Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 9., szombat 10:38

Valahogy ő is ilyen karakterszínésznek zseniális. Nem tudom, De Nirot jobbnak tartom, bármennyire is bírom Pacinot.

Nika91127
Hozzászólások: 2703
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:50
Kedvenc játékosaid: Guti, Raúl, Zidane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Nika91127 » 2013. november 9., szombat 10:08

nmate írta:
realistahuni írta:1. Christopher Waltz
Na és ő? :D Eddig kapott két Oscart ugyan azért a szerepért, amit kétségtelenül megérdemelt.
Sorrendet nem tudok, de Phoenix, Pitt, Di Caprio, De Niro, Nicholson, DDLewis, Hanks, Caine, Newman, George C. Scott, Kevin Spacey, Gary Oldman tuti ott kéne legyen a listámon.
És Al Pacino? :mrgreen:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. november 9., szombat 9:59

El Tigre írta:Tom Hanks meg a színészkedés :lol: .... na mindegy
Ööö, izé... Forrest Gump, Philadelphia. 2 vitathatatlan Oscart kapott érte.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 9., szombat 9:47

realistahuni írta: Azért nálam a top 5-be nem fér be Hanks, sőt...

1. Christopher Waltz
2. Eastwood
3. Pitt
4. Di Caprio
5. De Niro

bár ez is elég szubjektív.
Szubjektív --> kinek ki a legjobb, de azért azt lehet objektívan is látni, hogy ki tehetséges, és ki a jó színész.

Hanksnél ugye fel lett hozva, hogy ugyanazt a szerepet tolja végig (ami nem igaz... ), de például itt a te listádon szerepel Eastwood meg Waltz is. Na, ők aztán tényleg ugyanazt tolják végig, de tehetségesek, és azt amit tolnak, azt a legjobban csinálják. Eastwood például nekem is az egyik kedvencem.

Amúgy azt sosem értettem, hogy miért baj, ha 1 féle szerepet tud valaki eljátszani. Ha azt a legjobban csinálja, akkor miért ne? az ACDC se fog popzenét játszani, mert minek?
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. november 9., szombat 9:27

realistahuni írta:1. Christopher Waltz
Na és ő? :D Eddig kapott két Oscart ugyan azért a szerepért, amit kétségtelenül megérdemelt.
Sorrendet nem tudok, de Phoenix, Pitt, Di Caprio, De Niro, Nicholson, DDLewis, Hanks, Caine, Newman, George C. Scott, Kevin Spacey, Gary Oldman tuti ott kéne legyen a listámon.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2013. november 9., szombat 9:03

Nem a klasszikus férfiszépség, ezért sokan azt hiszik , hogy nagy színész.
Attól, hogy nem bírod a fejét még a legnagyobbak között van. Engem pl. Christian Bale irritál, de azért el kell ismernem, hogy nem semmi, hogy egy-két szerepéhez, hogyan készült rá, mikor csak úgy ilyen 25-30 kilókat hízott/fogyott.
Még valami... szerinted ki a jó színész? Sorolj fel néhány nevet.
Azért nálam a top 5-be nem fér be Hanks, sőt...

1. Christopher Waltz
2. Eastwood
3. Pitt
4. Di Caprio
5. De Niro

bár ez is elég szubjektív.
Love football, hate antifa.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. november 9., szombat 0:30

Megnéztem egymás után a The Worlds Ends-et és a This is the end-et. Hát kibebaszott zseniális mind a kettő, rég röhögtem ennyit, már sírtam néhol :lol: 8,5/10 és 9/10. Többszörnézős mind a 2 :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 9., szombat 0:09

El Tigre írta:Tom Hanks meg a színészkedés .... na mindegy
El Tigre írta: Nem a klasszikus férfiszépség, ezért sokan azt hiszik , hogy nagy színész. :hmmm:
:lol: Na, jó éjt :lol:

