Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 10., csütörtök 20:05

Sergio Leone hét a Cinema MOM-ban

augusztus 24: Egy maréknyi dollárért
augusztus 25: Pár dollárral többért
augusztus 26: Volt egyszer egy vadnyugat
augusztus 27: A Jó, a Rossz és a Csúf
augusztus 28: Egy marék dinamit
augusztus 29: Nevem Senki

A vetítések 19:00-kor kezdődnek.
Hátha érdekel valakit. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. augusztus 10., csütörtök 16:39

Most néztem meg a Guardians Vol3.-at
Elképesztő amúgy, hogy CGI szarabb, mint volt 5- 8 éve. Nem értem, hogy ez miként lehetséges.
És itt még istenes volt a mostani szuperhősös filmekhez képest, de itt sincs köze pl egy Infinity war vagy abban a korszakban kijövő filmekhez.

SPOILER Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Gamorra, amikor mondta, hogy ki a fasz képes kiírtani egy egész civilizációt, az mi volt? :lol:
ZIDANE

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13043
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2023. augusztus 10., csütörtök 10:27

Megnéztem a Póki pókverzumos animált filmet és nekem bejött. Már az első rész is tetszett, féltem, hogy 2. nekifutásra követik a marvel sort és besül ez is, de nem. Nagyon színes, nagyon pörgős, sokaknak ez már lehet sok is lesz, én is azt gondoltam h lehet szivárványt hányok majd a végén de ez a rajzolás abszolút jól áll, képregényes stílus egy képregény filmnek, ki hitte volna h működik...
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nekem nagyon bejött ahogy beillesztették a filmek közé a cameokkal vagy utalásokkal. Kezd rettentő bonyolult lenni ez a multiverzumos megborulásuk, de ha viszonylag jól sikerül rendbe tenni Lokival, Pókemberrel és a Dokival akkor még van remény a számukra.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 9., szerda 23:29

A FÉLELEM ÁRA: Friedkin emlékére, végre nekiültem. Kár volt eddig várnom, mert kifejezetten jó film. Már maga a helyszín is, ahol zajlanak az események, érdekes és egyben félelmetes is. Az egész film feszült és hátborzongató, az a hidas jelenet pedig valami egészen zseniális. 1977! Nincs CGI, csak a kreativitás!

Talán a film eleje túl van húzva... de annyi baj legyen.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. augusztus 7., hétfő 20:22

A hidas jelenet az priceless. Oldschool hollywood, semmi vfx semmi csicsa, fogtak, megepitettek, atmentek rajta, lefilmeztek, beszaras. Friedkin jol beszopta az SW-vel.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 7., hétfő 20:20

Faust írta: Viszlat, Friedkin. :-(
Illene is megnézni már a Félelem árát. :kivagyhe:

RIP. :'(
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. augusztus 7., hétfő 19:57

Viszlat, Friedkin. :-(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 6., vasárnap 19:53

Azt nem tudom, de Momoa itt eléggé túl lett húzva, nyilván szándékosan. Mondjuk jól is állt neki, kicsit az egész szériát kiparodizálta.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
csababarca
Hozzászólások: 4236
Csatlakozott: 2013. április 25., csütörtök 9:48
Kedvenc játékosaid: Messi, Iniesta, MBappé
Kedvenc csapatod: FC Barcelona,Pats,Saints,Celtics, GSW.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csababarca » 2023. augusztus 6., vasárnap 19:49

Én is megnéztem, kb 7 óra alatt végeztem vele.
Momoa-nak miért volt ilyen bepüffedt feje? Direkt ilyenre sminkelték, vagy mi?:D ezen gondolkoztam egész film alatt.

3 napja néztem, de nem is emlékszem arra, hogy mi is történt:D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A végére emlékszem, hogy Gadot megjelent, kb az volt az egyetlen pozitívum :mrgreen:
"Ma is itt ül lomhán, petyhüdten,
Fejét, jussát, szivét kobozzák
S ha nehányan nem kiáltoznánk,
Azt se tudná, hogy őt pofozzák."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. augusztus 6., vasárnap 19:40

FAST X: Meglepő módon, de jobban esett itthon, mint moziban. Jó ez a rész, de nagyon hiányzik belőle az extra a többi karaktertől. Legutoljára a 8-ban tudták ezt faszán elosztani, ahol többek is emlékezetest alakítottak így vagy úgy.

