Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 22., hétfő 22:17

Ezeket menetrendszerűen szoktam nézni, Monty filmeket..
Ezt tavaly néztem, valamikor...a Brian meg a Gyalog galopp van sűrűbben. :mrgreen:

P. Krisz

Remélem ebből nem lesz 22 verzió :kalapos:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. március 22., hétfő 22:01

Monty Python's The Meaning of Life

Nem emlékeztem rá, hogy ez a film ennyire beteg. :lol: Zseniális. Nem csodálom, hogy ezek után már nem csináltak több filmet, inkább azt, hogy nem húzták őket lámpavasra. Imádtam minden percét, kár, hogy ilyet ma már képtelenség lenne megcsinálni (pontosabban: ilyet se).

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2021. március 22., hétfő 21:59

Ez még semmi az Új Reményhez képest.
Az 10+, de olvasni azt is hogy 22 féle verzióban létezik. :lol:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 22., hétfő 21:31

https://screenrant.com/zack-snyder-just ... e-hbo-max/

Közben Snyder készített egy fekete fehér változatot is, állítólag az a véglegesnek a végleges verziója....Jönni og HBO, és áll. ha mozik nyitnak, oda is be akarják vinni, IMAX.
Blu-Ray is lesz tán, egyszr valamikor.
Ezek áll. YT Q&A során hangzottak el.

Akkor nézzük még a Snyder vágást egyszer egyszer :lol: B-)
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2021. március 22., hétfő 19:42

JL2021

A mozis verziónál simán jobb, de azért nem váltja meg a világot. Kb. 1 óra nyugodtan maradhatott volna a vágóasztalon azt az epilógust is beleértve, ami egyrészt érdekes, folytatás valószínűsíthető hiányában viszont felesleges.
Hacsak nem az Snyder célja, hogy a #releasethesnyidercut után a #restorethesnyderverse legyen az új trend.

Mondjuk mindentől függetlenül WW84 után egy felüdülés volt.
Nem vagyok Snyder viziójának elkötelezett rajongója, de legalább neki van elképzelése. Amit a Warner Snyder óta csinált, azt rossz nézni.

poronty
Hozzászólások: 2733
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. március 21., vasárnap 21:53

Milla Jovovich garancia a szar filmre. 5. elem óta csak bukta filmekben láttam.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62874
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. március 21., vasárnap 21:45

Remy írta: MONSTER HUNTER: Ez egy tök király és látványos B-mozi lehetett volna. Jovovich és Jaa jók, a látvány pazar, az akciók se rosszak, DE annyira rosszul van mesélve a "sztori", annyira hosszú a felvezetés és annyira rosszak a zenék, hogy nem tud kiteljesedni.

Mondjuk tény, Paul W.S. Anderson a rendező. :mrgreen: Viszont R24-nek tökéletes lenne alváshoz. :mrgreen: :cheers:
B mozi? Már a plakát is dupla zs.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 21., vasárnap 20:52

ziro4vr írta: JL Snyder Cut

Egy jó film. 4 órás, nyilván moziba nem küldhető, de ha azt nézem ezzel a 4 órával Snyderék csak behoztak kb 4-5 filmnyi marvel fillert, azért nem rossz. Kerek, egész, van saját arca és hangulata, nekem bejött.

Negatívumok: Persze a cgi-re rá lehet fűzni hogy képregényes meg minden, de azért a marvelhez képest elég gagyi. Lois Lane totális filler, Cyborg érdektelen és gagyi, Flash karaktere meg aranyos, csak ez nem flash.

Luthort én kihagytam volna, illetve Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a Leto-s jelenet a végén nagyon ütött, tiszta képregényes volt, sajnálom hogy ennyi jutott a Jokerének. Viszont én nem a végére raktam volna, így nagyon utólag elforgatott, a film végére odabacott fan fiction volt, inkább a film közepére tettem volna, gyakorlatilag ez az álomjelenet bárhova beilleszthető lett volna
Nekem a CGI összességében nem volt gagyi, inkább kontrasztos volt helyenként...Steppenwolf pl sztm rohadt jól festett, ellenben Cyborg nem jött be. Loist én is így véltem, elsőre...aztán másodjára elvoltam vele, annyit kapott amennyit, Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Supermant visszahozta a földre, ez elég jelentős dolog volt tőle De viszont Cyborg sztm igen jól fel lett építve, neki és a családjának volt bőven szerepe az egészet tekintve, én inkább Flasht nem tudtam hova tenni, másodjára sem. Illetve Batmannel sem mindig egyeztem ki, magával azzal a személyiséggel, amit ebben a filmben ráhúztak. ( de ugye erre írtam máskor, hogy nem lehet egyszerű ilyen csuda emberekkel, meg bele is volt már fásulva rendesen a karakter, de neki is voltak jó pillanatai, az elején-közepén és a végén is, ami tetszett nekem )
Egyébként ha már szóba hoztad a végét, az egészet tekintve, volt benne nem kevés hatásvadász dolog, meg olyan jelenet, ami mintha a lapról mászott volna le, és sok utalás a képregényekre stb...
Na én ezekkel nagyon jól elvoltam, számomra sokat dobott a hangulaton, és maga az epizódos felépítés is tök jó ötlet volt, sztm. Jó lenne ezt máshol is látni...
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24579
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. március 21., vasárnap 19:44

