Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
ericco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. február 7., szombat 12:02

nmate írta:
ericco írta:a Gone Girl pedig egy rohadt jó iparos munka.
Ez így nem helytálló szerintem.
Lehet rossz kifejezést használtam. Arra értettem, hogy számomra minden ott van, ahol lennie kéne. A ritmus, a forgatókönyv, a jelenetek, a karakterek, minden 100%-ig átgondolt, profi munka. Komolyan lett véve, tudatos, semmi sem lett a véletlenre bízva.
Merci Zizou!

nmate
Kedvenc játékosaid: Figo, Ronaldo, Bergkamp, Modric, Arbeloa
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 11:43

ericco írta:a Gone Girl pedig egy rohadt jó iparos munka.
Ez így nem helytálló szerintem.
AntiCRclub vezető

ericco
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: ericco » 2015. február 7., szombat 11:35

Birdman - Nagyon jól összerakott film. A story semmi extra, de bőven megállja a helyét, viszont kárpótol minket az üzenet, a mondanivaló, a remek színészi játék és persze nem utolsó sorban a zseniális operatőri munka. Ez utóbbi kettőt összerakni nem kis meló lehetett. Gratula. Eredeti és rohadt jól elsült ötlet. Már csak azért is jöhetne az Oscarbácsi. 8,5/10

Theory of everything - Nagyszerű dráma. Az életrajzi filmeknek az a hátrányuk, hogy ha van valami a fejünkben, akkor kb tudjuk, mi lesz a story. Ez itt is így volt, de egyáltalán nem zavart. Az unalmasabb részek ellenére sem. Ahogy írtam, egy nagyon erős dráma a szeretetről, az emberi nagyságró és az élet értelméről. A tepsiszájú Eddie Redmayne pedig piros betűvel írta fel a nevét a legújabb generáció színészei közé. 8/10

Gone Girl - Jó film. Finchert nagyon bírom. A story a legerősebb, bár abból a sok csavarból elég sokra rá is jöttem, köztük a legnagyobbra is, de hát van ilyen. Ezt nem írnám fel a negatívumok közé. Afflecket annál inkább. Pedig magához képest jól is teljesített, de engem még mindig nem tud meggyőzni. Pl. haverja, Matt Damon szerintem sokkal többet tudott volna hozzátenni a filmhez. Rosamund Pike pedig simán megérdemelné az Oscart. Igaz, nagyon jó női karaktert írtak neki(Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Végre egy nő, aki nem azért tűnik erősnek, mert ráaggattak egy rakás férfias jellemzőt, hanem a nőies tulajdonságaival éri ezt el. Nálam ez a film legnagyobb plussza.), erre Hollywood ritkán képes. De színészkedni is tudni kellett hozzá. Szóval ő nagyon jó választás volt. A film: 8/10
Azért nem kapott annyit, mint a Birdman, mert ott érezni a zsenialitást (Lubezki), a Gone Girl pedig egy rohadt jó iparos munka.
Merci Zizou!

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 11:07

Ja, Foxcatchert lehagytam, szerintem az sem rossz. Nálam 10-ből 1 művészfilm betalál, ez pont egy "tizedik". Lassú, de nagy erőt képvisel. Carell számomra egy kellemes meglepetés. Tatum is jó volt.
AntiCRclub vezető

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. február 7., szombat 10:29

Boyhood nem egy rossz film, filmesként tisztelem is nagyon, de amúgy tényleg az ég világon nem vesztesz semmit, ha kihagyod. Ez a legnagyobb problémája.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 9:41

Linklatertől a Dazed and Confused rohadt jó. Viszont a felkel a nap, lemegy a nap trilógiáját ki nem állhatom. A leírásból ítélve ez a kettő közötti lesz. De inkább megnézem a trailert és értékelem az alapján. :shifty:
AntiCRclub vezető

Kerlon
Kedvenc csapatod: Levante

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. február 7., szombat 9:36

Nekem is hiányzott valami a filmből... A lényeget nem éreztem, hogy maximálisan átadná.

Mondjuk a Whiplasht, Birdmant és Éjjeliférget még nem láttam, de a Holtodiglan tényleg faszán megvezet párszor, de ott sem tetszik a befejezés.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

danianevem
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. február 7., szombat 9:36

nmate írta:Igen, ettől félek én is, de valaki fényezhetné már, mert akaratlanul is elég negatív előítéleteim vannak :lol:
Tényleg semmi extra. Csak perceket vesztesz az életedből vele. :lol: Fényezni fényezik a kritikusok rendesen, már csak Linklater miatt is...

Ha az a mérvadó a filmnél, hogy mennyi ideig készítették, akkor Az ember tragédiája az all time best. :mrgreen:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2015. február 7., szombat 9:37-kor.

lui
Kedvenc csapatod: barsza

HozzászólásSzerző: lui » 2015. február 7., szombat 9:34

Faust írta:Nightcrawler egy jó nyolcas. Van némi hiányérzetem, de nagyon jó film, Gyllenhaal zseniális. A zene meg fos. :mrgreen:
Bár én inkább csak hetest adnék neki, de én is így gondolom. Hiányzott nekem is még valami nagy bumm a végéről, egyébként korrektül összerakott film, Dzséknek meg kb. a lejobbja a Donnie Darko óta.

Birdman-t tegnap láttam, és nem igazán tudok egyelőre mit kezdeni vele. Sokkal többre számítottam. Ez is olyan 7 körül mozog pontok terén, de lehet inkább kevesebb. Valahogy az egész történet vékony volt nekem és a jó alakítások nem tudták igazán megmenteni. (mondjuk annyira nem is fostam be tőlük, hogy mindre oszkár jelölést adjak)
Ha csak Inárritu-t nézem, már csak neki sem a legjobb filmje. Közel sem. Lubezki viszont egy telibevert zseni. :salute:

De a The Revenant attól még annyira várós, hogy ha rá gondolok nedves leszek. :D

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 9:32

Igen, ettől félek én is, de valaki fényezhetné már, mert akaratlanul is elég negatív előítéleteim vannak :lol:
AntiCRclub vezető

hehe
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. február 7., szombat 9:28

boyhood semmi, fullátlag, csak az különleges benne, hogy évekig vették fel. de ilyen is volt már.
Kép
Kép
Kép

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 9:14

Bennem egyértelműen a Gone Girl hagyta a legmélyebb nyomot, meg az Interstellar csak az más tekintetben. Aztán a Nightcrawlerben JG faccopó karaktere és a húzásai is szorosan követi ezt a kettőt. Viszont a Whiplash és a Birdman is képesek lehetnek erre másnál...és itt jut eszembe, hogy a Boyhoodot még nem néztem meg, az lesz a következő.
AntiCRclub vezető

hehe
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.

HozzászólásSzerző: hehe » 2015. február 7., szombat 9:02

messideco írta:A hétvégére benyomom a Nightcrawler-Whiplas-Birdman triót :coffee: Lám mi sül ki belőle :)
én csak azért nem tenném a helyedben, mert összefolyik majd, nem tudod értékelni majd egyiket másikat.
a nigthcrawler sztem egy undorító film a maga nemében, de direkt lett ilyen a főszereplő, mindegyik film más stílus, felfogás, én nem keverném a helyedben.
nálam az elmúlt évben 2 film hagyott nyomot: az interstellar és a whiplash, a többi felejtős szó szerint.
Kép
Kép
Kép

gunner

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. február 7., szombat 8:39

A hétvégére benyomom a Nightcrawler-Whiplas-Birdman triót :coffee: Lám mi sül ki belőle :)

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 7., szombat 8:33

Én is az éjjel néztem, krva jó. Ez már nekem való film, Gyllenhaaltól a hideg kirázott, nagyon komolyat játszott. Bradley Cooper helyett lazán ott lenne a helye, de hát az amerikai zászló miatt úgy látszik automatice jelölést ér :smile:
AntiCRclub vezető

Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. február 7., szombat 2:15

Nightcrawler egy jó nyolcas. Van némi hiányérzetem, de nagyon jó film, Gyllenhaal zseniális. A zene meg fos. :mrgreen:

Zsombor

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. február 6., péntek 22:21

Birdman parádés film, nálam 9/10 minimum a hosszú vágások meg zsenialisak voltak.

nmate

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. február 6., péntek 22:07

Szóval... azért a végére csak belejöttem. Birdman is egy jó 7.5 nálam, mint a Whiplash. Lassabban indul be, ellenben jóval eredetibb, ez mindenképpen értékelendő. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Meg a vége is fasza volt, ez a nyitottság illett oda. Szerintem amúgy csak be volt tépve a csaj.
Jöhet a Nightcrawler, aztán le is tudtam a lényeget 2014-ből. Asszem.
soadroli írta:a legjobb film! a legnagyobb 10/10!
Lett volna rá 10k-m, hogy idekommentelsz. :lol:
AntiCRclub vezető

soadroli
Kedvenc csapatod: a másik

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. február 6., péntek 22:00

tubatibi írta:Gladiátor kezdődik a TV2-ön, hátha valaki nosztalgiázni akar. :)
a legjobb film! a legnagyobb 10/10! :salute:
Kép
Kép
Kép

tubatibi

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2015. február 6., péntek 21:21

Gladiátor kezdődik a TV2-ön, hátha valaki nosztalgiázni akar. :)

Vissza: “Minden más”