Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2020. január 7., kedd 10:56

Nálam a tavalyi év legjobb filmje az Az aszfalt királyai volt. Utána jött a Netflixes Klaus. Azt hiszem összesen ezt a két filmet láttam, de ezek tetszettek is. :)
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
füst
Hozzászólások: 3856
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: füst » 2020. január 7., kedd 10:40

Anthony írta:
Kerlon írta:
Ez nem egy sima fellázadásról szól, hanem arról, hogy egy mentális zavarral küszködő emberrel, hogy bánik a társadalom és ez mit okozhat.
Mármint aki megölt 3 embert kb. a semmi miatt?
Hülye kérdés, mert valótlanságot állítasz benne.
A semmi az valójában az volt, hogy hárman az életére törtek, mert félreértelmezték a reakcióját, a kényszeredett nevetést.
Szóval ha nem lövi le őket, akkor könnyen őt verik halálra, "kb. A semmi miatt." Tehát a jogos önvédelem, és a felgyülemlett igazságtalanság-érzet (szépen felvezeti a film, hogy a hétköznapokon is milyen helyzetekbe keveredik a betegsége miatt) nyúlt a fegyveréhez, és abban a pillanatban vesztette el a morális gátjait, ott szakadt le a lánc.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. január 7., kedd 10:11

Anthony írta:
Kerlon írta:
Ez nem egy sima fellázadásról szól, hanem arról, hogy egy mentális zavarral küszködő emberrel, hogy bánik a társadalom és ez mit okozhat.
Mármint aki megölt 3 embert kb. a semmi miatt?
Igen...

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. január 7., kedd 9:39

nmate írta: Szerintem tartalmilag nagyon ott van, évtized filmje, baromira elgondolkoztató. Én ritkán nézek 2x filmet moziban, de ez megvolt 2x.
Szerintem a nagyközönség számára is fogyaszthatóvá tett egy témát, amit mások azért már jobban bemutattak. Ezzel együtt kifejezetten jó film lett, az alakítás tényleg nagyszerű, de nálam messze van az évtized filmjétől, viszont mindenképpen megéri megnézni.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 6., hétfő 20:53

Anthony írta:
Kerlon írta:
Ez nem egy sima fellázadásról szól, hanem arról, hogy egy mentális zavarral küszködő emberrel, hogy bánik a társadalom és ez mit okozhat.
Mármint aki megölt 3 embert kb. a semmi miatt?
De szerinted ez nem egy mentális zavarral küszködő ember elborulásáról szól? Nem egy fellázadásról.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 6., hétfő 20:32

Kerlon írta:
Anthony írta:
Mármint?
A történelem során eddig is fellázzadtak az emberek, amikor elegük lett a szopatásból, előbb-utóbb ismét meg fog történni, illetve manapság is megtörténik némely országban. Semmi újdonságot nem látok ebben.
Ez nem egy sima fellázadásról szól, hanem arról, hogy egy mentális zavarral küszködő emberrel, hogy bánik a társadalom és ez mit okozhat.
Mármint aki megölt 3 embert kb. a semmi miatt?

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 6., hétfő 20:02

Anthony írta:
nmate írta:

Szerintem tartalmilag nagyon ott van, évtized filmje, baromira elgondolkoztató. Én ritkán nézek 2x filmet moziban, de ez megvolt 2x.
Mármint?
A történelem során eddig is fellázzadtak az emberek, amikor elegük lett a szopatásból, előbb-utóbb ismét meg fog történni, illetve manapság is megtörténik némely országban. Semmi újdonságot nem látok ebben.
Ez nem egy sima fellázadásról szól, hanem arról, hogy egy mentális zavarral küszködő emberrel, hogy bánik a társadalom és ez mit okozhat.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 6., hétfő 19:22

nmate írta:
Remy írta: JOKER: Egy tökéletes ívet bemutató remekmű, amit Joaquin Phoenix tesz halhatatlanná.
Szerintem tartalmilag nagyon ott van, évtized filmje, baromira elgondolkoztató. Én ritkán nézek 2x filmet moziban, de ez megvolt 2x.
Mármint?
A történelem során eddig is fellázzadtak az emberek, amikor elegük lett a szopatásból, előbb-utóbb ismét meg fog történni, illetve manapság is megtörténik némely országban. Semmi újdonságot nem látok ebben.

Avatar
Berti
Hozzászólások: 3422
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:57

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Berti » 2020. január 6., hétfő 19:19

Joker abszolút az év filme.

A +16 az erőszakra való hajlam miatt volt.

Hülyén röhögni meg nyögni. :lol: :lol:

Avatar
ateeemadrid
Hozzászólások: 4427
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 18:04

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ateeemadrid » 2020. január 6., hétfő 18:50

Joker szerintem is zseniális, nem sok értelmes film volt ebben az évben sem, de ez a Parasite Joker The Irishman mind mind kibaszott jó volt szerintem. Nálam ez lenn a top3, ebben a sorrendben.