Még valami... szerinted ki a jó színész? Sorolj fel néhány nevet. :)

szerk: 5 Oscar-jelölés (+1 tuti lesz a Phillips kapitány miatt) --> 2 díj (há' ki ez?!) :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2013. november 8., péntek 22:45

Oké, de áruld már el , hogy miért olyan fene nagy színész ? Nem azt mondom, hogy egy ripacs, de hogy a legnagyobbak között emlegetni :roll:

Majdnem minden szerepében ugyanazt hozza : családapa,értelmiségi , jófiú. Például a Ryan közlegényben is ... hát Tom Hanksről sehogy sem tudom elképzelni azt badass,harcedzett századost ami a szerepe volt.Nem tudom, mert szinte minden filmjében ugyanazt hozza.

Mondjuk Forest Gump,Kárhozat útja : ezekben tetszett ( de a Kárhozatban is ilyen családapa )

Nem a klasszikus férfiszépség, ezért sokan azt hiszik , hogy nagy színész. :hmmm:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8351
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 8., péntek 22:28

El Tigre írta:Tom Hanks meg a színészkedés :lol: .... na mindegy
Tényleg mindegy, inkább el se kezdj hülyeségeket beszélni. :)

100 greatest director cameos

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2013. november 8., péntek 22:07

Tom Hanks meg a színészkedés :lol: .... na mindegy

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. november 8., péntek 21:28

h3x0r írta: Treasure Planet (2002)
Annyira nem nyugozott le, pedig tobb baratom is ajanlotta. A kevesebb neha tobb, szamomra tul sok volt ez a mese.

5/10
wtf !? 10/8 legalább
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 8., péntek 20:45

Phillips kapitány

Vannak olyan igaz történeten alapuló filmek, melyek bemutatása után mindenki elismerően csettint. Legyen itt szó a valódi szereplőkről, a kritikusokról, a nézőkről, és mindenkiről, aki látta az adott alkotást. A Phillips kapitány esetében majdnem teljes a siker, hiszen „csak” a valódi legénység egy része nyilvánította ki nem tetszését, amit azzal indokoltak, hogy a story nagymértékben elferdíti a valóságot, és Phillips kapitány közel sem olyan, mint a filmben. Viszont mindenki másnak tetszett, és sokan az év egyik legjobb filmjének tartják. (nem is érdemtelenül)

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!2009. áprilisában a Maersk Alabama teherszállító hajó a kenyai Mombasába veszi az irányt, ám az út során egy kalózok által látogatott területen is át kell haladniuk. Phillipsék jól tudják, hogy veszélyhelyzetben mit kell tenniük, viszont arra nem gondolnak, hogy rövid időn belül élesben is hasznosítani kell a tudásukat, mert bizony a kalózok megjelennek a radaron. Az első támadást még visszaverik, de másodjára a kalózok feljutnak a fedélzetre…

Tegyük félre azt, hogy a történetet megvariálták, és Phillipset igazi példaképpé alakították. Hollywood sokszor meghúzza ezt a lépést, de igazából jól teszik. Ha valaki beül a moziba, akkor élvezni szeretné a filmet, és bizony Paul Greengrassnak hála a Phillips kapitány nagyszerű szórakozást nyújt még akkor is, ha a játékidő meghaladja a két órát, és ezért viszonylag hosszúnak tűnik. Főleg annak tudatában, hogy egy egyszerű túszdráma az egész film. Ugyanakkor megszokhattuk már, hogy Greengrass a legrövidebb momentumokat is képes izgalmassá varázsolni, és a feszültséget is a lehető legjobban tudja adagolni a filmhez. Emellett Henry Jackman zeneszerző is hozzáadta a maga tudását, és ketten együtt tényleg sokszor elérték a tetőfokot.

