Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Faust
El director de fotografía
Kedvenc játékosaid: Raúl, Alonso, Ramos

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 10., kedd 16:08

Közben nyugodtan illesz be egy Kubrick maratont, leírhatatlanul gazdagabb leszel - élményekkel legalábbis.

sebydani
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Hazard, James
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 16:05

Köszi srácok, beszerzem majd a könyvet és elolvasom azt is. Alapból is terveztem mert a film is nagyon bejött, érdekel könyvben is :)
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

RealRaúl77
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 16:03

persze. a könyv fog adni egy egészet, amit átlát. a filmben van jó pár változtatás, plusz elemek, stb. de a film érthetőbb lehet általa. adom, amit írsz.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

lestat
Kedvenc játékosaid: Beckham,Zidane,C.Ronaldo,Modric,Ramos

HozzászólásSzerző: lestat » 2015. november 10., kedd 15:57

Hát tulzas hogy mindent mert pl.: azt a részt en sem ertettem a film végén mikor azon a képen is ott van...pedig olvastam a könyvet...vagy azt a nagy vérzuhatagot sem tudtam hova tenni a filmben.
De az biztos hogy a konyvben jobban le van vezetve hogyan is kattan be...a szinészno meg nitrany szar...semmi koze ahoz a nohoz aki a konyvben van leirva...szoges ellentét...sőt nàlam még jackson sem az igazi hisz pont az a lényeg h egy viszonylag normalis pasas kattan be...de jacknak alapbol sztem nem normalis fejszerkezete van...na de.mind1 a lényeg h olvasd el a konyvet. Nem fogsz csalódni.
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera ► Dynasty.
Zinedine Zidane
92:48 :sziv:

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 15:43

Tudom, megint jövök itt a könyvvel, de olvasd el :lol: Legtöbb kérdésedre választ találsz, mindent meg fogsz érteni.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

R.I.P. Godfather

sebydani

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 15:32

Tudom, találtam is anyagokat, csak érdekelne a véleményed. Amikor ráérsz pötyögsz majd valamit ha van kedved, én nem siettetlek, csak nyugodtan :)

mocsok :agree: :D
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 10., kedd 15:29

SPeciel a filmtörténelem legtöbbet elemzett filmjéről van szó, szóval bőven találni anyagokat. Ezzel nem hárítok, csak nem nagyon érek rá, este vagy holnap írok valamit bővebben. :)

mocsok

HozzászólásSzerző: mocsok » 2015. november 10., kedd 15:05

Plusz, a színésznő téged is idegesített vagy csak engem? :D
Fuu, amikor szoba kerul ez a film az elso gondolatom hogy milyen irritalo volt az a no. Az a hulye ketsegbeesett feje most is itt van elottem. :(
“Elnök úr, Karim a legjobb kilences” ||| KAK = Karim A Király

"Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy."

sebydani

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 14:48

Igazából úgy mindenre :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!De kicsit konkrétabban talán úgy fogalmaznék,hogy te neked mi az értelmezésed arra, hogy ott van a régi báli fotón, beszélget a pultossal,pincérrel, az öreg nő most akkor látomás volt-e vagy nem,hogy mi volt lényegében akkor az a dolog amitől végleg megőrült,az a nagy hömpölygő vérfolyam csak szimbolika volt-e, igazából ezekről érdekelne a nézőpontod. Remélem nem kérdeztem túl nagy baromságokat :D
Plusz, a színésznő téged is idegesített vagy csak engem? :D
Előre is köszi, pacsi :)

Faust

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 10., kedd 14:38

sebydani írta:Faust, ha esetleg erre jársz, pár szót bepötyögnél a Shiningról ? :) Illetve bárki mástól is jó, csak ha jól emlékszem errefelé te vagy a Kubrick szakértő :) Én most fejeztem be, egyelőre még gyűjtögetem össze a gondolataimat, kíváncsi lennék másnak mi a véleménye a filmről :)
Mire vagy kíváncsi? :mrgreen:

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 12:04

Az első és a második játéknak nem volt ilyen hú de nagyon kidolgozott sztorija, ezt inkább utólag írták köré. Legalábbis szerintem. Nagyjábóól azt, amit a trailer és az imdb alapján a szereplők sejtetnek, amit írtam a spoiler részben. A warcraft 3 pedig már a Thrall-os, Arhasos, idősb Illidanos időkben játszódik, szóval jóval azután, amit a trailer sejtet, meg amit írtam spoilerben. Tehát ja, nem érinti.

R.I.P. Godfather

P. Krisz

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. november 10., kedd 11:42

Én azt olvastam több helyen is hogy a Warcraft univerzumban fog játszódni de a játékok kánonját nem érinti . :hmmm:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 11:23

Én is úgy gondolom, hogy ez nem egy film lesz. Sikertől függően lehet több is, hatalmas a táptalaj. Már csak maga a Warcraft 3 a kiegészítőjével, wow-ot bele sem véve.

