Zene

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Zene

HozzászólásSzerző: soadroli » 2022. szeptember 30., péntek 15:13

én már 2 hete nyúzom, tényleg elég gyenge de azért van 1-2 jobb szám. utolsó albumuk ennél a kiadónál. ezt kisujjból kirázták, bízom benne hogy a következő jobb lesz.
Kép

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 30., péntek 13:34

Hát elég kaka lett ez az új Slipknot, bár nem is vártam tőle semmit. :D
Gray Chapter után abba kellett volna hagyniuk, erőlködés az egész.

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Pipita » 2022. szeptember 29., csütörtök 9:38

Nekem rengeteg koncert felvétel bujkál a telefonom mélyén az örökkévalóságig. Visszahallgatni sose fogom, kitörölni nincs szívem. Azért így érettebb fejjel már én is csak akkor videózok, mikor már nagyon szanaszerteszéjjel vagyok (érett fejjel :ike: :'( ). De pl a múlt heti Elefánton csak egyszer kezdtem videózni: a Macskáknál, mikor leült a közönség, és csak mi énekeltünk.

...de azt se hallgatom vissza, mert én is hallatszom rajta. :mrgreen:

Szóval a közönség-énekeltetős részeket fel szoktam venni józanul is, az tud faszán hangzani, átélhető szerintem.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 29., csütörtök 8:00

meghalt coolio 😢
Nagy név volt a 90es években, kár, hogy nem tudott további klasszikus nagy slágereket gyártani. De azzal az 1el is örökké fentmarad a neve. Hangja elég egyedi volt.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 28., szerda 18:52

GIMS koncerten is volt tőlem balra két srác, az egyikük élőzött a kisfiával és a feleségével/barátnőjével felváltva (néha egyszerre voltak egy azon szobában), aztán a mellettem álló szláv (passz milyen nemzetiségű) szőke csaj meg mikor meglátta perceken keresztül azon röhögött, amit a kiscsávó leművelt az élőben - mert ugye az egy dolog, hogy az XY látja a koncertet, de a telóban a közönség is látja az illetőt - amire valljuk be senki sem kiváncsi...

Én amúgy nosztalgiázás miatt néha előveszek pár koncertfelvételt, pár kifejezetten jól sikerült szerintem. de pl egy Amaranthe koncerten hiába is próbálkoztam, lehetetlen. volt egy acapalla előadott szám, az pl jó lett :D de az összes többi nem. úgyhogy most jövő héten megyek újra Amaranthe + Beyond the Black közös koncertre, asszem nemsokat emelgetem a telót, ilyen koncerten felesleges. Azt a dobot, zúzást, gitárt lehetetlen értelmesen visszaadni.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Sierra » 2022. szeptember 27., kedd 12:55

Na ez a komoly, amikor így megmozgatod a közönséget. :D Még el se kezdődik a koncert de már mindenki 100 fokon pörög

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1669
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Caraway » 2022. szeptember 27., kedd 10:15

En rengeteg koncertre jarok, de enis kb egy 1,5 oras szettbol csinalok max 1 videot. Nekem peldaul nehany haverom akkor szokott sokat videozni, ha mar totalkarra vertek magukat, aztan ugyse emlekeznenek semmire :lol: de amugy utalok olyan emberekkel bulizni akik folyamat a telojukat basztatjak.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zene

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 27., kedd 9:43

Fontosabb a pozitív visszacsatolás (like) instáról, hogy ők milyen jó dolgot csinálnak.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62791
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. szeptember 27., kedd 9:36

Faust írta:
gutihaz14 írta: szombaton TCSn voltam. előttem ket csavo 30-40 kozott. gyakorlatilag vegig fb/insta eloztek az egeszet. azt sem ertettem hogy birja addig a keze de azt sem hogy mi a faszom ertelme van ennek. en kurvasok koncerten voltam szerencsere iden parkban a legnagyobb dalokrol csinalok max 1 perc emleket de azt is addig at lehet elni mert nem kell a telot nezni kozben amig veszed.. tehat ez 1-1,5 orabol 2 perc kb

jovore rammstein kiemelt allo. hat nekem az kb no1 zenekar az életemben. szerintem ott jo par szamot felveszek a pyro miatt is foleg. meg mert egy showt adnak es ki tudja mikor jonnek ujra
En is ilyen 1-1 perceket vettem fel anno Becsben, de inkabb igyekeztem megelni. Eletem legnagyobb koncertelmenye volt amugy. Most is a feuerzone miatt nyilvan neha eloveszem, de sokkal tobbet er ha ateled, megeled. Ez is csak egy jelenkori faszsag, hogy mindig mindent videozni meg fotozni kell, mrrt megteheted, aztan 1. meg se fogod nezni soha max kozvetlen az esemeny utan 2. nem fogsz ra rendesen emlekezni mert vegig a telefonodat basztattad.
Tegnap lattam egy videot, focimeccs, buntetorugas. Ket drukker hattal a palyanak es kapunak, telefon fent, selfie mod, videozas, csak hogy meglegyen videoban a tizi es hogy ott vannak...kiegtem.
Funfact, kimaradt a bunteto.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. szeptember 27., kedd 9:24

gutihaz14 írta: szombaton TCSn voltam. előttem ket csavo 30-40 kozott. gyakorlatilag vegig fb/insta eloztek az egeszet. azt sem ertettem hogy birja addig a keze de azt sem hogy mi a faszom ertelme van ennek. en kurvasok koncerten voltam szerencsere iden parkban a legnagyobb dalokrol csinalok max 1 perc emleket de azt is addig at lehet elni mert nem kell a telot nezni kozben amig veszed.. tehat ez 1-1,5 orabol 2 perc kb

jovore rammstein kiemelt allo. hat nekem az kb no1 zenekar az életemben. szerintem ott jo par szamot felveszek a pyro miatt is foleg. meg mert egy showt adnak es ki tudja mikor jonnek ujra
En is ilyen 1-1 perceket vettem fel anno Becsben, de inkabb igyekeztem megelni. Eletem legnagyobb koncertelmenye volt amugy. Most is a feuerzone miatt nyilvan neha eloveszem, de sokkal tobbet er ha ateled, megeled. Ez is csak egy jelenkori faszsag, hogy mindig mindent videozni meg fotozni kell, mrrt megteheted, aztan 1. meg se fogod nezni soha max kozvetlen az esemeny utan 2. nem fogsz ra rendesen emlekezni mert vegig a telefonodat basztattad.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Zene

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. szeptember 27., kedd 9:20

Van és nem néztem vissza. Azóta nincs :lol:

Vasárnap újra 16 leszek és irány Sum41 :mrgreen:

Avatar
gutihaz14
Hozzászólások: 5336
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 14:09

Re: Zene

HozzászólásSzerző: gutihaz14 » 2022. szeptember 27., kedd 8:38

szombaton TCSn voltam. előttem ket csavo 30-40 kozott. gyakorlatilag vegig fb/insta eloztek az egeszet. azt sem ertettem hogy birja addig a keze de azt sem hogy mi a faszom ertelme van ennek. en kurvasok koncerten voltam szerencsere iden parkban a legnagyobb dalokrol csinalok max 1 perc emleket de azt is addig at lehet elni mert nem kell a telot nezni kozben amig veszed.. tehat ez 1-1,5 orabol 2 perc kb

jovore rammstein kiemelt allo. hat nekem az kb no1 zenekar az életemben. szerintem ott jo par szamot felveszek a pyro miatt is foleg. meg mert egy showt adnak es ki tudja mikor jonnek ujra
valamelyik univerzumban: :box:
----------------tbo---------------
hakimi-militao-rüdiger-davies---
camavinga-tchouaméni-bellingham
---brahim-haaland-mbappe---

edzo: xabi apo

Avatar
géza
Hozzászólások: 1139
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Zene

HozzászólásSzerző: géza » 2022. szeptember 27., kedd 8:33

Plusz az elo zenenek velemenyem szerint nem az a lenyege, hogy felvegyuk mobillal, es utana visszanezegessuk, hanem hogy az adott pillanatban ott legyunk, es kielvezzuk. En nekem szerintem egy felvetelem sincs koncertekrol, de ha lenne, akkor se neznem oket vissza nagyon.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 26., hétfő 21:56

Ahhoz képest rengetegen készítenek videóket a koncertekről.
Tapasztaltam az eddig koncertjeimen - mondjuk ezek 90%-a külföldön volt :D

Múlt hét csütörtökön voltam GIMS koncerten.
Nem kedvenc, csak úgy kíváncsi voltak rá, hogy milyen élőben, mert amúgy dícsérik a külföldi oldalakon, FB posztokban, hogy nagyon jó minőséget képvisel élőben is. Mondjuk erre nem lehetett panasz. Tényleg nagyon király hangja volt! Átjött az egész CD hang.

GIMS - Miami Vice

Nemtudom amúgy mennyi ideig szokott tartani egy-egy koncertje, de ez felettébb rövidre sikeredett. Kb fél óra "előzenekarként" volt egy DJ, aztán 10 perc szünet (WTF? - sztem pont a DJ felpörgetés után kellett volna bejönnie), aztán következett ő. GIMS. Aki 1h - 1h 10 min közötti időt koncertezett. Aztán lement a szinpadról. Közönség fele elindult kifelé, de elég sokan maradtunk, gondoltuk, hogy ez csak egy vicc. Sokan vissza szoktak jönni pár ráadás számra. Ezt váruk mi is! De nem... hiába vártuk, semmi. úgyhogy szép lassan mindenki elindult hazafelé (illetve ki). Szóval jó volt, de felettébb rövid!

Szerintem koncert függő is, hogy milyen hang / hangzás jönne át videót. Tapasztalatból a rock nem nagyon. Amaranthe koncerten voltam, készítettem videót, és nem valami jó. A hörgős és keményebb hangokat lehetetlen visszaadni. Pop / lazább rap szerintem okés. jobb.

Pop énekesnő, pl, jó lett sztem videón

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8428
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 24., szombat 12:56

reeed_ati írta: Punnany Massif - Elnézést kívánok
Végre valami a régi Punnany-ból, remélem az album is rendben lesz. :)
Hát igen, jó volt kicsit hallani ezt a kicsit régebbi Punnany stílust :D

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2751
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Zene

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2022. szeptember 24., szombat 9:29

Punnany Massif - Elnézést kívánok
Végre valami a régi Punnany-ból, remélem az album is rendben lesz. :)

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8428
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Zene

HozzászólásSzerző: ferni » 2022. szeptember 22., csütörtök 23:49

_Bushido_ írta: Érdeklődő kérdés:

Akik szoktak koncertekre járni: készítetek telóval felvételeket pl kedvenc, kedveltebb számokból? vagy ez attól is függ hányadszor mentek az adott előadóra?! Mondjuk sokadik alkalommal már nem videóztok, mondván minek, de 1x azért érdemes emlékbe "eltenni?"
Semmi értelme, szar lesz a minősége amúgy is.

Voltam Beton.Hofin a BP Parkban szóval friss az emlék, pár képet lőttem azt annyi :D

És kurva jó volt mellesleg :mrgreen:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3119
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Zene

HozzászólásSzerző: babaking » 2022. szeptember 22., csütörtök 17:12

_Bushido_ írta: Érdeklődő kérdés:

Akik szoktak koncertekre járni: készítetek telóval felvételeket pl kedvenc, kedveltebb számokból? vagy ez attól is függ hányadszor mentek az adott előadóra?! Mondjuk sokadik alkalommal már nem videóztok, mondván minek, de 1x azért érdemes emlékbe "eltenni?"
Soha. Régen egyszer kétszer megesett, de egyrészt soha nem néztem vissza, másrészt hulladék a minősége -> a hang nem jön át úgy mint élőben, cserébe hallod ahogy az emberek kiabálnak/ énekelnek stb.

Inkább 100%ig élvezem a pillanatot és nem egy képernyőn keresztül nézem.


MOndjuk a saját esküvömröl sincs videóm, szóval lehet, hogy nem én vagyok a jó minta :mrgreen:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1985
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Zene

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2022. szeptember 22., csütörtök 15:14

Érdeklődő kérdés:

Akik szoktak koncertekre járni: készítetek telóval felvételeket pl kedvenc, kedveltebb számokból? vagy ez attól is függ hányadszor mentek az adott előadóra?! Mondjuk sokadik alkalommal már nem videóztok, mondván minek, de 1x azért érdemes emlékbe "eltenni?"

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Zene

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. szeptember 10., szombat 11:15

Kocsog barszasoknak mindent lehet. :roll: :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég