Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 30., hétfő 14:41

realbeckham írta: Nem ez a film találta ezt ki, de baszott jol állt neki és ez emeli ki szvsz a tucatbol egy kiváló minősítésre.
Meg, hogy elég régen dolgoztak fel 1. vh témájú filmet.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ami amúgy zavart, hogy ez a Schofield akkora terminátor, hogy mindent túlélt. Első percben drótkerítésbe nyúl, utána azzal egy hullába. Ráomlik egy bunker, majdnem nekimegy egy repülő, körbelövik a németek, szétveri saját fejét, leesik egy 20 méteres vízesésbe, majd végigrohan a csatatér kellős közepén becsapódó lövegek között. Bruce Willis jelenthet.

Avatar
realbeckham
Hozzászólások: 1336
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 18:38
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realbeckham » 2020. március 30., hétfő 14:18

Utólag megnézni azt a pár darab vágást, és hogy hol, mikor sütötték el, számomra az volt sokkoló :ozil:

Nem ez a film találta ezt ki, de baszott jol állt neki és ez emeli ki szvsz a tucatbol egy kiváló minősítésre.
https://youtu.be/3yR5B8viTWQ
but we had possession, we dominated Real Madrid
Lord Xavi

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2020. március 30., hétfő 12:36

nmate írta: Ezt az 1917-et néztem, nem volt rossz, lekötött, de a kameratechnikán kívül semmi kiemelkedő. Mondjuk Mr. Robotban ezt már elsütötték 2 éve :mrgreen:
Inarritu meg 5 éve. De már a jó öreg Alfréd is persze. :mrgreen:
Nem illik.

BarçaNorbi
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2015. január 10., szombat 15:35
Kedvenc játékosaid: Ronaldinho, Ronaldo, Henry, Iniesta, Thiago, Neymar
Kedvenc csapatod: Barça

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: BarçaNorbi » 2020. március 30., hétfő 12:27

nmate írta: Ezt az 1917-et néztem, nem volt rossz, lekötött, de a kameratechnikán kívül semmi kiemelkedő. Mondjuk Mr. Robotban ezt már elsütötték 2 éve :mrgreen:
Ezt a filmet moziban nézni hatalmas élmény volt számomra. Számomra, hétköznapi filmfogyasztó számára azok az operatőri technikák amiket alkalmaztak, egy nagy vásznon nézve nagyot ütöttek, pedig egyáltalán nem vagyok sem érdekelt, sem fanatikus a filmek technikai dolgaiban. A történet maga semmilyen volt, de mégis sokáig emlékezni fogok a filmre és az élményre amit nyújtott.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2020. március 30., hétfő 11:02

Ezt az 1917-et néztem, nem volt rossz, lekötött, de a kameratechnikán kívül semmi kiemelkedő. Mondjuk Mr. Robotban ezt már elsütötték 2 éve :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 30., hétfő 10:10

FOOTLOOSE: Aaaaaaa, ez nekem eddig miért maradt ki??!!?!?!? Elképesztően laza, jópofa, pörgős és menő cucc, egy csúcs Kevin Baconnel. És azok a zenék!!! Wow!

APÁM NEVÉBEN: Szinte tökéletes életrajzi-dráma, olyan erős alakításokkal, amikhez nehéz szavakat találni. Daniel Day-Lewis és Pete Postlethwaite, hihetetlen. Lebilincselő.

DEMILITARIZÁLT ÖVEZET-JSA: Alapvetően is elég szomorú a helyzet Észak és Dél-Korea között, de miután láthattam saját szememmel is a DMZ-nek egy részét, sokkal hatásosabb lett maga a film. Pofás darab, noha kissé lassú. Igazából érződik, hogy korai Chan-wook Park és korai koreai.

SZERELEMRE HANGOLVA: Keserű és érzelmes. Noha a Csungkingot jobban a magaménak éreztem Kar Wai Wongtól, de egészen elképesztő, ahogy levezényelte ezt a történetet is.

2046: Képtelen volt ez már beszippantani. Egy hajszállal kapcsolódik a Szerelemre hangolvához, de annál jóval elvontabb és túlnyújtottabb. A képek gyönyörűek benne, ráadásul Ziyi Zhang is szerepet kapott. De ez nem az a film, amit említeni fogok Kar Wai Wongtól.

VISITOR Q: Öncélú, perverz és beteg. Miike bazdmeg, ezt mégis miért? Bár, ha lehántolom a méteres vastag WTF réteget róla, akkor egy csodaszép történet arról, hogy egy család újra egymásra talál.

