Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 9., szerda 21:56

Remélem tudjátok, hogy holnaptól moziünnep van a CC-ben. :) óccóért (690) lehet nézni a jó filmeket. (Gravitációra nincs akció)

Fogságban, Don Jon, (ezeket tervezem)

+
(szombaton, Pesten lesz a Machete is) Adéle élete, Mocsok, stb.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 9., szerda 6:14

'shutterisland írta:a kickboxerből érdemes megnézni a 3-4-5. részt ?

az első két részét láttam gyerekkoromban, nem sok mindenre emlékszem már, de tudom, hogy mocskosul bírtam, ezért újra nézném, de most látom, hogy 5 részes, és ha megéri, akkor lehet, hogy tartanék egy maratont.

mikor az első rész elején tong po rúgdossa az oszlopot az öltözőben, az elég para volt. :mrgreen:
nálam top 5 gonosz karakter ever.
Egy kalap szar az összes többi. Már a 2. is gyenge. Csak az első! B-) (Ha esetleg kimaradt volna, akkor: Véres játék)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8392
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2013. október 9., szerda 1:09

a kickboxerből érdemes megnézni a 3-4-5. részt ?

az első két részét láttam gyerekkoromban, nem sok mindenre emlékszem már, de tudom, hogy mocskosul bírtam, ezért újra nézném, de most látom, hogy 5 részes, és ha megéri, akkor lehet, hogy tartanék egy maratont.

mikor az első rész elején tong po rúgdossa az oszlopot az öltözőben, az elég para volt. :mrgreen:
nálam top 5 gonosz karakter ever.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 8., kedd 23:54

Donnie Darkonak a közelébe sem ér, de azért egész jó kis film az.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 8., kedd 23:52

lordgabi írta:
messideco írta:Butterfly effect -egyre többször gondolok a filmre, nagyon mély nyomot hagyott bennem :)

Ezért nem mélyedtem bele a filmek összeírogatásába tegnap, mert egyből eszembe jutott, számomra a legnagyobb kedvenc, óriási hatással van rám akárhányszor újranézem, No.1! :salute:


Ettől a filmtől csak én nem dobtam hátast? :hmmm: Lassan újra kéne már néznem, mert kezdem azt hinni, hogy bennem van a hiba :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2013. október 8., kedd 23:55-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 8., kedd 23:50

Mindkét filmet többször láttam, hangulatban, filmélményben nagyon ott van a szeren a DD is (8,5/10), de számomra tudjuk mi a... B-)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2013. október 8., kedd 23:32

messideco írta:Butterfly effect
Donnie Darko nyúlás.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 8., kedd 22:59

messideco írta:Butterfly effect -egyre többször gondolok a filmre, nagyon mély nyomot hagyott bennem :)

Ezért nem mélyedtem bele a filmek összeírogatásába tegnap, mert egyből eszembe jutott, számomra a legnagyobb kedvenc, óriási hatással van rám akárhányszor újranézem, No.1! :salute:
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 8., kedd 20:54

Butterfly effect -egyre többször gondolok a filmre, nagyon mély nyomot hagyott bennem :)

De még talán ez a kategória:

Psycho, Vertigo - ha bejönnek a klasszikusok
Mulholland Drive - A sötétség útja -csak nézel, mint borjú ama kapura
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 8., kedd 20:07

Ferencváros írta:Szemfényvesztők.
Mondjuk az aztán megdöbbentő... :lol:

Amúgy Se7en, Fight Club mindent visz a témában. Aztán The Crying Game (kb. fél órás sokk ért :D ), Requiem for a Dream és Changeling. Most ezek így hirtelen.

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2013. október 8., kedd 19:52

raul0791 írta:tudnátok nekem ajánlani, ilyen megdöbbentő filmeket? olyanra gondolok, mint a viharsziget pl. Igazán jó, thriller vagy akármi. előre is köszi. jöhet pm.-ben is :) vagy maffiozó filmek is jöhetnek, mint a donnie brasco.
ajánlom a transzt.