Na, de majd Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Rockkal meg Gadottal! :D :sziv: B-) :rock:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
'shutterisland
Hozzászólások: 8391
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 1:45
Kedvenc játékosaid: LM / GD
Kedvenc csapatod: fcb / esp / arg
Tartózkodási hely: UK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: 'shutterisland » 2023. augusztus 5., szombat 9:32

fiatalon utaltam a feliratos filmeket, zavart, hogy kozepes angol tudassal olvasni kellett a kb 70 szazalekat.
szoval inkabb hallgattam menszator magdolnakat es haas vander petereket.

de aztan par ev emelt angol tagozat + 7 ev angliaban eles utan mar kb 3 perc utan nyomnek ki egy szinkronos filmet.
mar peldaul az is zavarna, hogy mashogy mozog a szajuk, mikozben regen tinikent ezen full atsiklottam.

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5601
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. augusztus 5., szombat 5:18

Pad'em írta:Ilyen kaliberű filmet vétek szinkronnal
Hát igen, de ez a jó vidéken. Itt nincs választás, úgy vannak vele, örülj, hogy mozit látsz, paraszt. :kalapos: Mondjuk ez Békéscsaba, más megyékben gondolom vetítették felirattal is.

Lényeg a lényeg, hogy Stohl András nagyon elvette az élményt Damon alakításából. Annyira nem tartom rossz szinkron színésznek, mint a többség (már csak a Batman trilógia miatt sem), de ez valami botrány volt.
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7221
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2023. augusztus 5., szombat 2:18

ArjenMagicRobben írta: Oppenheimer
Úgy jött ki a lépés, hogy a nyáron éppen Los Alamosban dolgozok. Így elég nagy elmény volt ez a film, hogy pont most jelent meg amikor itt vagyok. Hatalmas volt a hype körülötte a laborban meg a városban is, volt egy egész hetes Oppenheimer fesztivál ahol a Nolan film mellett sok más dokumentumfilmet is vetítettek. Első hétvégén sold out volt minden Los Alamosban és Santa Fe-ben, végül Albuquerque-ben kellett megnézzem. Összességében nekem bejött, teljesen reálisan volt bemutatva a történet nagy része. Külön tetszett, hogy nagyon odafigyeltek a részletekre. Tellernek meg Szilárdnak is full magyar akcentusa volt, egyből fel lehetett ismerni őket. Nyilván ez másoknak azért nem lehetett egyértelmű, és más karakterekkel én is sokszor zavarban voltam, hogy most akkor melyik kicsoda. Reménykedtem, hogy kicsit több fizika lesz említve benne, de inkább a politikára került a nagyobb hangsúly. Nálam nem fér be egy Nolan top3-ba, de bőven kiemelkedik az idei felhozatalból.
Az komoly :agree:

Szilárd Leót magyar színész Haumann Máté játszotta, szóval az akcentussal nála nem lehetett gond :D Tellert is jól hozta az amcsi színész amúgy.
M1Ö írta:
Pad'em írta:Cillian fantasztikus, Damon nyomta csak le néha.
Akkor nem szinkronosan nézted, gondolom. Stohl Buci... :vivo: Ezen kívül amúgy tényleg óriási. Úgy keltem fel a székből, hogy rohadjon meg az összes nagykutya, akik az életünkről dönt...
Persze, hogy nem :D Ilyen kaliberű filmet vétek szinkronnal, bár állítólag korrekt lett az is. Külön szép, hogy Fermit olasz, Leót magyar, Heisenberget német etc. színész alakította, tényleg eléggé figyeltek a részletekre.

