Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 16., csütörtök 15:09

nmate írta:Innentől biztos, hogy csúnyán fog tarolni a 12 év rabszolgaság (nem láttam, így nem vitatom egyelőre ha sikere van, de a témája tuti biztos, hogy nagyobb szerepet játszik, mint a film minősége). A főbb kategóriákban a Rush pl. sehol. GG Academy...gg. Ellenben meglepően sok American Hustle jelölés, aminek örülök :)
Rush --> F-1... Amerika? No...
12 év rabszolgaság tipikus Oscar film, nem kell részletezni.
Amerikai botrány meg csak női mellékszerepben fog nyerni.

Streep 18. jelölése... vicc.. Valamit vagy nagyon tud vagy... :roll: :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 16., csütörtök 15:01

A Rush nem igazán Oscar-film, meg egy egész szűk réteg tudja értékelni igazán, megítélésem szerint.

A Nebraska meglepetés számomra, és Maryl Streep egy év kimaradás után ismét ott kellett hogy legyen :vivo:

Nem jutott be A nagy füzet a jelöltek közé, helyette egy kambodzsai és egy palesztin filmet válogattak be :cens: (három hely elvileg már majdnem biztosan foglalt volt)...
"And my heart will leave you never."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 16., csütörtök 14:55

Innentől biztos, hogy csúnyán fog tarolni a 12 év rabszolgaság (nem láttam, így nem vitatom egyelőre ha sikere van, de a témája tuti biztos, hogy nagyobb szerepet játszik, mint a film minősége). A főbb kategóriákban a Rush pl. sehol. GG Academy...gg. Ellenben meglepően sok American Hustle jelölés, aminek örülök :)

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. január 16., csütörtök 14:23

http://www.youtube.com/watch?v=hVDo7S4172o#t=38352
Itt lehet élőben nézni az Oscar-jelöléseket :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 15., szerda 22:32

Out of the Furnace

Meg kell hagyni, hogy Christian Bale 2013-as éve eléggé erős volt, hiszen nem elég, hogy brillírozott az Amerikai botrányban, de az Out of the Furnace-ben is jól hozta a szerepét, bár azért ezt valamilyen szinten el is várjuk az átalakulómestertől, mivel ott van a legnagyobbak között, ha a jelenkort vesszük alapul. A film Scott Cooper által készült el, akinek ez volt a második rendezése, és ez sajnos látszott is rajta, de ettől függetlenül nem lehet azt mondani rá, hogy rossz munkát végzett volna.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Russell élete nem mondható túl eseménydúsnak, ám az ittas vezetés közben okozott autóbalesete után ez némileg megváltozik. Börtönbe kerül, majd a szabadulása után minden a feje tetejére áll. Az apja elhunyt, a barátnője már mással van, és még a testvére is eltűnik, hála az ügyes-bajos dolgainak. Rodney eltűnése azonban kicsapja a biztosítékot Russellnél, és látva, hogy a rendőrség mit sem tesz, úgy dönt, hogy maga veszi kezelésbe az ügyet…

Mondanám, hogy csalódás volt a film, de nem teszem, mert semmilyen elvárásom nem volt a film felé, azon kívül, hogy jól akartam érezni magam a játékidő alatt. Ez ugyebár a szépen csengő nevek miatt elvárható is volt, és ezt némileg meg is kaptam tőlük. Helyesbítve, tőlük megkaptam maradéktalanul, de Scott Coopertől már nem egészen. Az Out of the Furnace egy korrekt iparosmunka, ami nem akart több lenni egy jó filmnél. Cooper nem kockáztatott, és egy lassan folyó drámát készített nekünk, ami egy pillanatra sem pörög fel nagyobb fordulatszámra. Fordulatok ugyan voltak benne, és némelyik egészen jól is lett megalkotva, de összességében nem voltak eléggé hatásosak. Hiányzott belőlük a mélység, és az erő.

Tehát Cooper az átlagosnál egy kicsivel jobb munkát végzett, de szerencséjére ott volt Christian Bale, Woody Harrelson, Zoe Saldana, Casey Affleck, Williem Dafoe, és Forest Whitaker is. Mit ne mondjak, eléggé impozáns névsor. Azonban az igazi pluszt csak Bale és Woody szolgáltatta, de ők bizony odatették magukat, utóbbi meg pláne… Woody fantasztikusan formálta meg a kegyetlen, velejéig romlott fő****t. Nélkülük jóval kevesebb lett volna a film, de valószínűleg ezt Cooper is tudta, épp ezért szedte össze őket.

