Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 18., vasárnap 12:08

Nekem Matt mondandójában csak ott akadt fenn az agyaam, hogy "emberi gondokkal küzdött" vs. "személyes drámája". Ez nekem egy és ugyanaz. De én pl. összehasonlítanám az Acélembert és Batmant, mert ugye Nolannek volt köze mindegyikhez, de míg Clark nevetségesen tinédzser beütéssel bírt, addig Bruce "személyes drámája" inkább a háttérbe szorult. Amúgy egyértelműen a fordulatok, a végig feszült pillanatok voltak a Batman trilógiában a nyerők. A Marvel filmek nagy része viszont nézhető,l ehet néha sok a csöpögős jelenet meg a gyenge humor, de alapvetően egyik sem rossz. Nem láttam mindent (pl. Punisher, Szellemlovas stb), de amiket megnéztem azok közül csak a Hihetetlen Hulkot találtam nagyon szarnak.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. május 18., vasárnap 11:41

Engem személy szerint tökéletesen szórakoztat és kikapcsol bármelyik Marvel film. Ha ezek szerint 70-es IQ-val rendelkezek, akkor legyen. Viszont vélhetően Neked sincs több, ha 2 sor alapján degradálod azon embereket, akik elégedettek ezekkel a filmekkel ilyen formában is
Ugye akinek nem inge...

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. május 18., vasárnap 11:13

Nolan tény, hogy más szintre emelte a képregény adaptációkat, de a többi filmet a helyén kell kezelni, mert azok nem ilyen komoly hangvételben készültek, mint a Dark Knight trilógia, így az összehasonlítás baromság...és sokan sajnos nem így kezelik, ezért a sok jogtalan sárdobálás a Marvel filmekre.

De aki tökéletes elegyre vágyik, annak ajánlom a Kick-Ass-t. Leginkább olvasni mondjuk, de az első film is jó. Remek humor mellett van bemutatva az emberi butaság.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 18., vasárnap 11:13

MyStiQ írta:
Engem személy szerint tökéletesen szórakoztat és kikapcsol bármelyik Marvel film. Ha ezek szerint 70-es IQ-val rendelkezek, akkor legyen. Viszont vélhetően Neked sincs több, ha 2 sor alapján degradálod azon embereket, akik elégedettek ezekkel a filmekkel ilyen formában is. :)
Mikor nézed a Godzillát? :D Tűzgyűrű után szerintem ezzel is kéne tenned egy próbát.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Remy 2014. május 18., vasárnap 11:16-kor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62893
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. május 18., vasárnap 11:09

Szep belépő Matt, alig varom hogy a többi topicban is oktass. :)
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
MyStiQ
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 9:56

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: MyStiQ » 2014. május 18., vasárnap 11:08

De talán megmutatta Nolan, hogy milyen irányba kellene elvinni ezeket a filmeket, hogy a néző többet kapjon egy méregdrágán elkészült, de a 70-es IQ-val rendelkező osztályt megcélzó blockbusternél.
Engem személy szerint tökéletesen szórakoztat és kikapcsol bármelyik Marvel film. Ha ezek szerint 70-es IQ-val rendelkezek, akkor legyen. Viszont vélhetően Neked sincs több, ha 2 sor alapján degradálod azon embereket, akik elégedettek ezekkel a filmekkel ilyen formában is. :)

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. május 18., vasárnap 11:00

Ja és a vita alaphoz hozzászólni. Pl a Ponyvaregény mindenki nagyon jónak találta stb stb kb 25 perc után kinyomtam és azóta se tudtam magam rávenni, hogy még egyszer neki álljak. Harcosok klubját letuszkoltam, az se tett mély benyomást. Batman filmek szerintem szórakoztatóak voltak, viszont azt adom, hogy a jó drámánál nincs jobb.
Nagyjából hasonló véleményeken vagyok én is. A Ponyvaregényt 4. alkalommal sikerült önmagamat megerőszakolva végignéznem, utólag azt mondom, hogy nem volt rossz, de az irgalmatlan hype-ot én sem értem körülötte, Tarantinonak vannak bőven jobb filmjei. Azért az elég beszédes, hogy 3-szor sikerült kinyomnom. A legnagyobb problémája a filmnek, hogy abszolút nem tudja az elején felkelteni az érdeklődést. Később, amikor az első órán túl vagy már élvezhető, de szerintem 1 óra szenvedést nem ér meg a film többi része.
A Harcosok klubja nekem mondjuk nagyon bejött, szerintem egyszerre szórakoztató és tartalma is van.
A Nolan-féle Batmanről meg annyit, hogy szerintem is szórakoztató és jó filmek, de semmi több. Ami viszont számomra nagyon megsüvegelendő bennük, az az eltérés a szuperhősös film sémáktól. Végre voltak jól felépített karakterek, nem csak a főhősnek volt valamiféle jelleme. A főhős meg végre emberből volt, emberi gondokkal küzdött, nem úgy, mint a korábbi filmek szuperhősei akiknek a karakterfejlődése és személyes drámája csak egy olcsó szappanopera szintjét ütötte meg. Végre volt élet ezekben a filmekben, ezért van körülöttük hype. De talán megmutatta Nolan, hogy milyen irányba kellene elvinni ezeket a filmeket, hogy a néző többet kapjon egy méregdrágán elkészült, de a 70-es IQ-val rendelkező osztályt megcélzó blockbusternél.

Avatar
istimester
rex madridistae
Hozzászólások: 3310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 13:22
Kedvenc játékosaid: Iván Helguera, Raúl
Kedvenc csapatod: DAC
Tartózkodási hely: Felvidék

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: istimester » 2014. május 18., vasárnap 1:17

Megmutatta, hogy egy szuperhős filmben is lehet mélyebb tartalom, illetve kiváló történet.
Milyen mélyebb tartalom van a Batmanben? Attól, hogy okosnak (tűnő) mondatok is elhangzanak, még nincs mögötte mélyebb tartalom. Mi az erkölcsi tanulsága? Egy átlagból valóban kiemelkedő, elvezhető blockbuster, jól adagolt misztikum, de hatalmas túlzás filmtörténeti remekműnek nevezni.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27404
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. május 18., vasárnap 0:57

Macska-jaj letudva :mrgreen: igen, csak most :mrgreen: De hatalmas volt.

A Jumanji után pedig most jöhet egy jó kis Pusztító :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8354
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. május 17., szombat 0:35

Zsombor írta:Hát, akkor én nem értem a tartalmát, szerintem bűngyenge film. De ha jól emlékszem Faust papa is kb egy ötöst dobott rá. Én négy és felet.
Négyet. Undorítóan szar film.

A Gojira meg egy jó nyolcas, éljen a moziélmény. :mrgreen: Azok a bunyók...

Avatar
tucsoki
Hozzászólások: 2283
Csatlakozott: 2013. május 22., szerda 22:32

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: tucsoki » 2014. május 16., péntek 23:58

sentry írta:The Counselor (A jogász) - 2013

Itt nem tudom ki volt e beszélve a film, megmondom őszintén nem emlékszem. De 2-3 embertől is azt hallottam, hogy mekkora sz_r... Hát tévedtek. Nem azt mondom, hogy zseniális film, de jó. Főleg, mert különleges szemszögből rendezett, zseniális alakítások halmaza, és cseszett jó dialógusokkal teli tűzdelt film. Van benne egy akkor monológ, ahol a film kicsúcsosodik, hogy az valami kkrt jó! :salute:
Persze minden filmnek vannak hibái, nekem inkább hiányosságaim voltak. De ha elfogadom, hogy ez film szándékosan olyan, amilyen, akkor bezony nem sok hibája van.

És itt jön az amit már többször leírtam, hogy nagyon számít, hogy ki hány és milyen minőségi filmet látott már. Biztos vagyok benne aki porig alázza A jogászt, az nem látja a film mögöttes tartalmát, és a film lényegét sem érti. De még sejteni sem sejti.

nócpertíz.
Most leszögezném, hogy a ki, mennyi, milyen minőségi filmet látott témába nem akarok belemenni, én speciel nem rajongok a hollywoodi filmekért, magamtól nagyon ritkán visz rá a lélek hogy megnézzem őket (igaz, idén sokat ültem moziban utazgatás miatt egy ismerőssel).

A jogász elkövette azt a hibát, hogy igazi sztárokat kért fel egy művészfilmre, amit aztán "hollywoodi" köntösbe csomagolt. Valahol érthető, ha az emberek nagyon nagy része nem olyan szempontból tekint az alkotásra, mint ahogy azt megálmodták. Máshol kell keresni a film erényeit.

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27916
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2014. május 16., péntek 23:35

Most értem haza a Godzilláról. Nem akarok senkit se befolyásolni, szóvalSpoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!semmi extra. Kapott egy új sztorit, Godzilla elhízott(tudom nagyjából így nézett ki az eredeti). Sok dolog maradt bennem, amire nincs válasz, de a műfaj miatt talán nem is érdemes megfogalmazni. Azért leírom, hogy pl., ha tudták, hogy létezik, akkor miért nem keresték őt is és csak az óriás bogarakat ? Amúgy rengeteg jó jelenet volt, amiket szerintem nagyon eltaláltak és tényleg jó benyomást tettek rám. Ilyen az ejtőernyős jelenet meg, amikor farokkal lecsapja a hím motot. 6,5/10



Ja és a vita alaphoz hozzászólni. Pl a Ponyvaregény mindenki nagyon jónak találta stb stb kb 25 perc után kinyomtam és azóta se tudtam magam rávenni, hogy még egyszer neki álljak. Harcosok klubját letuszkoltam, az se tett mély benyomást. Batman filmek szerintem szórakoztatóak voltak, viszont azt adom, hogy a jó drámánál nincs jobb.
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. május 16., péntek 23:31

Zsombor írta:Hát, akkor én nem értem a tartalmát, szerintem bűngyenge film. De ha jól emlékszem Faust papa is kb egy ötöst dobott rá. Én négy és felet.
Nincs ezzel semmi baj. Nem azt mondtam, hogy hülye aki nem érti. Nektek nem jött be, nekem igen.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2833
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. május 16., péntek 23:11

Kurvajó a Godzilla, még elnéztem volna egy darabig B-)
Előtte nyomták az Interstellar előzetesét, az is megvett kilóra.
Kép

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4191
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. május 16., péntek 22:55

Hát, akkor én nem értem a tartalmát, szerintem bűngyenge film. De ha jól emlékszem Faust papa is kb egy ötöst dobott rá. Én négy és felet.

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. május 16., péntek 22:45

The Counselor (A jogász) - 2013

Itt nem tudom ki volt e beszélve a film, megmondom őszintén nem emlékszem. De 2-3 embertől is azt hallottam, hogy mekkora sz_r... Hát tévedtek. Nem azt mondom, hogy zseniális film, de jó. Főleg, mert különleges szemszögből rendezett, zseniális alakítások halmaza, és cseszett jó dialógusokkal teli tűzdelt film. Van benne egy akkor monológ, ahol a film kicsúcsosodik, hogy az valami kkrt jó! :salute:
Persze minden filmnek vannak hibái, nekem inkább hiányosságaim voltak. De ha elfogadom, hogy ez film szándékosan olyan, amilyen, akkor bezony nem sok hibája van.

És itt jön az amit már többször leírtam, hogy nagyon számít, hogy ki hány és milyen minőségi filmet látott már. Biztos vagyok benne aki porig alázza A jogászt, az nem látja a film mögöttes tartalmát, és a film lényegét sem érti. De még sejteni sem sejti.

nócpertíz.

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. május 16., péntek 19:53

Hát ez a szamaras videó öl, s temet :D
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Nyújtsa fel a kezét aki volt szamárral. Erre mindenki felnyújtja :lol:
"And my heart will leave you never."

TéOeM
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 11:20
Kedvenc játékosaid: Zidane, Roberto Carlos, Modric, Varane, Essien, Ibrahimovic, Yaya Toure, Kroos
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kemecse

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: TéOeM » 2014. május 16., péntek 19:11

Interstellar előzetes:
https://www.youtube.com/watch?v=QxcmgIatcDI

Avatar
realmadridfan
Hozzászólások: 540
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realmadridfan » 2014. május 16., péntek 16:53

kelemen.istvan írta:Tudnátok mondani jó dokumentum,ismeretterjesztő,illetve tudományos filmet mondani ami must see kategória?
Nem egészen film, de ha megy az angol(angol feliratot is állíthatsz), akkor a VICE csatornáján rengeteg dolog van, ami érdekelhet.
most az ukrán helyzetről is csináltak sok videót, az egyik újságírójuk börtönbe is került, lehetett róla olvasni.
mostanában amik tetszettek:
észak-koreás
Kolumbiában szamarakkal kefélnek :lol:
szibériai szekta élete

Avatar
Zsombor
Hozzászólások: 4191
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:00

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Zsombor » 2014. május 16., péntek 16:38

kelemen.istvan írta:Tudnátok mondani jó dokumentum,ismeretterjesztő,illetve tudományos filmet mondani ami must see kategória?
A bolgyónk a Föld pipa.
Attenborough egész filmes munkássága mehet.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 140 regisztrált és 0 vendég