Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2013. október 13., vasárnap 2:10

Napos oldal (2012)

Frankó film, igaz sok újat nem mutatott, de remek hangulata van és a színészek is jócskán kitesznek magukért. A vége kicsit elcsépelt, de belefért, mert végig jól szórakoztam, engem lekötött a film. A poénos beszólások is ott voltak a szeren. :D

8/10

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8312
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. október 13., vasárnap 2:06

A Gravity hatására újráztam a 2001-et, hát nem bántam meg. Teljesen megváltozott róla a véleményem, egy percig nem untam, rohadtul tetszett az egész...awesome.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 12., szombat 23:47

Aviátor

Hát ez egy hosszú film volt... no, de nem volt ez rossz, sőt... DiCaprio egy zseni. 8/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 12., szombat 22:12

rafael23 írta:A Csodacsapat (Les seigneurs) francia vígjáték
Látta valaki? Megéri megnézni?
Nekem is tetszett, és annak is fog, aki helyén bírja kezelni az alacsony költségvetésű megoldásokat. :)

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. október 12., szombat 21:55

A Grimmet érdemes megnézni ?
Kép

Avatar
András93
Hozzászólások: 1650
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 20:14
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: András93 » 2013. október 12., szombat 19:25

rafael23 írta:A Csodacsapat (Les seigneurs) francia vígjáték
Látta valaki? Megéri megnézni?
Ugyan nem láttam, de a trailerben volt egy jó kis utalás, ami megmaradt.
Itt is van, Ribéryék is ezt mondhatták. :mrgreen:

Avatar
GT37
Hozzászólások: 4455
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 16:28
Kedvenc csapatod: Barça, Spurs
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: GT37 » 2013. október 12., szombat 19:01

rafael23 írta:A Csodacsapat (Les seigneurs) francia vígjáték
Látta valaki? Megéri megnézni?
Egyszer mindenképpen megéri megnézni, könnyed vígjáték, kikapcsolja az embert, nekem tetszett. :)

Avatar
rafael23
Hozzászólások: 175
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 0:02
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: SU

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: rafael23 » 2013. október 12., szombat 18:51

A Csodacsapat (Les seigneurs) francia vígjáték
Látta valaki? Megéri megnézni?

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6480
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. október 12., szombat 18:50

Van olyan, aki nem tudja, hogy Ryan Gosling nem szereti a zabpelyhet? :D
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 12., szombat 18:21

Only God Forgives elég kényes darab, tempó szinte visszafelé halad, forgatókönyv lehet vagy fél oldal, 72-es dőlt Times New Roman betűkkel írva. Vagy imádod, vagy szarnak fogod tartani. Elég művészi. :coffee:

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 12., szombat 18:11

soadroli írta: és a Godzilla is elment. Bár az új sokkal jobbnak néz ki :shifty:
A régi se volt rossz, mert nem volt mihez viszonyítani. (a legtöbb embernek), de most, hogy érkezik az új egyértelmű, hogy jobb lesz.

Tökéletes katona, Csillagkapu

ezeket is nézd meg tőle. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. október 12., szombat 18:08

Remy írta: Emmerich filmjeit meg amúgy is bírom, mert egyszerűek, és végtelenül szórakoztatóak. B-)
Nekem is bejött annó a Holnapután, a 2012, I. e. 10 000, Függetlenség napja, és a Godzilla is elment. Bár az új sokkal jobbnak néz ki :shifty:
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 12., szombat 18:01

soadroli írta:
Remy írta: Az elnök végveszélyben 7/10
:ozil: Te sokkal jobb filmekre adtál szarabb osztályzatokat. Szerintem ez nagyon gyenge lett, 5/10 nálam, pedig nem vagyok valami szigorú osztályzás terén :D
átadta azt az érzést, ami miatt imádom a 80-as éveket. Ez nálam már győzelmet jelent. Emmerich filmjeit meg amúgy is bírom, mert egyszerűek, és végtelenül szórakoztatóak. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. október 12., szombat 17:58

Remy írta: Az elnök végveszélyben 7/10
:ozil: Te sokkal jobb filmekre adtál szarabb osztályzatokat. :hmmm: Szerintem ez nagyon gyenge lett, 5/10 nálam, pedig nem vagyok valami szigorú osztályzás terén :D
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 12., szombat 17:42

sentry írta: De ha már Gosling, akkor a Blue Valentine-t biztos előbb fogom megnézni. :)
Csak mostanában sajnos nagyon kevés időm van. Filmre meg semmi. :-(
Na, mondjuk az is egy nagyszerű film :) és ha már Derek Cianfrance, akkor lesd meg tőle a The Place Beyond the Pines-t is. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. október 12., szombat 17:40

Remy írta:
nmate írta: Pl. Refn, személyes kedvenc :salute: :mrgreen:
Ha már Refn... Sentry te láttad tőle a Drive-ot és az Only God Forgives-t? :hmmm:
Drive-ot igen. De én nem dobtam egy tripla szaltós hanyatt vágódós esést, mint oly sokan anno ( hogy repkedtek a 10-esek :| ) Lehet pont azért, mert engem nem lehet ilyennel kenyérre kenni. Ahhoz kevés. Nekem. Ez van. Nálam "csak" egy jó film. Kb 7. Max. Jó film. de nem több. 10 év múlva el is felejtem hogy volt ilyen film.

Only God Forgives tervben van. De ha már Gosling, akkor a Blue Valentine-t biztos előbb fogom megnézni. :)
Csak mostanában sajnos nagyon kevés időm van. Filmre meg semmi. :-(

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 12., szombat 17:35

Én pl úgy vagyok vele, hogy a klasszikusnak tartott filmek többségének neki sem állok, mert tudom előre, hogy vagy nem fog tetszeni (komolyabb témát boncolgat vagy olyat ami nem érdekel). Ezért is inkább majd x év múlva talán megnézem, de egyelőre inkább hanyagolom őket.



Férfibecsület (2000)
Cuba Gooding Jr., Robert De Niro, Charlize Theron
Az akaraterő diadala. Ekkor sincsen helye az afroknak a katonaságban (sokan megvetik őket, nem akarnak velük egy szobában aludni), így van ez a filmben is. Cuba által megformázott karakter szakácsot alakít, de egy hirtelen ötlettől vezérelve beugrik a vízbe (amikor a fehérek fürdésének ideje van). A magas rangú tiszt megparancsolja, hogy hozzák ki, de képtelenek elkapni. Elismerésképp meghívást kap a búvárok közé, ahol szép lassan kivívja kiképzőtisztje (De Niro) és a többiek elismerését. =====> 7/10


Női szervek (2013)
Itt-ott volt pár jól beépített poén, de a legtöbb SZERINTEM nagyon erőltetett volt.
max 1x meg lehet nézni, ha nincs más (lazább film), de semmi extra. =====> 6/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27364
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 12., szombat 17:20

nmate írta: Pl. Refn, személyes kedvenc :salute: :mrgreen:
Ha már Refn... Sentry te láttad tőle a Drive-ot és az Only God Forgives-t? :hmmm:

Az elnök végveszélyben

Az Egyesült Államok újdonsült elnöke, Jamie Foxx a történelem leglazább és legjópofább elnöke. Miért is? Mert nem kell könyörögni neki, hogy interjút készítsünk vele egy videóbloghoz, nem rest fegyvert fogni az ellenségre, valamint Air Jordan csukában nyomul.

John Cale és lánya a Fehér Házba utaznak, hogy Cale csatlakozzon a testőrséghez. A munkát azonban nem kapja meg, de még mielőtt továbbállnának a lányával, elmennek egy fehér házi körútra. Eközben viszont támadás éri az elnököt, így Cale mégis csak munkára lel a helyszínen. Ő az egyetlen, aki képes megmenteni a bent rekedt embereket…

Déja vu érzésem támadt, miközben néztem a filmet, ami nem is csoda, hiszen ebben az évben ezt egyszer már leforgatták, bár akkor Támadás a Fehér Ház ellen címen futott. A két alkotás szinte ugyanaz, annyi a különbséggel, hogy ez sokkal jobban sikerült.

Miért van az, hogy a 80-as évekbeli akciómozikat a mai napig élvezettel tudja nézni a legtöbb ember? Azoknál is voltak hibák, sőt… a forgatókönyvek egyszerűek, buták, logikátlanok voltak, a karakterek a fizikai törvényeket a játékidő nagy részében meghazudtolták, de mégis szerettük, és szeretjük őket. Miért? Hát azért, mert olyat tudtak nyújtani, amit más film nem, és ez a szerethetőség, a lazaság, és a felhőtlen szórakozás együttese volt. Hiába fogtuk a fejünket a sok ökörségen, amiket láttunk bennük, de a film végeztével mégis mosolyogva keltünk fel a képernyő elől, és ez az, ami a legfontosabb egy efféle filmnél, és ha ezt képes átadni, akkor a rendező elérte a célját.

Roland Emmerich megidézte a 2013-as évben a 80-as, 90-es éveket és ezzel a húzással le is pipálta a vetélytársát, a Támadás a Fehér Ház ellen című, Antoine Fuqua alkotást. Talán ez nem is meglepő, mert Emmerichnek azért jóval több tapasztalata van, és tudja, hogy mitől döglik a légy. A történetet nem csavarták túl és már az első perctől kezdve tudjuk a végét, de ez nem is baj, mert jó volt a tálalás. Channing Tatum és Jamie Foxx nagyszerű párost alkottak, és nekik hála a humor sem maradhatott el. Emellett a Maggie Gyllenhaal, James Woods, és Richard Jenkins szereplő gárda is jól hozták a szerepüket, és jó volt látni, hogy ismerős arcok köszönnek vissza a filmvászonról. Úgy gondolom, hogy ha valamelyik rendező egy efféle akció (vígjáték) filmet akar készíteni, akkor a legfontosabb, hogy ismert és sokat látott színészekkel töltse fel a névsort, mert ha gyenge is a film, a színészek sokszor ki tudják húzni a gödörből az adott alkotást.

Az Elnök végveszélyben ügyesen lett összerakva és Emmerich tudta, hogy ha a bevált sablonos storyt, a sablonos, de jó karaktereket, és az ismert színészeket összegyúrja, akkor a filmje élvezhető, és jó lesz. Bár a kasszáknál elbukott a film, de mégsem tudom azt mondani rá, hogy rossz lett, mert igenis jó. A lényeg azon van, hogy tudjuk a helyén kezelni az ilyen filmeket, és ha ez sikerül, akkor jól fogjuk érezni magunkat a 2 órás játékidő alatt. 7/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 12., szombat 17:16

sentry írta:Kubrick, meg Kubrick. Lehet őt is nem szeretni, csak csórikám évtizedekkel megelőzte a korát, és ez nem vélemény, hanem tény.
Én pont így vagyok. Elismerem, csodálom, de (1-2 kivétel van ugyan) nem csípem a filmjeit.
sentry írta:Az, hogy meg ki kapott Oscart, meg ki nem, senkit nem érdekel. Az a szégyengyalázat szánalmas Akadémia totál inkompetensek gyülekezete.
Épp ezen van a hangsúly, hogy ELVILEG ez lenne a világ legnívósabb filmdíja? Ez? Amit ilyen emberek sosem kaptak meg, zseniális performanszokért?
sentry írta:Amúgy ajánlom a különböző nemzetek filmjeit, francia,dán,irán,japán,svéd stb. Léteznek ott is ügyes filmesek. (Ez most nem azokra vonatkozik, akik rendre néznek ilyeneket. Hála istennek azért bőven akad ilyen is a fórumon )
Pl. Refn, személyes kedvenc :salute: :mrgreen:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. október 12., szombat 15:48

Anis írta:Amerikai história X nem nekem való film.
Ezt mi is csak szubjektíven tudjuk megítélni, hogy ki érdemelt volna és ki nem.
Énszerintem az Aliért vagy a Boldogság nyomábanért kaphatott volna egyet (inkább utóbbiért)
2001-ben Crowe és a Gladiátor tarolt, 2002ben (gondolom) nem kaphatta meg mégegyszer.
Sok film nem neked való. Ez van. (Nem személyeskedni akarok. De ez tény)

És még nagyon rengeteg ember nem képes felfogni filmeket, de nincs is ezzel baj (nem mintha én olyan kurva okos lennék, nem ezt mondom, mielőtt már megint valaki belém kötne!).

Azzal van baj, ha valaki egy mesterművet lehurrog, vagy nem méltó helyén kezeli. Engem pl az sem zavar, ha valaki szerint az Alkonyat a legjobb film. Istenem, ilyen az ízlése. Nah de mikor komoly filmeket fikáz valaki, aminek 3 képkockája többet és és mond mint a hálivúdi tucat szennyek összesen, az azért brutálisan bántja az idegrendszerem, és nem azért mert az nekem tetszik, hanem mert szeretem a jó filmeket, és ez meg gyalázás.

Gravity-re szerzek nézőpajtást és én is meglesem. Baromira érdekel.

Kubrick, meg Kubrick. Lehet őt is nem szeretni, csak csórikám évtizedekkel megelőzte a korát, és ez nem vélemény, hanem tény.

Az, hogy meg ki kapott Oscart, meg ki nem, senkit nem érdekel. Az a szégyengyalázat szánalmas Akadémia totál inkompetensek gyülekezete.

Amúgy ajánlom a különböző nemzetek filmjeit, francia,dán,irán,japán,svéd stb. Léteznek ott is ügyes filmesek. (Ez most nem azokra vonatkozik, akik rendre néznek ilyeneket. Hála istennek azért bőven akad ilyen is a fórumon :) )


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 87 regisztrált és 0 vendég