Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 28., szerda 10:55

It comes at night

A semmibol jott, es nagyon birtam. Piszok hangulatos, jol osszerakott misztikus thriller, nem szajbaragos, hagy teret a gondolkodasnak is, szokasos A24 minoseg, nem gyozom oket dicserni. Filmre is forgott, ami nalam kis plusz, de amugy kit erdekel. :mrgreen: Ajanlom. A Waves rendezoje keszitette amugy, fel is huztam watchlistre a maradek egy filmjet. :mrgreen:

Moon

Elsore jobb volt, masodik nezesre sok hiba es gyermekbetegseg kijon, es kicsit rosszul is oregedett ahhoz kepest, hogy nem regi cuccrol beszelunk, de meg mindig pofas kis film. Rockwell oriasi benne.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 28., szerda 9:32

nmate írta:
hehetheoriginal írta: A tobbi meg mar fenyes delutan indult a kocsmaba. Sok tanulatlan ember egymas kozt meg nem valtja meg a vilagot a beszelgetesekkel.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igen, pl. felvet olyan kérdéseket a film, hogy vajon ki az akinek meg kell váltania a világot. Pádraic nem volt rossz ember, egyszerűen csak nem akart nagy dolgokat az életben. Ha elég messziről nézzük, Mozart is csak egy kis porszem volt. Továbbá legalább olyan fontosak a Pádraicok, mint a Colmok a világnak, kellenek kedves emberek is a Földön.
De ami még nagyon tetszett, hogy az, hogy nem viszonozzák neki a kedvességét, mennyire kizökkentette és felrúgott mindent. Többé ő sem lett kedves, sőt, a szöges ellentéte lett. Amint eljött a holtpont, nem volt visszaút, láttad a szemében, hogy egy percre nem zökken ki abból, hogy felgyújtsa a házát.

Keoghan is remekelt amúgy.
Egyszerunek tűnik elsore, de igen, tobb szintje van a filmnek.
Bar azert egy fekete adam kozelebe nem erhet, a grafika is szarabb volt.
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 28., szerda 8:45

hehetheoriginal írta: A tobbi meg mar fenyes delutan indult a kocsmaba. Sok tanulatlan ember egymas kozt meg nem valtja meg a vilagot a beszelgetesekkel.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Igen, pl. felvet olyan kérdéseket a film, hogy vajon ki az akinek meg kell váltania a világot. Pádraic nem volt rossz ember, egyszerűen csak nem akart nagy dolgokat az életben. Ha elég messziről nézzük, Mozart is csak egy kis porszem volt. Továbbá legalább olyan fontosak a Pádraicok, mint a Colmok a világnak, kellenek kedves emberek is a Földön.
De ami még nagyon tetszett, hogy az, hogy nem viszonozzák neki a kedvességét, mennyire kizökkentette és felrúgott mindent. Többé ő sem lett kedves, sőt, a szöges ellentéte lett. Amint eljött a holtpont, nem volt visszaút, láttad a szemében, hogy egy percre nem zökken ki abból, hogy felgyújtsa a házát.

Keoghan is remekelt amúgy.

Avatar
hehetheoriginal
Hozzászólások: 11403
Csatlakozott: 2021. augusztus 30., hétfő 16:05
Kedvenc játékosaid: elfenomeno

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehetheoriginal » 2022. december 28., szerda 8:12

nmate írta: Banshees of Inisherin nagyon erős lett. Igazából kb minden nagyon tetszett benne, a képi világ, a helyszín, ahogy megfogják a kis ember problémáit és ahogyan alapul szolgál az, hogy valaki valahogy ki akar ebből törni. Sok filmet nem láttam idénről, de eddig a legjobb, még mindig ezen pörög az agyam.

Kevésbé ponyva, mint az In Bruges, de a hétköznapi emberhez sokkal közelebb álló problémát dolgoz fel. Plakátosnál szerintem jobb film.
Nekem az, hogy 100 eve egy ilyen helyen tenyleg kb ez volt az elet. No internet, kabeltv, auto, stb. Szerencsetlen nő gondolom akart volna csaladot gyereket - nem derult ki miert nem igy lett -, aztan maradt az olvasas kb, ami lefedi a pihenest es a szellemi gyarapodast.
A tobbi meg mar fenyes delutan indult a kocsmaba. Sok tanulatlan ember egymas kozt meg nem valtja meg a vilagot a beszelgetesekkel.
thereisonly1ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 28., szerda 6:40

Banshees of Inisherin nagyon erős lett. Igazából kb minden nagyon tetszett benne, a képi világ, a helyszín, ahogy megfogják a kis ember problémáit és ahogyan alapul szolgál az, hogy valaki valahogy ki akar ebből törni. Sok filmet nem láttam idénről, de eddig a legjobb, még mindig ezen pörög az agyam.