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2013. október 8., kedd 19:10

raul0791 írta:tudnátok nekem ajánlani, ilyen megdöbbentő filmeket?
Szemfényvesztők.

Tegnap néztem meg, és nekem marhára bejött. Az elmúlt évek egyik legjobb filmje amit láttam. Volt benne nem egy váratlan fordulat, főleg, hogy bűvészekről szól. Vannak benne meglepetések, mint ahogy a Viharszigetben is :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 8., kedd 18:47

A balta trilógia (2006, 2010, 2013)

A balta (2006)

Egy turistacsoport kalandos kirándulásra indul, ám a várt szórakozás helyett a túra rémálommá válik, amikor megjelenik Victor Crowley. A gyilkos egy helyi legenda megtestesítője, akit a saját apja gyilkolt meg, miközben megpróbálta kimenteni az égő házból. A szerencsétlen balesetből egy kísértethistória lett, és Crowley szelleme a mai napig a mocsárban kísért. Az odaérkező embereknek nem sok esélyük van a túlélésre, de ezt ők sosem tudják előre…

Annyi biztos a filmmel kapcsolatban, hogy ízig-vérig slasher. Adam Green egyáltalán nem fogta vissza magát, mert brutálisabbnál, brutálisabb aprítást rendez a bő másfél óra alatt, ami persze nem vehető komolyan, mert a sok humor átlendítette egy vígjáték-horror műfajba az egész filmet. A Balta nem az a film, ami alatt a takaró alá bújunk, de még csak nem is az, ami elrettentő lesz a sok vér miatt. Az egész film egy beteges szórakozás, amit végig lehet röhögni, ezért a legjobb, ha baráti társaságban kezdünk hozzá.

A színészek elképesztően idegesítőek, így senkiért nem hullajtunk könnyeket, de pont emiatt lesz beteges film a Balta. Adam Green úgy rendezte meg a filmet, hogy a felvezetés alatt, egyfajta gyűlöletet váltson ki a nézőből a sok karakter, akiket aztán szépen bedob a darálóba, a felhőtlenül szórakozás érdekében. A film tele van csöcsökkel, belekkel, végtagokkal, és sok-sok liter vérrel.

A Balta az a film, amit nem szabad komolyan venni, és ha erre képesek vagyunk, akkor jól szórakozhatunk. 5,5/10

A balta 2 (2008)

Az első rész után 4 év telt el, majd megérkezett a folytatás a filmhez, melyet szintén Adam Green rendezett. Alapjában véve nem volt rossz ötlet, mert konkrét folytatást készített az első részhez, tehát a karakterek és az alapstory megmaradt: Marybeth visszatért a mocsárba, hogy leszámoljon a gonosszal. No, persze magával vitt néhány nagyfiút is…

Green a folytatásban a legtöbb értékelhető elemet kiölte a filmből. Itt már nem humorosra és könnyedre csinálta a filmet, hanem komolyra (már amennyire ez komoly lehet). A karakterek szürkesége miatt már nem váltott ki olyan érzelmeket a film, mint tette azt korábban, így kihalt benne az a varázs, ami miatt érdemes volt az elsőt megtekinteni egy baráti társaságban.

A Balta 2 nem több mint egy sablonos, tucatslasher, amiben csak a vérengzés a fontos, és minden más a háttérbe szorul. Felejthető élmény, (bár Victor néhol egész szépen végezte a munkáját) 3,5/10

A balta 3 (2013)

Az első rész folytatását még valahogy megértettem, de a második után már nem tudtam, hogy hová lehet ezt még csavarni. A projektből ki is szállt az eredeti rendező, és a helyét BJ McDonnell vette át. Különösképpen nem volt észrevehető a váltás, mert ugyanazt hozza, amit az előző epizód.

Marybeth él, és a mocsárban töltött kemény órák után fogja magát, és besétál a rendőrségre. Egy ici-pici hibát vétett, hiszen mindezt úgy tette, hogy az egyik kezében egy puska, a másikban Crowley testének egy darabja volt. Le is tartóztatták, stb, stb… majd eljutottunk odáig, hogy irány vissza a mocsár!

