Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 7., hétfő 7:52

Anyaka írta:Értem. Utólag már rájöttem, és el is olvastam végig. :salute:
:) esetleg neked melyik az 5 legjobb? Amúgy az idén még megjelenő, Homefront is jónak néz ki, én nagyon várom. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 7., hétfő 1:53

Értem. Utólag már rájöttem, és el is olvastam végig. :salute:

ferni
Hozzászólások: 8260
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2013. október 7., hétfő 1:49

Anyaka írta:
Remy írta:A következő toplistám: 5 Jason Statham film, amit látnod kell

Blöff? A feláldozhatók helyett lazán befér.
idéznék a cikkből:
Statham viszonylag későn, 31 évesen, 1998-ban kezdte el színészi karrierjét, amit egyből egy mai napig közkedvelt filmmel, a Ravasz, az Agy és két füstölgő puskacső című filmmel indított. (Guy Ritchie szintén ekkor kezdte) Ebben az évben fel is figyeltek már rá az emberek, és két évvel később ismét belecsapott a lecsóba Ritchievel, és megalkották a Blöfföt. A mai napig ez a két film volt az, ami a legjobb kritikai elismerésben részesült, de ekkor még nem kimondott főszereplőt alakított, így a top 5-ös listába nem is tenném bele ezeket. (Ettől függetlenül óriási mind a kettő, tehát akinek eddig kimaradtak, azok gyorsan pótolják!)

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 7., hétfő 1:25

Remy írta:A következő toplistám: 5 Jason Statham film, amit látnod kell

Blöff? A feláldozhatók helyett lazán befér.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. október 7., hétfő 1:00

messideco írta:@Faust, melyik Lynch-filmeket láttad? Ha jól emlékszem elkezdtél valamilyen maraton-félét is :)
Radírfej, Elefántember, Kék bársony, Veszett a világ, Mulholland Drive, Lost Highway. A kék bársonyon és a Veszetten kívül különböző mértékben, de tetszett mint. Az LH kurvajó.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 7., hétfő 0:08

A következő toplistám: 5 Jason Statham film, amit látnod kell
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 6., vasárnap 22:42

@Faust, melyik Lynch-filmeket láttad? Ha jól emlékszem elkezdtél valamilyen maraton-félét is :)
"And my heart will leave you never."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 6., vasárnap 22:32

messideco írta: A vágy villamosa
A maga korában erős film lehetett, komoly kritikai fogadtatásban részesült, de a 21. században ez még csak gyermeteg próbálkozás sok helyen. Amúgy a színészek nem rosszak benne, de sajnos végig érződik a színpadias hatás a filmben.
Brando zseniális benne. B-) Amúgy jó film.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

gunner
Hozzászólások: 2904
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2013. október 6., vasárnap 22:29

Filmek az elmúlt két hétben:

A vágy villamosa
A maga korában erős film lehetett, komoly kritikai fogadtatásban részesült, de a 21. században ez még csak gyermeteg próbálkozás sok helyen. Amúgy a színészek nem rosszak benne, de sajnos végig érződik a színpadias hatás a filmben.

Mephisto
Az első magyar Oscar-díjas film, nem sokára órán is megnézzük, gondoltam elébe szaladok a dolgoknak.
Hát jó iparosmunka, már bocsánat, koprodukcióként okés, megállja a helyét a mezőnyben, de nem emelkedik ki onnan tulságosan, viszont a Gyakadémia mindig is szereti a náci-zsidó témát. Mindenesetre még meg fogok pár Szabó István által rendezett filmet nézni, kedvet kaptam hozzá.

Holy motors
Ezt viszont kinyomtam. Művészfilm, szkeccsekből áll, elég is volt ennyi a boldogsághoz nekem :mrgreen:

Illetve még volt egy film, de azt tartogatom esetleg mint potenciális ajánlást.

