Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2015. november 14., szombat 15:48

Örömmel látom, hogy jóféle filmek kerülnek szóba ma :)

Már ajánlottam egyszer, de nem lehet megtenni elégszer, az idei év egyik legjobb filmje szerintem a Wild Tales. Több rövid sztori egy filmben, szerintem többet nem is érdemes tudni róla, nézzétek meg!!
Imdb 8.2, rengeteg jelölés, és díj, dél-amerikai film, spanyolul beszélnek benne.

Itt egy trailer is hozzá, de inkább a filmet nézzétek egyből :)
https://www.youtube.com/watch?v=Utq0aDEp084

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 14., szombat 15:44

Amúgy csak mámoros állapotban kacérkodtam :mrgreen: Számomra tényleg uncsi, de persze valószínű tényleg remek filmről van szó, ennyi ember csak nem téved :lol:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 14., szombat 15:21

az a leszbi jelenet semmi ahhoz képest, mint ami az Adélé életében van :D amúgy én is imádom a filmet, nálam erős 9-es.
Kép

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 14., szombat 12:23

nmate írta:
RealRaúl77 írta:Black Swan még mindig zseniális. 10/10-es film mintapéldája. Nem is tudom, hogy van-e gyenge pontja a filmnek....
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Unalmas jelenetek között zajló leszbikus show...mitől zseniális ez?
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem nem volt unalmas, kb minden percét élveztem. Ha elhiszed, ha nem, a leszbi jelenetre nem is emlékeztem, egyáltalán nem maradt meg.
Mitől zseniális? Első nézésre nem is fogtam fel mindent,de ragyogóan felépített szerkezete és szimbolikája van. Ahogy egyre jobban őrül meg a csaj,egyre jobban bontakozik ki minden. Értelmet nyer az anyuka szerepe és mikéntje, ill. Lilié. Először csak a vakarások, utalás arra,hogy nem új keletű a dolog (vajon miért él egy felnőtt csaj az anyjával olyan körülmények közt, mint egy gyerek..); majd az egyre erősebb paranoia,Lili kettős énjének mivolta, a képzelet és a valóság egyre jobban összekuszálódása, egyre erősebb szimbolika. A tánc számomra a végén zseniális. Minden a tetőfokára hág. Az őrület kiteljesülése, ahogy a paranoia miatt Lilire kivetítve saját sötét énjét gyakorlatilag megöli magát; a szimbolizmus egyre erősebb jelenléte; ahogy a végén minden a helyére kattan és minden kis apróság értelmet nyer. Persze nem rágják az ember szájába, de aki nem azzal van elfoglalva, hogy unalmas, de legalább leszbizés, annak megszülethet egy elképzelés a fejében az egészről. És ahogy a végjátékot kombinàlták a darabbal, így még több jelentést adva egymásnak, az valóban szó szerint zseniális volt.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 14., szombat 3:41

RealRaúl77 írta:Black Swan még mindig zseniális. 10/10-es film mintapéldája. Nem is tudom, hogy van-e gyenge pontja a filmnek....
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Unalmas jelenetek között zajló leszbikus show...mitől zseniális ez?

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 14., szombat 2:01

Black Swan még mindig zseniális. 10/10-es film mintapéldája. Nem is tudom, hogy van-e gyenge pontja a filmnek....
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. november 13., péntek 19:01

Na megnéztem A Forrást. Ha van igazi agyfaszt okozó film, akkor ez az. Olyan 10-15 percenként megkérdeztem, hogy mi a faszt nézek? :D Hazudnék, ha azt mondanám, hogy teljesen tiszta a film, majd az esetleges következő nézésnél biztos más lesz, főleg, hogy akkor majd feliratosan nézem. Sajnos szinkronosan volt lekapva már régóta és kicsit megijedtem, amikor az elején bemondta címként a narrátor azt, hogy A Kút :lol: Olvastam róla pár kritikát, cikket. Írták, hogy először Pitt lett volna a főszereplő (akármennyire is jó volt Jackman, Pittel lehet még jobb lett volna). Rachel Weiszt meg eddig is imádtam.
Köszi az ajánlást Faust és Pipita. Ja és Pipita, azért továbbra is a Harcosok Klubja marad a világ legjobb filmje :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 13., péntek 15:47

A Lolita felett eljart az ido nagyon. Unalmas. Told inkabb a Dr. Strangeloveot.

