Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2016. szeptember 14., szerda 7:27

Én se vagyok nagy SW fan. De a Jedy Academyt meg a Lego SWt azért kitoltam. :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. szeptember 13., kedd 23:48

Star Warst en konkretan nem is neveznem sci-finek, inkabb csak egy sci-fi kontosbe bujtatott fantasy, egy mai kifejezessel elve blockbuster, szorakoztatas celjabol keszult, rendkivul szeretheto es elvezheto mese.

Szoval en nem tudom a kettot egy lapon emliteni, es szerintem nincs is ertelme az osszehasonlitasnak.

Meg mielott barki belem kotne, 2001 szerintem is nagyon jo film.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2016. szeptember 13., kedd 23:38

Pedig egyszerű a válasz, a 2001 megteremtette az "igazi" sci-fit, az SW meg óriási tömegekkel szerettette meg.

Aztán jött az Alien amitől a tömegek szétfosták az agyukat. :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2016. szeptember 13., kedd 23:36

nmate írta:
sentry írta:De ha már SW, akkor az elfogulatlan rajongóktól kérdezem, hogy nekik hogy tetszett a 2001: Űrodüsszeia?
Nekem bevallom még az SW-t felnőtt fejjel újrázva is Kubrick filmje nyer.
Kettonek kb. annyi koze van egymashoz, hogy van bennuk ur meg urhajo.
Akkor biztos megint bennem van a hiba, illetve azokba akik azon vitatkoznak melyik alapította meg az igazi űr sci-fi fogalmát.

De inkább hagyjuk, tényleg. Rossz helyre írtam. Eltévedtem.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62630
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. szeptember 13., kedd 23:04

nmate írta:
sentry írta:De ha már SW, akkor az elfogulatlan rajongóktól kérdezem, hogy nekik hogy tetszett a 2001: Űrodüsszeia?
Nekem bevallom még az SW-t felnőtt fejjel újrázva is Kubrick filmje nyer.
Kettonek kb. annyi koze van egymashoz, hogy van bennuk ur meg urhajo.
Te ökör :lol: :lol:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2016. szeptember 13., kedd 23:00

sentry írta:De ha már SW, akkor az elfogulatlan rajongóktól kérdezem, hogy nekik hogy tetszett a 2001: Űrodüsszeia?
Nekem bevallom még az SW-t felnőtt fejjel újrázva is Kubrick filmje nyer.
Ezt az összehasonlítást én sem nagyon értem. :D
nmate írta:Kettonek kb. annyi koze van egymashoz, hogy van bennuk ur meg urhajo.
Hát kb. :lol:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. szeptember 13., kedd 22:59

sentry írta:De ha már SW, akkor az elfogulatlan rajongóktól kérdezem, hogy nekik hogy tetszett a 2001: Űrodüsszeia?
Nekem bevallom még az SW-t felnőtt fejjel újrázva is Kubrick filmje nyer.
Kettonek kb. annyi koze van egymashoz, hogy van bennuk ur meg urhajo.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2016. szeptember 13., kedd 22:20

Amúgy hány SW-re szánta el magát a Disney?
8.,9., Rogue One, Han Solo spin-off .
De állítólag tervezik a 10-11-12-t és egyéb Spin-offokat nevesített főszereplőkkel.
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2016. szeptember 13., kedd 22:06

Remy írta:Egy Star Warsnal olyan magasan van a lec, hogy gyakorlatilag lehetetlen megugrani. Akkora kultusz van mar az eredeti trilogia korul, hogy az elvarasok olik meg az uj filmeket. Szoval johetne itt Nolan, Fincher stb. A vegerdemeny nem lenne tokeletes.
Szerintem ez kifogásnak kiváló, de nem teljesen igaz. Főleg az, hogy Nolan vagy Fincher ne rendezne jobbat. (tudom, tökéletest írtál) Kiemeltél kettőt a jelenlegi legjobb amerikai rendezők közül. Azért ők nem véletlen tartanak ott ahol, és nekik inkább - és bocs minden SW ranongótól, nincs semmi bajom se velük, se a filmmel - visszalépés lenne, mintsem előre ha ilyeneket rendeznének. Ők akkora királyok, hogy csak a saját forgatókönyveiket rendezik meg, és talán ezért is kiemelkedőek a filmjeik. Meg mert talán lesz*rják a pénzt, és szerelemből, végtelen alázatból csinálják.

Amúgy hány SW-re szánta el magát a Disney? Nem vagyok képben. De mindenesetre bárki rendezze kívánom, hogy jó legyen, mert szerintem a többség ezen nőtt fel. :)

De ha már SW, akkor az elfogulatlan rajongóktól kérdezem, hogy nekik hogy tetszett a 2001: Űrodüsszeia?
Nekem bevallom még az SW-t felnőtt fejjel újrázva is Kubrick filmje nyer.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. szeptember 13., kedd 21:36

Zsombor írta:Mint egyén gondolhatod azt hogy el lett baszva, de ha simán kijelented hogy el lett baszva akkor hülyeséget írsz.
Koszonom, bar mar leirtam egyszer en is :lol:
mocsok írta:Baszki hanyszor elkuldtek mar a picsaba mikor igy beszeltem a gyuruk urarol
Nehez nekunk elnyomottaknak. :-(

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. szeptember 13., kedd 10:14

Egy Star Warsnal olyan magasan van a lec, hogy gyakorlatilag lehetetlen megugrani. Akkora kultusz van mar az eredeti trilogia korul, hogy az elvarasok olik meg az uj filmeket. Szoval johetne itt Nolan, Fincher stb. A vegerdemeny nem lenne tokeletes.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Ronaldo09
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2016. április 26., kedd 18:47
Kedvenc játékosaid: Luiz Nazario Ronaldo da Lima, Roberto Carlos, Redondo, Modric, Cr7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Selecao, Portugalia,
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ronaldo09 » 2016. szeptember 13., kedd 9:18

Az meg a másik véglet volt teljesen eltért,azért kapta a savat.A magam részéről,ha választanom kell még mindig inkább próbálkozva bukjon el valami,ahol megpróbálnak mutatni valami eddig nem látottat ,szórakoztatót,mint gyáva módon,ennyire keretek közzé szorítva.Mintha a félbarna kenyér receptje lett volna leírva amitől nem lehet eltérni.Hozzávalók:1halálcsillag,repülős támadás a gyenge pont ellen a végén,nem sorolom..Persze az ideális az lenne,ha megtalálták volna a középutat és alkottak volna valami kiemelkedőt.Most mondok valamit ami szentségtörés és biztos kiveri majd a biztosítékot, megkérdőjelezvén az egész eddigi közlésem épelméjűségét,de mivel nem célom a megfelelés....:)
Odadtam volna Nolannak..Reformàlja meg mint a Batmant egy kicsit.Szerintem több van ebben az erő dologban is mint hogy így elmismásolják és lekövethetetlenül változzon a hatásfoka az egyes szereplőkben.Brutálra meg lehetne csinálni.Ezért jobbak például a könyvek,abban jobban ki van ez dolgozva.Egy kicsit más szempontból is meg lehetne közelíteni,néhol jobban belassítva a tempót,de tartalmasan kitöltve,persze itt is eltalálva a mértéket.Túl sok az enyelgés,mi tudjuk hogy miért van,hiszen ez egy cultfilm,de ha nem láttam volna a régieket,nem tudnám,hogy miért is kell itt ennyit enyelegni.Persze tudom,hogy az SW túlnőtt önmagán és ezáltal korlátok közzé került,de jelenleg ott tartunk,hogy volt egy csodálatos trilógia x évvel ezelőtt,ami akkor forradalmi volt és ,,mindenki" imádott,most kalasszikussá lett és még mindig mindenki imádja,de a mostani generációra már nem igazán tud majd komoly hatást gyakorolni,nem igazán tudja átvinni a nagyszerűségét ebbe a korba.Nekik ez csak egy film,amit megnéznek mert óriási körülötte a felhajtás,de nem érzik azt az áhítatot amit mi régiek,amikor beülünk a moziba.Ha a csillagok háborúja klasszikus jelenetei,mondatai jutnak az eszünkbe,senki sem gondol az előzménytrilógiára,de erre sem,csak a régiek ugranak be..Ezek mutatják meg szerintem,hogy változtatni kellene,hogy ne vesszen el a szellemiség az időn keresztül.Mégegyszer mondom,borzalmasan nagy feladat az óriási nyomás,meg egyebek miatt,de ugyanakkor mégis egyszerű,el kell tudni vonatkoztatni.Nyílván az egészből nem lesz semmi,jön a következő ebben a formában,a ,,tuti"módszerrel a ,,tuti" módon, a ,,tuti" középszer(maximum),visszanézetik a régiekkel a 40évvel ezelőttit,az újak meg megnézik a reklámok miatt.Persze legyen igazad és legyen a következő olyan,hogy mindenki boldog legyen...:)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. szeptember 13., kedd 8:32