1.mozis film Jurassic Park, 94. 5 évesen, azóta is imádom, bármikor elkapom tévében megnézem. Persze csak az 1 meg a 2.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
ArjenMagicRobben
Hozzászólások: 361
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 21:51
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: UT

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ArjenMagicRobben » 2023. augusztus 5., szombat 1:56

Oppenheimer
Úgy jött ki a lépés, hogy a nyáron éppen Los Alamosban dolgozok. Így elég nagy elmény volt ez a film, hogy pont most jelent meg amikor itt vagyok. Hatalmas volt a hype körülötte a laborban meg a városban is, volt egy egész hetes Oppenheimer fesztivál ahol a Nolan film mellett sok más dokumentumfilmet is vetítettek. Első hétvégén sold out volt minden Los Alamosban és Santa Fe-ben, végül Albuquerque-ben kellett megnézzem. Összességében nekem bejött, teljesen reálisan volt bemutatva a történet nagy része. Külön tetszett, hogy nagyon odafigyeltek a részletekre. Tellernek meg Szilárdnak is full magyar akcentusa volt, egyből fel lehetett ismerni őket. Nyilván ez másoknak azért nem lehetett egyértelmű, és más karakterekkel én is sokszor zavarban voltam, hogy most akkor melyik kicsoda. Reménykedtem, hogy kicsit több fizika lesz említve benne, de inkább a politikára került a nagyobb hangsúly. Nálam nem fér be egy Nolan top3-ba, de bőven kiemelkedik az idei felhozatalból.



Barbie
Nekem ez is tetszett. Nyilván nem kell túl sokat belelátni, de inkább ez bármikor, mint egy 28. marvel film. Nem lett túl gyerekes és a poénok nagy része szerintem elég jól el lett találva.
Sportklub Csíkszereda
Arjen Robben Oranje R.M.C.F. Luka Modric
Valentino Rossi Usain Bolt Mikaela Shiffrin Federica Pellegrini
St.Louis Blues Utah Utes

Avatar
ikarus93
Hozzászólások: 3848
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 19:51
Kedvenc játékosaid: Ronaldo,Modric,Guti,Reus,CR,dinho
Kedvenc csapatod: Real Madrid,DVSC,BVB

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ikarus93 » 2023. augusztus 4., péntek 18:23

miro. írta: Kinek mi illetve mikor volt az elso mozi elmenye?
Nekem olyan 98-99. Godzilla.
Izmos 5-6 eves voltam.
Gyűrűk ura 2.
"Régen szegények fociztak és a gazdagok nézték
Most a gazdagok fociznak és a szegények nézik"
Puskás Ferenc

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. augusztus 4., péntek 13:41

jaja, a Renfield egész jó lett :agree:
kicsit mint a Drakula halott és élvezi.... :mrgreen:

itt is a Godzi volt az első mozis dolog, akkor még üzemelt a városkában a cinema :mrgreen:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Yazid
Hozzászólások: 3372
Csatlakozott: 2013. május 2., csütörtök 8:57
Kedvenc játékosaid: Zidane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Yazid » 2023. augusztus 4., péntek 13:27

Erről jut eszembe:

renfield

Egészen szórakoztató, rövid film. Nic cage sziporkázik benne mint drakula :mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2023. augusztus 4., péntek 13:09

SLOTHERHOUSE - Official Trailer
:mrgreen:
Kép

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. augusztus 4., péntek 13:00

Minket altalanosban vittek el valami random Bud Spencer filmre, annyira emlekszem hogy egy kikoton jatszodik.

Utana, ami megmaradt nagyon, az a Baljos arnyak volt, teljesen be voltam porogve utana, kb fel evig Obi wan akartam lenni ha nagy leszek. :mrgreen:

Avatar
M1Ö
Hozzászólások: 5601
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 6:36
Kedvenc játékosaid: Zidane; Modric, Isco, Ramos; Nagy Ádám; Özil, Xabi
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: M1Ö » 2023. augusztus 4., péntek 12:14

Látom sokatoknál az Oroszlánkirály volt az első élmény. Jó fejek voltak unokatesómék, hogy erre vittek el, csak arra emlékszek, hogy sírok Mufasa halálán... :'( :lol:
Pad'em írta:Cillian fantasztikus, Damon nyomta csak le néha.
Akkor nem szinkronosan nézted, gondolom. Stohl Buci... :vivo: Ezen kívül amúgy tényleg óriási. Úgy keltem fel a székből, hogy rohadjon meg az összes nagykutya, akik az életünkről dönt...
De Gea - Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Verratti - Isco - Benzema, Agüero


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég