Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. augusztus 1., kedd 9:53

Én is megírtam lennebb kicsivel finomabban fogalmazva, 4 downvote, 0 reakció :D
Ha a mainstream felkap valamit nem lehet ellene szólni. A fő érv, hogy jók a színészek. Kb. azért van ez az érv, mert sok híres színész játszik benne, de valójában ez szinte egy dokumentumfilm, ezért nem látom azt a nagy mozis élmányt. Másképp nem rossz film, csak kicsit uncsi főleg ha olvastál már életedben a Manhattan projektről. Ha legalább adott volna egy egyedi nézőpontot, de ezt sem tudnám mondani, Oppenheimer ott volt, jött ment, egy kicsit kesergett hogy úristen mit tettünk, de még az sem volt igazán meggyőző, nem jött át.

Nekem amúgy az elnök tökéletesen amerikai nyekergése tetszett, és ahogy Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!leteremtette Oppenheimert és elmondta hogy valójában az övé a felelősség Az nagyon valódi és ijesztő volt, a politikusi hatalom megnyilvánulása.

Avatar
ikelemen5
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 9:06
Kedvenc játékosaid: Zidane,Guti,Modric, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ikelemen5 » 2023. augusztus 1., kedd 9:08

Sierra írta: Oppenheimer

Tuti egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de szerintem ez a film nem jó. :D

Vontatott, követhetetlen (túl sok név, nem lehet arcokhoz kötni, sokat ugrálnak az idősíkokon), rengeteg modoros, unalmas párbeszéd, túltolt klisé hasonlatok, metaforák... borzasztó. Azt meg végképp nem értem, miért is érdemes ezt IMAX-ben nézni. Hát a robbantásos részen kívül semmi látvány nincs benne, de azt se vitték túlzásba. Pedig a film elején bizakodó voltam, azt hittem átmegy kicsit Interstellar stílusba és jobban belemennek a fizikába. Még kis animációk is voltak, hogy közelebb hozza a nézőhöz a témát. Aztán elment egy teljesen más irányba, a film közepén konkrétan majdnem elaludtam, annyira gecire unalmas volt. Hatalmas csalódás, a hatalmas hype miatt különösen.

Sokkalta jobb életrajzi filmeket láttam már (példa kedvéért egy párat: Egy csodálatos elme, Schindler listája, A zongorista, A bennfentes, Aviátor, Dr. Halál, Betépve, Phillips kapitány, Mielőtt meghaltam stb).

Nolan valahol az Interstellar után elvesztette a fonalat sztem, legutóbbi 2 filmje számomra nehezen értékelhető.
Nem akartam én beírni. :lol: Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Azt mondja el nekem valaki, hogy a Casye Afflecknek miért mondd el dolgokat Oppenheimer? Ki a tököm volt ő ott? Elvesztettem a fonalat, hogy a legtitkosabb ember amerikában miért kezdett el beszélni annak a fazonnak, akiről én, és aki velem nézte, neki sem volt fogalma róla, hogy ő ki? :x
Azt sem értem, hogy miért kellene erre Oscart adni Cillian Murphynek. Egy arca volt az embernek végig.
“I don’t trust fish.They breathe water…..that’s crazy.”

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. augusztus 1., kedd 8:49

Oppenheimer

Tuti egyedül vagyok ezzel a véleménnyel, de szerintem ez a film nem jó. :D

Vontatott, követhetetlen (túl sok név, nem lehet arcokhoz kötni, sokat ugrálnak az idősíkokon), rengeteg modoros, unalmas párbeszéd, túltolt klisé hasonlatok, metaforák... borzasztó. Azt meg végképp nem értem, miért is érdemes ezt IMAX-ben nézni. Hát a robbantásos részen kívül semmi látvány nincs benne, de azt se vitték túlzásba. Pedig a film elején bizakodó voltam, azt hittem átmegy kicsit Interstellar stílusba és jobban belemennek a fizikába. Még kis animációk is voltak, hogy közelebb hozza a nézőhöz a témát. Aztán elment egy teljesen más irányba, a film közepén konkrétan majdnem elaludtam, annyira gecire unalmas volt. Hatalmas csalódás, a hatalmas hype miatt különösen.