Kevésbé ponyva, mint az In Bruges, de a hétköznapi emberhez sokkal közelebb álló problémát dolgoz fel. Plakátosnál szerintem jobb film.

Avatar
portillo
Hozzászólások: 415
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 14:16
Kedvenc játékosaid: Javier Portillo, Robinho, Varane, Fede
Kedvenc csapatod: Real Madrid CF
Tartózkodási hely: Bépé
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: portillo » 2022. december 27., kedd 9:45

nmate írta:
Anthony írta: Most fejeztem be. Nagyon fos lett. Eléggé kevés volt szerintem a csavar is benne, és ez a sci-fi beütés egyáltalán nem jött be, mi ez egy Bond film?
Ezzel egyetértek, ultragagyi lett. Az első rész pedig egészen szórakoztató film volt, jó karakterekkel.
Nekem nagyjából tetszett, szinte végig lekötött, de a vége tényleg nagyon gagyira sikerült. Mondjuk nem vártam semmi komolyat, limonádé filmnek tökéletes, de nem is hiszem, hogy sokkal többet akartak volna.
Szégyen a kukás, de hasznos.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. december 26., hétfő 23:07

WATCHER: Meglepett! Ilyen kis hidden gem a thriller zsánerben. Maika Monroe tök jó, a sztori egyszerű, lassú, de jól áll neki. A hangulat kurvára nyomasztó, a vége pedig Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!szódával elmegy. Kicsit lehettek volna bátrabbak is a készítők, de így se okoz csalódást.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2022. december 26., hétfő 22:13

Anthony írta:
Pad'em írta: Üveghagymának bejött a hangulata meg rohadt szép a helyszín, de amennyire felvezették másfél-két órán át, ahhoz képest elég ócska kifutást kapott. Karakterek meg papírmasék, első rész jobb volt. Persze idei kínálatból még ez is a jobbak közt van, pláne Netflix fronton. Craignek jól áll ez a szerep.
Most fejeztem be. Nagyon fos lett. Eléggé kevés volt szerintem a csavar is benne, és ez a sci-fi beütés egyáltalán nem jött be, mi ez egy Bond film?
Ezzel egyetértek, ultragagyi lett. Az első rész pedig egészen szórakoztató film volt, jó karakterekkel.

Avatar
Anthony
Hozzászólások: 8059
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 8:33
Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anthony » 2022. december 26., hétfő 21:29

Pad'em írta: Üveghagymának bejött a hangulata meg rohadt szép a helyszín, de amennyire felvezették másfél-két órán át, ahhoz képest elég ócska kifutást kapott. Karakterek meg papírmasék, első rész jobb volt. Persze idei kínálatból még ez is a jobbak közt van, pláne Netflix fronton. Craignek jól áll ez a szerep.
Most fejeztem be. Nagyon fos lett. Eléggé kevés volt szerintem a csavar is benne, és ez a sci-fi beütés egyáltalán nem jött be, mi ez egy Bond film?

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2022. december 26., hétfő 21:10

Üveghagymának bejött a hangulata meg rohadt szép a helyszín, de amennyire felvezették másfél-két órán át, ahhoz képest elég ócska kifutást kapott. Karakterek meg papírmasék, első rész jobb volt. Persze idei kínálatból még ez is a jobbak közt van, pláne Netflix fronton. Craignek jól áll ez a szerep.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2022. december 26., hétfő 20:07

Szerintem meg a DC jobban jarna, ha a tobbsegnek az uj batman vagy jokerhez hasonloan onallo filmet csinalnanak, komor nyomaszto hangulattal. Ezeket elnem :lol:

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62788
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2022. december 26., hétfő 20:04

Faust írta: Fú, gecc.



:mrgreen:
Plusz egy :mrgreen:
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

Avatar
torjack
Hozzászólások: 3428
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 23:48
Kedvenc játékosaid: R9, Zizou, Raúl, RC, San Iker, Redondo, Hierro, Xabi, Ramos, CR7
Kedvenc csapatod: RMCF, Fradi,Nationalelf

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: torjack » 2022. december 26., hétfő 19:59

én ott tartok a hírekben, hogy Battinson és Phoenix kivételéve (akiknek a filmjei nem tartoztak a fő sodorhoz) kirúgtak mindenkit. de Momoa lehet marad, de Lobót fogja majd játszani, vagy miafene. :lol:

mondjuk ez a Snyderverse elég gyenge volt összességében, úgyhogy teljesen jogos, hogy kivágják az egészet. Idegbeteg Superman, Punisher Batman, suttyó vízember, a szépnek szép, de tehetség terén kihívásokkal küszködő Gal Gadot, mint WW...meg kretén Flash...a többiről ne is beszéljünk. a Shazam valamennyire jópofa volt, meg talán még fogyasztható volt valamennyire Gunn öngyilkos osztagos agymenése. Aztán jött a szikla és meggyőzött, hogy dobni kell ezt így a fenébe. Warner sem véletlenül jutott erre a következtetésre, menthetetlen volt ez már.

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. december 26., hétfő 18:53

Mondjuk nekem mindegy is , csak Pattinsont meg Phoenixet hagyják békén :D ezek jó filmek voltak. A többi engem nem nagyon izgat. Marvelt évek óta nem láttam, Dc-kből is csak a Batmanest, a többit már abból se. Nekem igazából mindegy ezekkel mit csinálnak.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8307
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2022. december 26., hétfő 18:50

Fú, gecc.



:mrgreen:

Avatar
wZoLee7
Hozzászólások: 13138
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 13:36
Kedvenc csapatod: REAL MADRID
Tartózkodási hely: SK

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: wZoLee7 » 2022. december 26., hétfő 18:48

nzooli93 írta: De Dc-nél mi most az elképzelés amúgy? A Pattinson féle Batmant, meg a Jokert nem akarják bántani. Sőt a Batmanhez akarnak egy kisebb univerzumot(sorozatok,stb). Meg ott is jön a 2.rész,meg hát remélem több is. Viszont ezekbe a filmekbe nem hiszem ,hogy beleférnek majd igazi szuperhősös dolgok,mert ezeket elég realisztikusra csinálták. Ahogy anno a Nolan fimjében se tudtunk volna elképzelni Supermaneket. De akkor meg csinálnak egy másik batmant is ,hogy legyen liga? Vagy ez még nincs eldöntve,csak kidobtak mindent ?? :lol:
Valami ilyen, Pattinson karaktere nem lesz az univerzum resze vagy mi, ahogy az uj Joker sem elvileg. Geza batmanje lesz a dcu Tony Starkja tovabbra is, akit elobb utobb ugyis lecserelnek, aztan lehet azota ez az allaspont is valtozott :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. december 26., hétfő 18:42

Januárban jönnek majd hírekkel Gunnék. Meglátjuk.

De amúgy annyira ostobák. Ott van Flash, azzal simán kukázhatták volna az egészet úgy, hogy nem basznak ki így minden nélkül mindenkit.

Lement volna még a Cavill vs Rock mondjuk, aztán Flash karakterével átírják az univerzumot. Sokkal jobban lenyelte volna mindenki, mint ezt, hogy belengetik megint Cavillt, aztán kukáznak mindnekit.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nzooli93
Hozzászólások: 1358
Csatlakozott: 2017. február 23., csütörtök 12:11
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nzooli93 » 2022. december 26., hétfő 18:32

De Dc-nél mi most az elképzelés amúgy? A Pattinson féle Batmant, meg a Jokert nem akarják bántani. Sőt a Batmanhez akarnak egy kisebb univerzumot(sorozatok,stb). Meg ott is jön a 2.rész,meg hát remélem több is. Viszont ezekbe a filmekbe nem hiszem ,hogy beleférnek majd igazi szuperhősös dolgok,mert ezeket elég realisztikusra csinálták. Ahogy anno a Nolan fimjében se tudtunk volna elképzelni Supermaneket. De akkor meg csinálnak egy másik batmant is ,hogy legyen liga? Vagy ez még nincs eldöntve,csak kidobtak mindent ?? :lol:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27355
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2022. december 26., hétfő 18:25

Ott lett elbaszva, hogy a dilettáns idiótákkal teli Warner nem hagyta melózni Snydert.

Olyan amilyen a tag, de legalább volt egy elképzelése.

Milyen érdekes, hogy mindkét filmjénél a rendezői nem az, hogy simán jobb, hanem szintekkel. Mintha más filmet kapnál, pláne a JLnél.

Marvel, amit tolt az egyedi. Ahhoz mérve azért csúnyán elhasalna mindenki. De egy elképzeléssel, ha nem is felső polc, már lehet valami kezdeni, csak hagyni kell beérni. Casting 10/10 volt kb mindenkinél, kiveve Lois Lane. :lol:

Marvel se 2-3 film után lett az, ami.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Halfkey
Hozzászólások: 4408
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2022. december 26., hétfő 18:20

Lehet hogy ott ‘gagyin’ oldják meg a színészgeneráció cseréjét, de legalább megoldják. A Hulk színész cserén kívül mindennek van in-universe magyarázata, konzisztensek. Az új anyagok között sok ami szarabb, ez tény, de DC nem tud egymás után két filmig eljutni anélkül hogy kibasznának mindenkit és rebootolnának mindent. Így nem lehet, ez csak névben extended universe.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 57 regisztrált és 0 vendég