Könyvek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. november 30., csütörtök 15:05

ElRamos írta: Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??
Thomas-féle kalkulus 3

Komolyra fordítva, nem igazán volt, de mostanában nagyon le is szűkült amit olvasok, szakmai meg önfejlesztős baromságokra.

kierkegaard
Hozzászólások: 1686
Csatlakozott: 2018. július 17., kedd 14:59

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: kierkegaard » 2023. november 30., csütörtök 14:43

ElRamos írta: Sziasztok!

Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??

A Tűz és jég dala könyvsorozatot tervezem beszerezni, a sorozatot láttam, de a könyveket is szeretném majd elolvasni. A napokban fogom elkezdeni a majmok bolygóját, a könyvet már tavaly beszereztem, de még nem olvastam.

Az ajánlókat előre is köszönöm!
Pont a tűz és jég dala könyvsorozat volt az ami nagy hatással volt rám. Imádtam. Mindenféle érzelmeket kiváltott. Volt amikor megkönnyeztem, volt hogy nyilvánosan elnevettem magam egy tyrion párbeszéden. Éreztem dühöt, haragot, szomorúságot. Nagyon komplex könyv minden szempontból. 3x olvastam újra és minden olvasásnál adott újat.
Korábban azt gondoltam, hogy én utálok olvasni (talán hála az irodalom óráknak). A könyvek elolvasása után se hagytam abba az olvasást.

ezenkívül pszichológiai könyveket tudnék kiemelni. Önismeretben dr edmund j bourne szorongások és fóbiák gyógyitásának kézikönyve. Nagyon sok oldalról közelitett meg dolgokat. Nagy hatással volt rám és útnak indított. Onnantól kezdtem el nemet mondani amikor nemet akartam mondani, asszertív kommunikációt beépiteni mikor alapjáraton agresszíven vagy passzív agresszíven kommunikálok, relax gyakorlatok stb.

Vágyi Petra sémáink fogságában könyvét 3x kezdtem neki olvasni mert annyira érzelmileg megterhelő volt. Ha kötelezővé kellene tennem pszichológia könyvet akkor ez lenne az vagy Lukács Liza hogyan szeretsz könyve.

poronty
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: poronty » 2023. november 30., csütörtök 14:39

Nekem Joe Abercrombie könyvei a letehetetlen kategóriába estek. Én többször is olvastam az összes Trónok Harca könnyet, de megmondom őszintén nekem az Első Törvény trilógia jobban tetszett. Nincs annyi karakter, nem fut annyi szálon a sztori, nem annyira epikus az egész, de cserébe véres, rohadt jól vannak megírva a harcok és gyors a történetvezetés.

Összesen a spin-off könyvekkel meg mindennel együtt van 10 könyv ebben az univerzumban. Nekem speciel A Hősök volt a kedvencem. Az őrület kora 2. könyvét meg be kell szereznem a 3. része pedig még nincs lefordítva, ha jól tudom.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. november 30., csütörtök 14:39

ElRamos írta: Sziasztok!

Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??

A Tűz és jég dala könyvsorozatot tervezem beszerezni, a sorozatot láttam, de a könyveket is szeretném majd elolvasni. A napokban fogom elkezdeni a majmok bolygóját, a könyvet már tavaly beszereztem, de még nem olvastam.

Az ajánlókat előre is köszönöm!
vagy a biblia, vagy a mein kampf.

jó nem viccelek.
idő gyermekei, adrian tchaikovsky
elgondolkodik az ember, hogy van egy kb 80 eved az eletben, mit kezdesz vele, az űr közepén, egy bolygón.
thereisonly1ronaldo

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2023. november 30., csütörtök 14:34

Ez jó téma! :)
Elhordott múltjaink
Zóna
Én vétkem
Az ötödik pecsét
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
ElRamos
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 22:25
Kedvenc játékosaid: Zidane, Raúl, RC, CR, Benzema, Zamorano
Kedvenc csapatod: RM

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: ElRamos » 2023. november 30., csütörtök 14:27

Sziasztok!

