Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 31., kedd 11:59

nmate írta:
sentry írta:iztos vagyok benne, hogy fel se fogható egyes embereknek bizonyos filmek (ezt páran a fórumon is alátámasztják egy-egy film értékelésével), mert egyszerűen kevesek még hozzá. És a különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik - féle megközelítés meg iszonyat gyermeteg és álszent duma. Szerintem. Sőt az se, hogy milyen filmeket látott már előtte. Bár van aki nem hiszi ezt el.... de az már az ő hibája.
Már miért ne lehetne így? Most ha én nem szeretem a Gyűrűk ura filmeket, akkor eddig tartott a szellemi szintem? Pedig minőségi és a könyv is jó. Csakhogy az ember nem robot, hanem a filmek nagy részét érzelmi alapon sorolja be, milyen hatással van rá, vagy épp a szürke hétköznapjait mennyire dobja fel. Sokaknak szórakozást nyújt, mint pl. a foci. Aztán ahhoz sem kell 180-as IQ, de ettől még bárki szeretheti. Ergo ha valaki imádja Tarkovsky összes művét, biztos nem egy Brick Tamland, de ha valaki szereti Karib tenger kalózait (múltkor felhoztad a meleg kalózt), attól még lehet intelligens ember is. Szerintem. Szóval kár filmek alapján megítélni embereket.

sentry írta:Szerk: Már sokszor nem tudom, hogy magyarázkodjak, hogy ne tűnjön sértőnek egy-egy mondatom. Ezért ez a sok szerintem.
Lehet néha a hallgatás többet ér :roll:
Persze, kivételek mindig lesznek. Nem tetszhet mindenkinek minden film, és lehet eltérés. De nem szélsőséges.
Pl valaki azt mondja, hogy Harcosok klubja egy rakás sz_r és ad rá egy 4-5öst, ott szerintem kár leállni vitázni is, mert biztos vagyok benne, hogy nem fogta fel a film lényegét. De ha valaki a Tvájlájtra mondja, hogy 10-es film, ott sincs miről beszélni. Persze ízlések...... csak ez kb olyan mintha azt mondom, hogy Újvári Jocinak aranylabdát, és CR egy senki. Ilyen esetekre gondoltam, nem apró kis eltérésekre.

Mindegy.
De gustibus non est disputandum.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 31., kedd 11:19

sentry írta:iztos vagyok benne, hogy fel se fogható egyes embereknek bizonyos filmek (ezt páran a fórumon is alátámasztják egy-egy film értékelésével), mert egyszerűen kevesek még hozzá. És a különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik - féle megközelítés meg iszonyat gyermeteg és álszent duma. Szerintem. Sőt az se, hogy milyen filmeket látott már előtte. Bár van aki nem hiszi ezt el.... de az már az ő hibája.
Már miért ne lehetne így? Most ha én nem szeretem a Gyűrűk ura filmeket, akkor eddig tartott a szellemi szintem? Pedig minőségi és a könyv is jó. Csakhogy az ember nem robot, hanem a filmek nagy részét érzelmi alapon sorolja be, milyen hatással van rá, vagy épp a szürke hétköznapjait mennyire dobja fel. Sokaknak szórakozást nyújt, mint pl. a foci. Aztán ahhoz sem kell 180-as IQ, de ettől még bárki szeretheti. Ergo ha valaki imádja Tarkovsky összes művét, biztos nem egy Brick Tamland, de ha valaki szereti Karib tenger kalózait (múltkor felhoztad a meleg kalózt), attól még lehet intelligens ember is. Szerintem. Szóval kár filmek alapján megítélni embereket.

sentry írta:Szerk: Már sokszor nem tudom, hogy magyarázkodjak, hogy ne tűnjön sértőnek egy-egy mondatom. Ezért ez a sok szerintem.
Lehet néha a hallgatás többet ér :roll:

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 31., kedd 10:53

sentry írta:Én meg azt mondom, baromira nem mindegy ki mennyire érett szellemileg és lelkileg mikor megnéz egy filmet. Biztos vagyok benne, hogy fel se fogható egyes embereknek bizonyos filmek (ezt páran a fórumon is alátámasztják egy-egy film értékelésével), mert egyszerűen kevesek még hozzá. És a különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik - féle megközelítés meg iszonyat gyermeteg és álszent duma. Szerintem. Sőt az se, hogy milyen filmeket látott már előtte. Bár van aki nem hiszi ezt el.... de az már az ő hibája. :mrgreen: :lol:
Egyetertek, hogy minden filmnek megvan a sajat kozonsege, vannak filmek amikhez kell egy bizonyos szellemi es lelki erettseg vagy olyan filmek is vannak, amiket csak egy bizonyos kozeg tud 100%-osan aterezni.
A kiemelt resszel kapcsolatban viszont nem ertem, hogy a mindenkinek mas tetszik az miert gyermeteg es alszent duma.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 31., kedd 10:26

sonic írta:
Igen van benne valami. Da az is hozzatartozik az igazsaghoz hogy akkor sem neznem meg ezt a filmet szinkronnal ha fegyvert fognak a fejemhez. De ugylatszik a magyar moziknak nem kell a rongyos 1400 forintom, hat ok tudjak... :)
Mozikban feliratosan tolták :D Csak a DVD-n lesz majd szinkron.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. december 31., kedd 2:56

h3x0r írta:
sonic írta:Fura... Mindenki most nezte a Rush-t? :lol:
Mondjuk úgy, hogy az enkór nagyban befolyásolja a filmezési szokásunkat :D
Igen van benne valami. Da az is hozzatartozik az igazsaghoz hogy akkor sem neznem meg ezt a filmet szinkronnal ha fegyvert fognak a fejemhez. De ugylatszik a magyar moziknak nem kell a rongyos 1400 forintom, hat ok tudjak... :)
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 31., kedd 2:42

sonic írta:Fura... Mindenki most nezte a Rush-t? :lol:
Mondjuk úgy, hogy az enkór nagyban befolyásolja a filmezési szokásunkat :D

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2013. december 31., kedd 2:36

Fura... Mindenki most nezte a Rush-t? :lol:

Sok szot nem pocsekolnek az ertekelesre, meg megragom kicsit, egyelore csak 1 szo:

Fantastic!

9.5/10
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 31., kedd 2:34

sentry írta:
Én meg azt mondom, baromira nem mindegy ki mennyire érett szellemileg és lelkileg mikor megnéz egy filmet. Biztos vagyok benne, hogy fel se fogható egyes embereknek bizonyos filmek (ezt páran a fórumon is alátámasztják egy-egy film értékelésével), mert egyszerűen kevesek még hozzá. És a különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik - féle megközelítés meg iszonyat gyermeteg és álszent duma. Szerintem. Sőt az se, hogy milyen filmeket látott már előtte. Bár van aki nem hiszi ezt el.... de az már az ő hibája. :mrgreen: :lol:
Ez teljesen igaz. Ezért is érett már az újrázás, mert 13-14 évesen nem tudja teljes mértékben felfogni az ember, hogy mégis mit akart a film. Nyilván szép a disztópikus világ, meg a belassítások, bunyók stb, de azért ennél több van a filmben. Az is lehet, hogy 5 év múlva még jobban fog tetszeni, vagy új dolgokat fedezek majd fel benne stb.

Ezért érdemes újrázni néha-néha a minőségibb filmeket, mert nem mindegy, hogy mikor, vagyis hány évesen ülünk le megnézni az adott filmet. Ez természetes dolog.
különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik
Azért van olyan, amikor ez helyénvaló. :) de a többi, mind igaz.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9151
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2013. december 31., kedd 2:31

Vegre en is eljutottam oda, hogy megnezzem a Rush-t. Hat ez olyan 10/10 hogy nagyon :salute: :salute:

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 31., kedd 2:21

Remy írta:
lordgabi írta: Én is ajánlom, odaszab, pedig már 81 éves is elmúlt... :)
Ezért mondom mindig azt, hogy nem azt kell nézni, hogy melyik film hány éves, hanem, hogy milyen a minősége.

Mátrix

Áááá... Ez még jobb volt, mint anno. Kicsit másabb volt, mint 13-14 évesen. Zseniális.

Holnap még Gran Torinozok egyet, aztán vége is lehet az évnek. B-)
Én meg azt mondom, baromira nem mindegy ki mennyire érett szellemileg és lelkileg mikor megnéz egy filmet. Biztos vagyok benne, hogy fel se fogható egyes embereknek bizonyos filmek (ezt páran a fórumon is alátámasztják egy-egy film értékelésével), mert egyszerűen kevesek még hozzá. És a különbözőek vagyunk, mindenkinek más tetszik - féle megközelítés meg iszonyat gyermeteg és álszent duma. Szerintem. Sőt az se, hogy milyen filmeket látott már előtte. Bár van aki nem hiszi ezt el.... de az már az ő hibája. :mrgreen: :lol:

És ezzel senkit nem akartam lenézni, remélem nem tűnt úgy! Ezek -szerintem/nálam- tények.

Szerk: Már sokszor nem tudom, hogy magyarázkodjak, hogy ne tűnjön sértőnek egy-egy mondatom. Ezért ez a sok szerintem. :)

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 31., kedd 2:12

lordgabi írta: Én is ajánlom, odaszab, pedig már 81 éves is elmúlt... :)
Ezért mondom mindig azt, hogy nem azt kell nézni, hogy melyik film hány éves, hanem, hogy milyen a minősége.

Mátrix

Áááá... Ez még jobb volt, mint anno. Kicsit másabb volt, mint 13-14 évesen. Zseniális.

Holnap még Gran Torinozok egyet, aztán vége is lehet az évnek. B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
lordgabi
Hozzászólások: 6459
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 0:56
Kedvenc játékosaid: Raúl, Puskás, CR, R9, RC, Zidane, Casillas, Ramos, Marcelo, Guti, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Kárpátalja/Budapest

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: lordgabi » 2013. december 31., kedd 1:51

nmate írta:Freaks 1932 képek. Érdemes utánaolvasni és megnézni a filmet, akit érdekelnek a régi vagy bizarr darabok.
Én is ajánlom, odaszab, pedig már 81 éves is elmúlt... :)
Ex-szerkesztő.

2015. november 25.
UEFA Bajnokok Ligája - Shakhtar Donetsk 3-4 Real Madrid C.F.
Arena Lviv, Lemberg - A nagy találkozás! :sziv: :salute:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 31., kedd 1:16

Jó lenne, de ez még nem tuti. Én ezt olvastam róla: "2013 szeptember elején bejelentette, hogy végleg visszavonul a színészettől, mivel memóriaromlása miatt már egyre nehezebben tudja szövegeit megtanulni, s ebből következően megjegyezni."
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2013. december 31., kedd 1:10

soadroli írta:Ez a Tégla még harmadjára is odab@sz, rohadt jó film. :coffee:
Nicholson már tuti nem vállal több filmet?
Katt

Avatar
Kerlon
Hozzászólások: 27844
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 12:27
Kedvenc csapatod: Levante

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Kerlon » 2013. december 31., kedd 1:01

csabi* írta:
Anis írta:Ez a Nolan-Batman A Sötét lovag film már sokkal jobb és esemény/akciódúsabb volt mint az első, felvezető film. Tetszett az egész úgy ahogy volt, max 1-2 dolog volt, amit máshogy csináltam volna, ez már csak saját vélemény (pl a vége) - de persze majd megnézem a harmadikat is és akkor úgy majd talán máshogy látok dolgokat. Joker is jó karakter volt gonosznak, kár hogy a színész meghalt, jó alakítást nyújtott.
Első "felvonás" 7,5 volt, ez legyen egyel több: 8,5/10
mért , te hogy fejezted volna be ?
amilyen szélsőséges gondolom Batman meghal, Joker meg Batman lesz :mrgreen:
"A futball alapvetően egy észjáték lenne, egy nagy sebességű, valós idejű stratégiai játék, amiben nem mindig neked kell adnod a gólpasszt, nem mindig neked kell lőnöd a gólt, de nem is mindig neked kell megszerezned a labdát."
K

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2807
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2013. december 31., kedd 0:53

Ez a Tégla még harmadjára is odab@sz, rohadt jó film. :coffee:
Nicholson már tuti nem vállal több filmet?
Kép

csabi*
Hozzászólások: 3467
Csatlakozott: 2013. augusztus 8., csütörtök 23:00
Kedvenc játékosaid: zizou, marcelo, modric
Kedvenc csapatod: los blancos.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: csabi* » 2013. december 30., hétfő 23:14

Anis írta:Ez a Nolan-Batman A Sötét lovag film már sokkal jobb és esemény/akciódúsabb volt mint az első, felvezető film. Tetszett az egész úgy ahogy volt, max 1-2 dolog volt, amit máshogy csináltam volna, ez már csak saját vélemény (pl a vége) - de persze majd megnézem a harmadikat is és akkor úgy majd talán máshogy látok dolgokat. Joker is jó karakter volt gonosznak, kár hogy a színész meghalt, jó alakítást nyújtott.
Első "felvonás" 7,5 volt, ez legyen egyel több: 8,5/10
mért , te hogy fejezted volna be ?
Kép

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2013. december 30., hétfő 22:59

Ez a Nolan-Batman A Sötét lovag film már sokkal jobb és esemény/akciódúsabb volt mint az első, felvezető film. Tetszett az egész úgy ahogy volt, max 1-2 dolog volt, amit máshogy csináltam volna, ez már csak saját vélemény (pl a vége) - de persze majd megnézem a harmadikat is és akkor úgy majd talán máshogy látok dolgokat. Joker is jó karakter volt gonosznak, kár hogy a színész meghalt, jó alakítást nyújtott.
Első "felvonás" 7,5 volt, ez legyen egyel több: 8,5/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27247
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2013. december 30., hétfő 22:49

nmate írta: Freaks 1932 képek. Érdemes utánaolvasni és megnézni a filmet, akit érdekelnek a régi vagy bizarr darabok.
Durva film, viszont nekem eléggé unalmas volt :/ Ugyanakkor nem tudom elfelejteni a látottakat...

Ha már Tod Browning... akkor inkább a Dracula B-)
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13781
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2013. december 30., hétfő 22:40

Én ismertem a Rush sztoriját, mégis imádom. A feelingje fog meg. A képek, a motorhangok, az életvitel, a karakterek a remek zenei aláfestés...nagyon eltalált film. :salute:

Freaks 1932 képek. Érdemes utánaolvasni és megnézni a filmet, akit érdekelnek a régi vagy bizarr darabok.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 64 regisztrált és 0 vendég