RONIN: Igényes akciófilm, remek autósüldözéssel, kiváló színészekkel, de megmondom őszintén, az újranézési faktor rendkívül alacsony. Számomra ez tipikus példája annak, ami egyszer jó, de többször nem.

CSUNGKING EXPRESSZ: Másodjára már könnyebben csúszott az első fele is a filmnek. A második felvonás pedig továbbra is elképesztően jópofa.

LÁNGOLÓ MISSISSIPPI: 60-as évek, KKK, négerek vs fehérek és egy kegyetlenül erős névsor: Hackman, Dafoe, McDormand, Dourif, Lee Ermey, Rooker. Jó és erős sztori, kiváló tálalás és egy remek film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 30., hétfő 10:09

ez is elfogadhato magyarazat bar ennek ellenere zavart, hogy eleg sok Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!eletszerutlen dolog vagy logikai buktato volt a sztoriban.

peldaul mikor a kb 6 honapos terhes baratno vizeletet hasznalta es 6 hetes terhesnek tartottak, hogy siman elhittek hogy megkotozve hozzafert a sniccerhez, hogy bokatol tokaig veresen jott haza a korhazbol is vagy hogy egy gyerek miatt egyutt marad affleck a pszichopataval.

apropo szineszi garda, szerintem affleck kicsit sotlan, nph meg nem feltetlen illett bele.


olyan erzesem van, mintha kb a ketharmadaig fincher csinalta volna es a veget valami b kategorias arc fejezte volna be helyette.
nalam ezek miatt nem egy polc a top filmjeivel, csak hogy a se7en-t, fight clubot, jatsz/ma-t vagy a zodiakust emlitsem.

jo film amugy, csak kicsit felbosszantott a "katarzis" helyett. :mrgreen:

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sanko. » 2020. március 30., hétfő 9:26

'shutterisland írta: szemezgettem az utobbi oldalakrol, valahogy a gone girl eddig kimaradt.

finchert szeretem, az alapsztori is erdekesnek tunt.
a film kb 2/3-ig bennem volt az az erzes, hogy ebben siman van potencial egy top 10-embe kerulesre is, de az utolso harmadaban mar nem tudtam komolyan venni a filmet, nalam baromira lehuzza.

valaki spoilerben leirhatna, hogy mit kellett volna levonni a vegen, mert szegyenlem, de nekem nem jott le es igy csalodast okozott.
tegnap este megnéztem én is. ésSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én végül arra jutottam, hogy a nőnek semmi más nem volt a célja, minthogy nick életét tönkre tegye teljesen, mivel őt okolta a csodálatos amyvel szemben kudarcot vallott életéért. az első terve ott tönkre ment, hogy kirabolták. azzal nem számolt, és rögtönöznie kellett. mivel őt nem ölhette meg, és tisztában volt vele, hogy el akarja hagyni nick, ezáltal boldogabb életet élne, muszáj volt teherbe esnie, hogy magához láncolja nicket, ezáltal boldogtalanságra ítélte, tehát tönkretette az életét. legalábbis szerintem ez lenne a lényege. :mrgreen:

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8394
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2020. március 28., szombat 23:19

szemezgettem az utobbi oldalakrol, valahogy a gone girl eddig kimaradt.

finchert szeretem, az alapsztori is erdekesnek tunt.
a film kb 2/3-ig bennem volt az az erzes, hogy ebben siman van potencial egy top 10-embe kerulesre is, de az utolso harmadaban mar nem tudtam komolyan venni a filmet, nalam baromira lehuzza.

valaki spoilerben leirhatna, hogy mit kellett volna levonni a vegen, mert szegyenlem, de nekem nem jott le es igy csalodast okozott.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2020. március 28., szombat 22:50

a koreai nyelv minden csak nem gyönyőrű :mrgreen: de valóban vétek magyarul nézni, ahogy szinte mindent :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 28., szombat 22:26

lordgabi írta: Felkerült a nagykönyvtárba az Élősködők magyarul is. Holnap újrázás. Múlt vasárnap pedig Az árva lett újranézve sokadjára, kellemes hangulatú film mindkettő, ajánlom bárkinek akik eddig kihagyták. :mrgreen:
Vétek elcseszni a gyönyörű koreai nyelvet egy szinkronnal. :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2020. március 28., szombat 22:25

