Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. augusztus 7., csütörtök 19:08

MyStiQ írta:

Sentry: Azért ismerjük el, hogy Te sem vagy egy egyszerű eset. :mrgreen:
Nem, de nem is tagadom. :mrgreen:
Remy írta:
realistahuni írta: Út a vadonba, Rush, Warrior, Becstelen brigantyk, Gran Torino, Elit halálosztók, Prisoners, In Bruges, Drive, Changeling, Moneyball, Limitless és még rengeteg. Ha ezek közül egyik sem tudott teljesen lekötni akkor veled van a baj. :D
Hál'istennek nem csak régen tudtak jó filmeket csinálni. :)
Mondjuk ezekből csak a Gran Torino, Drive a csúcskategória. A többi fasza meg minden, de 1 szinttel gyengébbek. Az elmúlt 2-3 év legjobb filmje szerintem a Drive volt. Refn képes volt egyedit alkotni, amire évtizedek múlva is emlékezni fogunk.
:lol: :lol: Nah jó, ezért nem járok ide. Olyan abszurdumot állítottál most, hogy az valami elképesztő.
Vagy inkább azt mondom, hogy sajnálom, hogy neked az a film ekkora élmény volt. Rohadt nagy túlzásokba esel Remy. Majd hidd el 10 év múlva mikor remélhetőleg több minőségi filmen túl leszel ( és nem a 300+ / éves tucatfilm számít) akkor majd máshogy tekintesz egy Drive-ra.

Mindegy, én befejeztem tényleg, mert lassan már a nevetséges kategóriába megyünk át.
Jah nem, a Drive ilyen szintű jellemzése már az. Ízlése ide, ízlése oda.

amúgy meg az XXX 2 a valaha volt legjobb film!!!4!négy44!!4

Big Joke, hatalmas vicc!!4nééééégy!! :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. augusztus 7., csütörtök 18:56

Drive fasza, én is imádom, egyik kedvencem, de semmiben nem a csillagos ötös kategória, ha filmszakmai szempontból nézem (már amennyire én tudom). Sőt, felsoroltak közül egy sem.
Tarantino meg megy lefelé, mint a magyar válogatott a FIFA ranglistán.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. augusztus 7., csütörtök 18:51

Mondjuk ezekből csak a Gran Torino, Drive a csúcskategória.
Szerinted.

Jó mondjuk utolsó kettőnél esetleg igazat adok neked, azok inkább egyéni kedvencek. De akkor siettemben meg sem említettem Inarritu Babeljét, persze ezt is páran leszólják akik nem értik vagy nem értékelik a munkásságát. :)
Vagy a 211-es cella, bár az talán megint szubjektív, de elejétől annyira lekötött és végig annyira feszült volt, hogy az valami hihetetlen.
Love football, hate antifa.

Avatar
BlancoMark
Hozzászólások: 4947
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 19:57

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: BlancoMark » 2014. augusztus 7., csütörtök 18:45

Remy írta:
realistahuni írta: Út a vadonba, Rush, Warrior, Becstelen brigantyk, Gran Torino, Elit halálosztók, Prisoners, In Bruges, Drive, Changeling, Moneyball, Limitless és még rengeteg. Ha ezek közül egyik sem tudott teljesen lekötni akkor veled van a baj. :D
Hál'istennek nem csak régen tudtak jó filmeket csinálni. :)
Mondjuk ezekből csak a Gran Torino, Drive a csúcskategória. A többi fasza meg minden, de 1 szinttel gyengébbek. Az elmúlt 2-3 év legjobb filmje szerintem a Drive volt. Refn képes volt egyedit alkotni, amire évtizedek múlva is emlékezni fogunk.
A Drive miben nyújtott neked olyat nagyot? Ezt leírnád? :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. augusztus 7., csütörtök 18:41

realistahuni írta: Út a vadonba, Rush, Warrior, Becstelen brigantyk, Gran Torino, Elit halálosztók, Prisoners, In Bruges, Drive, Changeling, Moneyball, Limitless és még rengeteg. Ha ezek közül egyik sem tudott teljesen lekötni akkor veled van a baj. :D
Hál'istennek nem csak régen tudtak jó filmeket csinálni. :)
Mondjuk ezekből csak a Gran Torino, Drive a csúcskategória. A többi fasza meg minden, de 1 szinttel gyengébbek. Az elmúlt 2-3 év legjobb filmje szerintem a Drive volt. Refn képes volt egyedit alkotni, amire évtizedek múlva is emlékezni fogunk.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 7., csütörtök 18:33

realistahuni írta:
a film 2005-ös. biztos velem van a baj, hogy lassan 10 éve ezután a film után nem volt egyetlen egy alkotás se, aminél a moziban azt kezdtem el nézni, hogy mikor lesz már vége, vagy ha letöltöttem, azon vettem észre magam negyed óra elteltével, hogy pl focihíreket olvasok a neten inkább.

(szerk.: dicaprio uccsó filmjei monnyuk egytől egyig mind hatalmas volt, de ott is volt olyan, hogy elkalandozott a gondolatom közben másra, nem szegezett a székbe, és nem ittam be minden egyes rezdülést és képkockát, mint a legnagyobb filmeknél.)
Ha már 2005 után és nem Di Caprio:

Út a vadonba, Rush, Warrior, Becstelen brigantyk, Gran Torino, Elit halálosztók, Prisoners, In Bruges, Drive, Changeling, Moneyball, Limitless és még rengeteg. Ha ezek közül egyik sem tudott teljesen lekötni akkor veled van a baj. :D
Hál'istennek nem csak régen tudtak jó filmeket csinálni. :)
ezeket mind láttam. a következők maradtak meg bennem:
út a vadonba - értelmetlen (tudom hogy valós eseményeket dolgoz fel, but still)
rush - semmi extra, kívülről belülről ismertem a történetet, kicsit sem volt érdekes a film
warrior - a fináléig a bunyók, de hány ilyen távol-keleti film van már, ez is szépen beáll a sorba
becstelen - na oké erre még azt mondom, hogy többször nézős
gran torino - talán
elit halálizé - az isten városa jobb
prisoners - ez se kavart fel túlzottan, elég sok ilyen minőségű és kategóriájú film volt már
in bruges - a humor tetszett, de nem maradandó emlék
drive - csak a zene
changeling - nem láttam
moneyball - tucat amcsi sportfilm
limitless - ebből is elég sok van már, equilibriumtól kezdve a friss tom cruise filmeken keresztül temérdek, ami hasonló kategória

így hogy írod sorban, be tudom lőni, hogy mi melyik film, de amire azt mondom, hogy maradandó és bakker na ez művészet, mert sztori, látvány, szövegek, szereplők, egy kerek egész, és nem a tucatsablon, na olyan nem igazán van. sőt.
Kép
Kép
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:47

Hát ha van hozzá hangulatod akkor nézd meg, ha nem nem :D

Elég nagy port kevert a film és a kritikusok sem szerették, szóval szerintem akkor nézd ha érdekel a téma.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7383
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:45

a film 2005-ös. biztos velem van a baj, hogy lassan 10 éve ezután a film után nem volt egyetlen egy alkotás se, aminél a moziban azt kezdtem el nézni, hogy mikor lesz már vége, vagy ha letöltöttem, azon vettem észre magam negyed óra elteltével, hogy pl focihíreket olvasok a neten inkább.

(szerk.: dicaprio uccsó filmjei monnyuk egytől egyig mind hatalmas volt, de ott is volt olyan, hogy elkalandozott a gondolatom közben másra, nem szegezett a székbe, és nem ittam be minden egyes rezdülést és képkockát, mint a legnagyobb filmeknél.)
Ha már 2005 után és nem Di Caprio:

Út a vadonba, Rush, Warrior, Becstelen brigantyk, Gran Torino, Elit halálosztók, Prisoners, In Bruges, Drive, Changeling, Moneyball, Limitless és még rengeteg. Ha ezek közül egyik sem tudott teljesen lekötni akkor veled van a baj. :D
Hál'istennek nem csak régen tudtak jó filmeket csinálni. :)
Love football, hate antifa.

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hala real » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:43

nmate írta:Miért lőtted ki?
nem volt hozzá hangulatom, de ha érdemes, adnék esélyt neki.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:41

Miért lőtted ki?

Avatar
hala real
Hozzászólások: 1182
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 11:54
Kedvenc játékosaid: casillas, r9, cr7
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hala real » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:40

noét érdemes megnézni?
egyszer már elkezdtem, 15 perc után kilőttem.
Annyi a köcsög , hogy megtelik velük a Nou Camp.

