rola.

Meg mar maga a teny, hogy ir egy konyvet arrol hogy 12 szabaly az elethez, az nekem baromira narcisztikus. Sokkal jobban szeretem az olyan self help konyveket, amik celzottak, es a szakmajaban elismert emberek kutatasokra es gyakorlati peldakra alapozva irjak. JP is egy intelligens, muvelt pszichologus, de ettol nem lesz meg elettudos. Atomic Habits: An Easy & Proven Way to Build Good Habits & Break Bad Ones cimu konyv pl. a kedvencem ilyen temaban.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 5., hétfő 16:56

Köszi. Kíváncsi leszek rá, noha ő sem teljesen százas, de vannak jó gondolatai szvsz. Valahogy kimaradt nekem, hogy írt könyvet is. De látom ez valakinek máris bassza a csőrét :mrgreen:

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2022. szeptember 5., hétfő 15:54

nmate írta: Kocsiban most letoltam Lex Fridman Jordan Peterson-os interview-ját, elég jóra sikeredett szerintem. A 12 ​szabály az élethez könyvét olvasta közületek bárki? Könnyen lehet, hogy behúzom következőnek.
Nekem megvolt, tudom ajánlani. Az Újabb 12 szabály... már egy kicsit szárazabb, de ha az első tetszik, akkor szerintem azzal se lesz gond.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 5., hétfő 14:56

Kocsiban most letoltam Lex Fridman Jordan Peterson-os interview-ját, elég jóra sikeredett szerintem. A 12 ​szabály az élethez könyvét olvasta közületek bárki? Könnyen lehet, hogy behúzom következőnek.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3116
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. augusztus 22., hétfő 14:53

Èn úgy szoktam, hogy ha a szövegkörnyezetből egyértelműen kiderül akkor megyek tovább. Ha valami gyakran ismétlődik akkor megnézem, illetve akkor is amikor - nem tudom, ezt hogyan mondjam - amikor igazából a cselekmény szempontjából mindegy de egy szó jelenthet valamit és annak az ellentétét is,de nem meghatározó, hogy melyik.

Ami még jó lehet, pláne ha nem sajnálod a könyvet, hogy ha nagyjából ki tudod találni mi lehet a szó akkor ceruzával bejelölöd, olvasol tovább, és a végén egyben kiszótárazod 2 perc alatt.
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 31 regisztrált és 0 vendég