Blue velvet
David Lynch, ő bizony David Lynch.
Különös és furcsa. Metaforák halmazát nyújtja a film, játszik a színekkel, remek a zene, korrajz, társadalomkritika, nagyon érti a pali a hangulatváltásokat, fokozásokat.
Minden nem tiszta, vagyis majdnem, de ez egy Lynch-filmnél már, már alapelvárás. Nem csalódtam az öregben, a filmipar egyik legnagyobb tanítómestere. Bár a várt hatás a filmnél elmaradt, nagyon jó utolsó negyedórát produkált a film, a lezárást nem vártam volna, de stabil körbe írta a filmet.

"And my heart will leave you never."

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. október 6., vasárnap 20:37

hehe írta:
Direkt nem néztem utána, hogy mi történt és ezt ajánlom másoknak is.
:lol:
namost aki valaha nézett már formaeggyet, annak csak tudnia kéne pár dolgot, többek közt pl azt, hogy egy lauda mért vannak mindig satyekban és mért néz ki úgy a feje, mint egy rántotta, amikor meglátod a paddockban...

ettől még lehet a film 10/10, csak úgy elég rossz, hogy tudjuk előre, hogy mi a történet
:(

Alapdolgokat persze tudtam, de nem nézte úgy utána, mint haverom.Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Egész évben ki melyik versenyt nyerte, Hunt világbajnok lett-e vagy nem, meghalt-e Hunt, minden tudott előre.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 6., vasárnap 20:36

hehe írta:ettől még lehet a film 10/10, csak úgy elég rossz, hogy tudjuk előre, hogy mi a történet

Ez a szép benne, hogy ettől függetlenül rohadt jó. Életre kelti a kort és foglalkoztatja az F1 rajongókat is. Mindkét tábort meg lehet vele fogni, ettől sikeres.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2013. október 6., vasárnap 20:27

Direkt nem néztem utána, hogy mi történt és ezt ajánlom másoknak is.
:lol:
namost aki valaha nézett már formaeggyet, annak csak tudnia kéne pár dolgot, többek közt pl azt, hogy egy lauda mért vannak mindig satyekban és mért néz ki úgy a feje, mint egy rántotta, amikor meglátod a paddockban...

ettől még lehet a film 10/10, csak úgy elég rossz, hogy tudjuk előre, hogy mi a történet
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 6., vasárnap 20:12

Gabo írta:Rush
10/10
:) ennyi.

Man of Tai Chi

Keanu Reeves egyszerűen nem öregszik, és látszólag még mindig jól megy neki a bunyózás is. A 49 éves színész - és most már rendező - idén megalkotta az első saját filmjét, a Man of Tai Chi-t. Mondanám, hogy egy jó filmről van szó, de sajnos nem. Nézzük is, hogy miért…

Mark Donaka, egy jól menő biztonságtechnikai cég feje, aki él-hal a küzdősportokért. A saját cégét használja fel pajzsként, hogy titokban illegális bunyókat szervezzen. Mindig a legjobb versenyzőket keresi, akik könyörtelenek, és erősek. Egyszer aztán észrevesz egy bizonyos Tiger Chen-t, aki az utolsó képviselője a Tai Chi stílusnak. Donakát nemes egyszerűséggel lenyűgözte a fiatal harcos, így az üzletember minden követ megmozgat, hogy őt is kegyetlen gyilkológéppé változtassa…

A Man of Tai Chi legnagyobb problémája, hogy hiányzik belőle az a bizonyos plusz, ami miatt nem több mint egy közepes alkotás. Reeves számára adott volt egy faék egyszerű történet, amit teletűzdeltek rövid, és semmit mondó monológokkal. Ettől függetlenül még mindig kilehetett volna hozni belőle egy jó filmet, ha a jól kivitelezett akciójeleneteket úgy oldják meg, hogy felhasználják a jól bejáratott, hatásvadász sablonokat. Ekkor természetesen megkapta volna a kedves Direktor Úr, hogy nem alkotott semmi maradandót, viszont lehetséges, hogy a végeredmény sokkal szebben nézett volna ki. Ugyanis a harci jelenetek, hála Tiger Hu Chen-nek remekül voltak koreografálva. (A Mátrixban még kaszkadőrként tevékenykedett).

Ezt kellett volna kihasználnia Reevesnek, de nem tette. No, persze jól néznek ki, hiszen látványos (1-2 idétlen formát leszámítva), de semmi varázsa nem volt az egésznek, így mondhatni nem adott többet egy üres, csihi-puhinál. Talán a zenei játék hiánya okozta a problémát, talán Keanu még nem érett meg egy jobb film rendezésére, de annyi szent, hogy ebben több volt, de sajnos nem sikerült kihozni belőle a legjobbat.

A Man of Tai Chi a legtöbb helyes szépen fényképezett jelenetekkel van tarkítva, de az összképen nem változtat, mert több sebből is vérzik a film. Ugyanakkor, akik szeretik a kung-fu-t, és egyéb harcművészeti ágakat, azoknak egyszer érdemes leülni elé, de nagy dolgokat nem szabad tőle várni. Keanu Reeves fog ennél jobbat is rendezni, ebben biztos vagyok, de ez egy igazi közepes film, tehát 5/10
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Gabo
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2013. április 24., szerda 22:18
Kedvenc játékosaid: Beckham
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Gabo » 2013. október 6., vasárnap 19:58

Rush

Ez.. Ez.. Az amikor.. meg az is.. Főleg amikor.. Nem tudok mit mondani. :D Iszonyatosan jó film, nem tudtam megszólalni 10 percig utána. Az egész mozi még ott ült fél percig, nem volt az, hogy egyből elindultak. Direkt nem néztem utána, hogy mi történt és ezt ajánlom másoknak is.

10/10

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. október 5., szombat 19:09

Héten néztem két régóta gépemen lévő filmet.
Egyik a Sunshine, ami tetszett, de igazából a képi világon kívül semmi extrát nem mutat. Láttunk már ilyet sajna. 7/10
Másik a The Color of Money a The Hustler szememben méltatlan folytatás, Scorsese ide, vagy oda. Tipikus középkategóriás film, nagyot csalódtam. 5.5/10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 4., péntek 22:02

Anis írta: Amúgy volt belőle anno rajzfilm-sorozat is, azt láttátok? RTL KLUB adta reggelente.
Néha néztem, de annyira nem hatott meg.

A Kubrick gyűjtemény adja B-) Uhrwerk Orange :mrgreen:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. október 4., péntek 21:58

Első alatt nem az ősrégit értettem, hanem a Jeff Goldblum félét, ami már modernebb volt! :D
Amúgy volt belőle anno rajzfilm-sorozat is, azt láttátok? RTL KLUB adta reggelente.

- Ezt a Dragon Ball fanoknak
- Ezt aki szintén nézte régen a Tsubasa kapitányt
- Ezt SANTINAK: EGY + KETTŐ
Ezt a Die Hard fanoknak (1-5)
- Ez meg Faustnak lenne jó: EGY + 2 + 3. + 4
- Ez meg a Tarantino fanoknak
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8188
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2013. október 4., péntek 21:19

Remy írta:Már egy ideje itt pihen a gépemen Valamikor sort is kerítek rá. Meghozta az új a kedvem
Nekem is le van már szedve egy ideje, a feléig el is jutottam. Aranyos. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Anyaka
Hozzászólások: 1672
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 0:48
Kedvenc játékosaid: Raul
Kedvenc csapatod: Hungary

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anyaka » 2013. október 4., péntek 21:10

Metallica: Through the Never

Hát filmnek nem nevezném. Kár volt szerintem erőlködni a "történeti szállal", ami inkább csak effekt. Az egész teljes egészében egy koncertfelvétel gyakorlatilag. Meg is ijedtem, amikor se felirat, se magyar hang ugye. De aztán megnyugodtam, hogy kb. 5 mondata volt a szereplőnek összesen.
Rajongónak tökmindegy milyen. Lényegében egy komplett Metallica albumot meghallgathatsz a 3D-s mozijegy áráért. Aki kifejezetten szereti az nézze meg, aki csak elhallgatja, az majd belepörgetve nézze dvd-n.

5|10

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27249
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. október 4., péntek 20:15

Faust írta:tekintve hogy az első az egy '54-es darab. :mrgreen:
Már egy ideje itt pihen a gépemen B-) Valamikor sort is kerítek rá. Meghozta az új a kedvem
:salute:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 7 regisztrált és 0 vendég