"A szívem inkább fehér, mint gránátvörös-kék” – (R9)

"Megvan a véleményem, de tudom, hogy bármit is mondok, úgyis rossz fényben tüntetik fel." - C.Ronaldo

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13786
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. augusztus 7., csütörtök 17:32

Amúgy nagyon jók ezek a filmek, TDK, Sin City, Watchmen... minden.

De.

Miután az ember elolvassa ezeket képregényben, pl. egy Kick Asst, ami olyan véres, meg trágár meg kemény, mint a film 40x, utána úgy gondolod, hogy a Minimaxon délben kéne azokat a filmeket vetíteni. Magon fent vannak, elég csak beleolvasni.
De ugye ez közhely, a mezei könyvekkel is ez a helyzet.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 7., csütörtök 16:51

Azaz a filmvásznon keltette életre Batman és Jokert is.
ezt úgy hívják jobb helyeken, hogy film.

nincs ebben semmi kuriózum.
egy dán vagy japán film jobban belebasz, belehasít az emberbe, vagy megmozgatja az agyát, egyéb érzékszerveit.
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. augusztus 7., csütörtök 16:42

hehe írta:
Megint az a fránya elvakultság. Ha nem tudja valaki elismerni a Sötét lovag trilógia első két részét, akkor azzal felesleges is vitába szállni, mert komolytalan.
a trilógia első része nem több, mint egy átlagnál kicsit jobb film.

a 2. rész kanyarban nem lenne - max a zenéje húzná ki a posványból -, ha ledger nem játszana benne.
persze a maguk nemében ezek jó alkotások, a hangsúly a maguk nemében van.
Ez a gond, mármint a kiemelt rész. Hogy csak ennyi marad meg benned. Ha egy kicsit is mögé láttál volna a dolgoknak, akkor rájöhettél volna, hogy Nolan olyat csinált, mint még senki. Azaz a filmvásznon keltette életre Batman és Jokert is. Értelmet adott a karaktereknek. Épp ezért szarom le, hogy Ledger mennyire játszott jól. Ez a legkevesebb. Joker végre hús-vér formájában jelent meg a képernyőn. Ezt nehéz elérni, ezért is tudott a Sötét lovag ennyire jó lenni, mert ott volt benne a képregény lényege. A stílus, amiben Nolan tálalt, már csak egyéni kérdés, hogy bejön-e, de a tartalmat így is úgy is észre kell venni benne.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 7., csütörtök 16:35

Megint az a fránya elvakultság. Ha nem tudja valaki elismerni a Sötét lovag trilógia első két részét, akkor azzal felesleges is vitába szállni, mert komolytalan.
a trilógia első része nem több, mint egy átlagnál kicsit jobb film.

a 2. rész kanyarban nem lenne - max a zenéje húzná ki a posványból -, ha ledger nem játszana benne.
persze a maguk nemében ezek jó alkotások, a hangsúly a maguk nemében van.

de a sin city egy etalon, a megvalósítás miatt mondom.
vehették volna pl a batman filmeket is képregényesebb formára, de ők a realitás felé mentek el, úgy meg nevetségessé vált az egész.
ezek popcorn mozik, butítani a népet, miközben a sin city művészet. látszik ez amúgy a szerepeket elvállalók névsorából is.

a film 2005-ös. biztos velem van a baj, hogy lassan 10 éve ezután a film után nem volt egyetlen egy alkotás se, aminél a moziban azt kezdtem el nézni, hogy mikor lesz már vége, vagy ha letöltöttem, azon vettem észre magam negyed óra elteltével, hogy pl focihíreket olvasok a neten inkább.

(szerk.: dicaprio uccsó filmjei monnyuk egytől egyig mind hatalmas volt, de ott is volt olyan, hogy elkalandozott a gondolatom közben másra, nem szegezett a székbe, és nem ittam be minden egyes rezdülést és képkockát, mint a legnagyobb filmeknél.)
Kép
Kép
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27389
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. augusztus 7., csütörtök 16:03

hehe írta:
Tehát egy Nolan-féle Batman nem ér fel mondjuk a Sin City szintjére? Mondjuk a Sötét lovag? Vagy mondjuk a Watchmen? De ha Marvelt kéne mondani, akkor Vasember 1 és Amerika kapitány 2?
nem.
Megint az a fránya elvakultság. Ha nem tudja valaki elismerni a Sötét lovag trilógia első két részét, akkor azzal felesleges is vitába szállni, mert komolytalan.

Nem kell szeretni, de elismerni azért el kéne. És a képregényadaptációk között bőven csúcskategória, ahogy a Sin City is. Tehát igen, lehet egylapon emlegetni őket, ha tetszik, ha nem. :)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

beneraul
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2014. március 5., szerda 14:46
Kedvenc játékosaid: Raúl
Kedvenc csapatod: Real Madrid, ZTE FC
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: beneraul » 2014. augusztus 7., csütörtök 16:02

Nekem az jutott erről eszembe, hogy a meddig lesz még blockbuster kifejezésnek létjogosultsága ezekre a filmekre vonatkoztatva (feltételezve, hogy megvan bennünk az igény, hogy maradjon valami a kifejezés eredeti jelentéséből). Mert ha ez az irány tartja magát, nem lesz "block", amit át kell törni, ezek a filmek nem állítanak egymásnak lécet, amit le kell verni annak érdekében, hogy még szórakoztatóbb legyen valami, hogy nagyobb hatással legyen a közönségre, mint elődjei. Pedig ez mozgatta a közönségmozit. Anno pl. Lucas, Spielberg meg Zemeckis meg hasonló figurák egymásra licitáltak, hogy ki tud újabb, forradalmibb szemfényvesztést vászonra vinni (nem csak technikai értelemben értem), és ezért vonzott tömegeket. És amire gondolok, az egyáltalán nem a művészkedésről szól, ez a klasszikus szerzői filmtől nagyon távol áll.
Remy írta:
Tehát egy Nolan-féle Batman nem ér fel mondjuk a Sin City szintjére? Mondjuk a Sötét lovag?
Valóban, Nolan volt az utolsó, aki lépett előre a témában érdemben, bár azt is csak a Sötét Lovaggal, és annak is azokkal - az egyébként szenzációs - jeleneteivel, amelyeket már láttunk egyszer a Heatben.

Avatar
hehe
Hozzászólások: 7035
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:50
Kedvenc játékosaid: el fenomeno.
Kedvenc csapatod: a 6X-os vb.
Tartózkodási hely: nuthouse.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: hehe » 2014. augusztus 7., csütörtök 15:55

Tehát egy Nolan-féle Batman nem ér fel mondjuk a Sin City szintjére? Mondjuk a Sötét lovag? Vagy mondjuk a Watchmen? De ha Marvelt kéne mondani, akkor Vasember 1 és Amerika kapitány 2?
nem.
Tény, a Sin City kiváló alkotás, én is szeretem. De az teljesen más kategória, de ez nem azt jelenti, hogy az összes többi szar lenne, vagy gyengébb.
de.
Megérteném az egészet, ha gyenge, idétlen szuperhősös/képregényes filmek jelennének meg
, és de.
P. Krisz írta:Hehe te akkor biztos hogy nagyon fogsz örülni annak hogy jövő évtől elkezdik tolni a videojátékok alapján készülő filmeket is. :D
az meg teljesen hidegen hagy.

bár cod témára lehetne csapatni ilyen black hawk down szintű cuccot, az egy fasza film volt. :)
Kép
Kép
Kép

Avatar
P. Krisz
Hozzászólások: 3311
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:37
Tartózkodási hely: Civitas Invicta

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: P. Krisz » 2014. augusztus 7., csütörtök 15:51

Hehe te akkor biztos hogy nagyon fogsz örülni annak hogy jövő évtől elkezdik tolni a videojátékok alapján készülő filmeket is. :D
Hogy híjják?
Bill.
Ide hallgass Bill!... Bill??!!! Mi a lófaszt hallok én, Bill?

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62850
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2014. augusztus 7., csütörtök 15:49

Amúgy tényleg fura, hogy egyesek (semmi személyeskedés, hanem globálisan nézve) mennyire tudnak köpködni.
Pont, mint Te Vettel témában... :shutup:
Persze néha becsúszik 1-1 gyengébb.
Néha becsúszik egy jobb, én inkább így fogalmaznék.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 118 regisztrált és 0 vendég