Ámde a Kapitány története nem lett volna teljes, ha nincs a fedélzeten az a Tom Hanks, aki itt is megmutatja, hogy miért is ő az egyik legtehetségesebb, és legjobb színész manapság. Nem hiába kapott már kétszer is Oscart, és ezzel az alakítással biztos vagyok benne, hogy ismételten ott lesz a neve a jelöltek között. Ám véleményem szerint még Hanks sem tudta volna egyedül elvinni a filmet a hátán, és nem lett volna ennyire jó a film, ha nincsenek jól castingolva a szomáliai kalózok. Barkhad Abdi a kalózok vezére hitelesen és félelmetesen formálta meg a vezért, aki tökéletes „társa” volt Phillipsnek.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A filmben többször elhangzik, hogy „Minden rendben lesz”. Ez teljes mértékben igaz a film minden elemére. A kritikusok szerették, a nézők szintén, az Oscar-gálán valószínűleg a zsűrik tetszését is elnyeri majd, valamint a jegypénztáraknál is szépen teljesített. Greengrass nem kockáztatott és tudta, hogy ezzel a filmmel tényleg minden rendben lesz. A Phillips kapitány tehát egy rendkívül jó dráma (thriller), ami első nézésre biztos, hogy hatásos, és Tom Hanksnek hála a katarzis sem maradhatott el. 8/10


Szörny egyetem

Egy dolog biztos, hogy idén egy animációs film se tudott egyeduralkodóvá válni, és az Oscar-díj fő várományosává előlépni. Azt nem mondom, hogy nem sikerültek jóra, mert igenis szórakoztató volt a legtöbbjük, de sosem értek el olyan hatást, ami miatt azt mondhatnánk, hogy „Ez igen!”. Ugyanakkor számomra mégis kellemes meglepetést okozott az egyik, pontosabban a Szörny Egyetem, hiszen annak ellenére, hogy többször is láttam a Szörny Rt.-t soha nem volt a kedvencem, és soha nem tudtam igazán szeretni. Ám az is biztos, hogy bennem van a hiba, mert sosem tudtam elfelejteni ettől függetlenül a filmet, és mindig foglalkoztatott, hogy miért nem tetszett nekem sose. A Szörny Egyetem után viszont ismét adok neki egy esélyt.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Mike Wazowski egy szerencsétlen szörnyecske. Az osztálytársai kicsúfolják, és a rémisztgetés sem megy neki, legalábbis addig, amíg a fejébe nem veszi, hogy ő lesz mindenidők legfélelmetesebb szörnye. Beiratkozik a Szörny Egyetemre, ahol megállás nélkül bújja a könyveket, és gyakorolja az ijesztgetést. Sajnos mindhiába, a kinézetéből adódóan senkit nem tud megfélemlíteni. Mikor már majdnem feladja, akkor belekapaszkodik az utolsó szalmaszálba, és egy kicsi, kitaszított csapattal, valamint az egyik osztálytársával – akivel ki nem állhatják egymást – összefognak, hogy megcsinálják a lehetetlent…

Lehetsz lúzer, lehetsz az osztály legjobban utált tagja a képességeid hiánya miatt, de ha keményen dolgozol, akkor felérhetsz a csúcsra. A legtöbb rajzfilm ezt az üzenetet hordozza magában, és ez alól a Szörny Egyetem sem kivétel, még akkor sem, ha érezhető egy ici-pici csavar az üzenetben. Ugyanakkor hiába az elcsépelt mondanivaló a Pixar még mindig tudja, hogy mitől döglik a légy, és a sablonos, ezerszer látott dolgokat is képesek úgy előadni, hogy élvezhetőek legyenek. Nálam ez hatványozottan igaz volt a már említett Szörny Rt. unszimpátia miatt.

Mike és Sullivan előzménytörténetét Dan Scanlon ügyesen, viccesen – bár néhol kissé kínosan – oldotta meg. Sosem voltak kibékülve az előzménystorykkal, mert sok esetben egy fabatkát sem ért a végeredmény, de ez most jól sült el. Olyannyira, hogy az egyetemi éveket tényleg át lehetett élni. Voltak bulik, versenyek, barátságok, ellentétek, osztályzás, csúcspont, mélypont és minden egyéb dolog, ami nem hiányozhat az egyetemi évekből.

A Pixar ezért is van ott ahol, mert nagyon értenek az animációs filmek készítéséhez, és végtelen fantáziaviláguk van. A Szörny Egyetem ugyan nem tökéletes, és nem is mondható egyedinek, de megvan benne az a varázs, az a szerethetőség, ami miatt minden korosztály számára élvezhető lesz, és bátran lehet ajánlani a megtekintését. 7,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. november 8., péntek 20:42

Zidane:

Rövid kutatás után hozok pár filmet:
Ne bántsátok a feketerigót
Philadelphia - Az érinthetetlen
Az ügyfél
Nem konkrétan bíróságon történő filmek, csupán annyi, hogy fontos a jogi szál bennünk. Asszem mindenféleképpen :mrgreen:

Találtam még ezt a listát, szemezgess belőle esetleg
Köszönöm. Most már van miből válogatni. :)
Az ügyfélt az jó sokszor láttam, már egész kiskoromban is szerettem. :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 8., péntek 12:49

Star Wars 7: 2015 december 18. B-) :coffee: :agree:
"And my heart will leave you never."

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. november 8., péntek 11:35

Ed Sheeran-I See Fire
Nagyon bejövős betétdal, meghozta a kedvem a moziban nézéshez, pedig az első rész nem kifejezetten tetszett, hátha a 2. rész jobb lesz.

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. november 8., péntek 7:58

Zidane írta:Kösz srácok az ajánlásokat, hát ööö..ezeket mind láttam az őrület fészkén kivül. :mrgreen: Azt viszont akkor beszerzem és megnézem, kösz shutter.
Esetleg még ha van valami kevésbé ismert de jó film ebben a témában, azt szívesen veszem. :)
Nagyon ajánlatos. :)

Nekem ami még eszembejutott és nem volt írva az a Védd magad!. Igaz régen láttam, de úgy emlékszem egész jó volt. Meg érdekes volt Vin Dieselt ilyen öltönyös szerepben (és hajjal :mrgreen: ) látni. :D

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 8., péntek 4:30

Zidane:

Rövid kutatás után hozok pár filmet:
Ne bántsátok a feketerigót
Philadelphia - Az érinthetetlen
Az ügyfél
Nem konkrétan bíróságon történő filmek, csupán annyi, hogy fontos a jogi szál bennünk. Asszem mindenféleképpen :mrgreen:

Találtam még ezt a listát, szemezgess belőle esetleg :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27400
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 7., csütörtök 23:19

Ez a Phillips kapitány egy nagyon jó film :) minden téren minőséget képvisel. Hosszú, de egyáltalán nem unalmas.

A színészi játék nagyszerű. 8/10 (holnap írok róla bővebben is)

Még szerencse, hogy csak feliratosan van a mozikban. Szinkronosan bűn lenne nézni!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zidane
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 19:16
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, Ronaldo, Figo, Guti
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zidane » 2013. november 7., csütörtök 23:00

Egy becsületbeli ügy, Törés, Az igazság ára, Tizenkét dühös ember,
Nem tipikusan ez a kategória, de van ilyen benne: Sleepers - Pokoli lecke (főleg ebben), Elcserélt életek.
12 dühös ember (az eredeti) tényleg nagyon jó
az őrület fészke, legbelső félelem.
az előbbi nagyon jó, a másodiknak inkább egy része (majd rájössz, hogy melyik) húzza fel a filmet, de egyikkel sem lősz mellé.
Kösz srácok az ajánlásokat, hát ööö..ezeket mind láttam az őrület fészkén kivül. :mrgreen: Azt viszont akkor beszerzem és megnézem, kösz shutter.
Esetleg még ha van valami kevésbé ismert de jó film ebben a témában, azt szívesen veszem. :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég