Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. december 24., kedd 21:13

Visszatérve a karácsonyi filmekhez: itt van 10 film, a klasszikus fajtából, ahonnan lehet válogatni! :D
Van benne '47-es és még '38-as film is.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. december 24., kedd 14:03

Kellemes kis horror lesz ez. Nem túl eredeti, de talán jól lesz megvalósítva. De megnézem, és kiderül. :)

The Human Race

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 24., kedd 13:50

Sötét lovag - Felemelkedés

Akármennyire is imádom ezt a filmet, azt a végjátékot nem fogom megbocsájtani Nolannek. :( Óriási ziccert hagyott ki...

Na mindegy... egyszer a jövőben remélem, hogy egy azaz 1 részig még visszatér ehhez az univerzumhoz, és Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!csinál egy Robin filmet. Én nagyon örülnék neki. JGL-t amúgy is bírom.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 24., kedd 11:59

Boky írta:
lordgabi írta:Közben megemlítette soadroli a Náci zombik (Død snø, 2009) c. förmedvényt, ez mégis mi?!
2 pont IMDb-n, nem sok kellett, hogy megközelítse a Gonosz halott első részét, az egyetlen eddigi egyesem. :argue:
miről beszélsz? zseniális film, legalább 8/10. :D
:mrgreen: Szerintem is jó. Evil dead 1 meg tényleg fos. De ez full hülyeség, nem kell komolyan venni. Nem tudom mit vártál tőle :D
Kép

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. december 24., kedd 11:50

Drake írta:Most néztem meg vagy huszadjára a Gyűrűk Ura trilógiát de még mindig 10/10 mind a három rész. B-)
Második részt annyiszor láttam, hogy kívülről tudom az összes párbeszédet. :D Unokatesómmal kb. 8 éve volt, hogy egymás után háromszor megnéztük. 20x biztos, hogy láttuk. :mrgreen:

Drake
Hozzászólások: 1035
Csatlakozott: 2013. május 3., péntek 15:39
Kedvenc játékosaid: Henry
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Drake » 2013. december 24., kedd 11:29

Most néztem meg vagy huszadjára a Gyűrűk Ura trilógiát de még mindig 10/10 mind a három rész. B-)

Avatar
Boky
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:44
Kedvenc játékosaid: Modric
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Boky » 2013. december 24., kedd 11:20

lordgabi írta:Közben megemlítette soadroli a Náci zombik (Død snø, 2009) c. förmedvényt, ez mégis mi?!
2 pont IMDb-n, nem sok kellett, hogy megközelítse a Gonosz halott első részét, az egyetlen eddigi egyesem. :argue:
miről beszélsz? zseniális film, legalább 8/10. :D

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 24., kedd 11:04

Pár film:

Blue valentine
Nagyon erős dráma, Gosling és Michelle Willams parádés alakítást tol le, és sok fiatalkori kérdést taglal a film profi módon. A forgatókönyv remek szintén, érdemes megnézni mindenképp.

Match point
Bár Woody Allen film, de Scarlett Johansson miatt érdemes megnézni már, még 2005-ben remek alakja volt, és nagyon domborít a filmben. Érdekes lezárása volt a filmnek, a rendező nagyon ritkán, vagy egyáltalán nem Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!taglalja a halál/gyilkosság témakörét.. Jonathan Rhys Meyers elég jó színésznek tűnt a filmnek. Mindent összevetve, nem egy kiemelkedő alkotás a rendező életművében, kevés rendezői stílusjegyet tartalmaz, talán ez volt a városimidzses filmjeinek a kezdete.

Álom luxuskivitelben
Most jutottam el odáig, hogy bepótoljam a klasszikust. Eddig Audry Hepburnről csak hírből hallottam, de most meggyőződtem, hogy igazi legenda, maga a stílus. Capote zseni, aki olvasta a Hidegvérrel c. regényét, az meggyőződhetett róla. Rendkívül hangulatos a film, és van egy olyan laza eleganciája, ami kevés filmre jellemző.

Most nézem A bal lábam c. filmet Daniel-Day Lewisszal, hát valami fantasztikus :ozil:
"And my heart will leave you never."

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2013. december 24., kedd 0:50

Mint szvsz a filmesek többségét engem sem hoznak lázba a magyar alkotások, de 2011-ből "A vizsga" c. filmet tudom ajánlani.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 24., kedd 0:45

Közben megemlítette soadroli a Náci zombik (Død snø, 2009) c. förmedvényt, ez mégis mi?!
2 pont IMDb-n, nem sok kellett, hogy megközelítse a Gonosz halott első részét, az egyetlen eddigi egyesem. :argue:

A legutóbbi pár nap:
Halálos hullámhossz 1. (Strange Frequency, 2001) - 6/10.
Halálos hullámhossz 2. (Strange Frequency 2, 2003) - 5/10.
Pánikszoba (Panic Room, 2002) - párszor felidegesített, pedig tartotta a feszültséget végig, itt fél ponttal több :mrgreen: - 7,5/10.
A dolog (The Thing, 1982) - az új jó szívvel hatos, ez újrázás volt, előtte nyolcason állt IMDb-n, de így két-három évvel a megnézése után nem sok emlék maradt, szóval szinte végig újdonság volt, sajna nem igazán tetszett már - 7/10.
A múlt nélküli ember (Mies vailla menneisyyttä, 2002) - már írtam róla bővebben - 8,5/10.
Dolores Claiborne (1995) - Kathy Bates bekerült a kedvencek közé, a harmadik film volt, amelyben láttam, és főszerepet kapott, ismét hatalmas - 8, de jó szívvel 8,5/10.
Egy botrány részletei (Notes on a Scandal, 2006) - másfél óra, Cate Blanchett és Judi Dench főszereplésével, kellően beteg, a maximumot kihozták belőle - 8/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2013. december 24., kedd 0:38

Uramteremtőm ez a This is the end milyen beteg film. :mrgreen:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Összefostam a gatyámat a Channing Tatumos résznél. Nagyon durván megkoronázta az egész filmet. :mrgreen:
7,5/10
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 23., hétfő 21:27

Ha mar ugyis Batman..

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 21:23

Plusz Burton filmjeit Danny Elfman zenéje is megdobta. Baromi nagy kár, hogy két rész után kiszálltak...a harmadikban megnéztem volna Johnny Depp-et Rébuszként...Tommy Lee Jones meg dettó ugyanaz mint Kevin Spacey a Superman Returnsben. Kapott egy táska pénzt, aztán elbohóckodott. De kétlem, hogy dicsekedne a szereppel. Aaron Eckhart bőven jobb Kétarc volt. Nyilván a filmek között is ég és föld a különbség.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8485
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. december 23., hétfő 21:12

Remy írta:erőssége a hangulat, mert az zseniális, majdhogynem veri a Nolan-félét. Bár nem szoktam összehasonlítani őket.
Nem is lehet, teljesen más világ a kettő.

Viszont a 89-esben Nicholson parádés. :) (mondjuk melyik filmjében nem az)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 23., hétfő 21:09

h3x0r írta: Batman (1989)
Igaz, hogy regi a film, de azert nekem tetszett. Akkoriban azert (amennyire en hallottam) ez egy hatalmas film volt. Volt par olyan tehnikai resz, aminel csak neztem, hogy ezt most komolyan gondoljak?
Szerintem az egyik legfontosabb az, hogy a filmet ugy kell kezelni, hogy kb 25 evvel ezelott adtak ki. Egyaltalan nem a latvany a fontos, hanem maga a tortenet. Michael Keaton tetszett mint Batman/Bruce Wayne, Joker karaktere viszont annyira nem jott be. Vegulis jo film volt. 6.5/10
Látványos volt az, most is az, max a CGI gyenge (mai szemmel, de ezt soha nem tudom negatívumként felhozni egy nem mai filmnél.), ettől függetlenül ötletes dolgokat tudtak megvalósítani. Tim Burton Batmanjének a legnagyobb erőssége a hangulat, mert az zseniális, majdhogynem veri a Nolan-félét. Bár nem szoktam összehasonlítani őket.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9133
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 23., hétfő 21:04

En tavaly kb ezeket irtam roluk a sajat kis listamba.

Batman (1989)
Igaz, hogy regi a film, de azert nekem tetszett. Akkoriban azert (amennyire en hallottam) ez egy hatalmas film volt. Volt par olyan tehnikai resz, aminel csak neztem, hogy ezt most komolyan gondoljak?
Szerintem az egyik legfontosabb az, hogy a filmet ugy kell kezelni, hogy kb 25 evvel ezelott adtak ki. Egyaltalan nem a latvany a fontos, hanem maga a tortenet. Michael Keaton tetszett mint Batman/Bruce Wayne, Joker karaktere viszont annyira nem jott be. Vegulis jo film volt. 6.5/10

Batman Returns (1992)
Az elozo resztol mindenfele keppen elmarad. Selina Kyle benazasa az elejen elegge zavaro volt. Ezt az egesz pingvines storyt pedig valahogy nem tudom hova tenni... Zavaro is volt meg nem is. Volt par jelenet ami idegesitett, de igy osszessegeben megis tetszett a film. 5.5/10


Batman Forever (1995)
Ez a leggyengebb Batman film amit en lattam. (Egyik baratom szerint a Batman & Robin (1997) annyira gyenge, hogy megutalnam miatta a Batman filmeket. Szerencsere nem neztem meg soha es nem is fogom. Az imdb 3.6-os ertekelese is errol arulkodik)
Val Kilmer sokkal gyengebb Batman szerepeben, mint Michael Keaton. Tommy Lee Jones jol alakitotta Two-face-t.
Jim Carrey viszont.. voltak jo jelenetei, de neha baromira idegesito birt lenni. Nicole Kidman pedig... :D 4/10

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 21:03

Remy írta:
nmate írta:Jim Carrey kurva jó volt Riddlernek :)
Igazság szerint a Mindörökké Batman még valamilyen szinten élvezhető is :D Jók a zenék, jó Carrey, jó Kilmer (no, nem Keatonhoz vagy Balehez mérve), és jó Tommy Lee is. Lehet rajta röhögni. A B&R viszont szánalmas, azon már röhögni se lehet... :lol:
Épp az a baj, hogy lehet rajta röhögni. A Batman univerzum nem igazán a mókáról meg kacagásról szól. Jokert leszámítva, de a sápadtarcúnak is elég meredek humora van. :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 23., hétfő 20:59

Abszolút hozta Riddler karakterét egy elborult stílusban. Szerintem vele egyedül nem volt semmi baj.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27187
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 23., hétfő 20:57

nmate írta:Jim Carrey kurva jó volt Riddlernek :)
Igazság szerint a Mindörökké Batman még valamilyen szinten élvezhető is :D Jók a zenék, jó Carrey, jó Kilmer (no, nem Keatonhoz vagy Balehez mérve), és jó Tommy Lee is. Lehet rajta röhögni. A B&R viszont szánalmas, azon már röhögni se lehet... :lol:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2013. december 23., hétfő 20:56

nmate írta:Jim Carrey kurva jó volt Riddlernek :)
Hááááát...paródiába jó lett volna, de állítólag a Warner halálkomolyan gondolta...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 26 regisztrált és 0 vendég