Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27403
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 11., hétfő 0:02

5 Bruce Willis film, amit látnod kell
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6488
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. november 10., vasárnap 23:36

Remy írta:...
ennél több dolgot nem is kell belelátni, mert különben csalódás lesz.
Neked legyen igazad, a közeljövőben fogom pótolni. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27403
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 10., vasárnap 23:21

The World's End

Nem tudom, hogy vagytok ti vele, de én nem vagyok a legnagyobb rajongója a Cornetto-trilógiának. Az első rész még nagyon tetszett - az szerintem zseniális volt - majd jött a Vaskabát, ami már közel sem ütött nálam akkorát, majd elérkezett a záró darab, ami szintén hagy némi kívánnivalót maga után. Ugyanakkor azt nem állítom, hogy rosszak, csak éppen az első rész tette túl magasra a lécet. A World’s End egy minőségi iparosmunka Edgar Wright-tól.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A legtöbb ember szeret kocsmázni a haverokkal, és ez alól Gary sem kivétel. Ő azonban nem elégedett meg azzal, hogy egy kocsmában iszik a haverjaival, hanem eltervezte, hogy végigjárják a város összes kocsmáját. A túrát el is kezdik, de sose fejezik be… évekkel később, mikor már mindenki felnőtt, és a barátokból „ismeretlenek” lettek, akkor Gary ismét a fejébe veszi, hogy meg kell csinálni a túrát, mely a gyerekkori álma volt. A régi haverjait összeszedi, majd visszatérnek Newton Havenbe, ahol viszont a sör mellett más is várja őket…

A Haláli Hullák című zombifilmmel kezdődött, majd a Vaskabátokkal folytatódott, végül pedig a Világvégével végződött az Edgar Wright, Simon Pegg, Nick Frost hármassal fémjelzett Cornetto-trilógia. Az elsőben ugyebár a zombikat, a másodikban akciófilmeket, míg ebben a sci-fit parodizálták ki.

Igazából a története a filmnek nagyszerű, de a megvalósítás már nem igazán jött át. (bár lehet, hogy néhány korsó sör mellett jobb lett volna) Egyrészt a film első fele botrányosan lassú, és a felvezetésre sok időt fordítottak, ami nem vált az alkotás előnyére. Másrészt túl kevés poént sütöttek el az elején, ezért egy kicsit drámaira sikeredett a film első fele, de hál' Istennek a későbbiek során fordult a kocka és ráfókuszáltak a poénokra és az akcióra. Olyannyira felfordult az egész, hogy a fejünket szinte kapkodnunk kellett a rengeteg akció miatt, amire rátett még egy lapáttal a szereplők egyre növekvő alkoholszintje. Pegg karakterén kívül az összes többi rengeteget fejlődött, és méltó társai lettek a szerencsétlen, álmodozó Garynek.

A végjátékhoz érve a fordulatszám már a csúcson járt és a megfelelő ideig ott is tartotta a rendező. Igazi világvégét teremtett, ahol már minden a feje tetején állt, majd a lehető legjobb időben fogta magát és belassította az addigi pörgést és egy fantasztikus poszt-apokaliptikus zárást varázsolt a filmhez.

A The World’s End végül egy remek vígjáték lett, de sajnos nem lehet teljes mértékben elfelejteni a film elejét. A keserű szájíz ugyan megmarad, de bátran neki lehet ülni a filmnek, mert Simon Peggék mindig megérnek egy misét, és remélhetőleg még sokat fognak bennünket szórakoztatni, attól függetlenül, hogy most lezártak egy korszakot. A poénjaik egyedik, a filmjeik jók, a világvége meg nem is olyan vészes, mint gondolnánk, legalábbis akkor, ha van sör! 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hala real » 2013. november 10., vasárnap 15:32

ahogy látom nem vagyok egyedül a tűzgyűrűről alkotott véleményemmel.


Gengszterosztag

A visszhangok alapján jobbra számítottam, mint amit kaptam. Abszolút nem egy kiemelkedő alkotás, semmi extra. Egyszer azért érdemes megnézni, ha van az embernek felesleges 2 órája, de semmi több. Talán a képi világot emelném ki, a színeket, és a hangulatot.