Nagyon fontos: nehogy szinkronnal nezd. Emberiseg elleni buncselekmeny.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 13., péntek 14:39

Ip Man 3 trailer
Az első kettőt imádom, szerintem ez is jó lesz, bár Mike Tyson nem tudom minek kell bele :D
Kép

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2015. november 13., péntek 8:47

10/10 a Volt egyszer egy Vadnyugat. :salute:

Faust: ne keseríts már el, épp a Lolita lesz a soron következõ a rendezõtõl, a remake az nagyon tetszett nekem Ájronsszal. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. november 13., péntek 8:46

c'era una volta il west.. egyértelműen. az utóbbi is nagyon jó, de a volt egyszer egy vadnyugat kilométereket ver minden westernre, amit láttam, és volt egy időszak, amikor elég sokat néztem.

Kicsit visszatérve a Warcraftra. Találtam egy videót, ami gyökeresen megváltoztatta a véleményem.. Eleinte ki voltam akadva, nem tetszett, talán túlzottan is kiakadtam. Aztán egyre többször néztem a trailert, és egyre jobban hozzászoktam a furcsaságokhoz, amiket először furcsaságnak tartottam. Még mindig úgy tartottam, hogy ütősebbre, sokkal hangulatosabbra számítottam.
Ma reggel ráakadtam erre a videóra, mely a trailert vesézi ki. Ekkor találtam meg a trailer erejét. Olyan baromi, felfoghatatlan részletességgel bír, minden, minden apró kis szar ott van, egyszerűen felfoghatatlanul jól megszerkesztett az egész, kis észrevehetetlen utalásokkal, ami sajnos ha normál tempóban nézed, észre sem veszel, de hogy lelassították, megállítgatták, láttam, hogy minden ott van. És igen, ez adta át az igazi hangulatot, most már tényleg elhiszem, hogy na basszameg ez warcraft. Minőségi munka. Örülök, hogy ráakadtam, magamtól nem fedezem fel mindezt. Egy kicsiny hátránya, hogy igazán a videó azoknak mond bármit is, akik játszottak a wow-tal, és még ezen felül érdeklődtek annyira, hogy utánaolvasgattak történeteknek, akik tudják, hogy mi micsoda, mi hogy helyezkedik el, ki kicsoda. mi miért van. Warcraft III sztoriját valóban nem érinti, de nyilvánvaló, hogy ezeket a részleteket a wow-ból kell merítse. mindenesetre remélem, az előbbi sztoriját és feldolgozzák majd, mert csodálatos. elkezdtem vele játszani újra, és utoljára még akkor játszottam, mikor fingom nem volt az angolról, de nagyjából el tudtam képzelni, mi történik. és most, hogy néhány szótól eltekintve, mindent kristály tisztán értek az angol bejátszásokból, még jobban lenyűgöz. nagyon-nagyon jól van összerakva
Másik, amin gondolkodtam, hogy milyen hosszú lehet majd. Pont ez a borzasztó összetett, és jól megírt történet lehet kissé nehezítő tényező. Nem tudom elképzelni, hogy másfél, de akár kéét óra is elég legyen ahhoz, hogy a warcraft világában (nem a játék, hanem úgy minden) kevésbé jártas embernek is mindent tökéletesen érthetően felvázoljanak. Én legalábbis örülnék, hogy ha nem csak a wow-os célközönségnek szólna, aki tudja, és érti, hogy mi történik, aki ismeri a karakterek háttértörténetét, hanem mindenkinek. Trailerből úgy gondolom, hogy elég részletes lesz a film is maga, és remélem, hogy a részletek a laikusoknak is érthetőek lesznek, remélem legalább egy kétésfél órát szánnak rá.

