Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. március 31., kedd 9:08

Matt009 írta: Nehéz örökség, amit Abrams kapott, nem tudom, hogy van-e valaki, aki képes lenne megfelelni az elvárásoknak, de annyit látok, hogy nem jó irányba halad.
Épp ez az, hogy nem biztos, hogy Abrams lesz a hibás. Az eredeti SW trilógia nagyon magasra tette a lécet, az eltelt évtizedek alatt kialakult kultstátusz pedig tovább növelte az SW népszerűségét. Konkrétan szerintem nem lehet tökéletes Star Wars filmet forgatni már, mert olyan elvárásokat tesznek a nézők, hogy nem lehet megfelelni azoknak. Az első a szent, a sérthetetlen trilógia. Nyilván... nálam is 10/10 az összes. Viszont, ha ez nem fogja megugrani, márpedig a tökéletest nem fogja tudni megugrani, így sok savazást fog kapni a film, illetve a folytatások, stb. Ugyanazt már nem lehet leforgatni, elég csak a CGI-re gondolni. Akkoriban elég egyszerűen (ettől függetlenül zseniálisan) oldották meg a dolgokat, most meg mindent részletesen lehet már elkészíteni. A harcok, az épületek, stb. "apró", talán nem is lényeges különbség, de mégis elég ahhoz, hogy bele lehessen kötni, és elővenni az eredeti trilógiát, és újra éltetni, hogy ott minden klappolt, nem akartak túl sokat markolni, stb... persze, hogy nem. Nem is tudtak sokat markolni.

Én úgy gondolom, ha Abrams egy tisztességes, alapjában véve egy kiváló filmet el tud hozni nekünk (sikerülni fog neki!), akkor már elégedettek lehetünk. Lényeg az, hogy ne legyen annyira bugyuta, mint a Baljós árnyak, ne legyen olyan szar, mint a 2. rész, és több SW érzés legyen benne, mint a 3. részben, ahol már néhol ráéreztek a dolgokra. Történjék bármi, lehúzó kritikák lesznek, pont az elvárások miatt.

Ha viszont Abrams hibázik, és a filmje alapból szar lesz, elvárások ide vagy oda, akkor mindegy is... ha ő nem képes értékelhetőt felmutatni, akkor tényleg felesleges tovább csinálni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
heccsat
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2013. április 27., szombat 20:55
Kedvenc játékosaid: Varane, Ronaldo, Modric, Isco, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: heccsat » 2015. március 31., kedd 2:35

Interstellar
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amikor "bekerül a feketelyukba" az a rész az eseményhorizontot próbálja ábrázolni, a készítők így képzelték el ezt a fizikusokat régóta érdeklő témát.
A film megértéséhez igazából annyi a legfontosabb, hogy az időt is egy ugyanolyan dimenziónak kell elképzelni, semmivel sem többnek, semmivel sem kevesebbnek, mint a mi ismert fizikális elmozdulást leíró dimenzióink.(Előre-hátra tudunk mozogni, jobbra-balra is és fel le is, de számunkra a 4. dimenzióban (idő) való mozgás csak előre lehetséges. A húrelmélet szerint egyébként sokkal több dimenzió létezik.)
A klasszikus iskola szerint egyébként nem lehet kijutni egy feketelyukból, viszont mostanában Hawking előállt azzal, hogy szerinte igen, de az eseményhorizont létezését cáfolja.
Ha valakit érdekel a téma akkor pár dolog aminek érdemes utánaolvasni: ikerparadoxon, tűzfal-paradoxon.
----------------De Gea-----------------
Carvajal--Varane--Ramos--Marcelo
-------Pogba-------Kroos------------
--------------Modric------------------
---Hazard---------------------Isco---
-------------Ronaldo-----------------
Next season dreamteam

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. március 31., kedd 1:58

Nem sok részt láttam az eredeti Star Trek filmekből, de nekem azok kicsit vontatottak és unalmasak voltak. Kicsit úgy éreztem magam a nézésük közben, mintha belecsöppentem volna olyan emberek közé, akikkel nem ugyanazt a nyelvet beszéljük. Kicsit idegen volt. Ellenben Abrams filmjei nem közvetítették ezt az érzést. Nem mondom, hogy kimagasló filmek, de egy jó sci-fi blockbusternek tartom őket. Szóval igen, lehet nem túl nehéz jobbat csinálni ezeknél, de mégis látványosan keveseknek sikerül.

Az SW-ről meg annyit, hogy beleolvasva a plotba, szerintem katasztrófa lesz. Úgy érzem összehánytak mindenféle ötletet, belezsúfolták a lehető legtöbb, legkuszább szálakat, bevettek mindent a könyvekből, amit csak lehetett, hogy bonyolítsák a sztorit (pl.: Birodalmi inkvizitorokat én abszolút SW idegennek tartom, a játékokban elmennek, de szoros SW kánon hangulatába én nem beletartozónak érzem), ráadásul behoznak egy csomó új idegen karaktert, akiknek át kell venniük a nagy öregek helyét, ami szerintem lehetetlen feladat. Bármennyire is jót akar Abrams, ha nem alkot valami szuper zseniálisat, és nem sikerül maximálisan visszahoznia az első trilógia hangulatát, akkor nem adok 15 évet, és rebootolva lesz új sztorival az SW 7.

Nehéz örökség, amit Abrams kapott, nem tudom, hogy van-e valaki, aki képes lenne megfelelni az elvárásoknak, de annyit látok, hogy nem jó irányba halad. Az SW lényege a paraszti egyszerűség, a sivatag sivársága és a faék egyszerűségű történet, amelyet egyszerű, ám mégis nagyot szóló fordulatokkal, és az alvilágszerű, csibészes hangulatú helyszínek és karakterek töltenek meg élettel, és a jedik illetve sithek jelentette misztikus, transzcendes kitekintés tesz egyedivé, és minderre még rávetül egy enyhe posztapokaliptikus világkép, amely az igazi fűszere az eredeti trilógiának. Ehelyett Abrams a kiszivárgott hírek alapján forgat egy sci-fi felhasználva az SW világ elemit, s közben azt felejti el, mi teszi az SW-t SW-vé.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. március 31., kedd 1:13

Nem vagyok fan, sőt, kifejezetten rühellem az egészet. Az első egy egyszernézős, szerintem teljesen humortalan blockbuster, a másodikat még csak a feléig néztem de elég volt. Faszság.

Sentry ez meg nem spoiler, az Interstellarban annyi meglepetés van mint Bale játékában. :lol: :lol: :lol:

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. március 31., kedd 0:37

Bocs a dupláért.

Kerlon:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A filmben mondják is, hogy a Cooper állomás a Szaturnusz mellett van. Mivel a féreglyuk is ott volt, amit a jövőbeli emberek tettek oda, ezért világos, hogy Coopert is oda tették, miután bezárták a hiperkockát.

Második részére a válasz pedig ott van, hogy miután elindul Brand és Cooper a fekete lyuk felé, akkor már tudják, hogy rohadt sok idő fog eltelni a földön a relativitás miatt (ugye az a 70-80 év amit te is írtál). Mindkettejükre a fekete lyuk tömegvonzása hat, csak így maradhattak egyidősek. Az már, hogy egyikük közelebb van hozzá (konkrétan benne), mint a másik az csak 1 dolog, földön is tökmindegy, hogy 8000 méter magasan vagy, vagy 2 méter magasan, a gravitáció ugyanakkora.

Most azon lehet vitatkozni, hogy miért egyszerre szűnik meg mindkettejük számára ez a tömegvonzás, de mikor Cooper bekerül a hiperkockába ott valószínűleg az idő már nem játszik, hiszen ahogy halljuk, ott ez már csak egy sima fizikai dimenzió. Feltehetőleg Brand akkor ért ki a feketelyuk vonzásköréből, mikor Cooper beleesett a hiperkockába.

Legalábbis nekem így jött le, de nem vagyok atomfizikus :)

Avatar
Sunsky
Hozzászólások: 1475
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 10:30
Kedvenc játékosaid: Ibra, Modric, Isco, Neymar
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sunsky » 2015. március 31., kedd 0:13

Faust írta:Annál a két Star Trek filmnél nem lehet nagy kunszt jobbat csinálni.
Mindig is utáltam a Star Trek-eket, Abrams viszont elérte, hogy várjam a 3. részt, sajnálom is, hogy nem ő rendezi. És pont ezért bízok a Star Wars-ban is, mert végre valaki olyan sci-fit tett le, ami látványos, akciódús, humoros és komoly is egyben. Nekem a két Star Trek a kedvenc sci-fi filmjeim közt van, pedig mondom, évekig halogattam, hogy megnézzem e, annyira megvolt az előítélet a régi filmek, sorozatok miatt. :)

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. március 31., kedd 0:12

Sierra írta:
Faust írta:Annál a két Star Trek filmnél nem lehet nagy kunszt jobbat csinálni.
Most miért mondod? :) Tök jó hangulatú, történetű film, humoros, kalandos, izgalmas, jó színészekkel, és persze baromi látványos.
És mondom mindezt úgy, hogy sose szerettem a Star Treket.

