Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 12., vasárnap 21:21

Nem lattam az osszes jeloltet, de a Batman az valami irgalmatlanul jol nez ki, oriasi szellemi munka es szakmai alazat es szeretet van mogotte, kb blaszfemia kategoria hogy jeloles nelkul maradt.

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2023. március 12., vasárnap 21:02

Deakins azt mondja, hogy a Batman volt 2022 legjobban fényképezett filmje és sznobság miatt nem jelölték Oscarra, a Top Gunnal együtt.
Faust ?
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

ELSiete
Hozzászólások: 2796
Csatlakozott: 2018. szeptember 29., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ELSiete » 2023. március 12., vasárnap 11:50

nmate írta: Sleepers

Anno valami madridom filmklub körben volt, amiben nem voltam benne, szóval kb. azóta watchlisten van. :lol:
Az eleje kis klasszik, kilencvenes évekbeli mesélős gengszterfilm, aztán persze az események után átváltozik - onnantól egy szinttel lejjebb folytatja a film, meglehetősen felületes lesz, katarzis is lapos és valahogy hollywoodi is lett.
Kevin Bacon elviszi a show-t, még akkor is ha nincs sokat képernyőn.

Ez a 90-es évek amúgy kimeríthetetlen kincsesbányának tűnik még mindig.
Egyik kedvenc filmem... Kevin Bacon, Brad Pitt, Robert de Niro... :coffee: Igazi kincs.
Carvajal: “When it's time for real competitions, we will go above Barcelona, I'm sure.”

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1325
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2023. március 12., vasárnap 11:42

A Fabelman család

Egy újabb film,ami a filmkészítés előtt tiszteleg,mint tette a Volt egyszer egy hollywod, és anno Scocerse Hugo-ja. Itt Spielberg egy családi drámát használ ehhez, ami semmi extrát nem tartogat, mégis a színészek, és az egész hangulata berántott teljesen. 150 perc helyett lehetett volna 110-120,de tetszett így is. Sziget szellemei mellett ez tetszik tavalyról a legjobban.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 12., vasárnap 2:01

Elkaptam veletlenul a tv-ben a Her-t a legelejetol, hat ez meg mindig egy isteni film minden tekintetben. Szerintem Phoenix elete alakitasa.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3779
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2023. március 11., szombat 21:53

Megvolt a hangyás Marvel film...volt némi időm, aztán beültem a moziba.
Felén aludtam, de a poénok és a látvány az rendben volt.
Más nem volt terítéken, bár lehet az animációs film jobban adta volna :| :lol:
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 11., szombat 19:24

hehetheoriginal írta: Barlang? Vagy mi volt eddig? :kalapos:
Pedig már a fociól is lejöttem, mégsincs idő :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 11., szombat 16:26

Apocalypse now-al kapcsolatban erdemes megnezni a Hearts of darknesst is, ha volt film amit tomeny szopas volt megcsinalni…hogy aztan a Kramer kontra Kramer kapjon szobrokat. :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 11., szombat 10:31

nmate írta:
Faust írta:Lost highway megvolt mar?
Nope.

Lynctől gyakorlatilag eddig csak Twin Peaks (89-91 sorozat) volt meg, ami tetszett addig a bizonyos részig, utána meg úgy voltam vele évekig, hogy a kurva anyját, nem nézem meg több filmjét. :lol:
Blue Velvet és Eraserhead van listán, de még hátrébb, de beszúrom eléjük a Lost Highway-t, neked hiszek. :mrgreen:

De még odébb lesz, most egyelőre van még pár klasszikus amit nem láttam és watchlisten előrébb van, olyan apróságok, mint a The Green Mile vagy a Apocalypse Now. Ezeket szintén évek óta kerülgetem, mint a forró kását, egyrészt mert a Shawshank Redemption is zavar amennyire túlértékelt, másrészt 3h ritkán van egyben :lol:
En nem ertem, hogy letezhet ma felnott ember, aki ezeket a filmeket meg nem latta :hmmm:
Barlang? Vagy mi volt eddig? :kalapos:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 11., szombat 10:09

Apocalypse now eloszor ne a rendezoi legyen szerintem. En legeloszor azt lattam, es nagyon utaltam. Aztan par eve megneztem moziban es lehidaltam tole konkretan. De ha kemeny vagy, azzal kezded. :kalapos:

Eraserhead szerintem nezhetetlen, de megertem miert imadjak sokan. Blue velvetet nem tudtam anno vegignezni de ott rossz passzban voltam, mar nem is emlekszem semmire.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 11., szombat 9:27

nmate írta:
De még odébb lesz, most egyelőre van még pár klasszikus amit nem láttam és watchlisten előrébb van, olyan apróságok, mint a The Green Mile vagy a Apocalypse Now. Ezeket szintén évek óta kerülgetem, mint a forró kását, egyrészt mert a Shawshank Redemption is zavar amennyire túlértékelt, másrészt 3h ritkán van egyben :lol:
Attól fixen nem kell félni. Óriási film.

Remény szerintem is jócskán túl van értékelve, függetlenül attól, hogy egy kiváló film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 11., szombat 9:17

Faust írta:Lost highway megvolt mar?
Nope.

Lynctől gyakorlatilag eddig csak Twin Peaks (89-91 sorozat) volt meg, ami tetszett addig a bizonyos részig, utána meg úgy voltam vele évekig, hogy a kurva anyját, nem nézem meg több filmjét. :lol:
Blue Velvet és Eraserhead van listán, de még hátrébb, de beszúrom eléjük a Lost Highway-t, neked hiszek. :mrgreen:

De még odébb lesz, most egyelőre van még pár klasszikus amit nem láttam és watchlisten előrébb van, olyan apróságok, mint a The Green Mile vagy a Apocalypse Now. Ezeket szintén évek óta kerülgetem, mint a forró kását, egyrészt mert a Shawshank Redemption is zavar amennyire túlértékelt, másrészt 3h ritkán van egyben :lol:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 11., szombat 1:19

A Mullholand drive masodjara meg jobb, majd 1-2 ev mulva.
Lost highway megvolt mar? En annyira nem csipazom Lynchet, egy kurva nagy bloff a faszi, de azt a filmet imadom.


Nightmare alley

Nagyon faradt mar az oreg Guillermo, de ez legalabb vegre nezheto, nem a szokasos agyonesztetizalt sablontucat. De azert soha nem neznem meg megegyszer magamtol.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 10., péntek 8:38

Remy írta:
Faust írta: Malignant

Anyam borogass, ezt a fost. Pedig az alapotlet Mogus professzorral egesz jo. Ezt a James Want kukazhatnak mar az iparbol.
Mondjuk csak kérdezned kellett volna, mert tényleg elég gyér. :D
Pont attól akinek ez a profiképe? :mrgreen:

Tegnap is pótoltam egy nagy elmaradásomat: Mulhulland Drive. Te jó ég, hát kb. 1 órán át még ezen pörgött az agyam az ágyban.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. március 10., péntek 8:21

Faust írta: Malignant

Anyam borogass, ezt a fost. Pedig az alapotlet Mogus professzorral egesz jo. Ezt a James Want kukazhatnak mar az iparbol.
Mondjuk csak kérdezned kellett volna, mert tényleg elég gyér. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. március 10., péntek 0:53

Malignant

Anyam borogass, ezt a fost. Pedig az alapotlet Mogus professzorral egesz jo. Ezt a James Want kukazhatnak mar az iparbol.

Avatar
dzsi91
Hozzászólások: 11133
Csatlakozott: 2013. december 3., kedd 0:26
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Karim Benzema, Luka Modrić
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: dzsi91 » 2023. március 9., csütörtök 8:59

lordgabi írta:
Egy külföldön élő ukrán csoport nyílt levelet írt a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémiának, amelyben megkérdőjelezi, hogy a versenyben maradhat-e a Top Gun: Maverick az idei Oscar-gálán, miután kiderült, hogy a filmet részben egy orosz oligarcha finanszírozta – írja a Deadline.

A hatalmas sikert hozó filmet számtalan kategóriában jelölték az idei Oscar-díjra, például a legjobb film, adaptált forgatókönyv, vágás, eredeti dal, hang és vizuális effektek.

A torontói székhelyű Ukrán Világkongresszus (UWC) felkérte az akadémiát, hogy vizsgálja felül a film Oscar-díjra való jogosultságát, miután a média januárban arról számolt be, hogy Dmitrij Ribolovljev orosz milliárdos közvetve hozzájárult a film finanszírozásához. Az orosz oligarcha szerepel a Volodimir Zelenszkij által szankcionált orosz üzletemberek listáján.
Ha van olyan dolog, amire a hányás szmájli alap... 🤢🤮
Én a franciák vb címét is elvenném így, hogy oroszországban nyerték.
"Real Madrid have made me feel small, as if I had a small penis...Football is my religion and I don't like that there are gods bigger than mine."- Robbie Williams

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2023. március 9., csütörtök 7:18

Egy külföldön élő ukrán csoport nyílt levelet írt a Filmművészeti és Filmtudományi Akadémiának, amelyben megkérdőjelezi, hogy a versenyben maradhat-e a Top Gun: Maverick az idei Oscar-gálán, miután kiderült, hogy a filmet részben egy orosz oligarcha finanszírozta – írja a Deadline.

A hatalmas sikert hozó filmet számtalan kategóriában jelölték az idei Oscar-díjra, például a legjobb film, adaptált forgatókönyv, vágás, eredeti dal, hang és vizuális effektek.

A torontói székhelyű Ukrán Világkongresszus (UWC) felkérte az akadémiát, hogy vizsgálja felül a film Oscar-díjra való jogosultságát, miután a média januárban arról számolt be, hogy Dmitrij Ribolovljev orosz milliárdos közvetve hozzájárult a film finanszírozásához. Az orosz oligarcha szerepel a Volodimir Zelenszkij által szankcionált orosz üzletemberek listáján.
Ha van olyan dolog, amire a hányás szmájli alap... 🤢🤮
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2023. március 7., kedd 8:39

Sleepers

Anno valami madridom filmklub körben volt, amiben nem voltam benne, szóval kb. azóta watchlisten van. :lol:
Az eleje kis klasszik, kilencvenes évekbeli mesélős gengszterfilm, aztán persze az események után átváltozik - onnantól egy szinttel lejjebb folytatja a film, meglehetősen felületes lesz, katarzis is lapos és valahogy hollywoodi is lett.
Kevin Bacon elviszi a show-t, még akkor is ha nincs sokat képernyőn.

Ez a 90-es évek amúgy kimeríthetetlen kincsesbányának tűnik még mindig.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11140
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2023. március 7., kedd 8:23

tehat akkor nem kene a valosagra hasonlitania, ha mar megadjak a koritest neki?

tudom tudom, a marvel univerzumban barmi megtortenhet, csak gyere mar le rola vegre.
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 49 regisztrált és 0 vendég