Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
P. Krisz

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. december 23., szerda 12:13

De az utolsó részt én biztos másnak adtam volna, mondjuk Nolan alkalmas lehetett volna.
Őszintén , nem hiszem hogy Ő jó lenne . A filmjeiben látott női karakterek nem sikerültek valami jól , legalábbis számomra , nem szeretném ha a 8. rész jellemfejlődésén átesett Rey-t ő irányítaná . :kivagyhe:
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

ziro4vr
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2015. december 23., szerda 11:48

Teljesen jó, hogy nem Abrams rendez mindent. Ő pont az első részhez kellett, kielégíti a fanokat, jó filmet csinál, tiszteleg a legenda előtt. De ennyi. Rian Johnson sztem egy birodalom visszavág szintű részt fog rendezni. De az utolsó részt én biztos másnak adtam volna, mondjuk Nolan alkalmas lehetett volna.
Nem illik.

RealRaúl77
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. december 23., szerda 11:27

Ja jólvan, csak ennyit akartam tudni, hogy lényegében azért mégiscsak egy kézben legyen az egész, hogy ne essen szét. Köszi, így világos.
Látom is, mindhárom film producerei közt ott van.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

danianevem
Kedvenc játékosaid: Puyol, Messi, Koeman, Xavi, Ronaldinho, Cruyff
Kedvenc csapatod: Barcelona

HozzászólásSzerző: danianevem » 2015. december 23., szerda 11:22

RealRaúl77 írta:Amúgy annak mi értelme, hogy belevágnak egy trilógiába és minden részt mást rendez?
A régi trilógiát is 3 rendező jegyezte. Akkor Lucas volt, aki felügyelt, most Kathleen Kennedy.

P. Krisz

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. december 23., szerda 11:21

Amit tudni lehet hogy a mostani trilógia atyaúristene Kathleen Kennedy , úgy mint a MARVEL filmeknél Kevin Fiege . Ha megnézzük a filmes múltját akkor az ő kezében jó helyen van a széria .
Hogy híjják?
Bill.

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. december 23., szerda 11:11

Amúgy annak mi értelme, hogy belevágnak egy trilógiába és minden részt mást rendez? Abrams és Kasdan elindultak egy úton, miért nem ők fejezik be? Vagy nem tudom, aki jobban belelát, de hogy áll össze egy egésszé 3 film, ha mindent más írja és rendezi? Abrams és Kasdan elkezdte valamilyen elképzelés szerint, valami alapján, de lehet a többi meg valami másik elképzeléssel fogja tovább vinni. De lehet, csak én nem értem a működését.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

R.I.P. Godfather

RealRaúl77

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2015. december 23., szerda 10:37

Én is írok pár gondolatot, vasárnap óta volt ideje ülepednie.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Eleinte nem teljesen jött át. Nem találtam rossznak, sőt egész jó volt, de valami nem volt az igazi. De minél jobban ülepszik, annál jobban tetszik. A legnagyobb bajom, hogy csak két év múlva jön a következő rész.

A nyitány nekem fura volt. Az még oké, hogy az öreg átadott egy térképet, Poe mókás karakter volt, az öregre pedig eléggé kíváncsi lettem volna, hogy kiféle, miféle, de úgy néz ki nincs jelentősége. Az elején a kora és a tudása miatt azt hittem, hogy ő is valahogy visszanyúlik a régiekhez. De aztán, ahogy megérkeztek a sötét oldal egységei... Inkább tűnt a film egy b kategóriás akciófilmnek star wars köpenybe burkolva. Nekem legalábbis nem jött át ez a fajta beállítás egy harcjelenetre. Kylo meg..

Kylo nekem a legnagyobb sötét folt a filmben. Első megjelenésénél inkább röhögtem, mint hogy át tudtam volna érezni, hogy ő egy sötét, félni való alak. Olyan gizda, semmi kisugárzás, kiállás. Amikor levette a bádogfedőt... bár ne tette volna. Tegyük hozzá gyorsan, azért valljuk be, Vader egy olyan lécet tett fel a mindenkori főgonoszoknak, amit nagyon nehéz nem leverni. Vader és Palpatine talán a valaha kreált legjobb főgonosz páros. A háttérsztorija egyébként teljesen rendben van, átérezhető, logikailag, pszichológiailag teljesen átlátható, megérthető. Megjelenik a képernyőn és úgy érzem, hogy nem tudja átadni, amit egy ilyen karakternek kellene. Egy nagyon jó jelenete volt mindenesetre, teljesen kiszámítható volt, de kellett a filmbe.

Ray és Finn rendben volt. Megkedveltem őket, és ennyi elég is volt, a többire ott van még két rész. Ray túlzott erőérzékenysége kissé zavaró volt ugyan, de meglátjuk mit hoznak ki belőle. Mindenesetre kicsit fura volt, hogy Luke a mocsárban szenved majdnem egy részen keresztül, hogy tudja használni az erőt, ő meg csak úgy kapásból mind track-kel egy rohamosztagost, meg ellenáll egy képzett erőhasználónak. Mondjuk alapból az erőnek rengeteg új oldalát mutatták be, amiről eddig szó sem volt, ráadásul hangot adtak neki. Ezzel talán nincs baj, csak akkor hozzák ki belőle a maximumot, hogy megértsem azt, hogy Ray miért tudott tapasztalat nélkül ennyi mindent, meg hogy mik ezek az új dolgok. Az mondjuk tetszett, hogy hiába kapták fel a fénykardot, jól meg volt csinálva, hogy azért balfaszkodnak vele.

Na a régiek. Nagyon kellettek. Olyan nosztalgikus hangulatot adtak a filmnek ami.... esküszöm Han Solo a 70 éves fejével a vállán vitte a filmet. Nagyon kellettek bele a régiek. Úgy gondolom ez volt a film célja is. Egy kis nosztalgia, vissza a régi hősökre, akik már nem csak nekünk, hanem a filmben is hősök (valaki írta, de nagyon jól írta) és szép lassan átadják a stafétát, de előtte kellett még ez a nagy nosztalgikus érzelem hullám bele. Han Solo halála is teli találat volt, tudtam, hogy ez jön, de majdnem megkönnyeztem az öreget. Szerintem Luke is hasonló sorsra jut a két rész valamelyikében. Apropó Luke. Nem akarom bántani a fiatalokat, kivéve Kylo-t, de Luke azzal a 10 másodperces jelenetével lesöpörte őket színészileg. Ez így furának tűnhet, mert nme csinált semmit, de az esetek döntő többségében csak állni, és nem csinálni semmit sokkal nehezebb, mint "aktívan" színészkedni. Azzal a tíz másodpercével hatalmasat alakított az öreg. Körülmények is rájátszottak persze: nagyon durván jól megcsinálták a kinézetét, plusz a zene (btw a zene nekem olyan semmilyen volt egész végig, nem is emlékszem rá, kivéve a végét), a nosztalgia ugye. De mégis, ahogy ott állt és csak nézett, olyan felemelő érzés volt, olyan durva hangulata volt, amit megfogalmazni nehezen lehetne.

Miről nem beszéltem még...
A guruló szardarabot utáltam. Ez gyerekes dac a részemről, bevallom, de nme érdekel. Cuki volt, meg minden, tényleg, még én is annak találtam, de olyan érzésem van, hogy R2D2 helyét akarja átvenni, és ahogy tapasztaltam, már a film előtt (!), sikerrel. Nagy Star Wars fan ismerőseim oda voltak érte, a hülye plüss figuráit mutogatták nekem.... Hozzátartozik a dologhoz, hogy nekem R2D2, nem túlzok, a kedvenc karakterem mind a 6 részből. Nem kell kifejtenem, hogy mi minden köszönhető neki.
Ez a sötét oldal náci feelingje nem igazán jött át, viszont Smoke-ban sok lehet a potenciál, ugye semmit nem tudunk még róla, de van kb 4-5 órája, hogy kifejlődjön a karaktere.

Kellett ez a film, és szerintem nagyon eltalálták. A történet nagyon rendben volt, a hangulat megvolt, ki is nosztalgiázhattuk magunkat. Örülök, hogy belevágtak, van bent bőven potenciál.
A szarfaszú károgók véleményén meg csak nevetni tudok. Olvastam olyan cifrákat, hogy csak fejem fogva, kínomban nevettem az emberi butaságon.

R.I.P. Godfather

P. Krisz

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2015. december 23., szerda 10:30

SW 7
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ez a Rey kinek a lánya téma még sok teóriát fog szülni a következő részig . Ha Luke az apja ,az számomra több kérdést vetne fel , mint ha más lenne az apja . Egyrészt ki az anya , mi történt vele , Luke miért hagyta el , ha ő az apja akkor miért nem Han és Leia vigyáztak rá ? Kylo pálfordulása miatti bizalomvesztés nekem kevés lenne . Ha tényleg az apja , akkor miért nem vitte magával , nagyon kevesen tudták hogy hova ment , ott nagyobb biztonságban lett volna vele .
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Sok elmélet van arról hogy Snoke valójában Darth Plagueis , az a legendás Sith akiről Sidious is beszélt , csak nem halt meg . Ha tényleg Ő lenne az még érdekesebb csavarokat tartogatna . B-) :hmmm:
Hogy híjják?
Bill.

Remy
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Remy » 2015. december 23., szerda 9:57

BLaZE írta:Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Amire egyszerűen nem tudok rájönni, hogy kinek a lánya Ray és honnan a szarból szerezték meg Luke kardját, ha az eltűnt mikor levágta Vader a csuklóját a Birodalomban.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Luke? Annyi utalás van rá, hogy nagyon meglepődnék, ha nem az ő lánya lenne.

Amúgy REY, nem Ray. :mrgreen:
2014 - La Décima!
2016 - La Undécima!
2017 - La Duodécima!
2018 - La Decimotercera!

Merci Zizou & CR! :sziv:

Luka Modric Ballon d'Or 2018!

BLaZE
Kedvenc játékosaid: Raúl, Casillas, Varane
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Newcastle

HozzászólásSzerző: BLaZE » 2015. december 23., szerda 9:34

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Tegnap megnéztem másodjára. (Január 6-án jön a harmadik) Most jobban tetszett, mint elsőre. Öcsémmel néztem, neki meg Ford az atyaúristen. (Indy, Han stb.) Gyerekkori hőse, annyira kiakadt, hogy hazafelé egy szót sem szólt. A zene még mindig nem klappol nekem. Amire egyszerűen nem tudok rájönni, hogy kinek a lánya Ray és honnan a szarból szerezték meg Luke kardját, ha az eltűnt mikor levágta Vader a csuklóját a Birodalomban. Továbbra is a potenciál megvan benne a következő két részre. Amiben szinte biztos vagyok az az, hogy Luke is megfog halni a valamikor és úgyanúgy ott lesznek együtt, mint a VI-ban Yoda meg a többiek.
halálomig madridista leszek

reeed_ati
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane, FrancIsco

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2015. december 23., szerda 9:08

Tegnap voltunk az új Star Wars mozin:

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem tetszett baromira, nagy élmény volt. Még a trailerek alapján eléggé szkeptikus voltam, az új szereplőket illetően, pontosabban Ray és Finn miatt, de aztán hamar eltűnt ez az érzés, mert nagyon jól alakítanak a szerepeikben, jó karakterek. Az is tetszett, hogy nálam a poénkodással is megtalálták az egyensúlyt, számomra nem volt sok, pont jónak éreztem, pedig erre elég kényes szoktam lenni. Aztán ott volt Solo halála, ami ledöbbentett rendesen, na nem azért mert meglepett, csak egyszerűen csíptem nagyon a régiek közül, na és ha engem így ledöbbentett, akkor mit érezhetett egy star wars fanatikus?? :x
Kylo Ren is jó lesz, ezt meg, hogy legyőzték, ezt simán be lehet nézni annak, hogy még nincs is kiképezve teljesen, az erőt és a az érzéseit sem tudja uralni, kordában tartani. Több jelenet is volt, ahol ha nem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerette volna, akkor szétkapta a berendezést, őrjöngött...
JA és nekem a vége is epic volt, mikor újra láthattuk Luke-ot, persze lehet csak nekem és azoknak volt nagy jelenet, akik anno ezeken nőttek fel...
Úgy voltam egyébként a moziban, hogy a nachost és az üccsit benyomtam egyből gyorsan a bemutatók alatt, hogy a film közben ne zavarjon be :mrgreen: , aztán hirtelen elrepült a több mint 2 óra...
Összességében első résznek teljesen jó volt ez szerintem, várós nagyon a második rész.

Realista24
El Padre
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kapcsolat:

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2015. december 23., szerda 7:52

Faust írta:
Gyerekek, ez a Sicario mekkora ótvar egy film, te úrjézus....

Oszt mé'?
Nekem bejött - bár elfogult vagyok az ilyen filmekkel - adott új dolgot is, es kifejezetten tetszett a történet, de valamiert megis hiányérzetem maradt.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gunner

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. december 23., szerda 2:32

OMG

Revenant, Sicario, The hateful eight, The martian mind elérhető :)
Megvan a program az ünnepre :D

Zsombor

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2015. december 23., szerda 1:14

Amúgy a szinkron borzalmas(igen, van viszonyítási alapom, szörnyű) az eredetihez képest. De ezek szerint ziro kollega is 1 rész alatt várta a megoldást. :/ :(

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 23., szerda 0:34

rashidm írta:
KAG írta:De amúgy ti frankóba így csemépszitek a kaját? :lol:

Én kispályás vagyok, max üdítőt viszek magammal meg néha mogyit.
Ezek szerint. :D Én kiskoromban chipset meg talán egy-két péksütit mertem becsempészni, nemhogy egy komplett 3 fogásos ebédet. :mrgreen: :lol:

Egy fórumozó kolléga dobta be múltkor, hogy ő kínai kaját visz be, mert filmezés közben fehérjetartalom,stb...
Mi már csak trollkodunk rajta:D Szóval rashidm, bocs,de nem tudok adni a nem létező dolgaimból... :/

tini koromban én is volt,hogy vettem két sajtburgert, aztán bevittem..de párszor volt ilyen csak.
Mostanában meg max üdítőt veszek, főleg ha olyan filmet nézek,ami nagyon nagyon érdekel...nem akarom hogy a kajálás elvegye a figyelmem a vászonról:D

gunner

HozzászólásSzerző: gunner » 2015. december 23., szerda 0:31

Megvan a jegy, holnap nézem meg 3d-ben B-)

rashidm
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. december 23., szerda 0:24

KAG írta:De amúgy ti frankóba így csemépszitek a kaját? :lol:

Ezek szerint. :D Én kiskoromban chipset meg talán egy-két péksütit mertem becsempészni, nemhogy egy komplett 3 fogásos ebédet. :mrgreen: :lol:

KAG
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

HozzászólásSzerző: KAG » 2015. december 23., szerda 0:04

De amúgy ti frankóba így csemépszitek a kaját? :lol:

ZIDANE

rashidm
Kedvenc játékosaid: Alba, Busi, Alves... ja nem

HozzászólásSzerző: rashidm » 2015. december 22., kedd 23:58

csababarca írta:Holnap megyek feliratosan is megnézni, hátha még jobb lesz az élmény.
Ziroval egyetértek, a szinkron néhol kilógott...

Amúgy kentem magamnak két kenőmájas zsemlét, meg tettem mellé koviubit, megbolondítom a hétvégéről maradt disznótorossal,így egy kis darab hurka-kolbász kombót is viszek,kis mustárral. :agree: :mrgreen:
Én feliratosan néztem meg, úgy sokkal jobb. A kajához meg jó étvágyat. :D Nem jutna esetleg nekem is a hurkából? :mrgreen:

csababarca
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

HozzászólásSzerző: csababarca » 2015. december 22., kedd 23:35

Holnap megyek feliratosan is megnézni, hátha még jobb lesz az élmény.
Ziroval egyetértek, a szinkron néhol kilógott...

Amúgy kentem magamnak két kenőmájas zsemlét, meg tettem mellé koviubit, megbolondítom a hétvégéről maradt disznótorossal,így egy kis darab hurka-kolbász kombót is viszek,kis mustárral. :agree: :mrgreen:

Vissza: “Minden más”