6/10
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

cart
Hozzászólások: 2650
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:02

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: cart » 2013. november 10., vasárnap 13:33

Remy írta:ennél több dolgot nem is kell belelátni, mert különben csalódás lesz.
Ez akkor sem indok az igénytelen megvalósításra...

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. november 10., vasárnap 13:32

hala real írta:Tűzgyűrű

Biztos bennem van a hiba, de nem tudom mit esznek rajta annyian...Nekem valahogy nem jön be. Kétszer bealudtam rajta, aztán inkább kinyomtam kb. a felénél...Pontozni nem szeretném inkább.
Én is megnéztem a héten, hogy ne csak trailer alapján fikázzam...Most már nyugodtan fikázhatom. :mrgreen:

Valami eszméletlen trágya film. Vallatni lehetne vele. 12 éven felülieknek csak gyermek felügyelete mellett ajánlott.

Az effektek miatt legyen 3/10. Maga a "történet" értékelhetetlen. A másodikat tuti kihagyom.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27403
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 10., vasárnap 13:29

A Tűzgyűrűt ennyire kell komolyan venni --> Egy éjjeli órában, lámpafényben, Guillermo del Toro leült a szobájának asztalához, majd felnyitotta a játékdobozának tetejét és kivett egy műanyag robotot. Ellenfélnek kiválasztott egy dínó formájú bábút és elkezdett a robotjával harcolni ellene, ám amikor a jó legyőzte a gonoszt, akkor nem hagyta abba a szórakozást, hanem kivett egy még nagyobb ellenfelet, és ezt egészen addig folytatta, amíg az anyukája el nem zavarta aludni...

ennél több dolgot nem is kell belelátni, mert különben csalódás lesz.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. november 10., vasárnap 13:28

Pedig moziban annó nagyon adta :D Leszámítva a sok hülye párbeszédet, de itt nem is az a lényeg, hanem a látvány, és az odabasz.
Kép

Corleone
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid, AC Milan, Ferencvárosi TC
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Corleone » 2013. november 10., vasárnap 13:26

csabi* írta:
hala real írta:Tűzgyűrű
én már az előzetese után kaszáltam
Én meg már a cím után kaszáltam.. Nagy dolog.. :roll:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az jó, ha van valakinek saját, önálló véleménye, de ez már inkább hülyeség, ami megy itt. De no offense, szerintem bőven nézhető. Egy erős 7-est megér nálam.
#happyshitting

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2013. november 10., vasárnap 13:23

csabi* írta:
hala real írta:Tűzgyűrű
én már az előzetese után kaszáltam
Én is kaszáltam az előzetes alapján. De nyugalom jön a második rész. :mrgreen:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. november 10., vasárnap 13:12

hala real írta:Tűzgyűrű
én már az előzetese után kaszáltam
Kép

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hala real » 2013. november 10., vasárnap 12:58

Tűzgyűrű

Biztos bennem van a hiba, de nem tudom mit esznek rajta annyian...Nekem valahogy nem jön be. Kétszer bealudtam rajta, aztán inkább kinyomtam kb. a felénél...Pontozni nem szeretném inkább.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 10., vasárnap 11:29

:salute:
Imádom azt a filmet :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27403
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 10., vasárnap 11:15

messideco írta:http://www.youtube.com/watch?v=s__rX_WL100
Eszetekbe jut erről egy film nyitó része?
Hát nekem ez jut eszembe róla. Kutyaszorítóban - Like a Virgin óriási :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. november 10., vasárnap 10:21

http://www.youtube.com/watch?v=s__rX_WL100
Eszetekbe jut erről egy film nyitó része?
"And my heart will leave you never."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. november 9., szombat 15:17

De Niro is javarészt mindig ugyanazt a karaktert tolja, kis változásokkal. Mindig ugyanazok a mozdulatok, ugyanaz a szende mosolygás, vagy gané pofa. Persze vannak más szerepei is (most a mostanság készülő szánalmas vígjátékait hanyagoljuk), de összeségében Ő sem a rettenetesen széles repertoárjáról ismert. Ahogy Pacino sem - mégis imádom mindkettőt, főleg utóbbit. Tom Hanks is ÁLTALÁBAN ugyanaz, de azért neki is becsúszott egy fogyatékos, meg egy écces buzi. Mindegyik színész a rá osztott szerepet játssza el, és nyilvánvalóan azért osztják rájuk, mert ebben jók, ezt tudják igazán. Vagy mert csak húzónévnek akarják behúzni az illetőt sok pénzért, De Niro a legjobb példa az elmúlt kb 10 éves munkásságával...

Nyilván vannak kivételes szerepek mindenki mögött, amiben teljesen más arcukat mutatják, de nem az a standard. Hanks nem a kedvencem, de feláll a szőr a hátamon hogy egy olyan világban élünk, hogy őt sok helyen leszarozzák, gózlingot pedig istenítik.

De igazából feleslegesen vitatkozunk ezen, annyira szubjektív a dolog. Az Oscart amúgy mentségként elhozni elég banális dolog szerintem, de ez már megint más lapra tartozik.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. november 9., szombat 13:59

Az Oscar-díjról annyit, hogy Phoenixnek és Di Capriónak nincs, és nem is 1-et érdemeltek volna, szóval néha elég vicces ez a díj. Meg néha olyanok kapnak, akiknek a közelébe nem kéne hogy legyenek :D Amúgy Tom Hanks nagy király, még jó hogy van 2 oscarja.
Kép

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. november 9., szombat 13:08

más:
Ez az egyik kedvenc fight jelenetem B-)
Kép

Avatar
El Tigre
Hozzászólások: 211
Csatlakozott: 2013. június 20., csütörtök 11:42
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: El Tigre » 2013. november 9., szombat 11:58

Remy

Hát azért ez a focis hasonlat ... a kettő azért nem ugyanaz. Egy focistát, mondjuk egy védőt arra nevelnek 4 éves korától, hogy jó VÉDŐ legyen , ezért nem is elvárás , hogy csatárként is ugyanolyan jó legyen.
Egy színésznek meg azt tanítják a színművészeti főiskolán, hogy hogy tud több, különböző karaktert is eljátszani.

Az Oscar téma :

Jó, Tom megkapta 2x, mások meg nem ... de nem is ez a bajom elsődlegesen az Oscarral :lol:
De erről külön topikot lehetne nyitni :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27403
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. november 9., szombat 11:29

El Tigre írta: Talán mert erről szól a színészet ? :hmmm:

Egy színésztől elvárnám, hogy néha ilyen legyen, néha olyan, néha amolyan .

Persze, lehet valaki jó karakterszínész, de akkor sincs egy lapon Pacino, De Niro, Brando, Sean Penn,Nicholson stb. vonulattal- sem kisugárzásba, sem mimikában , szerintem !
Miért szólna arról? Miért kell elvárni, hogy egy ember mindenféle karaktert eltudjon játszani? Akkor jó, ha egy színész tisztában van a képességeivel és nem vállal el egy olyan szerepet, ahol befürdik, mert nem tudja eljátszani az adott karaktert. Amennyi színész van manapság, hogy szerencsére ez már nem így van...

Igazából egy tökéletes hasonlat. foci... a foci egy elég tág fogalom, ahogy a színészet is. Játszhatod, lehetsz a világ legjobbja is a posztodon, de az nem azt jelenti, hogy csatárként a védelem közepén is klasszis teljesítményt tudnál tolni. Pedig foci, ott is a labdába kell rúgni, ott is passzolni meg stb-t kell csinálni.

Azt kell tökélyre fejleszteni, amit a legjobban tud az ember csinálni, és akkor lesz sikeres. Senki nem tud mindenben 100%-os lenni.
Hány olyan Tom Hanksnél szászszor nagyobb színész volt/van, akiknek ez sosem adatott meg
ici-pici túlzás ez a százszor... :roll: nyilván nem lehet mindenkinek adni Oscart, de ha valakit 5x jelölnek és ebből 2x nyer, akkor ott csak van valami... :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 151 regisztrált és 0 vendég