Mennyi Tarr Bela tanonc. :( :kivagyhe:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. szeptember 13., kedd 8:10

mocsok írta:
Nekem meg a Gyuruk ura nem tetszett, szerintem kurva unalmas csilivili giccshalmaz a harom film, megsem mondhato, hogy elbasztak. Erted
Baszki hanyszor elkuldtek mar a picsaba mikor igy beszeltem a gyuruk urarol :D
A gyűrűk ura szerint büdös a szátok. :-(

:mrgreen:
Nem illik.

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9819
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. szeptember 12., hétfő 23:39

Menjetek mindketten a picsába :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
mocsok
Hozzászólások: 2240
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: mocsok » 2016. szeptember 12., hétfő 23:33

Nekem meg a Gyuruk ura nem tetszett, szerintem kurva unalmas csilivili giccshalmaz a harom film, megsem mondhato, hogy elbasztak. Erted
Baszki hanyszor elkuldtek mar a picsaba mikor igy beszeltem a gyuruk urarol :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. szeptember 12., hétfő 23:19

Ronaldo09 írta:Persze ez az a film,amit akkor is vèdene valaki,ha fele ilyen se lenne,meg is értem,èn is ezen nőttem fel,sőt a könyveket is olvastam,na de mégis,maradjunk reálisak.
Ja, nyilván ezért kapja az előzménytrilógia azt a sok lehúzást, amit kap a legtöbb embertől. Vagy az nem Star Wars? :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2016. szeptember 12., hétfő 23:16

Mint egyén gondolhatod azt hogy el lett baszva, de ha simán kijelented hogy el lett baszva akkor hülyeséget írsz.

Ronaldo09
Hozzászólások: 287
Csatlakozott: 2016. április 26., kedd 18:47
Kedvenc játékosaid: Luiz Nazario Ronaldo da Lima, Roberto Carlos, Redondo, Modric, Cr7,
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Selecao, Portugalia,
Tartózkodási hely: Győr

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ronaldo09 » 2016. szeptember 12., hétfő 23:10

Nem akarom olyan helyre ütni az orrom ahová nem tartozik,de nehogy már ne lehessen önálló filmként értékelni az új SW-t.Nehogy már ne tudjanak egy eredetibb storyt kitalálni,mint egy újabb halálcsillagot,persze értem én,hogy mindig a galaxis uralma a cél és ehez kell egy szuperfegyver,de akkor is..Ugyanaz a berepülős jelenet a végén és szerény véleményem szerint a karakterválasztás is rém gyenge.Nem beszélve a rendezésről.Persze ez az a film,amit akkor is vèdene valaki,ha fele ilyen se lenne,meg is értem,èn is ezen nőttem fel,sőt a könyveket is olvastam,na de mégis,maradjunk reálisak.Èn is be fogok ülni a következőre,de ha ott sem változik semmi az azutánira már nem biztos.Persze ha változik az sem menti meg ezt a filmet mint önálló moziélményt.100x jobbat lehetett volna csinálni,csak egy kis tök, meg kicsivel több tehetség kellett volna hozzá,a név miatt el tudták volna adni simán,pont most lehetett volna kicsit kockáztatni.

Avatar
lestat
Hozzászólások: 5053
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 20:36
Kedvenc játékosaid: Beckham, Zidane, C.Ronaldo, Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Dublin

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lestat » 2016. szeptember 12., hétfő 22:59

nmate írta:Az lehet, de az nem azt jelenti, hogy el is basztak.
Nekem meg a Gyuruk ura nem tetszett, szerintem kurva unalmas csilivili giccshalmaz a harom film, megsem mondhato, hogy elbasztak. Erted.
HP-t sem fogjak elbaszni, bar ott a konyv az elsodleges piac.
De mint egyèn gondolhatom úgy hogy elett baszva mert nem ezt vagy azt kaptam vissza a vásznon.

De mindegy is. Én lennèk a legboldogabb ha a többi ütősebb lenne.

Amugy nálam a gyűrűk ura már könyvben is szörnyű volt :lol:
Cristiano Ronaldo :goat:
2014-La Décima 2016-La Undécima 2017-La Duodecima 2018-La Decimotercera 2022-La Decimocuarta ► Dynasty.

Zinedine Zidane

92:48 :sziv:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég