Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 9., péntek 11:54

Ujraztam a Se7ent. Az a vegjatek meg mindig brutalis.

Ha Fincher csak ezt az egy filmet rendezi meg, akkor is halhatatlan lenne.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2024. február 8., csütörtök 17:04

Christopher Nolan says he has “no guilt” about being a ‘FAST & FURIOUS’ fan.

“I watch those movies all the time, I love them… you don’t need to watch them all in one sitting, it’s only the last few where a very specific arc of mythologies develop, I would start with ‘Tokyo Drift’.
Mindig is birtam a tagot. :D
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2024. február 7., szerda 15:15

A Quiet Place: Day One | Official Trailer
Kép

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 6., kedd 10:31

Részemről megérdemelt a mozi hanyatlása.
nem a mozi hanyatlása ez, hanem a filmiparé.
a mozi csak a végpont, ami szabad szemmel látható.
thereisonly1ronaldo

Avatar
füst
Hozzászólások: 3865
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 10:17
Kedvenc játékosaid: Zidane, Reus, Modric
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: füst » 2024. február 6., kedd 10:06

3 filmen voltam tavaly moziban, és idén sem várható hogy többször megyek. Nem érdekel a felhozatal, sem a végtelensok woke tartalmú AAA film, sem a 11. megfáradt folytatásfilm. És erre még rárakódik a filmnéző közönség zaja, ami baromira rontja a mozizás élményét. Na és persze a kötelező 20 perces előzetes a film előtt...
Van otthon rohadtjó tv-m, rohadtjó hangosítással. A zavaró tényezőket kizárhatom, és teljes komfortérzetet biztosíthatok magamnak. Ha mérlegre helyezem ezt és a mozit, akkor maradok otthon. Az egyetlen előny az aktualitás élménye, ezért évente néhány alkalommal hajlandó vagyok elfáradni a moziba. De a fele annak is csalódás.
Részemről megérdemelt a mozi hanyatlása.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2024. február 6., kedd 7:30

Faust írta: En par eve komolyan elgondolkodtam egy hasonlo bizniszen, elkezdtem utananezni jogoknak, lehetosegeknek, gondoltam pl a Bem mozit ujra lehetne nyitni.
Na mondjuk ott tavaly 3x is voltam, új filmek közül meg csak az Oppenheimert néztem Corvinban talán. Ez mindent elmond. :)
Faust írta: Akinek nem inge, ne vegye magara, de altalaban aki ezzel a mozijegy arral ervel, siman elbasz 8-10 ezret egyetlen kajalasra (pl otthon tv elott fekves kozben), szerintem ez inkabb a lehetosegek miatt kialakult lustasag, es az ertekrend atalakulasa, mintsem anyagi dontes, az esetek tobbsegeben.
Persze a lustaság a nagyobb tényező inkább, ezt aláírom, de segít a döntésben. Mondjuk én évente még így is többször járok moziba, mint ahányszor kaját rendelek, de unikornis vagyok ezzel, azt tudom :D

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 5., hétfő 13:19

jó dolgot lehet szarul is csinálni, meg godmode-ban pl, ahogy én elképzelem :D

pl egy jó terminator vagy kommandót úgy promotálnék, hogy minden pihepuha ballibsi hópihe feminista összefosná magát és az egész világot bejárná, akkorát robbanna a cucc :mrgreen:

lenne neonáci hetek pl az odaillő filmekkel, vagy épp antiprogressziv napok, bármi lehetséges :mrgreen:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. február 5., hétfő 13:15

hehetheoriginal írta: faust jól beszél.
nemhiába szép ÉS okos is egyszerre. :sziv: :kalapos:

én amúgy lottógyőzelem után nyitnék egy kurvajó mozit, de tele a fasza filmekkel az elmúlt 60-70 évből, és nem a fisfos újdonságokkal.
évente 1 kézen meg lehet számolni hány jó film van, sztem sokan vevők lennének mozi méretben meg audioval kedvenc filmeket nézni.
En par eve komolyan elgondolkodtam egy hasonlo bizniszen, elkezdtem utananezni jogoknak, lehetosegeknek, gondoltam pl a Bem mozit ujra lehetne nyitni.

Aztan ujranyitottak ezzel a tematikaval. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Hozzateszem, minosegre eleg csoves, de amugy mindig sok nezojuk van (mas kerdes, hogy az alacsony jegyar miatt alig jonnek ki egy honapban).

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 5., hétfő 12:40

faust jól beszél.
nemhiába szép ÉS okos is egyszerre. :sziv: :kalapos:

én amúgy lottógyőzelem után nyitnék egy kurvajó mozit, de tele a fasza filmekkel az elmúlt 60-70 évből, és nem a fisfos újdonságokkal.
évente 1 kézen meg lehet számolni hány jó film van, sztem sokan vevők lennének mozi méretben meg audioval kedvenc filmeket nézni.
thereisonly1ronaldo

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. február 5., hétfő 12:33

Akinek nem inge, ne vegye magara, de altalaban aki ezzel a mozijegy arral ervel, siman elbasz 8-10 ezret egyetlen kajalasra (pl otthon tv elott fekves kozben), szerintem ez inkabb a lehetosegek miatt kialakult lustasag, es az ertekrend atalakulasa, mintsem anyagi dontes, az esetek tobbsegeben.

En is nagyon ritkan jarok amugy, mert en meg az emberektol vagyok rosszul, plane miota gyerek van ido sincs, de nagyon hianyzik. De mar van minimum egy generacio, aki konkretan nem erti, mi a lenyeges kulonbseg a mozi es a tv kozott a mereten es a hangeron kivul, es ez eleg elszomorito. De lehet csak boomer vagyok. :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2024. február 5., hétfő 12:25

h3x0r írta:meger-e ket szemelynek 5-6 ezret csak a mozijegy
Nem beszélve arról, hogy ha nem budapesti vagy, alig van lehetőség eredeti nyelvre. Sok nagy városban meg alig van mozi is, akkor még üljek vonatra vagy buszra 1-2 órara, esetleg autózzak 600+ forintos üzemanyag ár mellett ezért is, amikor nemsokára megnézhetem otthon.

Én imádom a mozit, meg vannak barátaim, akikkel az egy fix havi találka volt, hogy megnéztünk valamit, de ez sajnos eléggé átrajzolódott. Részben az életünk, részben a kínálat miatt.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2024. február 5., hétfő 12:02

Faust írta:Rohadt szomoru ez, moziba jarni nem csak annyit jelentett, hogy elmesz megnezni egy filmet, kollektiv kozossegi elmeny is volt, de hat nyilvan ugyanolyan megnezni a telodon egy filmet 20 reszletben a villamoson.
Azert a villamos meg a telefon eleg extrem pelda. De ha azt veszed, hogy egy olyan film eseteben, ami nem a latvanyrol szol, meger-e ket szemelynek 5-6 ezret csak a mozijegy, mikozben par honappal kesobb otthon a 140 centis tv-n a kanaperol is meg tudjak nezni, a legtobb embernek, az lesz a valasza, hogy nem. Eleg megnezni, hogy ebben a topicban is altalaban akkor kerul szoba egy film, miutan felkerult torrentre. Neha elviszi az embereket a hype moziba, Oppenheimer, de ez nagyon ritka.

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2024. február 5., hétfő 10:34

Igen, a mellettünk lévő teremben...egy jóval felkapottabb műsor ment. Oda többen várakoztak.
Ellenben Mikkelsen ezen filmjét, nagyon ajánlom ! Igazán szerencse hogy elkaptam a vetítést, de kibszttul élveztem a filmet, párszor meg is könnyeztem. A képi világ is megér egy misét...zseniálisan adja vissza a kor hangulatát, és olyan képek vannak, hogy simán ki lehetne vágni háttérnek nagyon sokat, vagy valami könybe beilleszteni. sztm ( kritikák szerint is ...Díjat is kapott párat a film )

Az is nagy élmény, ahogy az ember figyeli közben a nézőteret, miként reagálnak az emberek.
Gyermek egy darab nem volt, persze 16os besorolású, sőt én voltam sztm a legfiatalabb, pedig xxx befigyel !
( azért páran akadtunk, de még félház sem )

Miyazaki "Szürke gémje " is nagy élmény volt. ( buzi egy címet találtak neki ) nem véletlen kaptam el 3x. Mondjuk ezt azóta is agyalom, és az az olvasmány sem egyszerű amit mutattam.
Japán műveltségi "kisokos".
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2024. február 5., hétfő 10:20

Mondjuk egy plaza nem feltetlenul reprezentativ minta ebbol a szempontbol, mert ott 90%-ban csak a sopredek mozog, es esik be egy filmre, ami nem blockbuster, de igen, a mozi a streamingnek (es a balfaszoknak, akik nem kepesek mozi es tv kozott kulonbseget tenni, mind az alkotok, mind a nezok kozott) hala erosen hanyatlik, par rendezo van aki meg tud tolteni mozikat, es ok is szepen lassan elkezdenek kikopni egy-ket kivetellel. Mar halivudban is 10-bol 9 film bukta emiatt, mas kerdes, hogy az az 1 annyit kaszal, hogy meg igy is megeri nekik. Rohadt szomoru ez, moziba jarni nem csak annyit jelentett, hogy elmesz megnezni egy filmet, kollektiv kozossegi elmeny is volt, de hat nyilvan ugyanolyan megnezni a telodon egy filmet 20 reszletben a villamoson.

realmadrid95
Hozzászólások: 1863
Csatlakozott: 2022. augusztus 17., szerda 21:31
Kedvenc játékosaid: Guti, Pepe, Marcelo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadrid95 » 2024. február 5., hétfő 10:16

hehetheoriginal írta:
A teremben nem volt sok ember
mert nem volt csilivili robbanas meg cgi es marvel logo :lol:
Ez is benne van, de mi az utolso 5 mozifilmunkon szinte mindig ures termes filmre ultunk be. Sot… Etele plaza csutortok 6 ora, 4 filmet vetitettek volna, esss nem csak a teremben voltunk egyedul parommal, hanem az egesz moziban. Hanyatlanak..

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 5., hétfő 10:00

A teremben nem volt sok ember
mert nem volt csilivili robbanas meg cgi es marvel logo :lol:
thereisonly1ronaldo

Avatar
Mickey
Hozzászólások: 3787
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 21:20
Kedvenc játékosaid: bappe
Kedvenc csapatod: párizs saint germain

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Mickey » 2024. február 5., hétfő 9:34

Bastarden - A fattyú

Mads Mikkelsen ismét nagyot alakít, de számos egyéb erénye is van a filmnek.
Megindító, mélyen érinti az ember lelkivilágát. Kaland, becsület, emberség és a boldogságra találásnak a mikéntje. Jól hozza az antagonista karakter is a szerepét, igazán lehet gyűlölni, őrült és romlott, tébolyult elme... de a lányka is kell a mozihoz, neki köszönhetően kerek az egész.


A játék mellett a fényképezés, az operatőr munka is a helyén van. Akár egy regényt olvasna a néző, "valódi" kosztümös film, nagybetűs dráma...western hangulatban, nyersen és erőszakosan tálalva.

A teremben nem volt sok ember, de nagyrészt csendben figyeltük az eseményeket, és a befejezés után is ez volt a jellemző.
"jo de te ilyen gyuros kis sportbuzi lehetsz, aztan az ejszakaban is csak hajtod meg futsz a nok utan, azt hallottam."
:mrgreen:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2024. február 4., vasárnap 10:35

hehetheoriginal írta: Beekeeper hatszor lekörözi a teljes john wick trilogiat vagy mit :lol:
kicsit szégyenlem de nekem is tetszett :D
Kép

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8429
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2024. február 4., vasárnap 10:21

Renfield

Kellemes baromkodás volt, én kajak azt hittem, hogy Nicolas Cage a főszereplő, szerencsére tévedtem :mrgreen:

Tudom ajánlani ha valaki akar nézni egy kis agyfaszt :lol:

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2024. február 4., vasárnap 8:36

Beekeeper hatszor lekörözi a teljes john wick trilogiat vagy mit :lol:
thereisonly1ronaldo


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 79 regisztrált és 0 vendég