Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. március 22., szombat 19:46

Nekem is imdb watchlisten van meg 20-22 darab 2013-as film. Remelem hogy szavazasig vegzeg egy reszevel.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. március 22., szombat 19:16

nmate írta:Másik topikban múltkor felmerült, de a 2013-as szavazás ráér ám 2-3 hetet, mert egy jó öt film lenne amit meg akarok lesni :D Vagy legalábbis időben legyen kihirdetve.
Mindenképpen úgy lesz szerintem, hogy áprilisban (elején).

Nekem is van még előttem egy jó kis:
Gravitáció, Last Vegas, Thor2, Percy Jackson 2, Red2 + várom, hogy jöjjön már a Jégvarázs magyarul

+ ma jött ki az Éhezők viadala 2 magyarul! B-)
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 22., szombat 18:25

Kegyetlen. Csak egyszer lehetnék ott egy ilyen forgatáson... csak egyszer :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. március 22., szombat 17:02

10 perces Noé behind the scenes videó, hátha mást is érdekel az ilyesmi rajtam kívül. :)

8:40-nél vaaaah. :sziv:

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7332
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. március 22., szombat 10:40

Sideways (2004)

Érdekes film, kegyetlenül lassú és kizárólag a lelkiállapotokra meg a párbeszédekre van kihegyezve az egész. Nem rossz, de valami csattanó, valami váratlan hiányzik nekem belőle, mert így en bloc egy kicsit lapos az egész.

7.5/10

Will (2011)

Focis film, középpontban egy idegesítő liverpool drukker kiskölyökkel, aki szeretne eljutni a 2005-ös isztambuli Pool-Milan döntőre. Rengeteg idegölő jelenet van, de azért egy focirajongó számára talán nézhető, de emlékezetes soha nem lesz.

5.5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. március 22., szombat 1:44

DD, azért vannak szabályok... :mrgreen:
nmate írta:Másik topikban múltkor felmerült, de a 2013-as szavazás ráér ám 2-3 hetet, mert egy jó öt film lenne amit meg akarok lesni :D Vagy legalábbis időben legyen kihirdetve.
Időben szólni fogunk, nyugodtan mehet a pótolgatás. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. március 22., szombat 1:22

hú, ez a Jagten oda lett téve. mostanában nehezen tudom rávenni magamat, hogy a kevés szabadidőmben komolyabb filmeket nézzek, pedig imádom az ilyen drámákat. bőven megérdemelte az Oscar-jelölést. Mikkelsen is nagyon játszik.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!viszont az rettenetesen felidegesített, hogy egyből elhitték, amit mond a kislány, meg se kérdezték Lucas álláspontját. ráadásul ő meg véletlenül sem mondta el az idióta óvodavezetőnek, meg az agyrokkant pszichológusnak (aki ráerőltette Clarara, hogy Lucas mutogatta neki a farkát), hogy gyakorlatilag szerelmet vallott neki a kislány korábban.

ezektől eltekintve nagyon jó volt.

pontszámot nem mondok, mert szerintem az a filmek meggyalázása. arról nem is beszélve, hogy sokan számolják és feljegyzik, hogy mit néztek meg eddig. mintha verseny lenne. élvezni kell őket és nem kell itt leállni velük buzizni. :mrgreen:
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 21., péntek 22:28

Anyaka írta: Ha én is az lennék... :mrgreen:
A Noétól én tartok. A bemutatókból csak a látvány jött le, remélhetőleg nem csak az lesz, hanem egy tisztességes dráma is mellette.
Jó kis sajtóvetítések... :roll: ingyé mozizás... :roll: De hát ez Pécs... itt nincs ilyen lehetőség :D Mindenesetre az InterCommal és a Fórum Hungaryvel már le lett zsírozva a dolog, úgyhogy a szerkesztőtársam tud menni. Amcsi kapitányra már jön a meghívó B-)

Godzilla és Holnap határa filmrészlet vetítésre is tudtunk volna menni, csak nem ért rá. Előbbiből 11 percet, utóbbiból 20 percet mutattak be. A Godzilla elvileg kegyetlenül hangulatos.

Noéról egész jó véleménnyel vannak külföldön. Tipikus Aronofsky, úgyhogy lehet majd gondolkodni. Remélem ezek a hírek igazak, mert akkor fasza kis film lesz. B-)

NFS - Amerika kapitány összehasonlítás kicsit vicces.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 21., péntek 22:20

VanillaSky írta:Hö? Két sorral lejjebb meg a pajzsos kölök alap moziban nézését írod.
Megnéztem a két trélert és pajzsos barátunké igen profin néz ki, meg a 3 perces klip is megfogott, korrekt akciófilm sülhet ki ebből. Az NFS-é pedig gyenge, amíg meg nem csigáz fel... nem ülök be rá.

Persze ha nem szereted a képregényhős filmeket, akkor nem tudok mit kezdeni veled, mert úgyis szenny lesz, akármilyen profi iparosmunkát hoznak össze (Avengers).

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. március 21., péntek 22:15

Remy írta:
Anyaka írta:Need for Speed-et senki se nézte meg? Mostanában nagy a csend a premier filmeket illetően. Persze túl nagy kínálat nincs is, majd májustól talán.
Ha pesti lennék... :roll: na mindegy, ez egy másik történet :D

Mindenesetre jövőhéten Noé, aztán nemsokára Amcsi kapitány B-)

Ha én is az lennék... :mrgreen:
A Noétól én tartok. A bemutatókból csak a látvány jött le, remélhetőleg nem csak az lesz, hanem egy tisztességes dráma is mellette.

VanillaSky
Hozzászólások: 2131
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 1:26

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: VanillaSky » 2014. március 21., péntek 22:07

Amúgy nem támogatom a hálivúdi ipari szennyek gyártását, megvárom dvd-n. :D
Hö? Két sorral lejjebb meg a pajzsos kölök alap moziban nézését írod. Az mi ha nem hollywoodi tucatgyártott ipari szenny? (Thor, Avangers, Iron Man...ugyanúgy helyettesíthető)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. március 21., péntek 21:54

Ez a Need for Speed ez tipikusan az a film, amire max akkor adok ki pénzt, ha 9 fölé megy imdb-n. Amúgy nem támogatom a hálivúdi ipari szennyek gyártását, megvárom dvd-n. :D
Noah nekem szintén dvd-s lesz, Aronofskytól még nem láttam sok filmet, az a 2-3 ami megvolt az érdekes vót, de annyira nem kötöttek le.
Amerika kapitány vagánynak néz ki a trailer alapján, tökös ellenfelet faragtak neki, meg hát szélesvásznon megéri megnézni a feszülős bőrruciban tornázó Scarlettet. :shifty: Alap mozi.
Aztán legközelebb ahogyan néztem májusban fogom megvakarni a fejemet moziba menetellel kapcsolatban.


Másik topikban múltkor felmerült, de a 2013-as szavazás ráér ám 2-3 hetet, mert egy jó öt film lenne amit meg akarok lesni :D Vagy legalábbis időben legyen kihirdetve.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. március 21., péntek 21:40

Remy írta: Mindenesetre jövőhéten Noé, aztán nemsokára Amcsi kapitány B-)
Ott a helyem a mind a kettőn, 6-7. sor közepén B-) Need for Speed meg nem izgat, majd talán itthon, de csak Aaron miatt.
Kép

Avatar
hunmadridista
Hozzászólások: 1449
Csatlakozott: 2014. március 17., hétfő 19:37
Kedvenc játékosaid: Zidane, Figo, Beckham, Ronaldo, CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hunmadridista » 2014. március 21., péntek 21:39

Remy írta:
Anyaka írta:Need for Speed-et senki se nézte meg? Mostanában nagy a csend a premier filmeket illetően. Persze túl nagy kínálat nincs is, majd májustól talán.
Ha pesti lennék... :roll: na mindegy, ez egy másik történet :D

Mindenesetre jövőhéten Noé, aztán nemsokára Amcsi kapitány B-)
Én holnap Need for Speed, aztán majd Amerika Kapitány Imax 3D-ben árprilis elején B-) Szerintem korrekt kis film lesz :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hunmadridista 2014. március 21., péntek 21:40-kor.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. március 21., péntek 21:22

Anyaka írta:Need for Speed-et senki se nézte meg? Mostanában nagy a csend a premier filmeket illetően. Persze túl nagy kínálat nincs is, majd májustól talán.
Ha pesti lennék... :roll: na mindegy, ez egy másik történet :D

Mindenesetre jövőhéten Noé, aztán nemsokára Amcsi kapitány B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2014. március 21., péntek 21:06

Need for Speed-et senki se nézte meg? Mostanában nagy a csend a premier filmeket illetően. Persze túl nagy kínálat nincs is, majd májustól talán.

Szerintem jó úton indultak el a filmmel. Így, hogy nincs benne sok számítógépes effekt jobban bejött, mint egy pár Halálos iramban rész, ami mostanában inkább elment filmvígjátékba egy kicsit a túlzásokkal. Van benne lehetőség, még egy részre, ha folytatnák, vagy összeállnék 2015 után, ha az FF7 lezárja a Paul Walker szériát. De én tennék be egy új főszereplőt is. Még látszik, hogy Aaron Paul-nak sok egy főszerep, nem bír elvinni egy egész filmet, de mellékszereplőnek tökéletes. Kizárólag 3D nélkül nézhető. Szerencse, hogy jött így is moziba.
6-6.5|10 körül értékelhető is.

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. március 21., péntek 20:44

Anno amikor kijött a Legenda vagyok Smith miatt elkezdtem, de egy idő után kinyomtam. majd x hónap múlva újra elővettem és megnéztem. már csak foltokban emlékszem egy-két dologra, de arra emlékszem h nem tetszett a vége. Amúgy is elő akartam venni a közeljövőben, hogy normálisan megnézzem elejétől a végéig! :D


TOP 10 színészi hízás-fogyás (és egyebek) egy szerep kedvéért
Talán ez eléggé egyértelmű, hogy amit Bale művelt '04 és '05 között az Nr 1. (Gépész, Batman)
10. All Things Fall Apart - 50 Cent elképesztő sokat fogyott
9. Chopper - A kegyetlen (2000) - Eric Bana (+ volt azért egy Hulk filmje is)
8. A bennfentes és Body of lies - Russel Crowe
7. Philadelphia és Számkivetett - Tom Hanks
6-5-4. Monster (Charlize Theron), Dühöngő bika (De Niro), Full metal Jacket (Vincent D'Onofrio)
3-2. A bátrak igazsága (Matt Damon), Requiem egy álomért+Chapter 27+Dallas Buyers Club (Jared Leto)
------------> bár nem egy nagy film, de azért Bridget Jones naplójáért Zellweger is sokat hízott.


Szupercella = 8/10
Remy írta:A Szupercella megidézi a régi időket, de közben keveredik a mai társadalom számára elfogadható komolysággal is, így a végeredmény kielégítően hat mindenki számára. Stallone és Arnie jól működtek együtt, és ez a film a bizonyíték arra, hogy kettejük között mára már minden rendben. Ez az ő filmjük, és róluk szól, és mi eközben remekül szórakozhatunk. Csak így tovább! 8/10
Egy hatalmas +1. Nem sokszor értek egyet Remyvel, de ebben nagyon. Nálam tuti benne lesz a 2013-as top10 listában. Annyira sajnálom, hogy Sly és Arnie a fénykorukban 15-20 éve nem készítettek közös filmeket. Kár, hogy ezekre a Feláldozhatós filmekre is idáig kellett várni. Bár a technológia sokat fejlődött, de sztem még nagyobbat ütött volna ez, ha ezt pár évtizeddel korábban csinálják meg. A lényeg az hogy jönnek és jönnek a nosztalgiák is, Arnie, Sly, Willis és a többi nagyágyú is kijön az újabb filmekkel.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. március 21., péntek 16:20

Khumba (2013) = 6/10
Animációs, főszerepben egy különc zebra, aki élete utazására indul. 1x nézhető, de felejthető is.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!sajnos sok újat nem lehet már kitalálni. 2012-ben volt egy Zambézia című, ott is van egy fiatal állat (madár) aki valamiért nem elégszik meg azzal ahol lakik és útnak indul. itt dettó.


Wolverine (2013) = 7,5/10
Nah ez már jó / jobb volt mint az első Farkasos film. Több akció, nagyobb problémák. Van egy 2010-2011-es (japán) anime is Wolverine történetéről is. Anime révén Japánban játszódik és jó pár dolog miatt hasonló ez a tavalyi film is.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Marikó körül van a story itt is, ott is. Amúgy anno amit Zsombor írt erről a filmről nagyon egyet tudok érteni vele. Kicsit kiábrándító, hogy egyik gonoszt sem Logan győzte le: a robotot a lánya, a szupergonoszt meg a másik. Szóval Farkas csak aprított a film végét leszámítva. picit többet vártam volna tőle [ a végén].


TOP 10 Legrosszabb filmes befejezés (aki nem látta őket spoileresek)
Gondolom már többen is találkoztunk jó filmekkel, amik valamiért el lettek rontva a befejezést illetően:
10. helytől felfelé: Indiana Jones 4., Sunshine (2007), The Forgotten (2004), Lady in the Water (2006), The Number 23 (2007), I'm Legend (2007), War of the Worlds (2005), Superman (1978), Planet of the Apes (2001), The devil inside (2012). és amik még meg lettek említve: Greace, A.I., Signs, Star Wars 6


TOP 10 Steven Spielberg alkotás
1+5+6+10-et láttam, 7-es tervben van.
A lista 10-től felfelé: München (2005), Különvélemény (2002), Harmadik típusú találkozások (1977) , Kapj el ha tudsz (2002), Jurassic Park (1993), E.T., Ryan közlegény megmentése, A cápa, Schindler listája, Indiana Jones 1-2-3
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. március 20., csütörtök 20:43

Faust írta:
Köszönöm a választ, ma is tanultunk valamit :ike: Szerintem rohadt jól néz ki.
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. március 20., csütörtök 20:21

soadroli írta:
Faust írta: MI? :mrgreen:

Ha mondasz egy pontos epizód+idő adatot, meglesem és mondom is.
Suliban vagyok, EZT találtam. A legelején ami van :D
Vertigo effectnek hívják. Hitchcock alkalmazta először nagyon meglepő módon :mrgreen: a Vertigo c. filmben. Annyi a technika, hogy a kamera mozgása, és közben a zoom használata ellentétes irányú (tehát ha a főszereplőhöz közelítve előre mozgatják a kamerát, kifelé zoomolnak ((nyitnak)), és vica versa), akkor a háttér nagyon megnyúlik/közelebb jön, miközben a szereplő pozíciója alig változik. Szerintem hatásvadász, de imádnivaló, és ideális módszer az ijedtség vagy épp a dezorientáció érzékeltetésére.

Itt egy kisebb összeállítás, ha érdekel. :)
Helyette nézd meg a Sebhelyes arcut. ;)
+10. :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 67 regisztrált és 0 vendég