Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 27., péntek 6:45

Egyedül Burry számait láttuk a táblán, amikor felírta azt. Ott ott valami +480% szerepelt.

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62796
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2016. május 27., péntek 6:20

Ónó írta:Hé hé hé! :D mit kellene tennem? :D nála van az összes pi.. :D és amúgy sem tudok rá haragudni, én már "megnéztem", ő meg hozott sört :D és a hülye sorozat alatt az arrowot értettem(Crixus "legyőzése" után egy fos lett az egész) :D szóval ahelyett, hogy a földbe döngölitek a méltóságom valaki válaszolhatott volna :D

Pont neked kene mondani neki, hogy asszony, nem nálad van az összes punci.... De hat ki igy ki úgy.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Ónó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2015. december 27., vasárnap 22:00
Kedvenc játékosaid: Lampard Zidane Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ónó » 2016. május 27., péntek 1:36

Hé hé hé! :D mit kellene tennem? :D nála van az összes pi.. :D és amúgy sem tudok rá haragudni, én már "megnéztem", ő meg hozott sört :D és a hülye sorozat alatt az arrowot értettem(Crixus "legyőzése" után egy fos lett az egész) :D szóval ahelyett, hogy a földbe döngölitek a méltóságom valaki válaszolhatott volna :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 23:01

Főnökasszony, gondolom, csak rövidített :lol:

Avatar
sebydani
Hozzászólások: 9865
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 11:02
Kedvenc játékosaid: Raúl, Zidane, Modric, Bellingham
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Eagles
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sebydani » 2016. május 26., csütörtök 22:55

Én csak azt csodálom még asszonynak hívja. :mrgreen:
"A Barcelona történelme, amely az elmúlt 10 évből áll, soha nem lesz egyenlő a Real Madridéval.”- Álvaro Arbeloa

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9595
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: KAG » 2016. május 26., csütörtök 22:40

Annyira jó, amikor így oltjátok egymást :lol: :lol: :lol:
ZIDANE

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24561
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2016. május 26., csütörtök 22:04

Látod R24, ezt hívják papucsnak. :lol:
Nem illik.

Ónó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2015. december 27., vasárnap 22:00
Kedvenc játékosaid: Lampard Zidane Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ónó » 2016. május 26., csütörtök 22:02

Megnéztem tegnap a The Big Shortot, de nem igazán emlékszem már a végére. Kicsit zavaros volt, hogy végülis ki mennyit kaszált? :D már érdekel, de még egyszer nincs kedvem odapörgetni, vagyis letölteni mert az asszony letörölte valami szar sorozatot tett a helyére... :D

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 16:57

Persze, én nem is ilyen dolgokon szándékoztam rugózni, ez a beszélgetésből jött. Hanem azon, hogy aki a képregényfilmeket fikázza oda-vissza, széltében-hosszában, és mégis kicsapja a Warcraft filmre... na az inkonzisztens némileg.
Költői kérdés, nem igényel választ. :mrgreen:

kiserik
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2016. március 14., hétfő 9:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: kiserik » 2016. május 26., csütörtök 16:51

A kérdés az, hogy univerzumokról, történetekről beszélünj, vagy konkrét filmekről, mert a Warcraft univrerzumról úgy véleményt mondani, hogy sem a W3-at, sem a WoW-ot nem játszotta az ember végig, nem mérv adó. A warcraft világát olyan szemmel kell nézni, hogy milliók éltek/élnek benne éveken át, napi rendszerességgel órákon át. Ezzel egy képregény/könyv olvasgatás nem veheti fel a versenyt, legyen annak bármilyen mondani valója. Az, hogy ez a közösség elég lesz e a film sikerességéhez, majd kiderül. Itt vannak előnyben a képregény filmek, mert azoknak jóval nagyobb az alapvető ismertségük.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2016. május 26., csütörtök 16:12

Mondjuk basszus az X-men az nekem eszembe sem jutott, mint képregényfilm, számomra annyira kiemelkedik a többi közül, hogy nem tudom őket egy kategóriába sorolni :lol: Igen, az X-men az tökéletes példa, arra, amit te mondasz.
Warcraftban ennyire világmegváltó dolgok tényleg ritkábbak, de jelen vannak (pl az orkok egész népe és annak történelme szerintem ilyen, de később a worgenek is megjelentek), inkább tényleg a karakterdráma a jellemző, és ezeknek bőven van mondanivalója, mögöttes tartalma, lelki és érzelmi vívódások stb, és ezek közül már ebben a filmben is felbukkannak. (Durotan és a Frostwolf klán, Garona, vagy akár Medivh).
nmate írta:Egyébként az egész témát, amiből ez kiindult, már elhagytuk kicsit.
Tudom, tudom, csak végigolvastam, hogy miről beszélgettetek, és reagáltam néhány dologra.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 16:07

Szövegértésből megy a karó.
Senki nem állította, hogy nem tartalmaz kérdéseket, csak a jelentőségük, milyenjük (hülye szó, de nem tudom másként kifejezni) lett összevetve. Értelmezni kéne amit írok, és akkor nem lesz félreértés.

Gyűrűk ura hasonlóság meg van, mivel az egész univerzum létrejötte abból indult ki. Ezzel semmi baj, csak kár tagadni.

Géci
Hozzászólások: 6170
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 14:35
Kedvenc játékosaid: Zidane,Benzema,Modric,Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nádudvar

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Géci » 2016. május 26., csütörtök 15:53

Remy írta:Máténak van igaza még így látatlanban is. Ez a Warcraft egyáltalán nem épít olyan kérdésekre, amiket felfedezhetünk 1-1 képregényfilmben. Mondjuk ez nem is baj. Nem is feltétlen elvárás.
Miért is? Ott van Durothar gyereke akiket megtaláltak az emberek, Ogrim ezután hozza létre Ogrimart, a film végén a szövetség megalakulásén volt a hangsúly. Ezek mind nyitott kérdések és ezek miatt lehet várni a következő részeket mint a fene. Köze nincs a gyűrűk urához a filmnek. Ezt csak azok gondolják így akik nem olvastak a fajok kialakulásáról, és éppen csak tudnak valamit magáról a történetről. Ezzel nincs is semmi baj, mert ne csak annak tetszen aki játszott is vele valaha, de pl páromnak is bejött pedig hányingere van a játékoktól, de ő is kérdezgetett, hogy pontosan akkor mi is hogyan van. Minden filmnek van pozitiv és negativ tábora. Ezt el kell fogadni, így kerek a világ. Amikor Birdmanek meg Mad max ek kapják sorra az oscarokat amik meg nekem pont, hogy baromira nem jöttek be, de ilyen a világ. Azt viszont erre a filmre állítani, hogy nem tartalmaz kérdéseket és nem tartotta fent az ember figyelmét ez butaság. Ez egy megosztó film, de biztos vagyok benne, hogy sokak kedvence lesz még ha tartalmat is hibákat (szinkron, zene) . Az, hogy tömör az várható volt mert borzasztóan sok idő lett volna ezt bemutatni, de biztos vagyok benne, hogy ha meg nagyon hosszú lett volna akkor meg az lett volna a baj. Ez a film szerintem azon kevés filmek közé fog tartozni amik annál jobbak lesznek ahogy jönnek a részek. Nagyon remélem, hogy nem fog a mennyiség a minőség rovására menni, bár szerintem ez a probléma nem áll fen... Mindegy. Maradjunk annyiban, hogy megosztó film, és adom azokat a dolgokat amiket RealRaúl77 írt a filmel kapcsolatban :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 15:41

RealRaúl77 írta: Warcraftból meg szarrá játszottam a 3-as játék sztoriját.
Mondjuk abban meg én nem vagyok annyira benne, ezért óvatoskodok kijelentésekkel. De a szokásos dolgok mennek, karakterdráma, hatalmi helyezkedés, ez lejött.
Ezeket meg nem tudom odaemelni a társadalmi szintű problémák megjelenítéséhez (pl X-Men, társadalmi kirekesztés, Watchmenben kb. minden hidegháborútól az emberit természeten át tényleg minden).

Egyébként az egész témát, amiből ez kiindult, már elhagytuk kicsit. :mrgreen:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. május 26., csütörtök 15:31

Máténak van igaza még így látatlanban is. Ez a Warcraft egyáltalán nem épít olyan kérdésekre, amiket felfedezhetünk 1-1 képregényfilmben. Mondjuk ez nem is baj. Nem is feltétlen elvárás.

Aztán persze ki tudja, hogy mi lesz a jövőben és a folytatásokban.

Amúgy elnézve a véleményeket, körvonalazódik egy kép, ami pontszámban a 6-7 körüli. Szóval általánosságban bírják az emberek, viszont nem tartják kiemelkedőnek sem. Teljesen reális kép a filmről szerintem.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2016. május 26., csütörtök 15:29

Igazad van, nem fair az összehasonlításom, mert képregényből csak filmet láttam, Warcraftból meg szarrá játszottam a 3-as játék sztoriját. A film sztorija még nincs eléggé kibontva ahhoz, hogy elérje azt, amit írtam, de maga a Warcraft sztorikra szerintem igaz. Legalábbis engem megfogtak ennyire ezek a sztorik, másnak nem biztos, hogy ennyire átjön.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 15:25

RealRaúl77 írta:Kőkemény, kegyetlen, drámával tele, mind szellemileg és lelkileg ott kell pörögni, hogy az ember teljesen bevegye. És bőven van mondanivalója, mögöttes tartalma.
Elég barokkos túlzás ez, így látatlanban állítom. Pénzt nem fogok kiadni rá, de ha kijön megnézem és visszatérünk rá, becsszó.

Azt meg senki nem mondta, hogy baj ha jobban tetszik, mint a képregények. De hogy nem mélyebb, arra mérget mernék venni.

Avatar
RealRaúl77
Hozzászólások: 2236
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:02
Kedvenc játékosaid: Raúl; Modric; Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: bp.; Kaposvár

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealRaúl77 » 2016. május 26., csütörtök 15:15

Nálam mondjuk pont egy Warcraft van magasabb szinten egy képregényfilmhez képest. Nekem a Warcraft 3 volt gyerekkorom nagy játéka. Nulla angoltudással úgy zabáltam a sztorit, hihetetlenül magába szippantott. Nekem egy képregényfilm olyan, hogy egy laza szórakozás, egy kis kikapcs, de semmi több. Félreértés ne essék, eléggé szeretem őket is, de számomra más világ. Egy lanyhább, lazább, pihentetős film, ahol az agyamnak nem kell sokat dolgoznia. Egy warcraft sztori viszont brutál megfog. Kőkemény, kegyetlen, drámával tele, mind szellemileg és lelkileg ott kell pörögni, hogy az ember teljesen bevegye. És bőven van mondanivalója, mögöttes tartalma. Nekem ez, másoknak meg inkább a képregény, ez ilyen.

Az a plusz 30 perc tényleg elfért volna, amit Remy írt, így egy kicsit kapkodó, de még egy a világot nem ismerő nézőt is meg tud fogni. PErsze sok a kérdés, de remélhetőleg meg fogják idővel ezeket válaszolni. Ezen felül az én laikus szememmel filmtechnikai problémákat nem vettem észre, vagy ha volt is valami apróság, azt az élményt nem rontotta.

Warcraft fantasy világa pedig igenis fel van építve. Rendkívül sokrétűen és összetetten. Merít valamennyit a Gyűrűk urából, ezt a vak is látja, de aztán el is rugaszkodik tőle rendesen. Ha meg csupán a filmre gondolsz, akkor nem is egy film dolga ez. Ez a film a Warcraft sztori alapjainak egy töredék részével foglalkozott, rengeteg másik szál van még. Én pl barátnőmnek a film után csak fél órán keresztül meséltem az előzményeket, hogy mindent tisztán értsen. Ha 2-3 film múlva nem veti meg a gyökerét a film, és nem építi fel rendesen saját univerzumát, akkor lehet azt mondani, hogy valamit elbasztak, de ez ennek a sztorinak szerintem jó kivitelezése volt. Mindenesetre kíváncsian várom, hogy fog építkezni tovább a film, miket, és hogy fognak kidobni, milyen sztorikra mennek majd rá.

Mondjuk egy jó, emlékezetes zene tényleg hiányzott. Már a trailer alatt mondtam, hogy a zene borzalmas. Talán a stáblistás zene maradt meg legjobban, többire nem is emlékszem.
"Modric más dimenzió..a labda jobb helyen van nála mint magzat az anyja hasában." R.M.C.F.

https://www.youtube.com/watch?v=bIIO0WT1nX4

R.I.P. Godfather

deGea-Carvajal,Ramos,Varane,Marcelo-Verratti,Kroos,Modric-Isco-CR,Benz

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2016. május 26., csütörtök 14:20

ericco írta: Amúgy szerintem készült már kifejezetten jól sikerült játékadaptáció is: Silent Hill.
Ott a pont. Az első rész kifejezetten hangulatos. :agree: Lassan újrázni is kéne... :hmmm:

Mondjuk a Postal is jó. :mrgreen:
ericco írta:
CGI teljesen oké, sőt
Nem kiemelkedő. Gollum 10 éve az volt, vagy Caesar 4-5 éve.
Látom a Geekz-et olvastad. :mrgreen: (Teljesen a ló túloldala az az írás. Alapból Uwe Boll-al jön egy csomószor Csabi, ami valljuk meg... elég nagy hülyeség. )

Őőő, és miért is volt elvárás, hogy megreformálja a látványvilágot a Warcraft? De most őszintén, ez miért negatívum? Remek a CGI, és ez bőven elég. Nem kiemelkedő... majd az Avatar az lesz, azért is húzza ennyit Cameron.

Gollum 1, azaz 1 karakter. Caesar szintén... Itt jóval több karakterről bezsélünk. Amúgy meg, ha már szőrszálhasogatók akarunk lenni, akkor Gul'dan az egyik legegyedibb boss a filmvásznon. És CGI...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2016. május 26., csütörtök 14:19

ericco írta:A lotr tele van rejtett tartalommal, csak már nem annyira érvényes, mivel már nem létezik a náci Németország.
Hát de a Lotr könyvből is készült, nem játékból :mrgreen:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 138 regisztrált és 0 vendég