Mi volt az a könyv, ami a legnagyobb hatást gyakorolta rátok? Úgy értem, hogy szinte letehetetlen volt, vagy a végén ültetek és néztetek hogy what a fuck??

A Tűz és jég dala könyvsorozatot tervezem beszerezni, a sorozatot láttam, de a könyveket is szeretném majd elolvasni. A napokban fogom elkezdeni a majmok bolygóját, a könyvet már tavaly beszereztem, de még nem olvastam.

Az ajánlókat előre is köszönöm!
Első szabály: amikor az úton feltartóztatsz egy kocsit, kendőt kötsz a pofád elé, hogy ne ismerjenek fel. Világos?

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. október 24., kedd 12:33

Nekem "ő" van ...
https://europakiado.hu/konyv/regeny/fan ... gyuruk-ura

3 az egyben , azóta mondjuk inkább az E bookot használom az amazontol. ( kindle pw 2 )
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 24., kedd 1:40

Mickey írta:
halamadrid írta: Madridom népe!

Kölyökként tudatlanul elkövettem azt a hibát, hogy a könyvek elolvasása előtt néztem meg a Gyűrűk Urát... Mostanában elég sokat nosztalgiáztam, és gondolkodtam, hogy megvegyem-e azokat, ráadásul az évek során el is homályosodtak a cselekmény bizonyos részei, így talán még jobban élvezném a dolgot.

Mit javasoltok, így is megéri elolvasni?
Nem is láttam ezt...
De bizony hogy megéri olvasni Tolkien legjobb művét !

Én is a filmek után estem neki, de hatalmas élmény volt , így is . :salute:
Akkor remek lesz. Köszönöm :D
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 24., kedd 1:39

Halfkey írta:
halamadrid írta:

A legszebb, keménykötésű verziót szeretném, de az árra is odafigyelek. Azt nem értem, hogy ha pl. ez az akciós verzió: https://europakiado.hu/konyv/regeny/fan ... ura-i-iii/ kifogyott, akkor érdemes megvárni, hogy feltöltik és ismét akciósan lesz vásárolható (mert sok más helyen jelen van még, csak drágábban), vagy az ilyenek csak a készlet erejéig tartanak? Ha feltöltik, akkor kb. mikorra várható?

Ja és a most várható blekfrájdéj+karácsony eseményeknél könyvek terén is várhatóak a nagy akciók?
Üveggömböm nincs, nemtudom megmondani hogy pont ezt a könyvet mikor fogják feltölteni, a saját tapasztalatom tudom megosztani, amit már az előző hsz-emben is megtettem: az ilyeneket szinte soha, hanem majd újranyomásnál. Lehet ez kivétel, nemtudom, de én nem várnék.

Black Friday az könyveknél meh, Glamour/Joy/random egyéb akció szokott adni 20%-os kuponokat. Szintén érdemes rákeresni a kiadóra, tőle sokszor olcsóbban megrendelhető ha van saját webshoopja. Én nagyon szeretem a történelmi regényeket, Gold Book kiadótól közvetlenül mindig nagyon megérte rendelni.
Köszönöm. Az üveggömb lóf*sz, kizárólag a saját talasztalat érdekelt :D
Hosszú évek után épp most jött meg a kedvem az olvasáshoz, innen a sok kérdés, hogy lehetőleg mindent a legjobban kivitelezzek.

Még egyszer kösz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára halamadrid 2023. október 24., kedd 1:41-kor.
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 24., kedd 1:19

halamadrid írta:
Halfkey írta: Ha mindenhol elfogyott egy magyar nyelvű kiadás, akkor tapasztalataim szerint azt már kb soha. Hiszen akkor a probléma nem szállítási, hanem hogy egyszerűen elfogytak a nyomtatott példányok. Amikor kinyomnak egy újat, az jó esélyjel új kiadás, más borító, más ár. Gondolom ez az új kiadás már forgalomban is van, csak azt drágább árakon látod ezért szeretnél ilyet.

Ha az ár szempont, gyűrűk urát egyébként biztosan találsz antikváriumban, és biztosan le is lehet tölteni netről ingyen.
A legszebb, keménykötésű verziót szeretném, de az árra is odafigyelek. Azt nem értem, hogy ha pl. ez az akciós verzió: https://europakiado.hu/konyv/regeny/fan ... ura-i-iii/ kifogyott, akkor érdemes megvárni, hogy feltöltik és ismét akciósan lesz vásárolható (mert sok más helyen jelen van még, csak drágábban), vagy az ilyenek csak a készlet erejéig tartanak? Ha feltöltik, akkor kb. mikorra várható?

Ja és a most várható blekfrájdéj+karácsony eseményeknél könyvek terén is várhatóak a nagy akciók?
Üveggömböm nincs, nemtudom megmondani hogy pont ezt a könyvet mikor fogják feltölteni, a saját tapasztalatom tudom megosztani, amit már az előző hsz-emben is megtettem: az ilyeneket szinte soha, hanem majd újranyomásnál. Lehet ez kivétel, nemtudom, de én nem várnék.

Black Friday az könyveknél meh, Glamour/Joy/random egyéb akció szokott adni 20%-os kuponokat. Szintén érdemes rákeresni a kiadóra, tőle sokszor olcsóbban megrendelhető ha van saját webshoopja. Én nagyon szeretem a történelmi regényeket, Gold Book kiadótól közvetlenül mindig nagyon megérte rendelni.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5151
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: lestat » 2023. október 24., kedd 0:08

Halfkey írta: Persze.

Tolkiennel van egy terjengő-dagadó stílusa, amikor 2-3 oldalt képes mezőkről meg erdőkről mesélni, azok a részek kicsit vontatottak, de egyébként mindenképp megéri.
Igen én itt véreztem el anno,sosem tudtam befejezni. :lol:

de őszintén szólva a filmeknek sem vagyok nagy rajongója, egyszer végig néztem mindet egy hétvége alatt és azota sem vettem elő :lol:

De amugy minden olyan könyvet amiből lett film szerintem érdemes elolvasni, legtöbb esetben amugyis jobb a könyv,részletesebb stb.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. október 23., hétfő 23:14

halamadrid írta: Madridom népe!

Kölyökként tudatlanul elkövettem azt a hibát, hogy a könyvek elolvasása előtt néztem meg a Gyűrűk Urát... Mostanában elég sokat nosztalgiáztam, és gondolkodtam, hogy megvegyem-e azokat, ráadásul az évek során el is homályosodtak a cselekmény bizonyos részei, így talán még jobban élvezném a dolgot.

Mit javasoltok, így is megéri elolvasni?
Nem is láttam ezt...
De bizony hogy megéri olvasni Tolkien legjobb művét !

Én is a filmek után estem neki, de hatalmas élmény volt , így is . :salute:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 23., hétfő 21:40

Halfkey írta: Ha mindenhol elfogyott egy magyar nyelvű kiadás, akkor tapasztalataim szerint azt már kb soha. Hiszen akkor a probléma nem szállítási, hanem hogy egyszerűen elfogytak a nyomtatott példányok. Amikor kinyomnak egy újat, az jó esélyjel új kiadás, más borító, más ár. Gondolom ez az új kiadás már forgalomban is van, csak azt drágább árakon látod ezért szeretnél ilyet.

Ha az ár szempont, gyűrűk urát egyébként biztosan találsz antikváriumban, és biztosan le is lehet tölteni netről ingyen.
A legszebb, keménykötésű verziót szeretném, de az árra is odafigyelek. Azt nem értem, hogy ha pl. ez az akciós verzió: https://europakiado.hu/konyv/regeny/fan ... ura-i-iii/ kifogyott, akkor érdemes megvárni, hogy feltöltik és ismét akciósan lesz vásárolható (mert sok más helyen jelen van még, csak drágábban), vagy az ilyenek csak a készlet erejéig tartanak? Ha feltöltik, akkor kb. mikorra várható?

Ja és a most várható blekfrájdéj+karácsony eseményeknél könyvek terén is várhatóak a nagy akciók?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 21., szombat 11:38

Ha mindenhol elfogyott egy magyar nyelvű kiadás, akkor tapasztalataim szerint azt már kb soha. Hiszen akkor a probléma nem szállítási, hanem hogy egyszerűen elfogytak a nyomtatott példányok. Amikor kinyomnak egy újat, az jó esélyjel új kiadás, más borító, más ár. Gondolom ez az új kiadás már forgalomban is van, csak azt drágább árakon látod ezért szeretnél ilyet.

Ha az ár szempont, gyűrűk urát egyébként biztosan találsz antikváriumban, és biztosan le is lehet tölteni netről ingyen.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 21., szombat 9:41

Halfkey írta: halamadrid, nincs készleten, szóval gondolom ez a 10 évvel korábbi ár, amikor még volt :D

ANDS, az azért más szerintem, ott nyilván a könyvet olvastad utólag, hiszen a könyvet írták a film alapján, nem fordítva.
Igaz, nem vettem észre.
Még egy utolsó kérdés. Szeretnék kemény borítósat venni (https://europakiado.hu/konyv/regeny/fan ... ura-i-iii/), de mindenhol elfogytak az olcsóbb verziók, talán épp a ledobott akciók miatt. Ilyen könyvek esetén mikor várható az utánpótlás? (Tudom, van értesítő e-mail, de azért érdekelnek az esetleges tapasztalatok.)
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 21., szombat 8:06

halamadrid, nincs készleten, szóval gondolom ez a 10 évvel korábbi ár, amikor még volt :D

ANDS, az azért más szerintem, ott nyilván a könyvet olvastad utólag, hiszen a könyvet írták a film alapján, nem fordítva.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 21., szombat 1:17

Halfkey írta: Persze.

Tolkiennel van egy terjengő-dagadó stílusa, amikor 2-3 oldalt képes mezőkről meg erdőkről mesélni, azok a részek kicsit vontatottak, de egyébként mindenképp megéri.
Köszönöm!

Még annyi, hogy találtam egy oldalt, ahol feltűnően olcsóbban juthatok hozzá, de még sosem hallottam róluk. Van egy ezer követők Face-profiljuk, ami talán bizonyítja a megbízhatóságukat. https://bookfriends.hu/konyv/fantasy/eu ... -iii-77537

Esetleg van ezzel valakinek tapasztalata?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Halfkey
Hozzászólások: 4410
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. október 21., szombat 0:38

Persze.

Tolkiennel van egy terjengő-dagadó stílusa, amikor 2-3 oldalt képes mezőkről meg erdőkről mesélni, azok a részek kicsit vontatottak, de egyébként mindenképp megéri.

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. október 21., szombat 0:29

Madridom népe!

Kölyökként tudatlanul elkövettem azt a hibát, hogy a könyvek elolvasása előtt néztem meg a Gyűrűk Urát... Mostanában elég sokat nosztalgiáztam, és gondolkodtam, hogy megvegyem-e azokat, ráadásul az évek során el is homályosodtak a cselekmény bizonyos részei, így talán még jobban élvezném a dolgot.

Mit javasoltok, így is megéri elolvasni?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Marky
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 22:31
Kedvenc játékosaid: R9, CR7, Benzema, Marcelo
Kedvenc csapatod: csakamadrid.

Re: Könyvek

HozzászólásSzerző: Marky » 2023. október 16., hétfő 14:10

chosenone46 írta: idegen nyelvű könyveket ti honnan szoktatok beszerezni? online eddig a scribdet használtam, de tableten egyszerűen nem tudok úgy fókuszálni, úgy érzem szükségem van a könyv eredeti formátumára.. :mrgreen:
Amazonrol szinte minden elerheto, ha Europabol jon, akkor 3-5 nap alatt megerkezik.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 88 regisztrált és 0 vendég