Hollywood nekem kicsit csalódás volt, nem rossz film, de mély nyomokat nem hagyott bennem, többet vártam volna.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. január 6., hétfő 18:31

Remy írta: JOKER: Egy tökéletes ívet bemutató remekmű, amit Joaquin Phoenix tesz halhatatlanná.
Szerintem tartalmilag nagyon ott van, évtized filmje, baromira elgondolkoztató. Én ritkán nézek 2x filmet moziban, de ez megvolt 2x.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. január 6., hétfő 17:13

Yazid írta: aki jártasabb ezekben a koreai filmekben 2-3at elfogadok
I saw the devil
oldboy
A Bittersweet Life (keserédes élet)
Bácsi
Az üldöző (Chugyeogja) (nálam ez az egyik legjobb)
The Handmaiden (A szobalány)
Gyújtogatók
The Wailing
A halál jele
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Yazid » 2020. január 6., hétfő 17:04

nekem ha fizetnének se nézném meg a jokert, fujjj. de komolyan. az eloskodok nekem a legjobb 2019ben, magasan, nem voltam sose oda az ázsiai filmekért, de ez a vonat busanba is allat volt meg a masik, van egy olyan elbaxott stilusok meg humoruk neha, imadom, teljesen mas mint a megszokott hollywood. aki jártasabb ezekben a koreai filmekben 2-3at elfogadok

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. január 6., hétfő 16:17

Aki sír, hogy nincsenek jó filmek, azok nézzék az Élősködőket. Nem kell attól félni, hogy koreai. Sok esetben jobb filmeket csinálni, mint bárki.

Nálam a 2010-es évek legjobb 10 filmjében is lesz 2 koreai.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6670
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2020. január 6., hétfő 16:13

Anthony írta:
Realista24 írta: Remy írta:
JOKER: Egy tökéletes ívet bemutató remekmű, amit Joaquin Phoenix tesz halhatatlanná.

*nézhetetlenné.
:lol:
Phoenix azért fullba nyomja a kretént :lol:
Tényleg jó színész, de ez a Joker ez túlértékelt film, nem is értettem, de aztán a Rotten elkezdte tolni a facen talán 2010-től évente a top10 filmet, és sok olyan év volt, hogy tele emlékezetes filmekkel, idénre meg ilyen Joker meg Irishmanokat kapunk.

Azt sem értem miért lett 16+os a Joker, van benne kb. 2 erőszakos jelenet, most azért mert mutatják Phoenixet nagytotálban hülyén röhögni meg nyögni?
Az a pár erőszakos jelenet is indokolja a 16+-ot, de a film nyomasztó hangulata pláne. Nem hiszem, hogy 16 alattiaknak ezt látniuk kellene.


R24 moziban kellett volna nézni, nem otthon a pörköltszaftos Benzema mezben a háttérben Karim skills and goals 2019-es videóval. :kalapos:
Szerintem 10/10 :D

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. január 6., hétfő 15:41

Realista24 írta: Remy írta:
JOKER: Egy tökéletes ívet bemutató remekmű, amit Joaquin Phoenix tesz halhatatlanná.

*nézhetetlenné.
:lol:
Phoenix azért fullba nyomja a kretént :lol:
Tényleg jó színész, de ez a Joker ez túlértékelt film, nem is értettem, de aztán a Rotten elkezdte tolni a facen talán 2010-től évente a top10 filmet, és sok olyan év volt, hogy tele emlékezetes filmekkel, idénre meg ilyen Joker meg Irishmanokat kapunk.

Azt sem értem miért lett 16+os a Joker, van benne kb. 2 erőszakos jelenet, most azért mert mutatják Phoenixet nagytotálban hülyén röhögni meg nyögni?

BH710
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2013. május 30., csütörtök 15:01
Kedvenc játékosaid: Alexis, Thiago, Tello, Ronaldinho, Zidane
Kedvenc csapatod: FC Barcelona, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: BH710 » 2020. január 6., hétfő 15:40

Kövezzetek meg de nekem a hobbs & shaw kifejezetten tetszett diesel nélkül. Sztori a szokásos sablon semmi, the rock gondolkodás nélkül kiugrik a nyolcvanadik emeletről egy feszülős pólóban, viszont legalább lehet röhögni azon mennyire nem veszik komolyan sem egymást sem a filmet. egyszernézhetős, hosszú nap utáni kikapcsolódásra tökéletes, és ezt tudja is magáról a film. ilyen szempontból szimpatikusabb mint a marvel 25, “halálkomoly” filmje.

SW, nem láttam ezt sem moziban csak a sztorit olvastam amit ebbe a topicba valaki bedobott, ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!kylo miután a 8.-ban megölte snokeot majd felfedezte itt palpatinet a 9 végén tényleg átállt a jó oldalra és ben solo néven futott tovább? :lol: :lol: nem utána lett volna belőle “igazi” Sith miután kettévágta snokeot? megölte a mesterét, ezzel csak erősebbé, gonoszabbá kellett volna válnia ha az eddigi sötét erőhasználokat és Sitheket vesszük alapul.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 6., hétfő 15:32

nem tudom miért, mert én az előzőből még annyira se emlékszem, mint az az előttiből. :mrgreen: az egész egy nagy kylo ren és rey szabakodás, ennyi maradt meg. na jó meg az, hogy hidegvérrel leszúrja az apját, a végén meg érzelősködik a családja miatt.. hopp mintha véder is valami hasonlót tett volna, a kumma mamáját mennyire eredeti egy trilodzsi volt
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Csabi
Hozzászólások: 10048
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 12:50
Kedvenc játékosaid: Figo, Cristiano Ronaldo, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Felvidék
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Csabi » 2020. január 6., hétfő 15:29

gezaval értek egyet sw témában. 10 év múlva ebből a trilógiából egyedül a 8. részből fogok emlékezni 1-2 jelenetre. meg a 9 utolsó mondatára, de arra csak azért hogy hülyeség volt.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2020. január 6., hétfő 15:20

Remy írta: JOKER: Egy tökéletes ívet bemutató remekmű, amit Joaquin Phoenix tesz halhatatlanná.
mint a hobbs meg a shaw
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 54 regisztrált és 0 vendég