Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. július 19., hétfő 22:13

sonic írta:
Faust írta: A Midsommart en sem tudtam hova tenni, par jeleneten kivul ures es kerkedo esztetikai fasszopas, ugyanugy, mint a Lighthouse. Kivancsi vagyok a Hereditaryre, mert Eggers elso filmje, a Witch az egyik top kedvenc horrorom, elkepeszto film, talan Astere is tetszeni fog - a masodik filmje mindkettonek full ugyanaz az iranyvonal.
Nekem a Midsommar es a Lighthouse is tetszettek.

Mondjuk a Witch is. :D a hereditary kevesbe de az is ko volt.

Lehet mar nem vagyok valogatos.
Oregszel. :mrgreen:

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 19., hétfő 22:07

Faust írta: A Midsommart en sem tudtam hova tenni, par jeleneten kivul ures es kerkedo esztetikai fasszopas, ugyanugy, mint a Lighthouse. Kivancsi vagyok a Hereditaryre, mert Eggers elso filmje, a Witch az egyik top kedvenc horrorom, elkepeszto film, talan Astere is tetszeni fog - a masodik filmje mindkettonek full ugyanaz az iranyvonal.
Most nézem a Hereditary 4 ponton áll nálam IMDb-n, szerintem ez volt a legtöbbször elalvós film nálam tavaly nyáron amíg otthon voltam, aztán napközben elkezdtem egyszer előről végignézni, ezek szerint nem hatott meg, nem is nagyon emlékszem rá, csak a nagyira. :mrgreen:
De ha írsz róla bővebben majd és tetszett, akkor majd lehet hogy újrapörgetem, a Midsommar például nem volt rossz nálam. :hmmm:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. július 19., hétfő 22:06

Faust írta: A Midsommart en sem tudtam hova tenni, par jeleneten kivul ures es kerkedo esztetikai fasszopas, ugyanugy, mint a Lighthouse. Kivancsi vagyok a Hereditaryre, mert Eggers elso filmje, a Witch az egyik top kedvenc horrorom, elkepeszto film, talan Astere is tetszeni fog - a masodik filmje mindkettonek full ugyanaz az iranyvonal.
Nekem a Midsommar es a Lighthouse is tetszettek.

Mondjuk a Witch is. :D a hereditary kevesbe de az is ko volt.

Lehet mar nem vagyok valogatos.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. július 19., hétfő 22:03

Tolom az MCU filmeket és meglepődve tapasztalom, hogy újrázva a Galaxis 2 és a Thor 3 sokkal, de sokkal jobb élmény volt, mint anno. Mozi óta először láttam őket és mintha egy új filmet néztem volna.

Vasember 3-mal még mindig nem tudtam megbarátkozni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. július 19., hétfő 22:02

A Midsommart en sem tudtam hova tenni, par jeleneten kivul ures es kerkedo esztetikai fasszopas, ugyanugy, mint a Lighthouse. Kivancsi vagyok a Hereditaryre, mert Eggers elso filmje, a Witch az egyik top kedvenc horrorom, elkepeszto film, talan Astere is tetszeni fog - a masodik filmje mindkettonek full ugyanaz az iranyvonal.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. július 19., hétfő 16:14

ziro4vr írta: Midsommar

Folytatom a régi mindig jobb sorozatomat, ez is csalódás. Az Örökség elég durván bejött, ez viszont unalmas, hosszú és kicsit sem parás talán 1 jelenetet leszámítva. Többet vártam a rendezőtől.
na majd az új filmje Phoenixszel :shifty:

az új Nic Cage-es Pig-et megnézte már valaki? :mrgreen:
Kép

Avatar
_Bushido_
Hozzászólások: 1986
Csatlakozott: 2018. augusztus 8., szerda 19:57
Kedvenc játékosaid: CR,Lebron
Kedvenc csapatod: Real, AS Róma, Lakers
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: _Bushido_ » 2021. július 19., hétfő 14:29

ikelemen5 írta: Space Jam 2.
Nem tudom hova tenni ezt a filmet..
A történet szerintem ultra gagyi, viszont azt gondolom, hogy ez egy 10 éves gyereket most jobban leköt, mint az elődje. Mert vizuálisan nagyot megy. Mondjuk a gyerekek nem értik a rengeteg utalást, kikacsintást, karaktereket. Szóval fogalmam sincs, hogy ki a celkozonseg..
10/ nem tudom.
Szerintem főleg kisgyerekes szülők fognak menni a filmre. vagy korunkbeliek, akik imádták az első részt és vágynak egy kis retróra modern köntösben.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 19., hétfő 14:18

Midsommar

Folytatom a régi mindig jobb sorozatomat, ez is csalódás. Az Örökség elég durván bejött, ez viszont unalmas, hosszú és kicsit sem parás talán 1 jelenetet leszámítva. Többet vártam a rendezőtől.
Nem illik.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 18., vasárnap 21:41

Közben hosszú évek után sort kerítettem a Leviatán megnézésére is, februárban lett volna az igazi, amikor -20 fok is volt, rendkívül nyers film, olyan mint a száraz hideg, ami hazánkat is megkínálta akkor. Tipikusan az a film, ami az eredetiségével, és minden egyes ponton az élethű stílusával megfogja az embert, és csak néz ki a fejéből közben, hogy igen, ez a kőkemény élet. Ismerem a bibliát, így utólag olvasgatva már beugrott néhány utalás a Szentírásra.
Haneke "A hetedik kontinens" c. remekműve ugrott be többször is közben, az nálam első nézésre akkora élményt nyújtott és egyben le is sújtott, mint az összvéleményt elolvasva a Leviatán itt is anno. Akkor az 9 pontot ért nálam.
Tulajdonképpen tetszett, sok új dolgot nem tudott az arcomba vágni azokkal a jelenetekkel, ami kapcsolatos volt a Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!polgármesterrel például. Ukrajnából jöttem, rendkívül messze van Oroszország, mégis oly közel, mert vannak ilyen sajnálatos dolgok akár szülőfalumban is, de a 30 km körzetben biztosan fordult már elő, amiről utólag hallanak a kisemberek is.
A lényeg, hogy túlságosan el volt nyújtva azt éreztem. Az első óra még úgy ni' lepörgött, próbáltam összerakni a képet, de utána volt már több üresjárat. Azonosulni se nagyon tudtam senkivel, van ilyen, hogy nem érint meg igazán egy film. Sajnos így volt, pedig emberi sorsok voltak a középpontban.
A színészek, a képi világ és a zene nálam nagyon ott volt, a sok Lada (mi Zsigulinak hívjuk mindet, kivéve a Nyiva :mrgreen: ) vs. a vezetőségbeli Toyota és Mercedes...jó volt ezt látni. Először simán toltam rá egy öt pontosat az IMDb-n, de egyre többször eszembe jut a film. Most legalább 6,5 már, és lehet a plusz fél pont meg lesz még neki, mivelhogy életemben nem hallottam még a főszereplőről, és ugye tegnap közvetlen előtte néztem meg a Senki c. új remekművet, és ő az egyik mellékszereplő. "Kicsi a világ, nincsenek véletlenek." :taps:
ziro4vr írta: Quiet Place 2

Sokkal kevésbé tetszett mint az egy. A flashback jó volt, de kb annyi, a többi ilyen elmosott akciózgatós kicsit logikátlan valami.
Lehet hozzátett az élményhez, hogy a második részt moziban néztem, de nekem jobban tetszett sokkal mint az első rész. Helyre lettek téve a dolgok, és a flashback az tényleg nagyon jó volt.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 18., vasárnap 21:30

Quiet Place 2

Sokkal kevésbé tetszett mint az egy. A flashback jó volt, de kb annyi, a többi ilyen elmosott akciózgatós kicsit logikátlan valami.
Nem illik.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. július 18., vasárnap 21:29

ikelemen5 írta:Szóval fogalmam sincs, hogy ki a celkozonseg..
Remy.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2944
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2021. július 18., vasárnap 21:23

Space Jam 2.
Nem tudom hova tenni ezt a filmet..
A történet szerintem ultra gagyi, viszont azt gondolom, hogy ez egy 10 éves gyereket most jobban leköt, mint az elődje. Mert vizuálisan nagyot megy. Mondjuk a gyerekek nem értik a rengeteg utalást, kikacsintást, karaktereket. Szóval fogalmam sincs, hogy ki a celkozonseg..
10/ nem tudom.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2021. július 17., szombat 14:31

Realista24 írta:
Remy írta: SENKI: Just wow! Odenkirk parádé, a film rendkívül badass és összerakott. John Wick klón, de megáll a saját lábán. Christopher Lloyd meg ÚRISTEN! Vissza a jövőbe óta nem volt ennyire 10/10.
Óriási fos ez a film.
Nem vagyok oda az agyatlanságokért (Halálos Iramban filmek rabja például :mrgreen: ), de ez most komolyan nagyon tetszett, szórakoztatott végig. A zenék is zseniálisan lettek odapasszintva a jelenetekhez, egy kerek 8 pontot megér nekem. :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. július 13., kedd 14:55

Black Widow

Thor2 óta a legszarabb marvel film, Budapestet vicces volt látni de kb ennyi, totál felesleges közepes film.
Nem illik.

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. július 13., kedd 14:41

poronty írta:Eden Lake
Az lesz az, köszi!

poronty
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. július 13., kedd 14:38

Eden Lake
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
alexoxladjackoxi
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 16:17
Kedvenc játékosaid: Wilshere, Lacazette, Koscielny,
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: alexoxladjackoxi » 2021. július 13., kedd 14:33

Segítsetek pls, melyik az a film, amikor egy pár érkezik egy erdőbe nyaralni/kirándulni, ahol aztán nézeteltérésük akad a helyi fiatalokkal, akik utána konkrétan hajtóvadászatot indítanak ellenük?

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. július 12., hétfő 22:51

A HOLNAP HÁBORÚJA: Ha 25 éve készül, instant klasszikus VHS-en. Így viszont csak egy jó koncepcióval és ötletekkel rendelkező, összességében élvezhető, némileg túlnyújtott popcorn sci-fi/akció mozi Chris Prattel. Jól esett.

FEKETE ÖZVEGY: Nem tartozik a legjobb MCU-filmek közé, de nagyon adom, hogy ScarJo is megkapta a saját filmjét. Noha az univerzumhoz sokat nem ad hozzá, de voltak kifejezetten jó részei, látványos akciói. Fekete Özvegy megérdemelte az önálló mozit!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2021. július 10., szombat 17:34

https://www.youtube.com/watch?v=a8kDZYNJhIk

Fókicsopiádi mgenézi az összes magyar filmet 2012-től, első rész.

Avatar
Caraway
Hozzászólások: 1671
Csatlakozott: 2014. január 4., szombat 18:07
Kedvenc csapatod: Manchester United

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Caraway » 2021. július 10., szombat 0:13

Fekete Ozvegy: a film, aminek semmi ertelme, hogy elkeszult. Semmit nem ad a marvel univerzumhoz, tenyleg csak egy felejtheto toltelekfilm lett. Nem ajanlom. :/


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 139 regisztrált és 0 vendég