Lehet pont ezért mondod.
Sok olyat hallottam már, hogy a nagybetűs fanok szemében nem túl közkedvelt a film.
ZIDANE

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2015. március 30., hétfő 23:55

Faust írta:Annál a két Star Trek filmnél nem lehet nagy kunszt jobbat csinálni.
Most miért mondod? :) Tök jó hangulatú, történetű film, humoros, kalandos, izgalmas, jó színészekkel, és persze baromi látványos.
És mondom mindezt úgy, hogy sose szerettem a Star Treket.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. március 30., hétfő 23:31

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Brad ugye a végén eltemette a szerelmét és volt ott egy tábor hely. És a haldokló Mörf is arról beszél, hogy Cooper keresse fel őt és építsék együtt fel az új hazát vagy mentse meg. Addig oké, hogy a csaj jött rá az elméletre, de akkor most pontosan hol a Cooper állomás, Cooper, hogy jutott ki a fekete lyukból? Vagy az csak így kihányta magát a szaturnusz közelében?
primrose írta:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Most, akkor a csaj csinálja az új hazát vagy Cooper a fekete lyukban? Vagy mi?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az ötletadó a papa, a kivitelező a lánya. :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!világos volt, mint a nap, de Cooper és Brad akkor, hogy maradtak egy idősek, amikor az egyik egy feketelyukban volt, a másik egy galaxisban és még voltak a Földiek, akik tényleg idősödtek 80 évet nagyjából
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2015. március 30., hétfő 23:21

Úgy van! Sz_rd is le a spoilert! :lol:

Mákod hogy nem vagyok admin, mert 2 hetedbe kerülne a spoiler kapcsoló használata. :)

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. március 30., hétfő 23:06

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Cooper a fekete lyukban csak hozzásegítette Murph-öt, hogy megértse a dimenziók közötti kapcsolatot, ami ugyebár a gravitáció akart lenni. Ugyebár a végén mondják is, hogy Cooper állomás, de ezt már a lányáról nevezték el, tehát a csaj csak a megoldást kínálta, hogy hogyan lehetne megvalósítani azt, amit feltételeztek és kutattak a film során. Legalábbis szerintem. Ha szarul írom, akkor tudjuk be annak, hogy 11 óra elmúlt már...

PS:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Cooper "átesett" a fekete lyukon, mondják is akkor, amikor felébredt a kórteremben, hogy egy ranger találta meg a Szaturnusz környékén. Tehát ő onnan nem épít semmit, mert nem maradt bent, csak addig, amíg mutatták. Amikor bezárul a kocka, akkor ő is "kiesik" belőle. Ekkor fogott kezet a doktornővel, amikor olyan szürkés-ezüstös minden.

Vagy nem erre gondolsz?

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27899
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2015. március 30., hétfő 22:58

Interstellar kérdés:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!akkor az utolsó Mörf monológ meséli el, hogy mi lett, hogy vagy mi a tosz? ? ? Bakker. Most, akkor a csaj csinálja az új hazát vagy Cooper a fekete lyukban? Vagy mi?
Lehet nem ebben a lelki állapotban kellett volna megnéznem, nem is pontozom inkább.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. március 30., hétfő 21:20

Annál a két Star Trek filmnél nem lehet nagy kunszt jobbat csinálni.

Avatar
matador
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:34
Kedvenc játékosaid: Raúl, Totti, Benzema, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: matador » 2015. március 30., hétfő 18:23

peti_madrid írta:Majd a Nagy Hadronütköztetőben (LHC) megtalálják a miérteket és hogyanokat, remélhetőleg pár évtizeden belül. Addig meg lehet hozni az ilyen filmeket, mert ezt csípik az emberek (én is). :salute:
Azt nem az LHC-ban fogják megtalálni, mert nem is ott keresik. Akkor már inkább a LIGO, a LISA vagy esetleg az Einstein-teleszkóp fog ezekhez hozzásegíteni.
Sportfilozófia: Roger Federer

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hamesz » 2015. március 30., hétfő 18:05

nagyon nagy spoiler veszély... én se olvastam végig... de kimásolom a lényeget... picit rosszul emlékeztem a mondatra sorry. De a lényeg, hogy ha ez igaz a szivárogtató szerint akkor nem lesz szar. :)
"sokkal jobb lett a két új Star Trek-filmnél! Sőt, ez a rész még A Birodalom visszavágnál is komorabb!"

http://index.hu/kultur/cinematrix/2014/ ... mosztagos/

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. március 30., hétfő 17:44

Kik mondták?

Avatar
hamesz
Hozzászólások: 1226
Csatlakozott: 2015. február 9., hétfő 1:47
Kedvenc játékosaid: Cristiano, Modric, James, Isco, Neymar, Iniesta, Ronaldo, Zidane
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hamesz » 2015. március 30., hétfő 17:11

A most készülő hetedik részről azt mondták, hogy ez lesz Abrams mesterműve és hogy jobb lesz még a Birodalom visszavágnál is. Kíváncsi vagyok. :roll:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2015. március 30., hétfő 17:09

megbachatja magát a dizni :(
Kép

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. március 30., hétfő 17:03

Ez a hivatalos Star Wars kánon .
:fpalm:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
peti_madrid
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 7:28
Kedvenc játékosaid: Zizou, Guti, Modric, CR

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: peti_madrid » 2015. március 30., hétfő 14:08

Majd a Nagy Hadronütköztetőben (LHC) megtalálják a miérteket és hogyanokat, remélhetőleg pár évtizeden belül. Addig meg lehet hozni az ilyen filmeket, mert ezt csípik az emberek (én is). :salute:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég