Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. december 29., vasárnap 20:33

Valakinek van egy javaslata estére filmnek? Valami újat szívesen fogadok. Lehet feliratos is.

Illetve a fórum keresőjét, hogy tudom használni? Mert nekem nem dob találatokat, ha beírok egy film címet. :(

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 29., vasárnap 20:20

pheco írta:
sentry írta: Egy szomorúság van az egészben. Ha igaz, akkor Leo papa visszavonul határozatlan ideig és átmegy önkéntes télapóba, és tényleges rászorulóknak (ezért is tisztelet neki :salute: ) segít a cégével. E öröm, e bódottá, de neki inkább a "színpadon" kéne pörögni. Bár elhiszem, hogy pihi is kell, de nemá'..... jelenkor egyik legjobb színésze...... Remélem minél hamar visszatér. Amúgy meg valószínűleg igaz, mert imdb-n nincs egyetlen egy film sem a neve mellett, ami valamilyen szinten készülőben lenne...

Visszavárunk pajti! :)
Ezt most hallom először. Tényleg kár érte, reméljük minél hamarabb visszatér. Djangoban is (számomra) unalmasabb részekben szerepel, de felhúzza azokat a jeleneteket is. A nagy Gatsbyt is iszonyatmód felhúzta, csak miatta nyomtam 6-ost rá. Kicsit nagy volt a kontraszt közte és Tobey között, haverommal szenvedtünk is moziban :mrgreen:
Bocs! Hazudtam, de nem tudtam róla. :mrgreen: Nem jótékonykodik, hanem védi a környezetet. Hupsz. :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. december 29., vasárnap 20:15

sentry írta: Egy szomorúság van az egészben. Ha igaz, akkor Leo papa visszavonul határozatlan ideig és átmegy önkéntes télapóba, és tényleges rászorulóknak (ezért is tisztelet neki :salute: ) segít a cégével. E öröm, e bódottá, de neki inkább a "színpadon" kéne pörögni. Bár elhiszem, hogy pihi is kell, de nemá'..... jelenkor egyik legjobb színésze...... Remélem minél hamar visszatér. Amúgy meg valószínűleg igaz, mert imdb-n nincs egyetlen egy film sem a neve mellett, ami valamilyen szinten készülőben lenne...

Visszavárunk pajti! :)
Ezt most hallom először. Tényleg kár érte, reméljük minél hamarabb visszatér. Djangoban is (számomra) unalmasabb részekben szerepel, de felhúzza azokat a jeleneteket is. A nagy Gatsbyt is iszonyatmód felhúzta, csak miatta nyomtam 6-ost rá. Kicsit nagy volt a kontraszt közte és Tobey között, haverommal szenvedtünk is moziban :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 29., vasárnap 20:10

pheco írta:Ha nagy unalomban leszek akkor lehet adok egy esélyt 5-nek.

Ma akartunk menni haverokkal Wall Street farkasát megnézni. A biztonság kedvéért megnéztem neten a jegyfoglalásnál van-e sok hely, erre volt kb 6 szabad hely, azok is az első két sorban. Inkább nem kockáztattuk meg, hogy hátha jut jobb hely a helyszínen. Majd 1-2 hét múlva vizsgaidőszak közben kis pihenésnek jól fog jönni.
Amúgy baromira érdekel a film eleve Scorsese és DiCaprio miatt. De az is érdekes, hogy a nézők többsége el van ájulva, a fórum ügyeletes kritikusa is 9 vagy 10-et adott, míg a nagyf**zú jampik, akik irkálásokból élnek meg, azok 70-80%-ot.

De egy biztos, nem szar film. Bennem egy kérdés maradt csak: túl lesz e úgy hájpolva, mint pl az Eredet, vagy sem?!
DiCaprio zseniális színész, hatalmas rajongótáborral, ezért megvan a sanda gyanú, hogy brutál bevételeket termel a film. Nem néztem mik az Oscar jelöltek, de a Zakadémia nem kajálja az ilyen témájú filmeket. Ott a hazafias, USAüberálles filmek az abszolút befutók.

Golden Globe-ot behúzhatja.

Egy szomorúság van az egészben. Ha igaz, akkor Leo papa visszavonul határozatlan ideig és átmegy önkéntes télapóba, és tényleges rászorulóknak (ezért is tisztelet neki :salute: ) segít a cégével. E öröm, e bódottá, de neki inkább a "színpadon" kéne pörögni. Bár elhiszem, hogy pihi is kell, de nemá'..... jelenkor egyik legjobb színésze...... Remélem minél hamar visszatér. Amúgy meg valószínűleg igaz, mert imdb-n nincs egyetlen egy film sem a neve mellett, ami valamilyen szinten készülőben lenne...

Visszavárunk pajti! :)

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. december 29., vasárnap 19:44

Ha nagy unalomban leszek akkor lehet adok egy esélyt 5-nek.

Ma akartunk menni haverokkal Wall Street farkasát megnézni. A biztonság kedvéért megnéztem neten a jegyfoglalásnál van-e sok hely, erre volt kb 6 szabad hely, azok is az első két sorban. Inkább nem kockáztattuk meg, hogy hátha jut jobb hely a helyszínen. Majd 1-2 hét múlva vizsgaidőszak közben kis pihenésnek jól fog jönni.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2797
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 29., vasárnap 17:42

Én csak az 1-et láttam, de az annyira kula volt, hogy hanyagoltam a többit. Majd talán egyszer. Holnap este Wall Street farkasa :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 29., vasárnap 17:27

pheco írta: Halálos iramban 4-et is megnéztem, nem igazán kötött le. Nem is tudom, hogy élhet meg ez a film 6 meg 7 részt.. Az első két rész jó, főleg a másodikat szeretem, láttam jó párszor, de a 4.-re egy 5/10-et adnék. Lehet meg sem nézem a többit vagy azok jobbak egy pár fokkal?
Ahhoz képest, hogy Justin Lin a 4. résszel élesztette újjá a sorozatot, nekem nem adta be, de az 5. és 6. annál inkább. Az 5.-nek mindenképpen adj egy esélyt. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 29., vasárnap 17:26

5. 6.rész totál más, inkább akciófilm mindkettő, abból is szerintem élvezhető fajta :)

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 29., vasárnap 17:16

Székely moziplakátok :lol: :lol: :lol:
pheco írta: Lehet meg sem nézem a többit vagy azok jobbak egy pár fokkal?
Nem szabad itt rosszat írni tömegek által szeretett filmre, de én bátran kijelentem, hogy az 1 még "érdekes" volt, mert nem nagyon volt ez a szegmens megfilmesítve. Kettőnél már azt mondtam jól van, ebből elég. :lol: Azóta már csak a cím hallatán hangosan felröhögök. A szememben még talán a tvájlájt is minőségibb, tartalmasabb film. Ez van.
Szerintem töltsd mással azt a 1,5 órát..... de a Te időd, te osztod be. :)

Nézd meg a Blue Valentine-t, nekem nincs rá időm sajnos. Pedig azt nézném. :mrgreen:

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6669
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2013. december 29., vasárnap 16:07

Pár napja nmate említette A szomszéd nőjét, meg is néztem mindkét részt. Hatalmas figura mindkét öreg, plusz a nagyapó is. Imádom a dumákat benne. Nagyon keveslem a 6 és 7 közötti pontokat imdb-n. Nálam mindkettő megér egy 9/10-et. Hiányolom az ilyen vígjátékokat manapság.

Halálos iramban 4-et is megnéztem, nem igazán kötött le. Nem is tudom, hogy élhet meg ez a film 6 meg 7 részt.. Az első két rész jó, főleg a másodikat szeretem, láttam jó párszor, de a 4.-re egy 5/10-et adnék. Lehet meg sem nézem a többit vagy azok jobbak egy pár fokkal?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6456
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 29., vasárnap 1:14

sentry írta:Nyuszi és Őz
Magyar alkotás, ami rengeteg díjat besöpört. Dec. 24-26ig vimeon megtekinthető volt, de várhatóan lementették páran és most youtube-on megtekinthető. Kérdés meddig. Tisztelet a készítő Vácz Péternek. :salute:
YouTube írta:Ezt a videót a felhasználó eltávolította.
Ezt írja most, de 2-3 órával ezelőtt még rendben volt, és sikerül pótolni.
Sosem nézek rövidfilmeket, animációt sem, de ez tényleg remek darab volt, néhány "könyvtárban" már találkoztam vele, de nem hoztam el, mivel kiderült, hogy milyen műfaj. Zsír, köszi. B-)

Lélegzet (The Air I Breathe, 2007)

Minden rendben volt vele összességébe nézve, három-négy film is eszembe jutott közben, amiből meríthettek esetleg, azokat is nagyon kedvelem, a pontszámilag is megütötte néhányat. Hangulat, hossz, látvány, zenék - maximálisan kihozták a legjobbat belőle. Világmegváltást nem akartak elérni vele, az én tetszésemet nagyon is elnyerte. Remek volt a szereplőgárda is, korábban sosem hallottam a filmről, ha most nem mutatja asszonypajti... :salute:
+Jószívfélpont. :sziv:

8,5/10.
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. december 28., szombat 23:36

hehe írta:áááá megőrülsz :lol: :lol: :lol:

kung fury :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol:

kung führer :lol:
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 28., szombat 18:34

sentry írta:Transcendence
Elsőfilmesként merész sztorit vállalt.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 28., szombat 17:32

Nyuszi és Őz
Magyar alkotás, ami rengeteg díjat besöpört. Dec. 24-26ig vimeon megtekinthető volt, de várhatóan lementették páran és most youtube-on megtekinthető. Kérdés meddig. Tisztelet a készítő Vácz Péternek. :salute:

Transcendence
Nolan kedvenc operatőrének, Wally Pfisternek az első filmje. A sztori erősnek tűnik, és végre Depp bácsi se meleg kalóz jelmezben bohóckodik (elnézést a fanoktól). Most újra megmutathatja mekkora színész (bár nekem sose lesz kedvenc, de tény hogy nagyon ügyes).

Scent of a Woman

Végre bepótoltam. Van pár jelenet a filmben, ami miatt igazán klasszikus lett a film. A záró monológot pedig pár igazán :cens: vezetőnek levetíteném. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!repülőgép.Ferrari.tangó. zseniális jelenetek Al Pacino meg teljesen jogosan kapta meg az Oscart érte. Mondom ezt úgy, hogy fingom sincs mik voltak még ebben az évben jelölve, de aki látta játszani ebben a filmben, az megért. A magyar szinkron - Végvári Tamás miatt :salute: - k_rvajó!
Csói Chris O'Donnell iszonyat gyenge a filmben. Főleg Al Pacino mellett. Egyedül ez zavart a filmben, ezért csak: 9/10.

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. december 28., szombat 15:34

Megnézem én is, hót ziher :D
"And my heart will leave you never."

Avatar
ericco
Hozzászólások: 4290
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 8:46
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Philadelphia Flyers
Tartózkodási hely: Pozsony, Vágsellye
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ericco » 2013. december 28., szombat 15:23

hehe írta:áááá megőrülsz :lol: :lol: :lol:

kung fury :mrgreen:
Ez mekkora :lol: Látni akarom!
Merci Zizou!

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. december 28., szombat 15:20

áááá megőrülsz :lol: :lol: :lol:

kung fury :mrgreen:
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27188
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 28., szombat 12:16

A Wall Street farkasa

Úgy tartja a mondás, hogy a pénz nem boldogít, de azért erről megkérdezném Jordan Belfortot is, aki valószínűleg jól bedrogozva csak annyit mondana erre, hogy bullshit, aztán fél órán keresztül röhögne az arcunkba, és konfettiként szórná a pénzt a szemetesbe. Martin Scorsese filmje nem egyszerűen csak jó, hanem fantasztikus. 3 óra tömény szórakozás, egy maximális fordulatszámra állított DiCaprioval.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Jordan Belfort egy menő brókercégnél kezdte a pályafutását. Egy darabig minden jól is ment, aztán jött a csőd, és úgy tűnt, hogy mindennek vége. Azonban Jordan nem adta fel és egy kis kitérő után saját brókercéget alapított, mely rendkívül gyorsan fejlődött. Hamarosan az USA egyik legsikeresebb embere lett Jordan, és annyi pénze volt már, hogy nem tudta mire elkölteni. Ám a sikerhez vezető út nem volt tiszta, mert a korrupció, és az illegális üzletelések mind megtalálhatóak voltak rajta…

Martin Scorsese azon rendezők egyike, akik életük során több mesterművet is képesek voltak letenni az asztalra. Ki ne ismerné a Taxisofőrt, a Casinót, a Nagymenőket, vagy éppen a Téglát. De említhetném a Viharszigetet és az Aviátort is. Egészen elképesztő, amit az élete során véghezvitt, és hol van még vége? A 71 éves rendező ahelyett, hogy tisztességes iparosmunkát dobna elénk, újra megtudott újulni, és a Wall Street farkasával ismét megmutatta, hogy miért ő az egyik legnagyobb rendező, aki valaha megszületett. Martin Scorsese legújabb filmje könnyen lehet, hogy az év legjobbja lesz.

Idén a Családi üzelmek, a Női szervek vagy éppen az Itt a vége volt a beszédtéma, ha az év legjobb vígjátéka került szóba. Tegnap óta csak annyit tudok mondani, hogy a Wall Street farkasa… Ennyire jól összerakott poénok, ennyire ütős jelenetek egyik filmben sem voltak pedig a film egy nagyon komoly társadalmi problémáról mesél, de ezt megpróbálja minél viccesebb körítéssel előadni. Arról, hogy az ember mennyire szívtelen tud lenni, ha a pénz, és hatalom áll előtte. Mennyi embert vagyunk képesek eltaposni azért, hogy mi sikeresek legyünk, mert sajnálatos módon csak így lehet eljutni valahová, mert ha valaki nem így tesz, akkor őt fogják eltaposni. Ilyen világban élünk…ez van…

Scorsese egy olyan világot tárt elénk, ahol csak a kokain, a pénz, és a kurvák a fontosak, és minden más dolog elhanyagolható. És ebben a világban DiCaprio, és Jonah Hill is rendkívül otthonosan mozgott. Előbbi talán élete alakítását nyújtotta, mert bár mindig nagyon odateszi magát, de most mintha egy újabb szintre tudott volna lépni. Illene már megkapnia azt a fránya szobrocskát, még akkor is, ha nem jelent az olyan sokat… Jonah Hill pedig kitűnő társként bizonyult, és neki sem kell szégyenkezni az alakítása miatt.

A Wall Street farkasa egy olyan kábítószer, amit nem felszívni vagy nem megenni kell, hanem megnézni. Az igazi hatása 3 órán át tart, de az élménye feledhetetlen. Az elején még csak jó-jó, de amint telnek a percek, annál nagyobb lesz a káosz, annál nagyobbakat fogunk röhögni. Martin Scorsese mozija hatalmas, és fenomenális, valamint minden elemében tele van energiával, és boldogsággal. Kell ennél több? Nem. 9 vagy 10 még nem tudom...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27836
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. december 28., szombat 0:46

én a watchmant lőttem már a pro 4en meg az utolsó léghajlítót(ez mi tré), amúgy unokatesóm szerint valami éghajlatos film :D
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

primrose
Hozzászólások: 1356
Csatlakozott: 2013. augusztus 27., kedd 1:12
Kedvenc játékosaid: Benzema, Coentrao, Varane, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: primrose » 2013. december 28., szombat 0:05

ááááá ez :cens: jó volt!!!! DiCaprio pedig egy zseni. Ilyen év után, és egy ilyen alakítás után, ha nem kap Oscart, akkor az már vicc... egyszerűen nem tudom, hogy mivel lehetne megmagyarázni, hogy miért nem ő kapja...
Tyűha. Cant wait. :D Ma néztem neten esélylatolgatásokat és sokan esélyesnek tartják, akik meg nem, ott is azt írták, hogy azért nem, mert a film 3 órás és vígjáték és többnyire nem az ilyen stílusú filmek szereplői esélyesek a díjra. Érdekes lesz. :mrgreen:
But he is a good boy...


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 34 regisztrált és 0 vendég