Ahogy emlékszem, a film maga talán a warcraft I és II történeteit veheti alapul, bár olyan mélyen ezt a két játékot nem ismerem, nagyon gyerek voltam, amikor a II részt nyomtam állandóan. A 3-ban már bőven a trailer történései után járunk.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!bár már megvan már 2-3 éve is, hogy utoljára belemélyedtem a warcraft sztorikba, de ha emlékezetem nem csal, és jól sejtem, akkor a pici baba ork lesz Trhall, Durotar fia. A sztori jóval Thrall és Hellscream előtt játszódhat, még Gul'dan, Doomhammer és Blackhand idején. Szintén ekkor van Medivh az utosló Őrző, a későbbi próféta bukása. Ez még a fiatal Medivh. Visszatérve, öregként, jóarc lesz újra, és Thrallnak segít majd később.
Nagyjából ide tudom belőni a sztorit. Dark portal megnyitása, első orc-ember háború. Sargeras ármánykodásai, hogy megszerezze az orkokat.

R.I.P. Godfather

Santi
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 10:56

Állítólag a forgatókönyírásban részt vesz a Blizzardos Chris Metzen, aki a játékokét is nagyrészt írta, valamint a rendezői székben egy olyan figura ül Duncan Jones személyében, akinek bár eddig csak 2 filmje volt, de mindkettő (Hold - 2009, Forráskód - 2011) elég sikeres volt a nézőknél és a kritikusoknál is, úgyhogy én bizakodok.
Meg olvastam, hogy az effektekért felelős Bill Westenhofer elég régóta nagy wow-os, ahogy Rob Kazinsky az egyik szereplő is nagy WarCraft játékos.

A film amúgy orkok vs. emberek lesz, viszont a film címéből (The Beginning) azt gyanítom, hogy lesz folytatás, legalább egy trilógiát várok és akkor később talán feltűnik majd Illidan is.

Fun fact /forrrás: imdb/ :mrgreen:
Director Uwe Boll contacted Blizzard about directing the film, but Blizzard refused. As quoted by MTV news Uwe Boll stated: "I got in contact with Paul Sams of Blizzard, and he said, 'We will not sell the movie rights, not to you... especially not to you. Because it's such a big online game success, maybe a bad movie would destroy that ongoing income, what the company has with it." :lol:

sebydani

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 10., kedd 10:55

RealRaúl77 írta: A könyv megvolt? Egyik legjobb King adaptáció, akkor is, ha nem túl pontos (persze a Remény rabjaihoz nem érhet fel, ami azon felül, hogy baromi jó film, meglehetősen pontos is).

Számomra a könyvhöz képest nem nagy durranás, a könyv az egyik legjobb King könyv, sok mindent nem ad át a film, sok mindent nem is úgy akar átadni.
Ha a könyvtől elvonatkoztatok, akkor viszont baromi jó film. Mind a rendezés, mind Nicholson mesteri.
Nem olvastam sajnos a könyvet, így nem igazán van összehasonlítási alapom :)

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 10:29

Hát igen, a játékok miatt elég magas az elvárás. Nagy bukás lesz, ha elmarad minőségben, vagy ha valami nem teljesen úgy van, ahogy volt az a játékban (gondolok arra, hogy a film idejének szorítása miatt elhagynak, vagy összecsapnak részeket).

R.I.P. Godfather

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 10:21

Szerintem nem a pénzügyi vagy nem csak az. Köze volt a LOTR trilógiához és megvárták míg kicsit lecseng a LOTR-láz, valamint ismerve a Blizzardot valószínűleg nem adták oda akárkinek a kezébe a jogokat. Ide nem elég egy ismert név a rendezői székbe vagy egy húzónév a színészek listáján, ide az egész stábnak kívülről belülről ismerni kell a WarCraft univerzumot, mert nagyon magasan van a léc, és hatalmasat lehet bukni, de viszont legalább akkorát lehet szakítani is, ha minőségben csak megközelíti a játékokat a film.

danianevem
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. november 10., kedd 10:12

Bone Tomahawk és Slow West

Mindkettő korrekt, idei western. Előbbi Kurt Russell, Patrick Wilson és Matthew Fox főszereplésével, meg néhány durva horror-elemmel. Utóbbi pedig elég szép képi világú, kicsit hipszterkedős, rövid, de ütős filmecske Fassbenderrel.
RealRaúl77 írta:Már vagy 5-6 éve rebesgetik a filmet, nem is értem, miért nem jött eddig.
Egyszerű pénzügyi okai voltak. Annyira már elterjedt az avataros CGI-technika, hogy egy ilyen látványú két órás filmet 100-150 millióból le lehessen forgatni.

A zenét amúgy Ramin Djawadi szerzi, ő ugyan nem dolgozott korábban a Warcraftokon, de a GoT, Prison Break és Tűzgyűrű trió alapján bőven jó egy korrekt blockbuster score megkomponálásához.

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 10., kedd 9:28

Santi írta:ha már zene, ezt sem baszhatják el B-)
Egyébként nem rosszak a zenék a játékban sem, nem mondanám, hogy nem értenek hozzá. Sőt. Nem rossz alapanyag ez sem, csak kicsit erőtlen, de ez lehet jobb is.
Igazából minél többet nézem a trailert, annál jobb, és jobb :lol: Jó lesz ez, csak ne legyen összecsapva, a warcraft sztorik elég monumentálisak.

R.I.P. Godfather

Santi

HozzászólásSzerző: Santi » 2015. november 10., kedd 9:16

ha már zene, ezt sem baszhatják el B-)

Vissza: “Minden más”