JL Snyder Cut

Egy jó film. 4 órás, nyilván moziba nem küldhető, de ha azt nézem ezzel a 4 órával Snyderék csak behoztak kb 4-5 filmnyi marvel fillert, azért nem rossz. Kerek, egész, van saját arca és hangulata, nekem bejött.

Negatívumok: Persze a cgi-re rá lehet fűzni hogy képregényes meg minden, de azért a marvelhez képest elég gagyi. Lois Lane totális filler, Cyborg érdektelen és gagyi, Flash karaktere meg aranyos, csak ez nem flash.

Luthort én kihagytam volna, illetve Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!a Leto-s jelenet a végén nagyon ütött, tiszta képregényes volt, sajnálom hogy ennyi jutott a Jokerének. Viszont én nem a végére raktam volna, így nagyon utólag elforgatott, a film végére odabacott fan fiction volt, inkább a film közepére tettem volna, gyakorlatilag ez az álomjelenet bárhova beilleszthető lett volna
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 21., vasárnap 18:48

MONSTER HUNTER: Ez egy tök király és látványos B-mozi lehetett volna. Jovovich és Jaa jók, a látvány pazar, az akciók se rosszak, DE annyira rosszul van mesélve a "sztori", annyira hosszú a felvezetés és annyira rosszak a zenék, hogy nem tud kiteljesedni.

Mondjuk tény, Paul W.S. Anderson a rendező. :mrgreen: Viszont R24-nek tökéletes lenne alváshoz. :mrgreen: :cheers:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zidane » 2021. március 20., szombat 22:10

Justice League

Ritkán írok már filmekről, de úgy érzem hogy erről most írnom kell, olyan „érdekes” élmény volt. Alapból van kötődésem a képregény műfajhoz, ezáltal a filmek iránt is, amellett hogy a filmművészet alapból nagyon közel áll a szívemhez, ez a kötődés talán elfogulttá tesz, de nem feltétlen pozitív irányba. DC filmes univerzum: A Mos tetszett, kimondottan szerettem, a BvS egyértelműen gyengébb volt de az egyértelmű hibái ellenére (Lex, a konfliktus, „Martha”) nem volt vele bajom, láttam az értékeit is, a JL pedig a leggyengébb lett a sorban olyan jó 4/10… és most ugye kijött a Snyder féle JL, aminél már előzetesen hallottuk hogy ez a film egy teljesen más film lesz, más élmény, hiába ugyanaz a váza és bár számítottam rá, hogy árnyaltabb, komolyabb, kerekebb lesz mert azért +2 óra sokat ad hozzá, de történet és a fő állomások ugyanazok szóval azért úgy gondoltam h ez még se egy „másik” film lesz…. de ez egy másik film lett, ami engem őszintén meglepett, tényleg egy teljesen más élmény, az nem is kérdés hogy sokkal jobb. Eddig azt mondtam, hogy a Warner ezt elszúrta, de most már azt mondom hogy Wheddon ugyanannyira benne van ha nem jobban. A 2017-es JL egy infantilis, olykor kellemetlen, butácska hibrid vmi. Egy teljesen ellentétes alapanyagból egy totál más irányt akartak szabni, ami az egyik legrosszabb szuperhős mozit dobta ki.
Zack Snyder’s JL
Az alaptézis, hogy minden filmműfajhoz úgy viszonyulok, hogy se többet se kevesebbet nem várok tőle amit adhat, egy szuperhős csapatot felvonultató mozitól, nem azt várom, mint pl.: Az egy becsületbeli ügytől, vagy a Fogságbantól, vagy épp a The Lighthouse-tól. Illetve mivel egy superhero movie, alapanyagból készül bizonyos elemeit más szemmel nézi egy mezei néző, vagy egy olyan valaki aki ismeri a DC világát karaktereit, nekem azért érdekes volt a sok utalást látni. Lehet Snydert szeretni, vagy nem szeretni, de el kell ismerni hogy azért nem egy kókler (bár itt lehet picit elfogult vagyok, végülis csak Ő adta az egyik kedvenc filmem a Watchment, bár az Alan Moore zsenialítása miatt olyan amilyen).
Na de a filmről: Ilyen hogy 4 órás filmet 1 percig nem untam velem még nem volt (és engem a képarány se zavart egy percig se), a film jóval mélyebb mint az elődje, a karakterek érdekesebbek, szerethetőbbek, a közöttük lévő interakció is sokkal jobbak, ugye Cyborg kiherélése a legtettenérhetőbb Wheddon filmjébe, itt egész máshogy fest, nem csak egy a sok közül, hogy meglegyen a darabszám. Steppenwolfnak motivációja van, a karakternek „súlya” lett, amihez a megjelenése is sokat hozzá ad, ami egész jól sikerült Wheddon nevetséges kinézetű főgonoszához képest (mondjuk ez szubjektív), ami egy súlytalan dobozokkal beszélő melák volt. Snyder verziójában a narratíván az apokalipszis és Darkseid létezése is sokat segített, hogy Steppenwolf is az legyen aki. (Hiába tűnhet úgy hogy egy folytatás nélkül ez ma nem ad sokat hozzá, amikor forgatták akkor még a folytatás realitás volt)
Azok a jelentek ahol nem vártam túl sok változást mint pl. a csata jelentek, azok is teljesen máshogy festettek, elhagyták a kellemetlen poénokat, és keretet adtak ezeknek a részeknek, a vége csata teljesen más lett, mind a hősök szerepe, mind a végkifejlett, mind a katarzis, nem az az érzésem volt hogy csak összevissza szaladgálva verekednek, hanem mindenkinek megvan a szerepe, a helye.
A hangulat, a színek (ki a pék találta ki a 17es verzióban a vér vörös eget???), a zenék..igazából minden elemében jobb a Snyder verzió, komor a film ami végülis egy a világot a pusztulástól megmenteni akaró csapatot bemutató filmtől nem baj, jól áll neki. Persze megvannak Snyder sajátosságai, mint a túltolt lassítások, meg igen hatásvadász jelenetei vannak, és a humorhoz se igazán ért (Batman és Flash találkozása ugyanolyan kellemetlen mint az eredetiben), de ezek ellenére ez egy komplex mozi lett, ami szerintem javította az elődjei hibáit (és ne legyen kétségünk, hogy a Wheddon verzió fogatatásából is tanult, ez azért ha tőle jött volna ki 2017-ben nem pont így nézett volna ki), a DC filmes univerzum legjobb darabja, amire semmi esélyt se adtam volna a Wheddon verzió után.

Tudom hogy ciki manapság ezt a műfajt szeretni, de ez első blikkre 8,5/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 20., szombat 21:23

FERTŐZÉS: Azért ez MOST, ebben a helyzetben újrázva, brutál nagyot ütött. Szinte félelmetes, hogy mennyire megegyezik minden a valósággal, holott 10 éves filmről beszélünk. Elképesztő. Na, de... ez alapján viszont az is kijelenthető, hogy hamarosan VÉGE! Lécci-lécci!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 20., szombat 14:31

Ízlések és pofonok, van aki ezt a Batmant isteníti, nekem nem feltétlen a zsánerem, de azért akadtak jó pillanatai ebben a 4 órásban is ( bár már írtam, biztos nem lehet könnyű ilyen szuperemberek között hősködni ).

Összességében azzal amivel többet kaptunk a karakterekből, sztm bárki számára jobban emészthető ez a darab, mint az előző, csak bírja ki a sok fejezetet....ezen felül a képi világ meg a hangzás megint embere válogatja, nekem ez nagyon bejött, leszámítva az elején a lassítást és a képarányt plusz szinkront.
Ezért írtam, hogy másodjára, angolosan már jobb volt, hozzászoktam bizonyos dolgokhoz is, amik elsőre furák voltak, és próbáltam még inkább értékelni az egésznek a "másságát", a pluszt. ( jelenetek,karakterek,szuperhősös képregényes utalások,badass momentumok, a képi világ és hangzás stb ) .

Minőségben, és hangulatában, összetettségében jobban sikerült sztm, mint a 2 órás, nem bánom hogy kiadták. Az acélember meg a bővített Batman vs Superman mellett, jobban elfér.
Természetesen lehetett volna ilyen olyan, meg jobban kibontani ezt azt, meg esetleg itt ott minőségibb CGI, kevesebb lassítás stb...lehetne sorolni, megint ízlés kérdése.

más:csak úgy:
Ezt a DC vs Marvel univerzumos dolgot nem nagyon értem, nem is szeretem összehasonlítani, kinek mi... Nekem odaátról pl a Galaxis őrzői jön be, meg a Venom, vagy a Deadpool, esetleg egy egy Vasember. Másnak meg az egész.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 20., szombat 14:18

Mickey írta: De ilyen szempontból Darkseid karakterével kapcsolatos történés is, max rajongói hangulatfokozásra volt jó, mert sok vizet nem igen zavar a jövőben ( ha nem lesz semmi, amiben tovább épülhetne az egész történet, aminek ez most alapot adott ).
De a számos DC easter egg is lehet rajongói hangulatfokozás, biztos értékelik is sokan ezeket az utalásokat.
Mindenesetre én örültem minden apró értékelhető és plusz dolognak, még ha csak arra is volt jó, hogy megnyerje az embereket magának, legyen ez karakter, vagy más dolog/utalás..hatásvadászat, bármi.

Továbbgondolni sztm felesleges, mert nem hiszem hogy ezt továbbviszik, sajnos vagy nem sajnos, kinek mi.
Snyder már elmondta hogy folytatódott volna, mert már biztosan nem fog.
Épp ezért írtam, ez az egész nekem, mint egyszerű nézőnek aki nem ismeri nagyon a háttértöténeteket vagy a nem fő karaktereket ez semmi extra nem volt. DC-nek egyszerűen jobban áll ha a karakterek a saját világukban vannak

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 20., szombat 14:07

De ilyen szempontból Darkseid karakterével kapcsolatos történés is, max rajongói hangulatfokozásra volt jó, mert sok vizet nem igen zavar a jövőben ( ha nem lesz semmi, amiben tovább épülhetne az egész történet, aminek ez most alapot adott ).
De a számos DC easter egg is lehet rajongói hangulatfokozás, biztos értékelik is sokan ezeket az utalásokat.
Mindenesetre én örültem minden apró értékelhető és plusz dolognak, még ha csak arra is volt jó, hogy megnyerje az embereket magának, legyen ez karakter, vagy más dolog/utalás..hatásvadászat, bármi.

Továbbgondolni sztm felesleges, mert nem hiszem hogy ezt továbbviszik, sajnos vagy nem sajnos, kinek mi.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2021. március 20., szombat 13:47

Kerlon írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Manhunter cameo felesleges volt a vegen, Joker Batman parbeszed a legjobb kepregenyeket idezte... :agree:
Justice Leauge
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Elvileg az egyik Green Lantern-t akarta oda Snyder, de a Warner azt mondta, hogy felejtse el, mert más tervek vannak a Green Lantern sztorikra. Aztán már régóta voltak ilyen fan teóriák, hogy a Martian Manhunter már ott van a földön és, hogy ki lehet az. Szóval ez csak egy szép nagy fan service volt.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27395
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. március 20., szombat 13:38

wZoLee7 írta: Azt sem értem miért kellett 70 millát beletolni valamibe ami semmi folytatást nem kap majd.
HBO Max marketing kampány része.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13159
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2021. március 20., szombat 13:31

Én is megnéztem. Abban a szerencsés helyzetben voltam, hogy már alig emlékeztem az első verzióra. Sem a hosszal sem a képaránnyal nem volt semmi bajom. Még úgy összességében a film is nézhető volt, bár az elején nehezen kötötte le a figyelmem. Abban bízom, hogy nem ez lesz a trend és nem kezdenek el szarul sikerült filmekből új verziókat gyártani. Karakterek olyanok amilyenek, ami biztos, Géza egy borzalmas batman, a gazdak csapatépítő csávónak elment, de, mint batman örülök h nem látom többet. Nekem úgy az egész DC csapatosdi olyan erőltetettnek hat. Külön az első WW-t szerettem, jó volt, a másodikat meg sem nézem inkább, Aquaman is teljesen jó volt egyedül. Így egybe, semmi értelme nem volt akkor sem ennek az először a csapat utána az egyéni filmeknek. Azt sem értem miért kellett 70 millát beletolni valamibe ami semmi folytatást nem kap majd.
Összességében egy egyszer nézhető film lett ez, amire teljesen felesleges volt pénzt áldozni.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 20., szombat 12:14

Mickey írta: Újráztam a Snyder verziót...
Eredeti nyelven fényévekkel jobb a "gonosz" karakterek orgánuma, szinkronnal borzalmas volt ez a része, így sokkal jobb. A képarányt is megszoktam, már nem zavart, ahogy a lassításokat is kevésbé találtam soknak, bár ezekből elvéve, talán lehetett volna valamely gonosz vagy nem gonosz karakterhez hozzáadni némi tartalmat. ( akár Flash akár Steppenw ) Lois Lane szerepeltetésével is bajban voltam, aztán rájöttem hogy szerepelt ő már eleget, annyi jutott neki, amennyit az adott epizód éppen megkövetelt, ez van.
Flash jelenetei meg úgy az egész képregényes mozzanatok nagyon telitalálat, némelyiket mintha egyenesen valamelyik lapról ültették volna át a filmbe, ehhez a jó pár DC easter egg is hozzátesz, bár ez inkább csak azoknak nagy plusz, akik képregényesek, de azoknak nagyon.

Összességében egyáltalán nem tűnik hosszúnak ez a 4 óra, sőt...Ez az új köntös nekem nagyon bejön, nem túl színes és elég mélabús is, de a kinézete és a hangzása végig remek, kezdve a nyitó képsorokkal, majd folytatva az új jelenetekkel és karakterekkel-megjelenésben is. Igaz a CGI ben van "némi" kontraszt, Steppenwolf megjelenése nagyon durva, ezzel szemben nekem Kiborg volt kissé gyengébb hatású,plusz egy egy jelenet... viszont "Badass" jelenetekből nincs hiány, a szuperhősös feeling végig megvolt,látszik hogy odatette magát Snyder ezen a téren.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az epilógus pedig hatalmas a Batman - Joker párbeszéddel
Előrelépés, hogy kibontották a történetet, és jól felvezették összességében a karaktereket, pláne azokkal a bevezető muzsikákkal volt királyság... kellett ez a plusz idő, így érthetőbb volt az egész.
Jót tett az arculatváltás, jók a zenék, a hősök ( Batman is odatette magát a végén ) az új karakterek és jelenetek, DC utalások, na meg a látvány. Nekem egyébként nem is a végső csata, hanem az előtte lévő pillanatok, meg az odáig vezető út ami bejött, na és tovább is lehet ezt gondolni, jó lenne folytatni ( vannak már érdekességek ) .
Az acélember, és a bővített Batman vs Superman mellett, ez egy erős darab számomra, így összességében korrekt film.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3795
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2021. március 20., szombat 11:58

Újráztam a Snyder verziót...
Eredeti nyelven fényévekkel jobb a "gonosz" karakterek orgánuma, szinkronnal borzalmas volt ez a része, így sokkal jobb. A képarányt is megszoktam, már nem zavart, ahogy a lassításokat is kevésbé találtam soknak, bár ezekből elvéve, talán lehetett volna valamely gonosz vagy nem gonosz karakterhez hozzáadni némi tartalmat. ( akár Flash akár Steppenw ) Lois Lane szerepeltetésével is bajban voltam, aztán rájöttem hogy szerepelt ő már eleget, annyi jutott neki, amennyit az adott epizód éppen megkövetelt, ez van.
Flash jelenetei meg úgy az egész képregényes mozzanatok nagyon telitalálat, némelyiket mintha egyenesen valamelyik lapról ültették volna át a filmbe, ehhez a jó pár DC easter egg is hozzátesz, bár ez inkább csak azoknak nagy plusz, akik képregényesek, de azoknak nagyon.

Összességében egyáltalán nem tűnik hosszúnak ez a 4 óra, sőt...Ez az új köntös nekem nagyon bejön, nem túl színes és elég mélabús is, de a kinézete és a hangzása végig remek, kezdve a nyitó képsorokkal, majd folytatva az új jelenetekkel és karakterekkel-megjelenésben is. Igaz a CGI ben van "némi" kontraszt, Steppenwolf megjelenése nagyon durva, ezzel szemben nekem Kiborg volt kissé gyengébb hatású,plusz egy egy jelenet... viszont "Badass" jelenetekből nincs hiány, a szuperhősös feeling végig megvolt,látszik hogy odatette magát Snyder ezen a téren.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az epilógus pedig hatalmas a Batman - Joker párbeszéddel
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 85 regisztrált és 0 vendég