Sokkalta jobb életrajzi filmeket láttam már (példa kedvéért egy párat: Egy csodálatos elme, Schindler listája, A zongorista, A bennfentes, Aviátor, Dr. Halál, Betépve, Phillips kapitány, Mielőtt meghaltam stb).

Nolan valahol az Interstellar után elvesztette a fonalat sztem, legutóbbi 2 filmje számomra nehezen értékelhető.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. július 30., vasárnap 22:07

Nekem mindig guilty pleasure volt a cucc, de ebbe összevágták a csapdákat meg kramert és ennyi. :lol:

Pedig a spirál előtti rész pl még be is jött. :lol:
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 30., vasárnap 22:06

ziro4vr írta:
Remy írta: quote]
Kifejezetten jónak tűnik. Talán sikerült az első 2 után még egy tényleg jót csinálni.
Ebben neked mi tűnik jónak? :lol:
Van érdekes történt és kreativitás a kínzóeszközökben. Legalábbis, ami ebből lejött. (Többi részhez mérten)

Látva az egész szériát, a 3. rész után bődületesen elkezdett zuhanni az egész. A Spirállal pedig le is értek a mélybe.

Ezután bizakodó vagyok.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. július 30., vasárnap 22:03

Remy írta: quote]
Kifejezetten jónak tűnik. Talán sikerült az első 2 után még egy tényleg jót csinálni.
Ebben neked mi tűnik jónak? :lol:
Nem illik.

zsuninnyo
Hozzászólások: 1215
Csatlakozott: 2021. március 5., péntek 13:42

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: zsuninnyo » 2023. július 30., vasárnap 21:36

soadroli írta: SAW X Official Trailer
:D
remelem egyszer lesz egy resz ami arrol szol, John Kramernek hogyan volt ennyi ideje mindenkit celbavenni, elrabolni es megepiteni minden csapdat. Nameg penze minderre :D

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27248
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 30., vasárnap 13:17

soadroli írta: SAW X Official Trailer
:D
Kifejezetten jónak tűnik. Talán sikerült az első 2 után még egy tényleg jót csinálni.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2023. július 30., vasárnap 12:46

SAW X Official Trailer
:D
Kép

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. július 30., vasárnap 11:44

Csao emberek!

Mennék Nolan-re az Imax-be. Melyek a legjobb helyek ha egy top1-et akartok mondani (már ha sikerül elkapni), 7. sor 18.szék?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24526
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2023. július 28., péntek 10:01

Oppenheimer

Nagyon örülök hogy vannak még ilyen filmek. Nem hatásvadász, nem cgi csili-vili robbanás, hanem a dolgok mélyére néz. Nekem a csúcspont utáni 1 óra is nagyon tetszett. Mondjuk az kicsit kizökkent, hogy minden kis szerepben ilyen type-cast színészek vannak akik minden filmben ezeket a sablon karaktereket hozzák, de ennyi. Ja meg női karakterek továbbra is biodíszletek a nolan filmekben. :lol:
Nem illik.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8013
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2023. július 26., szerda 7:57

Na mi is megnéztük, nekem kicsit csalódás. Elég langyi volt maga a film, a 3 órát jobban kibírtam mint gondoltam volna, de ettől függetlenül indokolatlan. Így utólag egyáltalán nem érzem hogy mindenképpen moziban kellene nézni hiszen látvány alig van benne, egy jó része unalmas politizálós duma.
Én több látványt vártam volna, többet a process-ről, hogyan jöttek rá a dolgokra, stb. Nem volt számomra szinte semmi új információ a filmben, nem helyezték új megvilágításba a kém sztorit sem, a film a címéhez méltóan főleg Oppenheimerről szólt, de mintha mégsem ismertük volna meg őt eléggé.
Én erre még 8-as sem tudok adni, esetleg egy hetest.

