Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 27., hétfő 12:28

pheco írta:
Remy írta:10 örökzöld vígjáték

Vannak vígjátékok, melyeket sose lehet megunni...
A Gyalog Galoppot és az Űrgolyhókat nem láttam még, a többivel nagyjából egyetértek. Talán annyi, hogy a Kincs, ami nincs helyett más filmjüket raktam volna be(Különben dühbe jövünk, És megint dühbe jövünk, Nincs kettő négy nélkül) :)
Űrgolyhókra mielőbb szakíts időt :D A Gyalog galopp viszont eléggé megosztó. Kegyetlen nagy humora van szerintem, de azért sok embert ismerek, akinek nem jött be.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2846
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2014. január 27., hétfő 12:12

én is moziban néztem. és ugyanaz a véleményem, mint nmaténak. nekem 8,5/10
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 27., hétfő 12:04

Moziban kb 2 hónapja láttam. Vissza nem keresek, 8/10, nagyon tetszett. Bőven jobb, mint az első rész.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 27., hétfő 12:00

The Hunger Games: Catching Fire-t latta mar valaki? Mar tobb mint egy hete fent van enkóron is, de meg senki nem irt rola.

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. január 27., hétfő 10:57

Remy írta:10 örökzöld vígjáték

Vannak vígjátékok, melyeket sose lehet megunni...
A Gyalog Galoppot és az Űrgolyhókat nem láttam még, a többivel nagyjából egyetértek. Talán annyi, hogy a Kincs, ami nincs helyett más filmjüket raktam volna be(Különben dühbe jövünk, És megint dühbe jövünk, Nincs kettő négy nélkül) :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 27., hétfő 0:04

10 örökzöld vígjáték

Vannak vígjátékok, melyeket sose lehet megunni...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13140
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2014. január 26., vasárnap 11:03

Hófehér és a vadász akkora rakás nulla hogy az már büntetni való :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 26., vasárnap 2:08

h3x0r írta:
Remy írta:Hófehér és a vadász, RIPD - szellemzsaruk, Titánok haragja, Titánok harca véleményeket kérek :D Tudom szar az összes, de mégis... most ilyen fantasy kedvemben vagyok, és viszonylag rövidek, lehet meg kéne néznem őket. :hmmm:
Clash of the Titans: az Immortalsnal valamivel gyengebb, de azert egyszeri kikapcsolodasnak megfelel. (kicsit burkoltan ajanlottam egy masik filmet is :D )

RIPD: egyaltalan nem kell tole sokat varni, eleg atlagos filmnek mondanam. Van benne par jo poen (ha magamba nezem nem biztos hogy nevetek rajtuk, de haverral bepialva jo volt :D ). Lenyegeben a Men in black es a Szellemirtok kevereke. Ha nagyon nincs mas mit nezzel, kezdj neki.
Kicsit fogyóban vannak a beidőzített cikkek a blogon (nem volt sok időm írni mostanában...), aztán fel kéne pörgetni a dolgokat :D Ezek full sablon filmek, nem várok el tőlük semmit, ha 5-6 pontokat hoznak, akkor már jól fogok szórakozni :D Immortals... tényleg, köszi!
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 26., vasárnap 2:02

Remy írta:Hófehér és a vadász, RIPD - szellemzsaruk, Titánok haragja, Titánok harca véleményeket kérek :D Tudom szar az összes, de mégis... most ilyen fantasy kedvemben vagyok, és viszonylag rövidek, lehet meg kéne néznem őket. :hmmm:
Clash of the Titans: az Immortalsnal valamivel gyengebb, de azert egyszeri kikapcsolodasnak megfelel. (kicsit burkoltan ajanlottam egy masik filmet is :D )

RIPD: egyaltalan nem kell tole sokat varni, eleg atlagos filmnek mondanam. Van benne par jo poen (ha magamba nezem nem biztos hogy nevetek rajtuk, de haverral bepialva jo volt :D ). Lenyegeben a Men in black es a Szellemirtok kevereke. Ha nagyon nincs mas mit nezzel, kezdj neki.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. január 26., vasárnap 1:55

Remy írta: :-( pedig fasza kis film. A zenéje meg pláne király. :)
Számomra nagyon unalmas volt, egyáltalán nem izgultam szét az agyam, pedig gondolom az lett volna a cél. A zenéje ja, nagyon híres az a "dallam", de azonkívül engem az sem fogott meg igazán. Azt direkt nem írtam, hogy gagyi, mert 75-ös filmről van szó, akkor biztos mindenki ámult-bámult rajta, de összességében egy se íze-se bűze film szerintem. Ráadásul úgy állítják be a cápákat, mintha direkt emberekre vadásznának. Pár részen be is sírtam, pl amikor bekukucskál a kiharapott hajó oldalán. : ))))

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 26., vasárnap 1:43

Sierra írta:Jaws

Színtelen, szagtalan semmilyen film. Nyilván régi, de ez nem mentség, a Zűrodüsszeia is régi, mégis köröket ver rá. Mindegy, legalább megnéztem. Azért mégis csak kultfilm.

5/10

:-( pedig fasza kis film. A zenéje meg pláne király. :)

Hófehér és a vadász, RIPD - szellemzsaruk, Titánok haragja, Titánok harca véleményeket kérek :D Tudom szar az összes, de mégis... most ilyen fantasy kedvemben vagyok, és viszonylag rövidek, lehet meg kéne néznem őket. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. január 26., vasárnap 1:39

Jaws

Színtelen, szagtalan semmilyen film. Nyilván régi, de ez nem mentség, a Zűrodüsszeia is régi, mégis köröket ver rá. Mindegy, legalább megnéztem. Azért mégis csak kultfilm.

5/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 24., péntek 23:49

h3x0r írta:Nincs valami listatok ezekrol az animacios filmekrol?
ilyet találtam

:)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9180
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. január 24., péntek 23:36

Nincs valami listatok ezekrol az animacios filmekrol?

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. január 24., péntek 22:36

Remy írta:
tubatibi írta:Nemsokára megérkezik hozzám is a:
Igazság Ligája - Háború (720p HD)
Na, milyen volt?

Rendőrakadémia

Hihetetlen, hogy ez eddig kimaradt, pedig a zenéjét ismerem, és szeretem is. Na mindegy... pótoltam, és egy hatalmas nagy ökörség :D Jó értelemben. :D Kim Cattrall pedig (akkoriban) :sziv:

megvett kilóra. :agree:
azzal a baj ezzel,hogy alig tudok várni a következő animációs filmre. :(
flash megint jó volt, poénok is jók voltak benne. :lol: akció is volt benne bőven, mondjuk valamit nem értek:
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!wonder women meg superman flörtöltek nagyon egymással, de a sorozatban batman-el van inkább a csodanő...meg számomra elég furcsa volt csodanőnek ez a nagyon ilyen "kőharcos" beszéd, hogy induljunk együtt csatába társaim, meg hasonlók, a sorozatbeli sokkal jobban bejön..

alig várom a következőt. :salute:
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. január 24., péntek 21:59

Filth

8/10, viccesen indul, a végére kemény lesz. ez egy rohadtjó film.
nem is értem (vagyis de), hogy milyen szutyok filmek kaphatnak oscart, és közben milyenek maradnak még csak említés szintjén is a sötétben...
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 24., péntek 21:55

Inside Llewyn Davis

Az előzetes várakozásokkal ellentétben az Inside Llewyn Davis meglepően rosszul jött ki az Oscar-jelöléseket tekintve. Se főszereplői, se zenei jelölést nem kapott, pedig senkinél nem lett volna keserű szájíz, ha Oscar Isaac, vagy a legjobb betétdalnál a „Please Mr. Kennedy” neve is ott szerepel a listán. Utóbbi hiánya mindenképpen érvágás…

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Llewyn Davis egy folkzenész, akinek ez a hivatása. A probléma csupán az, hogy alig tud megélni belőle, és napról-napra kell változtatnia a helyét, ugyanis saját lakása sincs. Barátok fogadják be, illetve bepofátlankodik ahhoz, ahol úgy érzi, hogy egy-két éjszakát meg tud szállni. Ez a tengés-lengés azonban folyamatosan csökkenti a zenélésbe vetett hitét…

Nem vagyok rajongója a Coen tesóknak, nem rajongok a filmjeikért, ám elismerem és megtapsolom azt, amit eddig véghezvittek. A filmjeik általában 7-8 pont körül mozognak nálam, és ez köszönhető a filmjeikben szereplő karaktereknek, illetve a rendkívül jól megteremtett hangulatnak. Ezeket itt is megtalálhatjuk, mi több a hangulat egyenesen fantasztikus.

A mostani film esetében bepillantást nyerhetünk Llewyn Davis néhány napjába, ami ugyan nem jelent sok időt, hiszen tényleg csak néhány napról van szó, de ez idő alatt mégis rengeteg minden történik. Ezt Coenék, jól megírt párbeszédekkel, a főszereplő karakterfejlődésével, illetve az egyre mélyülő drámai szállal fűszerezték meg, mely végül pofás összképet mutatott. Ugyanakkor mégsem ezek a film legnagyobb erényei, hanem a zene, valamint a színészek. Előbbi adja a sava-borsát az egésznek, és mondhatni elvarázsol, amikor felcsendül egy-egy hangulatos zene. Igazi életérzést ad át a cigifüsttel átitatott 60-as évekből, és a folkzene szépségéből.

Ám ez mind nem jöhetett volna létre, ha nem Oscar Isaac kapja meg a főszerepet, ugyanis remekül formálja meg a bunkó, kissé arrogáns Davist, aki ezek hallatán a való életben egy p**s, de amint gitár kerül a kezébe, az egész róla kialakított kép megváltozik, és megmutatja, hogy mit is tud igazán. Mellette természetesen voltak még kiváló alakítások, gondolok itt John Goodmanre, Carrey Mulliganre, vagy éppen a „Please Mr. Kennedy” dalnál főszerepet játszó Justin Timberlakere, illetve Adam Drivera.

A Coen tesók tehát büszkék lehetnek a legújabb alkotásukra, mely a zenés filmek között előkelő helyen szerepel majd, illetve a rendezőpáros filmográfiájában is a jobb helyeken fog majd feltűnni. A filmet a hangvágás, valamint az operatőri munka miatt láthatjuk viszont az Oscar-gálán, amiből szerintem egyiket sem fogják behúzni, de ez nem von le semmit a film értékéből. A hangulatteremtés, az operatőri munka, a zene, a színészik is mind-mind dicséretesek. A folkzene kedvelőinek mindenképpen ajánlott a film megtekintése. 8/10


Vakszerencse

Mindenhez pénz kell, legyen itt szó a szórakozásról, tanulásról, és magáról az életről is. A Vakszerencsében betekintést kapunk Costa Rica egzotikus világába, a gazdag emberek életébe, és a szerencsejáték rejtelmeibe. Legalábbis ezt gondolnánk, de ezeket csak felszínesen kapjuk meg ebben az akció-thrillerben, melyet még a Ben ’Batman’ Affleck és Justin Timberlake duó sem tudott megtölteni élettel.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A Princeton Egyetem fejese fülébe jut, hogy az egyik diák online szerencsejátékot reklámoz, ami ugyebár tilos az Egyetem területén. Richie tudja, hogy a tűzzel játszik, de nincs más választása, mert a tandíjat fizetni kell, és ő nem a tehetősebb réteget erősíti, így kénytelen kockáztatni. Utolsó dobásra még nekiül egyet pókerezni, de mindent elveszít. Azonban feltűnt neki, hogy valami nem stimmel a játékkal, és csalás vádjával megkeresi az online kaszinó tulaját, aki viszont többet ajánl neki, mint a bukott pénze visszafizetését…

Igazából a Vakszerencse nem egy rossz film, csak éppen nagyon kevés. Tipikusan olyan, amit leül megnézni az ember, mert nincs jobb dolga, de amint vége már el is felejti. A film története, úgy ahogy jól muzsikál, vannak benne kisebb fordulatok, pörgősebb események, ám összességében kevés ahhoz, hogy jól szórakozzunk. Nagyjából egy olyan autóhoz hasonlít a film, amiben nincs motor. A kaszni szép, de ennyi.

Amíg a Wall Street farkasában működött a gazdagság és a jólét bemutatása, addig itt szinte semmit nem kaptunk belőle. Nem éreztük át azokat a bulikat ahová Affleck és Timberlake járkált, nem éreztük a rengeteg pénz illatát, illetve az ügyleteik súlyát. Azonban még menthető lehetett volna a helyzet, ha a karakterek jól muzsikálnak, de mondanom sem kell, hogy ezt sem kaptuk meg. A 90 perces játékidő alatt – ami amúgy teljesen korrekt volt, és mindenképpen pozitívumként kell megemlíteni, mert sokkal rosszabb fényt vethetne a filmre egy esetleges 120 perces játékidő – kaptunk egy néha-néha villantó Timberlaket, aki azért próbálta menteni a menthetőt, és egy nulla életkedvvel rendelkező Gézát, aki gondolatban valószínűleg már Gotham utcáin mászkált.

Összességében tehát az a baj a Vakszerencsével, hogy üres, élettelen, és ezáltal egy felesleges film arcát mutatja. Azonban utálni mégsem lehet, de sajnos szeretni sem. Mondanám, hogy nézzétek meg, de nem teszem. Elég csak a pontszámra (IMDB-re) pillantani… 4,5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27368
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. január 24., péntek 16:43

tubatibi írta:Nemsokára megérkezik hozzám is a:
Igazság Ligája - Háború (720p HD)
Na, milyen volt?

Rendőrakadémia

Hihetetlen, hogy ez eddig kimaradt, pedig a zenéjét ismerem, és szeretem is. Na mindegy... pótoltam, és egy hatalmas nagy ökörség :D Jó értelemben. :D Kim Cattrall pedig (akkoriban) :sziv:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
tubatibi
Hozzászólások: 3726
Csatlakozott: 2013. április 16., kedd 12:11

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tubatibi » 2014. január 24., péntek 9:13

Nemsokára megérkezik hozzám is a:

Igazság Ligája - Háború (720p HD)




Köszi Remy,hogy írtad, bár én későbbre vártam, februári bemutató volt írva.
"If you don't like your destiny, don't accept it."

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. január 24., péntek 3:01

Még egy Coen film ami tetszik: Inside Llewyn Davis. Főleg a zenék benne ááááh.. jobbak majdnem, mint az O Brotherben. Nagyon magával ragadó film, ajánlom :)


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 125 regisztrált és 0 vendég