Felkerült a nagykönyvtárba az Élősködők magyarul is. Holnap újrázás. Múlt vasárnap pedig Az árva lett újranézve sokadjára, kellemes hangulatú film mindkettő, ajánlom bárkinek akik eddig kihagyták. :mrgreen:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 28., szombat 20:44

portillo írta:jó hangulatú kikapcsolódás.
Hát igen, ilyen limonádé :lol:
De egy Peaky Blinders után (vagy Ritchie korábbi filmjei után) ez kevés.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 412
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2020. március 28., szombat 19:12

Anthony írta: Ez a Gentlemen nekem nem adta be, már az első 5 perc után idegesített, reméltem, hogy jobb lesz majd. Kicsit javult is a végére, de nem eléggé.
Nekem ez a narratív stílus nem adja be, olyan mintha könyvet olvasnék, de én ott akarok lenni a filmben, a sztoriban. És ezek a nagyon kicsavart dumák sem jöttek be, tudom hogy ez Ritchie stílusa, de most nem jött át.
Nekem tetszett, üde szinfolt a mai felhozatalban (bár a tavalyi évre nincs panaszom). Persze nem kell túl gondolni, de jó hangulatú kikapcsolódás.

Hugh Granten viszont meglepődtem, fel sem fogtam a végéig, hogy ő az.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 28., szombat 16:16

Az se rossz, bár ez annál egy kicsit férfiasabb. :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62619
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2020. március 28., szombat 16:04

Remy írta: BLOODSHOT: A Dominic Toretto sztori - Fehér és fekete trikó, maga Vin Diesel. Akarva akaratlanul is F&F spin-off érzése van. No, de ettől függetlenül egy egyszerű, baszó, pörgős és helyenként igencsak látványos akciózúzda. Retró akcióhős mozi.

R24, ez a te filmed! :mrgreen:
Biztos van olyan jó, mint a Fogtunder :kalapos:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2020. március 28., szombat 15:57

BLOODSHOT: A Dominic Toretto sztori - Fehér és fekete trikó, maga Vin Diesel. Akarva akaratlanul is F&F spin-off érzése van. No, de ettől függetlenül egy egyszerű, baszó, pörgős és helyenként igencsak látványos akciózúzda. Retró akcióhős mozi.

R24, ez a te filmed! :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

pluszegy
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2018. augusztus 16., csütörtök 11:17

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pluszegy » 2020. március 28., szombat 10:47

flori írta: The Platform senki? :D Nem nagyon láttam, hogy téma lett volna. Netflixes spanyol film, nekem az utóbbi évek legjobbja. Elképesztően eredeti ötlet, jó megvalósítás. Sokkoló.
Tegnap megnéztem. Nagyon kis film, az üzenete és a megvalósítás is végig ott van a szeren, de Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a vége számomra sokat ront az értékéből. Ha már nem is nagyon húzzák tovább, de legalább kíváncsi lettem volna a 0. szinten lévők reakciójára, amikor a kislány felér. Vagy hogy a főszereplő hol kötött ki, miután elsétált a legalsó szinten.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2020. március 28., szombat 8:52

Ez a Gentlemen nekem nem adta be, már az első 5 perc után idegesített, reméltem, hogy jobb lesz majd. Kicsit javult is a végére, de nem eléggé.
Nekem ez a narratív stílus nem adja be, olyan mintha könyvet olvasnék, de én ott akarok lenni a filmben, a sztoriban. És ezek a nagyon kicsavart dumák sem jöttek be, tudom hogy ez Ritchie stílusa, de most nem jött át.

Avatar
Nzedge
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 11:28
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo,Figo,Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nzedge » 2020. március 27., péntek 17:33

sebydani írta:
alexoxladjackoxi írta: A Mementot és az Azonosságot tényleg sok helyen ajánlják, az én hülyeségem, de hiányoltam a húzóneveket a színészi gárdából, ezért hanyagoltam őket ideáig, és inkább a többit daráltam, de lassan tényleg ideje lenne már megnézni őket. A tökéletes trükköt is nagyon dicsérik, bár őszintén szólva nem egészen az én világom ez a szemfényvesztés és hasonlók, de egy próbát ez is megér bizonyára, amennyiben ilyen jónak tartják. A 2 Denzel filmen túl vagyok. Köszi! :agree:
A tökéletes trükk mindenki világa, hidd el. Az is és a Memento is alapmű. Nolan érti ezt a filmezés témát :)
Na a tökéletes trükköt most pótoltam itteni ajánlásra.
Tényleg zseniális. :agree:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég