Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 23:57

A Wall Street farkasa

ááááá ez :cens: jó volt!!!! DiCaprio pedig egy zseni. Ilyen év után, és egy ilyen alakítás után, ha nem kap Oscart, akkor az már vicc... egyszerűen nem tudom, hogy mivel lehetne megmagyarázni, hogy miért nem ő kapja...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8161
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. december 27., péntek 23:30

Félelmetesen banális, undorítóan amerikai, de még mindig nagyon szeretem. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 27., péntek 21:19

Filmrendezők és a karácsony :mrgreen:

szerk: Életrevalók? Who cares? RTL-en Függetlenség napja :mrgreen: kösz Faust

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. december 27., péntek 21:06

M2-n ismét az Életrevalók lesz ! :)

Egyébként most megy a szeretettel hollywoodból című adás és az összes sztár szinte egyhangúan, egykedveűen nyilatkozik, viszont Di Caprio ebből a szempontból is kivétel, megkérdezte az elején, hogy hogyvan, meg tök kedves volt, és élvezettel beszél arról, amit csinál. :)

hatalmas színész, hatalmas ember. :salute:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 27., péntek 19:45

Véres karácsony
Senkinek nem ajánlom, ilyen szart még nem nagyon láttam :lol:
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 16:53

h3x0r írta: Pedig sokszor amikor irsz 1-1 filmrol, tenyleg olyan erzes fog el mintha filmkritikus lennel. Nem profi kritikus, hanem olyan aki annak tanul. Mar maga a "formatuma" is kritika es nem csak rovid velemeny. Persze lehet ez egy hobbi is, de az biztos hogy eleg sok kritikat olvastal mar eletedben, mert jo parszor olyan kifejezeseket is hasznalsz, amiket csak kritikusok hasznalnak. Mondjuk nekem ezzel semmi bajom nincs.
Nyilván valamilyen szinten próbálom képezni magam, mert fejlődni akarok, mert érdekel ez a dolog. De, amíg nincs papírom róla, vagy nem keresek vele pénzt, addig nem fogom filmkritikus jelzővel illetni magamat. Magamat sem akarom átverni, és másoknak sem akarok hazudni. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 27., péntek 16:43

Remy írta:
sentry írta: Rád gondoltam Remy, úgy írsz, mintha ez lenne a szakmád, persze neked nem esik le, mert nem látod kívülről. De nagyon erőltetett az irományod. Szerintem. De ez csak egy vélemény. És igen, sokszor van olyan érzésem mintha annak hinnéd magad, mikor olvasom a "cikkeid".
Nem esik le, mert nem hiszem azt, hogy filmkritikus vagyok. Hobbiból csinálom, és megpróbálom normálisan kifejteni a véleményemet az adott filmről. :)
Pedig sokszor amikor irsz 1-1 filmrol, tenyleg olyan erzes fog el mintha filmkritikus lennel. Nem profi kritikus, hanem olyan aki annak tanul. Mar maga a "formatuma" is kritika es nem csak rovid velemeny. Persze lehet ez egy hobbi is, de az biztos hogy eleg sok kritikat olvastal mar eletedben, mert jo parszor olyan kifejezeseket is hasznalsz, amiket csak kritikusok hasznalnak. Mondjuk nekem ezzel semmi bajom nincs.

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. december 27., péntek 16:41

Remy írta:Van egy érzésem, hogy a Golden Globe-ot megnyerheti Phoenix, DiCaprio is, de az Oscar-t már nem. A 12 év rabszolgaság tipikus Oscar-díj nyertes film, és a zsűri imádja az ilyet. Épp ezért Chiwetel Ejiofor a fő esélyes a főszerep díjra, szerintem. De azért remélem DiCaprio kapja.
Szerintem Elba fogja kapni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 16:35

Van egy érzésem, hogy a Golden Globe-ot megnyerheti Phoenix, DiCaprio is, de az Oscar-t már nem. A 12 év rabszolgaság tipikus Oscar-díj nyertes film, és a zsűri imádja az ilyet. Épp ezért Chiwetel Ejiofor a fő esélyes a főszerep díjra, szerintem. De azért remélem DiCaprio kapja.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 27., péntek 16:30

Akkor veszekedésbű ki :mrgreen: Így látatlanban a Her-ért szorítok, pontosabban Phoenixnek. Nálam ő a legjobb, szégyen, hogy eddig csak egy Golden Globe-bal büszkélkedhet. Di Caprio vagy ő kapja. A legjobb vígjáték vagy musical valószínűleg a Wall Street farkasa lesz, vagy az Amerikai botrány, de a Her is közbeszólhat. A legjobb rendezőt azt passzolom, de szerintem Steve McQueen vagy Cuarón kapja. A legjobb dráma tv-sorozat meg egyértelmű, hogy a Breaking Badnek kell legyen, a legjobb vígjáték tv-sorozat pedig az Agymenők, és Jim Parsons a legjobb színész :coffee: A legjobb férfi epizódszereplő tv-filmben: Aaron Paul
Ja, és Sandra Bullock is elég esélyes a legjobb drámai színésznő díjra.
Nah, köszönöm, ez lett volna a lényeg. :agree: :salute:
Egyébként Phoenixet én is imádom a Gladiátor óta, de nálam tényleg DiCaprió élvez szinte mindenben elsőbbséget, ha színészekről van szó, ezért nem írtam mellé még Phoenix nevét is. De egyébként tényleg szégyen, hogy még csak 1 golden globeja van, pedig minden filmjében újabb és újabb arcát veszi elő.
But he is a good boy...

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2430
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2013. december 27., péntek 16:29

sentry írta:Jól van, szerintem túlléphetünk az ügyön.
Mártír megmondóember vagyok, mert kifejtettem a véleményem és vállalom, ha ez szabályt sértet.

Fórumbó' kiiiiiiiii! :lol:
Én nem vagyok moderátor, de sztem nem ott a baj, hogy van véleményed, ami más, hanem itt. Stílus...

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 27., péntek 16:25

primrose írta: Én pedig csak a golden globeról akartam kicsit beszélgetni, vagy hogy kinek ki a személyes favoritja, és kiért szorítotok, még így látlanban is.
Akkor veszekedésbű ki :mrgreen: Így látatlanban a Her-ért szorítok, pontosabban Phoenixnek. Nálam ő a legjobb, szégyen, hogy eddig csak egy Golden Globe-bal büszkélkedhet. Di Caprio vagy ő kapja. A legjobb vígjáték vagy musical valószínűleg a Wall Street farkasa lesz, vagy az Amerikai botrány, de a Her is közbeszólhat. A legjobb rendezőt azt passzolom, de szerintem Steve McQueen vagy Cuarón kapja. A legjobb dráma tv-sorozat meg egyértelmű, hogy a Breaking Badnek kell legyen, a legjobb vígjáték tv-sorozat pedig az Agymenők, és Jim Parsons a legjobb színész :coffee: A legjobb férfi epizódszereplő tv-filmben: Aaron Paul
Ja, és Sandra Bullock is elég esélyes a legjobb drámai színésznő díjra.
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 27., péntek 16:18

Jól van, szerintem túlléphetünk az ügyön.
Mártír megmondóember vagyok, mert kifejtettem a véleményem és vállalom, ha ez szabályt sértet.

Fórumbó' kiiiiiiiii! :lol:

Avatar
Higuain
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 21:07

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Higuain » 2013. december 27., péntek 16:13

Nagyon ritkán írok a fórumra, de most ehhez muszáj hozzászólnom. Ha a Mozi, filmek topikban az a baj, hogy valaki egy kritikát ír a filmről (amihez szerintem semmilyen végzettség nem kell) ráadásul ezt kúltúrált formában teszi az megjátsza itt magát és filmkritikus és megmondóember lesz ettől akkor a topikot be lehet zárni teljesen fölösleges. Ráadásul aki megmondóember az pontosan az aki ezekre így képes reagálni és a leréjzenezést baráti jótanácsnak tartja.

Értem, hogy ez a stílus nagyon menő, de emiatt az áldozatot eljátszani, a mártírt aki emiatt "elvállalja" a büntetést több, mint nevetséges.

Akik pedig (Remy és a többiek) írnak a filmekről véleményt írjanak továbbra is mivel ezt a részét szoktam főleg olvasgatni a fórumnak és nem a letámadások miatt :roll:
casillas-carvajal-ramos-varane-marcelo-verratti-modric-isco-lucas-ronaldo-suarez

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 27., péntek 16:05

Írtam, hogy nem támadás. Erre írsz fél oldal regényt, hogy betámadtalak. De megérettem már. Remélem szent a béke! :agree:
Igen, ezzel kezdted, hogy nem támadás, de aztán amikor elmentél Raisenes vonalba, akkor ahhoz ne várd már el, hogy jó pofát vágjak, amikor köztudott, hogy az emberünk milyen minősítésnek örvend itt. Nem vagyok régóta tag, de jó pár éve olvasom a fórumot. Nem szeretem ha bolhából elefántot csinálnak és szerintem ezt, pont hogy te kezdted. Írod, hogy nem támadás, de aztán csak odaszurkáltál, max. neked nem tűnt fel. Én pedig csak a golden globeról akartam kicsit beszélgetni, vagy hogy kinek ki a személyes favoritja, és kiért szorítotok, még így látlanban is. Regényt meg nem akartam írni, csak gondoltam ha a legelső írásomból nem tűnt fel, hogy milyen szándékú a listám, akkor legalább ennyi sor kell, hogy megértsd az írásom.
Nem mellesleg, a fórumnak az a baja, hogy ha valaki kicsit határozottabban fellép a véleménye mellett, és az sérti a többséget (mint most én tettem), akkor vita lesz, és engem tesznek ki. De vállalom. Nincs ezzel baj.
Szerintem meg az, hogy néha előbb írunk, mint elszámolnánk tízig, mert én most szerintem elég egyértelműen leírtam, hogy ez milyen célú kis lista, te mégis azt írtad, hogy én oda akarom a díjat adni ezeknek az embereknek és hogy ezt mégis hogy a jó istenbe merem megtenni. Jó hogy elindul a konfliktus...
Szerintem egészen addig, amíg nem megy át személyeskedésbe a dolog, addig nem tesznek senkit sem, vagy akkor ilyen alapon én is büntetést érdemlek. :) Egyébként persze, nincs harag.
But he is a good boy...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 16:00

sentry írta: Rád gondoltam Remy, úgy írsz, mintha ez lenne a szakmád, persze neked nem esik le, mert nem látod kívülről. De nagyon erőltetett az irományod. Szerintem. De ez csak egy vélemény. És igen, sokszor van olyan érzésem mintha annak hinnéd magad, mikor olvasom a "cikkeid".
Nem esik le, mert nem hiszem azt, hogy filmkritikus vagyok. Hobbiból csinálom, és megpróbálom normálisan kifejteni a véleményemet az adott filmről. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 27., péntek 15:47

Kicsit túlreagáltátok. De esküszöm még ritkában írok...

Rád gondoltam Remy, úgy írsz, mintha ez lenne a szakmád, persze neked nem esik le, mert nem látod kívülről. De nagyon erőltetett az irományod. Szerintem. De ez csak egy vélemény. És igen, sokszor van olyan érzésem mintha annak hinnéd magad, mikor olvasom a "cikkeid".

Viszont az miért pálya ha 3 oldalon keresztül egy képregény a téma, de ha valaki megformál egy kritikát, aminek bőven van valóságalapja, akkor meg megy a hiszti, meg a sértődöttség. Mert ez megy.... most is.

Mindenesetre értem mit mondasz, csak na.
primrose írta:A szorítás és az odaadnám nekik a díjat között van különbség, de tudtam, hogy valami nagy "zseni filmkritikus" majd kikéri magának. Nem miattam tart ott ez a fórum, ahol, hanem pont a felesleges kötekedések miatt, mert nem tudod értelmezni, hogy mi a különbség, ha szorítok valakiknek egy adott kategóriából, vagy oda is kell nekik adni a díjat. Direkt írtam, hogy elfogultságból nekik szorítok.
Írtam, hogy nem támadás. Erre írsz fél oldal regényt, hogy betámadtalak. De megérettem már. Remélem szent a béke! :agree:

Nem mellesleg, a fórumnak az a baja, hogy ha valaki kicsit határozottabban fellép a véleménye mellett, és az sérti a többséget (mint most én tettem), akkor vita lesz, és engem tesznek ki. De vállalom. Nincs ezzel baj.

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 27., péntek 15:43

Jogos, habár én elsősorban iróniaként használtam ezt a szót, azért is tettem idézőjelben. Sentry esetében már nem vagyok biztos, ami azért is furcsa, mivel elfogultan nem is lehetne valaki filmkritikus az én meglátásom szerint. Már ha az az elfogultság tükrözi az illető álláspontját, pl egy ilyen lista összeállításakor. És mivel én egy igencsak elfogult listát csináltam, ezért számomra is meghökkentő volt a megjegyzése, mivel épphogy nem ilyen "profibb" szemszögből akartam vizsgálni a dolgokat. Meg hát egyébként sem tudtam volna, mivel valóban nem tanultam erről semmit, de úgy látszik az sem helyes, ha valaki csak a kedvenceit helyezi előtérbe.
But he is a good boy...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 15:32

sentry írta:No mindegy, néha túl magas röptű nekem ez a fórumon, és a sok önjelölt filmkritikussal.
primrose írta:de tudtam, hogy valami nagy "zseni filmkritikus" majd kikéri magának.
Nem tudom mikor, és miért lett ez a filmkritikus szó használata ennyire divat itt a fórumon, de elképesztő, hogy milyen helyzetekben tud előjönni, holott nulla, azaz 0 filmkritikus ír a fórumra. (legalábbis nem tudom, hogy valaki is tanult volna efféle dolgot valamilyen suliban, de ha igen, akkor elnézést)

Ha valaki leírja a véleményét, vagy szócsatába keveredik mással, akkor egyből jön, hogy FILMKRITIKUS... és ezzel le is zárja az adott témát az illető. Tehát ezek alapján ebben a topicban meg se lehetne szólalni, csak akkor, ha valaki így értékelne. pl...

Die Hard

jó volt.

pontszámot sem szabadna odacsapni a végére, mert akkor megint előjönne egy vita, és megint felbukkanna az önjelölt filmkritikus szó.

Kérdezem, miért? Miért kell mindig a lenézős duma? Miért kell odaírni a végére, hogy... "nem írok többet, mert nem vagyok filmkritikus...stb.)

Ezt most nem konkrétan Sentryre vagy Primrose-ra értem, csak most jött elő megint, aztán gondoltam már leírom ezt...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 27., péntek 15:18

A szorítás és az odaadnám nekik a díjat között van különbség, de tudtam, hogy valami nagy "zseni filmkritikus" majd kikéri magának. Nem miattam tart ott ez a fórum, ahol, hanem pont a felesleges kötekedések miatt, mert nem tudod értelmezni, hogy mi a különbség, ha szorítok valakiknek egy adott kategóriából, vagy oda is kell nekik adni a díjat. Direkt írtam, hogy elfogultságból nekik szorítok. Az adott színészeknek azért mert szeretem őket, mert korábbi munkásságaik lenyűgöztek, vagy mert egyszerűen szimpatizálok velük. Nem azt írtam, hogy kötelezően nekik adnám a díjat. Nem értem mit nem lehet ezen érteni. Direkt beismertem, hogy látlanban írok és h nekik szorítok, mert ők a kedvenceim. Gondolom, ha jelölték őket, nem lehettek egyébként sem gyengék, szóval ez azért nem olyan, mint amikor azt írom, hogy remélem Chuck Norris kapja a díjat, csak mert a Walkeren nőttem fel (egyébként nem). Én meg pont hogy nem a filmkritikust akartam játszani, mert akkor valószínűleg máshogy alakulna a listám, mert ahhoz az a minimum, hogy mindegyik jelölt filmjét végignézed. Szimplán a rajongó szólt belőlem, de elnézést, ha ez itt véteknek számít és csak szakmai szemmel lehet mindent nézni. A filmeknél is dettó így döntöttem. A mindenkori kedvenc színészem DiCaprio, a kedvenc rendezőm pedig Martin Scorsese, ezért került az élre ez a film, mondván, hogy ezért tudnék szorítani szívből. Én ezzel az érvvel támasztom alá a döntésem. Amerikai botránynál pedig megint a rendező és a színészi listával való szimpatizálásom győzött. Ha majd megnézem az összes filmet és látom, hogy a 12 év rabszolgaság jobb, akkor majd megírom, hogy neki kell kapnia, de az nem jelenti feltétlenül, hogy neki is fogok szorítani. Ez van, amikor rajongó szemmel és nem objektívan nézzük az eseményeket, de én azt hiszem, hogy ezt be is vallottam.
But he is a good boy...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 22 regisztrált és 0 vendég