Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. november 4., szerda 17:10

Elég szépen kapja a kulát az arcába a Spectre . Szerintem ezt most kihagyom , pedig szeretem a Bond filmeket .
A hova tovább kérdése érdekes lesz . Craig inkább eret vágna , mintsem hogy újra ő legyen a 007 .
Túl koros , de Colin Firth-öt megnézném mint Bond . :hmmm:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. november 4., szerda 14:38

A szerelem üstököse (Comet, 2014) - lehet velem van a baj, de a legtöbb helyen dicsérték ezt a filmet is, alig bírtam végignézni, jóindulattal 5 pont, ha már a Találmányra adtam egy négyest... :|
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2015. november 3., kedd 15:47

lordgabi írta:Találmány (Primer, 2004) - kb. 4/10 - ez csak nálam volt ennyire gyenge?
Szeretem én az alacsony költségvetésekből készült alkotásokat, de a Coherence és ez is nagy mellélövés volt nálam (egy fokkal jobb volt azért, pontszámban is). Ez rövidebb volt, de sokkal zagyvább volt az egész, utánaolvasgattam, hogy 2-3 megnézés után már érthetőbb a dolog, így is alig telt le a 70 perc, kizárt, hogy valaha visszatérjek rá.
Az Időbűnök is hasonló kategória, de minden tekintetben minőségibb alkotás, azt szeretem is. :)
Nemrégiben láttam mindkettőt, és nekem azért jobb véleményem van róluk. A találmány valóban nagyon nehezen követhető, szerintem kellett volna még hozzá 10 perc, hogy jobban elmagyarázzák a dolgokat. Az szerintem nem pálya (pláne egy ilyen filmnél), hogy akkor értesz meg minden részletet, ha megnézed 3-4 alkalommal. Mindenesetre nálam a nagy pozitívum az volt, hogy lekötött végig, érdekelt, az események menete. Ez nálam olyan 7-es körül mozog.

A coherence viszont nagyon bejött. Ott az események teljes láncolata érthető egyszeri megnézés után is, jól bontják ki a történetet, a fordulatok is jól vannak elhelyezve. Szerintem ha nem jön be valakinek, akkor vagy a formátum nem az illetőnek való, vagy a katarzist hiányolja a végéről, de az ott van, csak nem egy pillanatba koncentrálódik, és nem olyan erejű. Ez nálam 9/10.

Mondjuk én kicsit elfogult vagyok, mert nekem ez kedvenc filmformátumom, és ezekből a gyengébb minőségűek is sokkal jobban bejönnek, mint más típusokból. Beszédes azért, hogy inkább megnézném 10x a találmányt, mint még egyszer valamelyik szuperhősös filmet.



Más:

Stonehearst Asylum

Ez a film egy igazi gyöngyszem. Komoly sztárparádé (Kate Beckinsale, Ben Kingsley, Michael Caine, Jim Sturgess) egy remek alapötlettel keverve. Mivel elmegyógyintézetben játszódik, a hangulat garantált, a konfliktusok jól működnek, végig fenntartja az érdeklődést, a színészek pedig kitesznek magukért. 1-2 fordulat is van, de azért nem a fordulatok uralják a filmet. Az egyetlen hiányosság talán annyi, hogy nem elég éles a film, és nem tudja átlépni azt a küszöböt ami klasszikussá váláshoz kell. Talán ennek az az oka, hogy egy novella lett egy egész estés filmmé bővítve. De összességében egy nagyon kellemes jó film. Több hasonló film kellene.
8/10

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6487
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. november 3., kedd 15:07

Találmány (Primer, 2004) - kb. 4/10 - ez csak nálam volt ennyire gyenge?
Szeretem én az alacsony költségvetésekből készült alkotásokat, de a Coherence és ez is nagy mellélövés volt nálam (egy fokkal jobb volt azért, pontszámban is). Ez rövidebb volt, de sokkal zagyvább volt az egész, utánaolvasgattam, hogy 2-3 megnézés után már érthetőbb a dolog, így is alig telt le a 70 perc, kizárt, hogy valaha visszatérjek rá.
Az Időbűnök is hasonló kategória, de minden tekintetben minőségibb alkotás, azt szeretem is. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2015. november 2., hétfő 21:54

A spoiler gomb nem dísznek van.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. november 2., hétfő 21:38

danianevem írta:Az ajándék
soadroli írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én még moziban láttam, de nem az volt hogy valamit beöntött a csajnak? nekem ilyesmi rémlik. és mintha mondaná is hogy lehet beteg lesz a gyerek..és a végén mutatják a szemét és nekem elég fura volt, az jött le hogy szellemi fogyatékos lett. de lehet hülyeség.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az üdítőjébe rakott valamit, hogy kidőljön, az biztos. Hogy utána mit csinált, az már nem derül ki egyértelműen. A babát szerintem nem bántotta (az legfeljebb csak ronda :mrgreen: ), Robyn legalábbis boldog volt, amikor a kezében tartotta, akkor lett komor, amikor megjelent Simon. Meg a csajjal semmi baja nem volt Gordonak, szóval őt nem hinném, hogy bántani akarta. Aztán lehet, tényleg volt valami plusz, ami nekem maradt ki.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Na akkor en ugy gondoltam hogy megeroszakolta a csajt es hogy ove a gyerek azert mondta h nezze a szemet mert hogy hasonloan fekete volt mint Gordoé...nekem.ezjott le..nem.voltam.benne biztos mert Gordo sem mondta egyertelmuen..na mind1 mindenesetre eleg morbid vege lett.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: András93 » 2015. november 2., hétfő 18:47

messideco írta:Majd szerdán a moziban :) Nehéz a nyelvezete, sajnos itt nem feliratozza'k?
Gondolom a spanyol része nehéz lesz, ha az sem lesz feliratozva. :D

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. november 2., hétfő 17:49

Faust írta:Elkepesztoen jo lett a Sicario, nezzetek meg.
Majd szerdán a moziban :) Nehéz a nyelvezete, sajnos itt nem feliratozza'k?
"And my heart will leave you never."

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. november 2., hétfő 14:24

Az ajándék
soadroli írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én még moziban láttam, de nem az volt hogy valamit beöntött a csajnak? nekem ilyesmi rémlik. és mintha mondaná is hogy lehet beteg lesz a gyerek..és a végén mutatják a szemét és nekem elég fura volt, az jött le hogy szellemi fogyatékos lett. de lehet hülyeség.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Az üdítőjébe rakott valamit, hogy kidőljön, az biztos. Hogy utána mit csinált, az már nem derül ki egyértelműen. A babát szerintem nem bántotta (az legfeljebb csak ronda :mrgreen: ), Robyn legalábbis boldog volt, amikor a kezében tartotta, akkor lett komor, amikor megjelent Simon. Meg a csajjal semmi baja nem volt Gordonak, szóval őt nem hinném, hogy bántani akarta. Aztán lehet, tényleg volt valami plusz, ami nekem maradt ki.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 2., hétfő 14:07

danianevem írta:
lestat írta:Valaki latta innen a Az Ajándék cimű filmet?...mert én tegnap néztem meg de a vége nekem valahogy homályos maradt..szoval arra lennek.kivancsi hogy aki.latta az mégis hogyan ertelmezte a film vègét?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gordo megcsinálta a felvételt, mintha megerőszakolta volna Robynt. Hogy meg is erőszakolta-e az igazából lényegtelen, magát a gondolatot ültette el Simon fejében, így utóbbinak fogalma sincs, hogy a saját gyerekét szülte-e meg a felesége. Na meg bosszújának másik fele annyi, hogy tönkre vágta Simonék házasságát.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!én még moziban láttam, de nem az volt hogy valamit beöntött a csajnak? nekem ilyesmi rémlik. és mintha mondaná is hogy lehet beteg lesz a gyerek..és a végén mutatják a szemét és nekem elég fura volt, az jött le hogy szellemi fogyatékos lett. de lehet hülyeség.
Kép

Avatar
danianevem
Hozzászólások: 739
Csatlakozott: 2014. július 23., szerda 21:46
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. november 2., hétfő 13:54

lestat írta:Valaki latta innen a Az Ajándék cimű filmet?...mert én tegnap néztem meg de a vége nekem valahogy homályos maradt..szoval arra lennek.kivancsi hogy aki.latta az mégis hogyan ertelmezte a film vègét?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gordo megcsinálta a felvételt, mintha megerőszakolta volna Robynt. Hogy meg is erőszakolta-e az igazából lényegtelen, magát a gondolatot ültette el Simon fejében, így utóbbinak fogalma sincs, hogy a saját gyerekét szülte-e meg a felesége. Na meg bosszújának másik fele annyi, hogy tönkre vágta Simonék házasságát.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. november 2., hétfő 13:28

Valaki latta innen a Az Ajándék cimű filmet?...mert én tegnap néztem meg de a vége nekem valahogy homályos maradt..szoval arra lennek.kivancsi hogy aki.latta az mégis hogyan ertelmezte a film vègét?
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8348
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 1., vasárnap 23:15

Elkepesztoen jo lett a Sicario, nezzetek meg.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. október 31., szombat 12:57

Jó volt a Kém. Néhol kicsit erőltetett, de összességében elég sok jó poén volt benne. Statham meg hatalmas király volt benne. :lol: :lol: :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2832
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. október 30., péntek 12:42

Ridley Scott miatt leállították az Alien-filmet
Kép

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. október 30., péntek 12:37

meg aston martinivel csapatja
Ez valami új model ? Mert még nem hallotam róla .:Đ
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3306
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2015. október 30., péntek 1:02

lestat írta:Elegancia és stilus alatt mit értesz?
Craig is öltönyben és Porsche meg aston martinivel csapatja...jó nők veszik körül..nem támadásként..de tényleg érdekel! kevesebb akció? vagy hogyan?
Hajdú Péter is jó kocsival és ribanccal tolja...

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2015. október 28., szerda 23:58

Nalam a Craig altal megformalt Bond a legjobb. Nem olvastam a konyveket de nem is erdekelnek, meg az sem hogy ki mennyire hasonlit a leirt bondra. :)

Roger Moore-al meg Pierce Brosnan-el ki lehet kergetni a vilagbol is...
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. október 28., szerda 23:18

Hat ez is igaz... tény h nem lattam az összes Bond filmet.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. október 28., szerda 22:52

lestat írta:Kicsit többet kell ezek szerint tanulnom/olvasnom erről a storyról hogy igazán megértsem miért is egyedi és miért nem illik a képbe Craig
Szerintem ez ízlés kérdése, meg kell nézni a filmeket amik érdekelnek és eldönti az ember neki mi jön be (forrás: közhelygenerátor)
ziro4vr írta:Szerintem Máté a tekintélyt parancsoló hajat hiányolja Craigtől.
Ziro a vesémbe lát.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 81 regisztrált és 0 vendég