Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 27., péntek 14:54

primrose írta:
Ma Wall Street farkasa jön B-)
Nekem vasárnap jön. http://www.vox.hu/newvox/?p=8963 Nem akartam bemásolni, mert túl hosszú a lista. Ti kiért szorítotok? Az én kedvenceim a listáról:


Legjobb film – Musical/vígjáték
A Wall Street farkasa / Amerikai botrány

Legjobb színésznő – Dráma
Sandra Bullock (Gravitáció)

Legjobb színész – Musical/vígjáték
Leonardo DiCaprio (A Wall Street farkasa)

Legjobb színésznő – Musical/vígjáték
Amy Adams (Amerikai botrány)

Legjobb férfi mellékszereplő
Jared Leto (Mielő
tt meghaltam) / Bradley Cooper (Amerikai botrány)

Legjobb női mellékszereplő
Jennifer Lawrence (Amerikai botrány)
Nem támadás, írtad, hogy nekik szorítasz. Megbocsájts, de hogy? Egyiket vasárnap nézed meg, másik (Amerikai botrány), meg csak Usában megy egy hete, hazai premier meg csak január végén lesz. Szóval egyiket se láttad, de előre odaadod nekik a Golden Globe-ot. :lol:

Vagy Te is a titkos társaság tagja van mint réjzen, hogy trailer alapján pontozod a filmet?! Vagy mi?! De most most komolyan, milyen érvvel támasztod alá a döntésed?
No mindegy, néha túl magas röptű nekem ez a fórumon, és a sok önjelölt filmkritikussal. :) No nem írom tovább, mert nem akarok balhét.

Amúgy ez a Amerikai botrány mocskos erősnek bizonyosul, van egy jó rendező, egy érdekes sztori, 2 mocskos jó és 2 nagyon jó színésszel a vásznon. Kíváncsi vagyok mi lesz belőle! :)

Kemény megint az év vége hálivúdban. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 14:36

Walter Mitty titkos élete

Annyi szent, hogy Ben Stiller szolgáltatja az év legnagyobb kalandját. Az viszont már más kérdés, hogy ez kinek, mennyire tetszik. A Walter Mitty titkos élete néhol kissé szájbarágós, többnyire vicces, komoly, és végtelenül szerethető. Ben Stiller eddigi legjobb rendezése, ehhez kétség sem fér.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Walter Mitty álomvilágban él, pontosabban csak néha, amikor éppen elkalandozik a figyelme, ám ekkor szuperhőssé válik, vagy éppen kalandorként él (stb.). A normális élete azonban szürke, és unalmas, épp ezért, amikor változás jön a munkahelyén, akkor eljön számára az igazi kaland. Egy elveszett negatív nyomában jár, amit sürgősen meg kell találnia, mert különben elveszíti az állását…

Az előzetesek egyáltalán nem győztek meg, majd az első kritikák után sem éreztem azt, hogy ezt nekem azonnal meg kell néznem. Azonban lehetőségem nyílt rá, és kellemesen csalódtam benne. Nem várt élménnyel gazdagodtam, ami miatt a Walter Mitty az év egyik legnagyobb pozitív csalódása lett. Ugyanakkor nem csak az előzetesek tartottak vissza, hanem maga a rendező, és főszereplő, azaz Ben Stiller is, akinek a megítélése eléggé kétoldalú a szememben. Vagy nagyon bírom az adott filmben, vagy ki nem állhatom. Szerencsére a Walter Mittyben az előbbi oldalát mutatta be.

LIFE – Kezdj el élni, és váltsad valóra az álmaidat! A film alapvető üzenete valahogy így néz ki, és ezzel nincs is gond, mert ez teljes mértékben pozitív üzenet, de Stiller néhol átesett a ló túloldalára, és már túlzottan is nagy erővel próbálta lenyomni ezt a torkunkon. De ezzel nagyjából le is tudtuk a legnagyobb hibáját a filmnek, mert a sablonos alkotóelemek már, mondhatni megszokottak egy efféle hollywoodi mesénél.

A Walter Mitty titkos élete legnagyobb pozitívuma, hogy minden porcikájából árad a szeretet, és ez rányomta a bélyeget a filmre, ami annyit tesz, ha valakinek nem is jönne be teljes mértékben Ben Stiller produkciója, akkor sem tudja utálni ezt a filmet. Ez jó dolog, mert arra a közel 2 órás játékidőre nagyszerű kikapcsolódást tud nyújtani, és elűzi a rossz gondolatainkat. Emellett természetesen a poénok sem maradnak el, hiszen Ben Stiller az egyik legnagyobb komikus manapság Hollywoodban, így elvárható tőle a humor. Azonban a komolyság is előtérbe kerül most nála, és a Walter Mitty egyszerre tud komoly, és vicces is lenni, és a két véglet között nagyszerűen egyensúlyozik.

Összességében Ben Stiller legújabb filmje mindenképpen megérdemli, hogy megtekintsük, és ezáltal egy nagyszerű kalandban vegyünk részt, mert zeneileg, látványilag, és hangulatilag is megállja a helyét. Tugg Speedman tehát nem nyomta fullba a kretént, így kap a filmjére egy erős 7,5/10-et.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 27., péntek 14:34

Ma Wall Street farkasa jön B-)
Nekem vasárnap jön. Azt mondják, hogy DiCaprio egyik legjobb filmje és alakítása és hogy a kövi Oscaron most már tényleg övé lehet a díj. :roll: Mellesleg nem tudom, hogy olvastátok-e, de itt vannak az idei golden globe jelöltek. http://www.vox.hu/newvox/?p=8963 Nem akartam bemásolni, mert túl hosszú a lista. Ti kiért szorítotok? Az én kedvenceim a listáról:

Legjobb film – Dráma
Gravitáció

Legjobb film – Musical/vígjáték
A Wall Street farkasa / Amerikai botrány

Legjobb színész – Dráma
Tom Hanks (Phillips kapitány)

Legjobb színésznő – Dráma
Sandra Bullock (Gravitáció)

Legjobb színész – Musical/vígjáték
Leonardo DiCaprio (A Wall Street farkasa)

Legjobb színésznő – Musical/vígjáték
Amy Adams (Amerikai botrány)

Legjobb férfi mellékszereplő
Jared Leto (Mielő
tt meghaltam) / Bradley Cooper (Amerikai botrány)

Legjobb női mellékszereplő
Jennifer Lawrence (Amerikai botrány)

Legjobb betétdal
Az éhezők viadala: Futótűz (Chris Martin: „Atlas”)

Legjobb színész mini-sorozatban, vagy tévéfilmben
Matt Damon (Túl a csillogáson)

Igazából szemétnek érzem magam, mert a listán szereplő filmek közül még csak a Gravitációt, az Éhezők viadalát és a Túl a csillogáson-t láttam, meg majd vasárnap a Wall Street farkasa, szóval talán nem kéne elhamarkodottan ítélnem, de én akkor is ezekért a nevekért és filmekért tudok szorítani, elsősorban elfogultságból, még így többnyire látlanban is. :)
Ki ő? :mrgreen:
Brad Pitt. :)
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára primrose 2013. december 27., péntek 14:39-kor.
But he is a good boy...

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 13:37

Zsombor írta:Nem is beszélnek, hanem kiabálnak egyszerre.

Illetve először Pittnek szánták a főszerepet. :D
Pláne... :lol:

Pitt... őt is bírom, de szerintem DiCaprio jobb ebben a szerepben, legalábbis, amit eddig láttam belőle :D Pitt azért erőteljesebb, neki más figura áll jól.

Amúgy elég kemény éve van Leonak. Django, Gatsby, Wall Street. :| soha rosszabbat.

Ki ő? :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. december 27., péntek 13:34

Nem is beszélnek, hanem kiabálnak egyszerre. :lol: A 3 órás játékidő ellenére egyáltalán nem tűnt hosszú filmnek, persze azért van 1-2 jelenet, amit azért szépen elnyújtottak. DiCaprio pedig hozza a szokásos zseniális alakítását.
Tegnap megnéztem egy interjút, amiben LDC és Scorsese azt mondták, hogy ez kb egy 6-7 éves projekt volt. Illetve először Pittnek szánták a főszerepet. :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 13:29

Zsombor írta:
Remy írta:Ma Wall Street farkasa jön B-)
Szerintem :cens: jó lett. Sajnos szinkronos tudtam csak megnézni,de ha kijön biztos, hogy angolul is megnézem.
Remélem is, hogy jó lesz :D Úgy volt, hogy tegnap nézzük meg, de sajna közbe jött néhány embernek 1-2 dolog...

Amúgy azt hallottam a feliratos verzióról, hogy nem a legjobb, mert van több olyan jelenet is, ahol rengetegen beszélnek egyszerre, és ezt feliratosan nem igazán lehet átadni. Nyilván ha tudsz valamennyire angolul, akkor könnyebb.

Mi szinkronosan nézzük meg ma, de amint kijön szerintem meglesem feliratosan is, aztán meglátjuk úgy milyen.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2013. december 27., péntek 13:23

Remy írta:Ma Wall Street farkasa jön B-)
Szerintem :cens: jó lett. Sajnos szinkronos tudtam csak megnézni,de ha kijön biztos, hogy angolul is megnézem.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. december 27., péntek 13:15

Az elmúlt napok filmjeiről egy kisebb értékelés, bár nem vagyok egy nagy kritikus. :mrgreen:

A vadászat

Ez fogott meg a legjobban. Habár 20-30 percig semmi nem történt igazán, aztán nagyon érdekessé vált. Érdekes téma volt, kell néha egy ilyen is, a sok amerikai hülyeség mellé. Ami nem tetszett, hogy Lucas nem nagyon állt ki magáért. Arra pedig kíváncsi vagyok,Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!hogy ki lőtt rá a végén.
Mindenféleképpen ajánlani tudom, habár kell hozzá némi értelem szerintem, hogy megértsd a filmet. Bőven csinálhatták volna hosszabbra is.

10/8

A 42-es

Ha először látok ilyen filmet, azt mondom, hogy jó. Oké, igaz történet alapján, meg mindent, de már annyiszor eljátszották ezt a filmet, hogy a négerek ki vannak közösítve. A megállíthatatlan, Emlékezz a titánokra. Így számomra egy szimpla sablonfilm. Bár egyszer meg lehet nézni.

10/5

Családi üzelmek

Szerintem is, az elmúlt évek egyik legjobb vígjátéka, habár nem volt nehéz überelni az eddigieket. Jennifer Anniston még mindig bombanő. :mrgreen: Az elmúlt évek egyik olyan filmje, amin fel-fel tudtam nevetni néha. Márpedig nálam ez ritka.

10/7

Mellékhatások

Nem sok film van, amit kikapcsolok idő előtt..végül is ezt sem, de valami hatalmas szenvedés volt. Lehet azért, mert már éjfél körül néztem, és fáradt voltam, de ez valami nagyon gyenge volt. Nem jött be egyáltalán.

10/3

Izomagyak

Ez a másik olyan film, amit csak azért nem kapcsoltam ki, mert bírom Mark Wahlberget, meg Dwayne Johnsont is.De ez tényleg olyan film, amit fél óra alatt lejátszhattak volna.

10/2

A Noble család

Megint egy kellemes film, mert olyan a témája, ami nem mindennapi. Elkényeztetett emberek. Szép valóság. Az apjuk ráun, és meg akarja leckéztetni őket. Tény, lehetett volna jobb is, de már a téma miatt is megéri megnézni.

10/6.5

A mintatanár

Valahogy ez a film sem jött át. Olyan semmitmondó, és valószerűtlen számomra. Túl jószívű a főszereplő, számomra elveszti a realitását a film. Vagy lehet, csak ritka az ilyen ember..sőt.

10/4

A magányos lovas

Kicsit hajaz szerintem, a Django elszabadul című filmre. Nem tudom miért, de egyből az ugrott be. A sztorija tetszik, a szereplők jól alakítanak, kellemes két és fél óra. Eleinte nehezen akartam nekiülni, de annyian dicsérték már, hogy kénytelen voltam, de bevallom, nem bántam meg.

10/7

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 27., péntek 13:09

Remy írta:Ez a Walter Mitty egész jó lett. Kellemesen csalódtam benne.

Ma Wall Street farkasa jön B-)
Jól megy :D Én ma akartam menni a Mittyre, csak lebetegedtem egy kicsit, de még idén megnézem. 47 Ronint látta már valaki?
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 27., péntek 13:06

Ez a Walter Mitty egész jó lett. Kellemesen csalódtam benne.

Ma Wall Street farkasa jön B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3721
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2013. december 27., péntek 12:44

The Class of '92

Hali! Nem tudjátok,hogy a közeljövőben lesz-e magyar felirat a filmhez vagy esetleg már valahol van, csak én vagyok a béna és nem találom?
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 27., péntek 8:31

sentry írta:Mivel nem nagyon érdekel az Oscar egy ideje, így nem is tudtam hogy ő kapta idén februárban. Hopsz. :mrgreen:
De hát akkor nem csak engem nyűgözött le az alakításával. :mrgreen:

Bocs a dupláért.
Hát nagyon nem csak téged, kb. amióta szerepel a mozivásznon lejátszott mindenféle kis agyonsztárolt ringyót. Aztán most ő a sztár, csak hát ő nem jogtalanul. Éhezők viadalát is megéri miatta meglesni.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 27., péntek 4:07

Az Életrevalók-hoz hasonlóan ezt a filmet sem tudom megunni. David Fincher alkotása, Michael Douglas a főszerepben, erősen ajánlom mindenkinek, aki még nem látta.

Játsz/ma (The Game)

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 27., péntek 1:57

Mivel nem nagyon érdekel az Oscar egy ideje, így nem is tudtam hogy ő kapta idén februárban. Hopsz. :mrgreen:
De hát akkor nem csak engem nyűgözött le az alakításával. :mrgreen:

Bocs a dupláért.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 25., szerda 21:50

Silver Linings Playbook/Napos oldal (2012)

Elég jó kis dráma. Nem az a befordulós, napokat gondolkodós, de tetszett. Jóféle.
Jennifer Lawrence-re pedig érdemes figyelni, ügyes színésznő.

No, de nem írok fél oldalas elemzést, nem vagyok ....

8/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 25., szerda 0:17

A papó a legjobb benne :mrgreen: "Úgyhogy meg kell hágni azt a nőt... vagy ha nem akarod, akkor küldd el hozzám" :lol:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. december 25., szerda 0:09

nmate írta:Karácsonyi filmnek még, bár a témája nem a karácsony: A szomszéd nője mindig zöldebb. Istenem... szanaszét röhögöm az agyam minden egyes alkalommal a Jack Lemmon - Walter Matthau duón, eszméletlen zseniális figurák :D
A második rész is hatalmas, meg is nézem őket a szünetben :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 25., szerda 0:05

Karácsonyi filmnek még, bár a témája nem a karácsony: A szomszéd nője mindig zöldebb. Istenem... szanaszét röhögöm az agyam minden egyes alkalommal a Jack Lemmon - Walter Matthau duón, eszméletlen zseniális figurák :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 24., kedd 22:00

soadroli írta: Ma meg is néztem a Bunyó karácsonyigot, még mindig baromi jó :D
Én inkább megnézem, hogy a Nakatomi toronyházban hogyan ünnepelnek :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 24., kedd 21:39

Bud Spencer és Terence Hill életműdíjat kaptak (3 éve :mrgreen: ). Videó
Imádom őket, mikor állva tapsol mindenki...huhh :salute: Ma meg is néztem a Bunyó karácsonyigot, még mindig baromi jó :D
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 38 regisztrált és 0 vendég