Az Out of the Furance megtekintése után végül azt tudom mondani, hogy Coopernek van még hová fejlődnie – bár jó úton halad – és azt, hogy Bale-nek nem kell majd szégyenkeznie az elvállat szerep miatt. A film lassú, és néhol lehetett volna hatásosabb is, de ettől függetlenül egy jó filmélménnyel lehet gazdagabb az, aki megtekinti, de figyelembe kell venni, hogy nem egy rendezőzseni alkotása, és az elvárásokat nem kell az egekbe tenni. Ha ezt valaki el tudja fogadni, akkor nagy baj nem lesz. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2014. január 14., kedd 21:13

TéOeM írta:A többség mostantól szidhatja Michael Douglast is, ugyanis csatlakozott egy Marveles filmbe. Az Ant-Man filmben lesz Hank Pym.
hát ez kurvajó :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 14., kedd 20:20

Zsombor írta:
TéOeM írta:A többség mostantól szidhatja Michael Douglast is, ugyanis csatlakozott egy Marveles filmbe. Az Ant-Man filmben lesz Hank Pym.
Miért szidnák? :D
Mert azt hiszi, hogy mindenki a Marvel ellen van :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4190
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. január 14., kedd 20:18

TéOeM írta:A többség mostantól szidhatja Michael Douglast is, ugyanis csatlakozott egy Marveles filmbe. Az Ant-Man filmben lesz Hank Pym.
Miért szidnák? :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 14., kedd 20:09

Amerikai botrány

David O. Russell neve manapság egyenlő a sikerrel. A rendező a 90-es években kezdte a karrierjét (már, ami a mozifilmeket illeti), de 2010-ig mondhatni csak tanulta a rendezői szakma csínját-bínját. Abban az évben azonban felmászott a ranglétra legtetejére, és a Harcos című filmjével beírhatta magát a jelenkor legnagyobb rendezői közé. Pihenni nem nagyon állt meg, és 2 évvel később a Napos oldalt rendezte meg, ami szintén sikeres volt, ám a tavalyi évben újra szintet tudott lépni, hála az Amerikai botránynak.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Irving egy kopaszodó, sörhasú zseni. Ezzel csupán az a baj, hogy a hazugság, és az átverés szakmáját sajátította el a legmagasabb szinten. Egy elvetemült szélhámosról van szó, aki az újdonsült társával, Sydney-vel jutott el az Egyesült Államok olyan bugyraiba, ahová átlagemberként nem juthattak volna el. Egyszer azonban kénytelenek összeállni az egyik FBI-ügynökkel, hogy politikusokat, szenátorokat, maffia tagokat tegyenek hűvösre. A terv jól is halad…egy ideig…

Christian Bale hazudik, Amy Adams hazudik, Jennifer Lawrence szintén hazudik, de nem ez a legnagyobb poén, hanem az, hogy David O. Russell is a képünkbe hazudik, és elhiteti velünk, hogy egy normális filmet forgatott le. De az Amerikai botrány nem egy közönséges film, hanem egy show-műsör, melynek házigazdái Batman, Lois Lane, Misztik, Sólyom Szem, és Rocket Raccoon. Ez az ötös kegyetlenül odatette magát, és rajtuk kívül minden létező dolgot a háttérbe szorítottak. De ez nem is véletlen, hiszen Russell kijelentette, hogy a színészekre akar fókuszálni, és azt akarja, hogy kiteljesedjenek a vásznon. Improvizáltak, bohóckodtak, játszottak, és varázsoltak, így nem is csoda, hogy a nagy ötösből, 4 színészt is jelöltek a Golden Globe-ra, amiből kettő meg is nyerte a maga díját. Igazából egy egész posztot lehetne írni arról, hogy ki milyen jól formálta meg a maga karakterét, illetve, hogy a karakter mennyire változtatta meg az adott színészt.

Ugyanakkor az Amerikai botrány storyval is rendelkezik még akkor is, ha a legtöbb esetben elfeledtetik a színészek, és még így is tudott meglepetéseket okozni a fordulataival, bár azért katarzist nyújtó, és korszakalkotó forgatókönyvről nem igen beszélhetünk a film esetében, de erre itt most nem is volt szükség. Russell úgy érzem, hogy ezt a filmjét remekül összedobta, még akkor is, ha az első fél óra csak csordogál, de az akció feltűnésével már nem volt megállás. Az élményt tovább gazdagítja a megteremtett hangulat, mely a 70-es éveket idézi meg, amihez hozzájárultak még a jól kiválasztott zenék, és a díszletek is.

Az Amerikai botrány ugyan nem a nagybetűs popcorn-mozi, de kétségkívül, hogy többet tud nyújtani, mint a legtöbb velejéig hype-olt társa, amik kimerülnek a látványban, és az akciókban. Ez a film a színészekről és karaktereikről szól, és azokat mesterfokon járatja. Bátran lehet nevezni az egyik legerősebb színészi alakításokkal dúsított filmnek, és bátran lehet ajánlani azoknak, akik szeretik élvezni, ha a karakterek coolak. Bár az is lehet, hogy hazudtam, és a film egy kalap szar, de ezt majd döntsétek el ti. Én mindenesetre megajándékozom egy erős pontszámmal, tehát 9/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. január 14., kedd 9:47

A többség mostantól szidhatja Michael Douglast is, ugyanis csatlakozott egy Marveles filmbe. Az Ant-Man filmben lesz Hank Pym.

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. január 14., kedd 5:42

Nos, tegnap sikerült megnézni a Wall Street Farkasát.

Korábban én kérdőjeleztem meg a film pontszámát. Bosszantott, hogy sehol semmi rosszat nem lehet róla olvasni, kicsit hihetetlennek is tartottam, hogy ennyire dicsérik mindenhol....
Elég nagy elvárásaim voltak, de kénytelen vagyok beállni a sorba, mert egyáltalán nem okozott csalódást. Tényleg jó.

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2014. január 14., kedd 0:20

Nem is terveztem, hogy mostanában lesz...valamikor majd tavasszal leszervezzük Rájzival. :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 13., hétfő 22:19

h3x0r írta:Remelem minel kesobb lesz a madridomos szavazas, mert a tavalyi top 10-em is utolag 4 helyen valtozott
Nem kell sürgetni, mert sok jó film még csak most jön ki, és nem mindenki darálja úgy a filmeket, mint én :D Ráér szerintem március elején is a szavazás, addig azért kijön DVD-re is sok film, és pótolni is lehet.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 13., hétfő 22:13

Remelem minel kesobb lesz a madridomos szavazas, mert a tavalyi top 10-em is utolag 4 helyen valtozott

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. január 13., hétfő 22:05

pheco írta:Nem igaz mennyire repül az idő. Olyan mintha most lett volna a 2012-es filmekről a top10 szavazás. Lesz '13-as top10 is? :)
ha a fórumosra gondolsz persze, hogy lesz. ha jól emlékszem febr végén-márc elején szokott lenni h mindenki bepótolja azon 2013-as filmeket, amiket akar még megnézni. mert korábban is volt pár film amik csak késve jöttek ki.
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 13., hétfő 17:22

nmate írta: Egyébként idén nagyon erős a filmes felhozatal és még sok gyanúsan remek filmet nem is láttam. Tetszett 2013 filmek terén. :)
Jaja. Bírtam ezt az évet. Még megnézem az Amerikai botrányt, Her-t, Out of the Furnace-t, aztán csinálok egy top 10-et a legjobb 2013-as filmekről, de, a már kigyűjtött filmek alapján nem lesz könnyű dolgom. Erős év volt... és még a Nebraska meg Coenék filmje, meg a másik Tom Hanks-es film is kimarad... :roll:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 13., hétfő 17:21

Nem igaz mennyire repül az idő. Olyan mintha most lett volna a 2012-es filmekről a top10 szavazás. Lesz '13-as top10 is? :)

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 13., hétfő 17:16

12 év rabszolgaságnak kiosztanak a vén dagadt papák úgy 5-6 díjat, plusz még Tom Hanks is zsebel egy legjobb főszereplő szobrocskát szerintem. Nők közül Bullockot tippelném, mellékszerepnél meg szorítok JLawnak, de szerintem az American Hustle nem kap szobrot, ahhoz túl degeneráltak a zsűri, nekik dráma kell, történelem, vagy szimpatikus, makulátlan hősök. Szórakoztató, laza filmeknek meg kevés az esélyük, hiába minőségi. A Rush odaérhet egy legjobb rendezés jelölésre még, csak sajna félek nem hagyják ki a ziccert, hogy a rabszolgafilm ne ezt kapja.

Egyébként idén nagyon erős a filmes felhozatal és még sok gyanúsan remek filmet nem is láttam. Tetszett 2013 filmek terén. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27367
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 13., hétfő 17:03

soadroli írta: Zsír :D Akkor az Oscar megy Phoenix papához :coffee:
Abban nem vagyok olyan biztos. McConaughey odatette magát, nem is kicsit... -->

Mielőtt meghaltam / Dallas Buyers Club

Egyszerűen nem tudok leállni a dicséretekkel, amik Matthew McConaughey-t illetik. A Lincoln Lawyer óta egyszerűen szárnyal, és hála az égnek, elhagyta a bugyuta, romantikus, giccsekkel teli vígjátékait, mert azok csak arra voltak jók, hogy a tehetséges, de elkallódó színészek közé soroljuk. Most azonban színészkedik és díjakat gyűjt. A Mielőtt meghaltam című filmjével elnyerte a legjobb férfi főszerepért járó Golden Globe díjat, és nem is érdemtelenül.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Ron Woodroof a texasi emberek sztereotípiája, hiszen a kockás ing, farmer kombináció teszi ki a ruhatárát, illetve közel áll hozzá a bika rodeó, a cigi, és a sör is. Egyszer azonban rosszul lesz, és a kórházban találja magát, ahol kivizsgálják, majd közlik vele, hogy 30 napja van hátra, mivel HIV fertőzött. Ron a hír hallatán kiborul, de hamar észhez tér, és minden idejét annak szenteli, hogy alternatív gyógymódot találjon, ami segít neki életben maradni. A kutatása sikerrel jár, ám nem csak magán akar segíteni, hanem a sorstársain is, így kereskedővé válik…

Nehéz jó életrajzi filmet készíteni, mert a helyes út nagyon keskeny, és könnyű letérni róla. Vagy giccses lesz, vagy pedig olyan száraz, hogy porzik a képernyő is tőle. Jean-Marc Vallée filmjének sem sikerült eltalálnia a középutat, de többnyire érintette azt, így az összkép egyáltalán nem vészes, bár sajnos így is voltak üresjáratai, és unalmasabb pillanatai a filmnek, de a pozitívumoknak sikerült feledtetniük a hibákat. Olyannyira sikerült feledtetniük, hogy a Dallas Buyers Club-ra nem lehet azt mondani, hogy rossz film, sőt… egy nagyon is jól összerakott életrajzi film volt, aminek sikerült feledtetnie azokat a sablonos elemeket, amikkel tele szokták pakolni az efféle filmeket. Gondolok itt arra, hogy a főszereplő HIV fertőzése miatt, meg vannak számlálva a napjai, így célszerű lenne a nézőben szánalomérzetet, és a sajnálatot kiváltani. Marc Vallée erre azt mondta, hogy; nem. Így nem is fókuszál a filmje erre, és pont emiatt lett jó a végeredmény.

A Mielőtt meghaltam, Ron kalandos útjait, és a vállalkozásának működését veszi alapul, illetve, hogy mennyire megváltozik egy bizonyos dologban, amit addig elítélt. Itt jön a képben Jared Leto, aki szintén Golden Globe-ot nyert az alakításával, és szintén nem érdemtelenül. Ketten együtt simán, lazán elvitték a hátukon a filmet, és egy rendkívül erős duót formáltak meg, akik hajlandóak voltak óriási áldozatot hozni a saját szerepük miatt, hiszen rengeteget fogytak. Utóbbinak (Leto) akár az Oscar-díj is kinézhet, mivel ott talán kisebb a konkurencia, mint a főszereplőknél, de azért nem lesz könnyű dolga. (Hozzáteszem, McConaughey is simán megérdemelné)

A Dallas Buyers Club (Mielőtt meghaltam) tehát egy nagyon jó film, amiben okosan és ügyesen tálalták a storyt, valamint remek színészi alakításokkal fűszerezték meg azt. Zeneileg talán lehetett volna erősebb, és talán egy kicsivel rövidebbre is vághatták volna, de összességében rendben volt. Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy nem egy olyan film, amit a nagyközönségnek szántak, hanem egy jóval szűkebb körnek, így nem vagyok benne biztos, hogy a nagy többség felhőtlenül tudna rajta szórakozni, ám aki szereti a lassú folyású drámákat, azoknak ajánlott. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2830
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. január 13., hétfő 16:59

Remy írta: Legjobb férfi főszereplő (vígjáték): Leonardo DiCaprio (The Wolf of Wall Street)
Zsír :D Akkor az Oscar megy Phoenix papához :coffee:
Kép


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 121 regisztrált és 0 vendég