Tehát a mocsárba ismét visszatértünk, és ismét leírtuk azokat a köröket, amiket az előző részekben, valamint Crowley ismételten beaprított mindenkit. Teljes mértékben megegyezik a 2. résszel a film, annyi különbséggel, hogy itt nem krokodilvadászok, hanem zsaruk mentek vissza Marybeth-el. 3,5/10

A Balta trilógia a gyenge pontszámok ellenére is nézhető, mert az első rész megadja az alaphangot, és ha valakinek megtetszik Crowley karaktere, akkor úgyis letolja a folytatásokat. A trilógia során észrevehető egy óriási pozitívum is, hiszen a rendezők olyan színészeket csempésztek bele a filmekbe, mint: Kane Hodder (Jason Voorhees), Derek Meras (Jason Voorhees), Tony Todd (Kampókéz), Robert Englund (Freddy Krueger), Sid Haig (1000 halott háza című film Bohóca). Így tehát kijelenthető, hogy a Balta minden szegletében ott van a horror, még akkor is, ha nem történik semmi.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 7., hétfő 21:35

Remy írta: :) esetleg neked melyik az 5 legjobb? Amúgy az idén még megjelenő, Homefront is jónak néz ki, én nagyon várom. B-)

Főszerepben nem tudnék 5 ilyet mondani, de ha beleszámítana a mellékszereplőként is, akkor A Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső, és a Blöff lenne a Feláldozhatók, és a Halálfutam helyett. Nekem a listából ez a kettő, ami kevésbé alkotott nagyot az ő részéről. De így leszűkítve a főszerepre talán egyetértek, még egy-két évig. Talán elindul egy új vonalon a szerepeket tekintve.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 7., hétfő 14:10

raul0791 írta: vagy maffiozó filmek is jöhetnek, mint a donnie brasco.
A Bronx tale, The Untouchables, The Public Enemy, Miller’s Crossing, Bugsy ha meg láttad őket, akkor tessék sorozatot nézni (Sopranos, Boardwalk).

Avatar
sanko.
Hozzászólások: 421
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 20:02
Kedvenc játékosaid: Varane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sanko. » 2013. október 7., hétfő 14:03

tudnátok nekem ajánlani, ilyen megdöbbentő filmeket? olyanra gondolok, mint a viharsziget pl. Igazán jó, thriller vagy akármi. előre is köszi. jöhet pm.-ben is :) vagy maffiozó filmek is jöhetnek, mint a donnie brasco.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 7., hétfő 13:59

Anis írta:lévő Kolibri-kódot még nem láttam.
nézd meg, megéri. Szerintem jó film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 7., hétfő 13:40

Remy írta: esetleg neked melyik az 5 legjobb? Amúgy az idén még megjelenő, Homefront is jónak néz ki, én nagyon várom.
Ezt a Homefront előzetest én is láttam már, ígéretes filmnek néz ki.
Nekem az előző Parker nem nagyon jött be, utána lévő Kolibri-kódot még nem láttam.

Nálam a top5be még talán beférne a Gépállat SC, de ha úgy nézem, ahogy Remy is, akkor itt még nem volt konkrét főszereplő. Viszont a Szállító, Expendables nálam is bent van a top5ben, illetve a Halálfutam-Banki meló páros is, a Crank nekem nem jött be (2est nem is láttam), és akkor még a Káosz menne be ötödiknek.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 7., hétfő 8:28

Faust írta:Radírfej, Elefántember, Kék bársony, Veszett a világ, Mulholland Drive, :coffee: Lost Highway. A kék bársonyon és a Veszetten kívül különböző mértékben, de tetszett mint. Az LH kurvajó.

Még ezeket nem láttam, de sort kerítek rájuk, csak fel kell készülni a filmjeire :)
A mai menü a Hatodik érzék.
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 7., hétfő 7:52

Anyaka írta:Értem. Utólag már rájöttem, és el is olvastam végig. :salute:
:) esetleg neked melyik az 5 legjobb? Amúgy az idén még megjelenő, Homefront is jónak néz ki, én nagyon várom. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 76 regisztrált és 0 vendég