Ragyogás: azt hiszem, nekem a könyv ismerete tette azt tönkre, hogy valóban rágódjak a filmen. persze fordítva valószínű a könyv nem ütött volna akkorát, melyikkel jártam volna jobban, azt meg ki tudja. előbb mindig olvasok, utána nézek, szóval ez eleveelrendelt. ilyen mélyen sosem gondoltam bele, mert a könyvet vettem alapul. kár, hogy nem választottam anno külön, mert elég fasza, amit leírtál. újranézést igényel, úgy érzem.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. november 13., péntek 2:36

soadroli írta:Srácok, melyik a jobb, a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy a Jó, a Rossz és a Csúf? Tudom hogy mindkettő alap, de még egyiket se láttam, de most megnézném valamelyiket :D
Én az utóbbira szavazok :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2015. november 13., péntek 2:15

Vadnyugat a legzseniálisabb vesztern, vita nélkül.
Meg Volt egyszer egy Amerika is nagyon jó, de azt már csak ínyenceknek. Meg ugye az nem is western.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 13., péntek 0:09

Faust, nem hallgattam rád, mire írtad már elkezdtem A jó, a rossz és a csúfot :D De milyen jól tettem, zseniális ez a film. A végén a temetős jelenet, és alatta a zene... :salute: Amúgy a Metallicától ismerem, koncertek elején is az a jelenet megy a kivetítőn a zenével :D
A Vadnyugatot is meglesem hamarosan.
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 12., csütörtök 18:44

Igazán nincs mit. :) A Dicsőség ösvényeitől nézve nem találsz rossz filmet a filmográfiájában, a Lolitát kivéve. Az szar. :lol:
soadroli írta:Srácok, melyik a jobb, a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy a Jó, a Rossz és a Csúf? Tudom hogy mindkettő alap, de még egyiket se láttam, de most megnézném valamelyiket :D
Volteccer.

A Jó a rosszal én furcsán vagyok, egybe nyomtam le anno a Dollár trilógiát, és a második rész után úgy voltam, hogy ha annál csak egy picivel jobb a harmadik, akkor le leszek nyűgözve. Aztán koppantam, egyáltalán nem értem, miért van mindenki oda azért a filmért. Az utolsó 20 percet kivéve persze, az utánozhatatlan.

Szóval Volteccer aztá nézd meg a Dollár trilógiát aztán a Halál kezét, és felesleges több westernt nézned, mert a krémjét láttad. :)

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2015. november 12., csütörtök 18:05

Faust írta:Szóval Sájning.
Minden várakozásom felülmúltad :salute:
Nagyon érdekeseket és hasznos gondolatokat mondtál. :)
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez az elme-útvesztő párhuzam nagyon tetszik. Nagyon ötletes és természetesen még több gondolkodni valót ad. :D A végére adott magyarázatod is helyénvalónak tűnik, valamiféle ilyesmi fogalmazódott meg bennem is, persze közel sem ilyen konkrét formában. A holdraszállásos elméletek közül csak párat olvasgattam át, de basszus tényleg durva, és annyi párhuzam található nehéz lenne csak a véletlenre fogni, legalábbis szerintem. A nő terrorizálását olvastam én is, így azért kicsit más köntösbe kerül azért a dolog, bár ettől függetlenül talán nálam ő a "rossz" pontja a filmnek, és ezt a rosszt nagyon nagy idézőjelbe tettem, mert nem is igazán rossz pont és a szerepét is értem meg, hogy mit akart vele megmutatni, csak na. Zsiráfarca van :mrgreen:
A dokumentumfilmet lehet bepróbálom majd valamikor. Viszont nem is nagyon emlékszem arra, hogy egy film a megnézése után mikor gondolkodtatott el ennyi ideig, meg melyik film után kutakodtam ennyit, tényleg nagy élmény volt, valóban ebben rejlik szerintem is a legnagyobb zsenialitása :) Szóval tényleg köszi! Élmény volt olvasni a gondolataid a filmről, hasznos volt mindegyik :) Folytatom majd Kubrick munkásságát, ha minden igaz hétfő este nekitudok feküdni 1 akár 2 filmjének is, már nagyon várom.
Köszönöm mégegyszer! :agree:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2015. november 12., csütörtök 17:10

soadroli írta:Srácok, melyik a jobb, a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy a Jó, a Rossz és a Csúf? Tudom hogy mindkettő alap, de még egyiket se láttam, de most megnézném valamelyiket :D
Volt egyszer egy vadnyugatot ugyan nem láttam még, de a Jó, a Rossz és a Csúfban Clint annyira gizda, hogy már csak miatta is megéri megnézni :D

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 12., csütörtök 16:57

Srácok, melyik a jobb, a Volt egyszer egy vadnyugat, vagy a Jó, a Rossz és a Csúf? Tudom hogy mindkettő alap, de még egyiket se láttam, de most megnézném valamelyiket :D
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2015. november 12., csütörtök 13:18

Szóval Sájning.

A filmmel kapcsolatban kb nem lehet konkrétumokról beszélni, annyi fajta értelmezése van ahány csillag az égen - némelyik, pl. a vérözön holokauszt interpretációja elég...faszság szerintem, de a holdraszállást övező elméletek szerintem érdekesek és nem kizárt, hogy van bennük igazság. Elég para.

Van egy egész estés dokumentumfilm is, Room 237 címmel, ami kizárólag a film különböző értelmezéseivel foglalkozik. Sajnos még nem láttam, nincs magyar felirat, és az angolja elég összetett.

Mindenesetre kérdéseidre válaszolva:


Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nagyon régen olvastam a könyvet, alig emlékszem valamire, de az megvan, hogy Jack karaktere egészen más: míg a könyvben King felvillantja a jó oldalait is, emberibbé és sebezhetőbbé téve a főszereplőt, addig filmben gyakorlatilag a legelejétől kezdve teljesen kattant (csak palástolja). Van egy jelenet, amikor Jack felülről nézi a hotel melletti labirintus kicsinyített mását, és látjuk benne, ahogy Danny és Wendy mászkálnak benne. Ez gyakorlatilag - szerintem - Jack elméjének labirintusára, útvesztőjére utal, és egy sor elméletet vonz magával: lehet, hogy az egész csak Jack fejében játszódik, de lehet, hogy csak az egyik része. Ha igen, melyik?

Erre az útvesztő érzetre ráerősít a hotel felépítése. Vannak videók a neten amik csak ezt elemzik, gyakorlatilag úgy van felépítve az egész, ahogyan nem szabadna: egymásba nyíló ajtók, folyosók, termek sorozata, mindenféle logikát, mérnöki munkát nélkülözve.

(Ebből a perspektívából nézve a film vége is érdekes, hiszen Jack saját elméje útvesztőjének a legmélyén elveszve hal meg: a könyvben ha jól emlékszem, ez is teljesen máshogy van)

Visszatérve a kérdésedre: a film vége szerintem valamiféle "egyetemességet" jelképez: az őrület már régebben is megtörtént ugyanitt - vagy éppen még meg fog történni, lesznek még "Jackek". Ezt nálam erősíti magának a ragyogásnak a léte: Halloran úgy aposztrofálja a gyereknek a ragyogást, mint képességet a múltba, ill. a jövőbe való pillantásba. Innentől szaporodnak meg a látomásai, és ki tudja, mi történt régen, és mi fog a jövőben - ennek "tudatában" szerintem a vérözön egyszerű szimbólum, mely a régvolt/eljövendő mészárlásokat jelképezi.

Wendy karaktere kibaszott idegesítő valóban, de ha leélnél hosszú éveket egy ilyen ember mellett, és gyereked is lenne tőle, ki tudja, Te milyen lennél. :lol: Szerencsétlen nő, nagyon megszenvedett ezzel a szereppel, Kubrick gyakorlatilag folyamatosan terrorizálta lelkileg hogy ennyire "kész" legyen, és még Arany Málnát is kapott érte. :lol: Life sucks.


Szóval a fene tudja. Kubricknak két ilyen filmje van, a Ragyogás, és a 2001, mely erősen épít a szimbolikára és "kevésbé" magyarázza meg a történteket. Csak míg a 2001 narratívája kicsit egyenesebb, és több megnézésre egyre több mindent lehet belőle kibontani, addig a Ragyogás minden megtekintés után mást ad. Nehéz darab, nagyon fasza film, még ha nincs is benne a Kubrick top 3-amban. remélem tudtam valami hasznosat mondani, de mégegyszer megjegyzem: korrekt, pontos infót SOHA nem fogsz találni a filmmel kapcsolatban, max elméleteket. Aztán hogy melyik áll közel hozzád, ill. mit gondolsz ki Te magad, az már rajtad múlik. Ebben rejlik amúgy a nagyszerűsége a filmnek, hogy ekkora szellemi munkát is bele lehet fektetni amennyiben "igényled", de szimpla filmélményként is működik úgy, hogy nem akarsz belemászni hogy gecezmostmivótésezmivótésez...?

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2015. november 11., szerda 21:26

új Triple 9 trailer. nagyon várós.
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 97 regisztrált és 0 vendég