Avatar
RealVazquez
Hozzászólások: 6586
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 17:51
Kedvenc játékosaid: CR
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: RealVazquez » 2023. július 24., hétfő 16:55

h3x0r írta:
RealAsensio írta: Megneztem az Oppenheimert, nekem tetszett, Murphy nalam top1, Nolan zsenialis, mint mindig, de szarul esett ez a kesei mozizas, kurva hosszu volt :kalapos:
Mi a 10 oras vetitest nem mertuk bevallalni, eleg volt a fel 9-es. :lol: Valoban hosszu a 3 ora, viszont vegig lekotott, egyaltalan nem ereztem vontatottnak a filmet. Siman el tudtam volna kepzelni egy 6 reszes HBO sorozatkent, de filmkent is jo volt. En is eredeti nyelv parti vagyok, de vegul magyarul neztem meg, teljesen rendben volt a szinkron. Nem ez Nolan legjobb filme, viszont nagyon jo erzekkel megtalalta az egyensulyt, ahol kellett, latvanyos volt, a tudomanyos resz is ertheto volt, a moralis reszt is jol talaltak; nekem a politikai drama volt a kedvencem. Rengeteg a szereplo, azert vegig kell figyelni, nehogy elveszitsd a fonalat. Ha mar Murphyt szoba hoztad, en megdicsernem Robert Downey Jr-t is.

Ami eszembe jutott iras kozben, hogy itt forumon sokan szoktak szidni a studiokat, hogy miert csak szuperhos filmek, sokadik reszes folytatasok vagy gagyi vigjatekok mennek mozikban, hol vannak a jo, nem tomeggyartott filmek. Tessek, itt az Oppenheimer. (azt persze mar mindenki eldonti, hogy elmegy moziba es minimalisan hozzajarul, hogy a jovoben is legyenek ilyen filmek vagy jo lesz az ncore is)
Nem is azzal volt bajom, hogy 3 oras volt, hanem hogy a vartnal sokkal kimerultebb voltam es faradt egy ilyen komoly filmhez. Lekotott, de kurvara figyelni kellett azert, kovetni a szereploket es az esemenyeket.
Sokkal tobb ilyen film kellene, megmondom oszinten, hogy evente mar csak 1-2 ertekelheto film jon ki, a tobbi tucat szar. A regi jo szineszekbol mar alig van, a feltorekvokbol egyre kevesebb az olyan, aki zsigerbol megoldja. En tuti, hogy meg egyszer elmegyek, es befizetek egy moziban nezos, popcornos Oppenheimerre :kalapos:
:goat:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2023. július 24., hétfő 14:03

RealAsensio írta: Megneztem az Oppenheimert, nekem tetszett, Murphy nalam top1, Nolan zsenialis, mint mindig, de szarul esett ez a kesei mozizas, kurva hosszu volt :kalapos:
Mi a 10 oras vetitest nem mertuk bevallalni, eleg volt a fel 9-es. :lol: Valoban hosszu a 3 ora, viszont vegig lekotott, egyaltalan nem ereztem vontatottnak a filmet. Siman el tudtam volna kepzelni egy 6 reszes HBO sorozatkent, de filmkent is jo volt. En is eredeti nyelv parti vagyok, de vegul magyarul neztem meg, teljesen rendben volt a szinkron. Nem ez Nolan legjobb filme, viszont nagyon jo erzekkel megtalalta az egyensulyt, ahol kellett, latvanyos volt, a tudomanyos resz is ertheto volt, a moralis reszt is jol talaltak; nekem a politikai drama volt a kedvencem. Rengeteg a szereplo, azert vegig kell figyelni, nehogy elveszitsd a fonalat. Ha mar Murphyt szoba hoztad, en megdicsernem Robert Downey Jr-t is.

Ami eszembe jutott iras kozben, hogy itt forumon sokan szoktak szidni a studiokat, hogy miert csak szuperhos filmek, sokadik reszes folytatasok vagy gagyi vigjatekok mennek mozikban, hol vannak a jo, nem tomeggyartott filmek. Tessek, itt az Oppenheimer. (azt persze mar mindenki eldonti, hogy elmegy moziba es minimalisan hozzajarul, hogy a jovoben is legyenek ilyen filmek vagy jo lesz az ncore is)

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. július 21., péntek 21:27

Kera írta:
halamadrid írta:

Gyuri?
Lukas Gyuri :mrgreen:
Ohh...
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Kera
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2019. április 27., szombat 12:33
Kedvenc játékosaid: CR7, SR4, M12, Xabi Alonso, Kroos, Modric, R9, ZZ, Roberto Carlos, Raúl, Hierro, Lampard, Terry, Maldini, Cubasza kapitány
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kera » 2023. július 21., péntek 20:37

halamadrid írta:
P. Krisz írta:
Egyrészt adnám, másrészt Nolan a Batmanből is kivette a természetfeletti dolgokat.
Amikor Gyuri csinálta ezt, megkaptuk a midikloriánokat. :/ :lol:
Gyuri?
Lukas Gyuri :mrgreen:

Avatar
halamadrid
Hozzászólások: 2794
Csatlakozott: 2021. április 11., vasárnap 17:26
Kedvenc játékosaid: C. Ronaldo, Modrić, Asensio, Ramos, Casemiro, Marcelo, Håland, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: halamadrid » 2023. július 21., péntek 20:36

P. Krisz írta:
Batmant is más szintre emelte. Brutál lenne tőle egy SW. Skywalkerek nélkül.
Egyrészt adnám, másrészt Nolan a Batmanből is kivette a természetfeletti dolgokat.
Amikor Gyuri csinálta ezt, megkaptuk a midikloriánokat. :/ :lol:
Gyuri?
Ceballos: “When I saw all those players — Karim, Carvajal, Modric… — playing cards just a few hours before the game I thought ‘wow, well, there’s calmness anyway’. I couldn’t even sleep.”
:salute:

HE WON IN SPA, HE WINS IN MONZA! :sziv:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 21., péntek 20:13

swormer írta:
Faust írta: az uj trilogiabol is az egyetlen olyan reszt kopkodi az osszes, ami mert valami ujban gondolkodni. :lol:
Soha nem értettem, hogy az a film mi újban gondolkodott. Ugyanakkora Birodalom visszavág másolat, mint amennyire az előző rész az Új reményé volt.

Szerintem Nolannek nem passzoló rendezés lenne egy Star Wars film.
Szerintem ki mert lepni a sablonokbol, meg ha csak elemeiben is, mert minimalis varatlanokat huzni. En nagyon elveztem, neha fel is huztam a szemoldokom, vegre valamin meglepodtem. Ha nem lenne az az egyoras kaszinos szenvedes, jo film lenne. De fene se tudja, regen lattam, nem is erdekel mar az egesz. Mindent elmond az egesz franchiserol, hogy a Rogue one kb a legjobb mind kozul, ugy, hogy 77 ota tudja mindenki mi lesz a vege.


Amugy szerintem nem mukodne a Nolan-fele SW, pont emiatt, a fanok tul begyepesedettek es tul sok panelt varnak el. Azert a Batman vilaga joval rugalmasabban kezelheto. De szo se rola, ha valami minimalisan erdekelne SW fronton, az csak az lenne ha o rendezne egyet.

ekissm
Hozzászólások: 231
Csatlakozott: 2018. január 24., szerda 23:09
Kedvenc játékosaid: Zizou, R9, Ramos, Marcelo, Raúl, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ekissm » 2023. július 21., péntek 19:52

reeed_ati írta:
ekissm írta:
Ugyanitt szeretnék egy Nolan x Star Wars filmet egyszer. :sziv:
Mondjuk egy r18-as Vader filmet.. :shifty: :smile:
Azaz, mondjuk ezzel a cimmel:

"The chosen one"

Avatar
géza
Hozzászólások: 1120
Csatlakozott: 2017. január 25., szerda 17:09

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: géza » 2023. július 21., péntek 19:47

Faust írta: Nagyon mokasak lennenek az SW fanok egy Nolan-fele valtozattal, amikor az uj trilogiabol is az egyetlen olyan reszt kopkodi az osszes, ami mert valami ujban gondolkodni. :lol:
:sziv:

A TLJ megjelenese ota vedem a filmet, nyilvan voltak benne hibak (mint az osszes SW filmben btw az otodiken kivul), de az egyetlen ami mert ujat csinalni. Nekem amugy az top3.

De ha eloszor csinaltak volna az 1-3-at, akkor mindenki kiakadt volna Yodan, hogy hogy megoltek a karakteret. :lol:

Amugy Nolan es az SW univerzum az passzolhatna, foleg ha mondjuk Old Republic idoben csinal egy sotetebb alkotast. Cserebe lesz Taika Waitititol valami fos, a Rian Johnson trilogia meg valoszinuleg elhalt a fanoknak koszonhetoen. :lol:


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 53 regisztrált és 0 vendég