Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. április 7., hétfő 13:30

Faust írta:
pheco írta:4dx-et próbálta valaki? Gondolkozunk, hogy a Noét abban nézzük, de nem tudjuk, hogy megéri-e vagy inkább maradjunk az imaxnél?
Fos, pénzkidobás. AZ első 10-15 percben még izgi meg vicces meg minden, aztán már repetitiív és unalmas, ráadásul drága is.
Hát igen, az ár az engem is elrettentett. Akkor már inkább egy ezressel többért VIP és megeszem egy kiló nachost :mrgreen: Szerintem imax lesz belőle. Köszi.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8310
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2014. április 7., hétfő 13:06

pheco írta:4dx-et próbálta valaki? Gondolkozunk, hogy a Noét abban nézzük, de nem tudjuk, hogy megéri-e vagy inkább maradjunk az imaxnél?
Fos, pénzkidobás. AZ első 10-15 percben még izgi meg vicces meg minden, aztán már repetitiív és unalmas, ráadásul drága is.

Avatar
realistahuni
Hozzászólások: 7369
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 10:57
Kedvenc játékosaid: Zidane, Van Nistelrooy, Modric, Varane, Kovacic, Gerrard
Kedvenc csapatod: Reyes de Europa
Tartózkodási hely: Székelyföld

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: realistahuni » 2014. április 7., hétfő 12:25

Szupercella

Erősen súrolja a zs kategóriát, néhány jó pillanata volt, de semmi több, kiszámítható, sablonos és sokszor idegesítő. Rendesen látszik, hogy Svájcinégerék itt kizárólag már csak a pénzért csinálják.

5.5/10
Love football, hate antifa.

Avatar
h3x0r
Hozzászólások: 9177
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 11:24
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Nagyvárad

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: h3x0r » 2014. április 7., hétfő 11:35

Remy írta:
Anis írta:
Jégvarázs = 7/10
Sokan mondták nekem, hogy túl sok éneklés van benne, nem hittem nekik (persze kinek mi a sok). de valóban már néhol idegesítő volt. kislányoknak kiváló alkotás, maga a story sem rossz, de jobbra számítottam.
Azért mert sokat énekelnek benne, azért lányoknak való? Disney mese :)
Az Oroszlankiralyban is sokat enekelnek, megis 10/10.

En is elkezdtem nezni a Jegvarazst, az elso 10 perc tetszett is, a kovetkezo 15 percben viszont az eneklesek mennyisege olyan magas, a minosege pedig olyan alacsony volt, hogy felhuztam magam es kikapcsoltam az egeszet. Pedig vonaton szeretek meseket, vigjatekokat meg kevesbe komoly filmeket nezni..

Itthon azert csak adtam neki meg egy eselyt es egyaltalan nem bantam meg. Angolul mar jobban tetszett, par reszt mondjuk igyis attekertem. Viszont a Let it go szamnal meg mindig kiraz a hideg :D

Vegulis jo mese volt, de par zenes reszt azert kihagyhattak volna belole. 6/10

Avatar
Pipita
Hozzászólások: 3134
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 12:32
Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane, Guti, Iker, Higuaín, Marcelo, Bale
Kedvenc csapatod: Real, Leeds

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pipita » 2014. április 7., hétfő 9:27

Noah

Avagy a Forrás 2. Rengeteg képi elemet átemelt, kopizta saját magát, mégis meg tudott újulni. A legnagyobb filmjét persze sosem fogja felülmúlni, de azért a közelébe ért. Lehet hogy csak a friss élmény miatt, de nekem jelen pillanatban a második kedvenc Aronofsky filmemmé vált.
Szóval nem tudtam nem imádni, minden egyes képkockáját mosolyogva néztem végig, imádtam, zseniális, gyönyörű. Ismét megcsinálta ez az ember, hihetetlen.
Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A képi elemek: A semmiből kinövő virág, Russel Crowe-Jennifer Connelly árnyjátéka a csillagos háttérben, A watcherek halála, az űr-képek...ezek alatt nem lehet nem a Forrásra gondolni, és ha a képi elemek nem lennének elegek, a történet is nagyban hasonlít. Az egész film lehetne akár a Forrás 4. történetszála is. Nyilván a vallási téma miatt, de itt is megjelenik az utolsó ember a Földön, és gyakorlatilag itt is arról szól az egész film, hogy a halál a megváltás útja. Meg természetesen sok minden más kérdést is felvet. Zseniális. Zseniális. Zseniális.

Ja, a zene. Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Clint Mansell zenéje most egymagában szerintem nem ütött olyan hatalmasat, mint szokott, viszont tökéletesen illett a filmhez végig. Illetve a zenében is nagyon sok helyen Forrás-hasonlóságot éreztem, sok ismerős dallam szólalt meg egyszer-egyszer, és én úgy érzem ez nem véletlen.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!A képi világról megint. Szóval a Forrás kopikon kívül is meg tudott újulni, amikor a folyót bemutatta az elején, és úgy folyt, ahogy a kígyó mozgott, meg ahogy az evolúciót és a tájakat bemutatta sorra egymásra vágva, gyönyörű volt. Hihetetlen egyedi és hihetetlen nagy zseni ez az ember.

Spoiler következik, olvasáshoz jelöld ki a szöveget!Még a színészi játékról néhány egyértelműt: Russel Crowe, Emma Watson, Logan Lerman óriásit alakított, de a többiek is, nagyon jó volt mindenki.

Egyelőre ennyi jutott eszembe a tegnapi élményt követően. Nem kellett csalódnom, a hatalmas hype ellenére is egyedi tudott maradni Aronofsky, szerintem ez nem semmi.
Ennyi mára kedves naplóm.

tíz per tíz

Avatar
Ferencváros
Hozzászólások: 1273
Csatlakozott: 2013. április 26., péntek 17:58
Kedvenc csapatod: Ferencváros, Nashville, Magyar válogatott

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Ferencváros » 2014. április 6., vasárnap 16:48

Harcban élve

Nagyon vártam már ezt a filmet Statham miatt. Nagy rajongója vagyok, ezért lehet kicsi elfogultnak fogtok hinni, de szerintem ez is egy baromi jó film. Az első perctől az utolsóig lekötötte a figyelmem, mindig volt valami akció, valami esemény, nincsenek fölösleges részek, maga az alapsztori is tetszik. És hát Statham is Statham. A Parker és a Blitz mellett az egyik kedvenc Statham filmem lett :mrgreen:

10/9

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8500
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2014. április 6., vasárnap 16:13

NOÉ

Érdekes film, vannak benne erős jelenetek, vannak benne izgulós részek, van benne látványosság (az evolúciós rész pl. kurva jóóó), de sztorilag vannak hibák benne, és az a sok közhely amit puffogtatnak benne, nos attól továbbra is a falra mászok. Egyelőre egy erős

Ui.: nem vagyok oda a 3d-s filmekért, ha tehetem kerülöm őket, de tegnap "kényszerből" ebben kellett nézni, viszont kellemes csalódást volt, jól állt ennek a filmnek a 3d.

7/10

Avatar
Anis
Hozzászólások: 1843
Csatlakozott: 2013. július 30., kedd 10:48
Kedvenc játékosaid: Drogba, Essien, CR, Di Maria
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Chelsea, Inter

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Anis » 2014. április 6., vasárnap 12:11

"Örülök", hogy más is nézte anno ezt a sorozatot! B-) Anno ha jól emlékszem CS0ki is írt róla a sorozatos topicban. maga a sorozat elég jól áll imdb-n 8,1-el, nálam pedig top3. Magát a filmet nem láttam még, de eljön majd az ideje.



Ízlések és pofonok (2007) - Átlagos romantikus film C. Zeta-Jones főszereplésével, aki egyedül neveli a gyerekét, és csak a munkájának él, de persze eljön az idő amikor rá kell jönnie, hogy vannak más fontos dolgok is a világon! 6/10

Will (2011) - Történet egy hatalmas Liverpool drukker srácról és az álmáról. Főbb szereplő még a Homeland-es Brody is. A kissrác mindent megtesz, hogy megvalósíthassa az álmát, eljutni egy Pool meccsre. Pool drukkereknek "kötelező", de aki szereti a focis filmeket azok is tehetnek vele egy próbát. 6/10

A szökevény (1993) - Megkezdve a jobb 90-es évekbeli filmek pótlását.... Harrison Ford és Tommy Lee Jones főszereplésével egy, szerintem mindenképp jó alkotás. Ford-ot elítélik a felesége meggyilkolásáért, de addig nem nyugszik, míg be nem bizonyítja hogy márpedig nem ő ölte meg! TLJ egy kedvenc színészem a régebbi időkből, jó szereposztás, jó film volt! 7,5/10

Corinna Corinna (1994) - Ray Liotta és Whoopi Goldberg. Illetve a Veronica Mars sorozatból "Mac" főszereplésével. Ray egyedül neveli kislányát aki nem tudta feldolgozni anyja halálát. Jönnek-mennek a dadusok, de egyik sem megfelelő, mígnem felbukkan Whoopi karaktere, a maga egyedi stílusával egyből belopja magát a kislány szívébe! Aranyos történet, egyszer nézhető volt. 5/10

A jogász (2013) - Fassbender, Cameron Diaz és P. Cruz. de egy full átlagos film. sokkal jobbra számítottam. Cameron majdnem teljes hátán azok igazi tetkók voltak vagy csak a film kedvéért tették rá? Maga a film abszolút felejthető és kihagyható! 5/10

Az ügyfél (1994) - Susan Sarandon és Tommy Lee Jones főszereplésével. Két kissrác olyat lát amit nem kellett volna. Egy fószer öngyilkos akar lenni, de persze a nagyobbikat érdekli hogy miért? Olyanokat tud meg amiket nem kellette volna, így a maffia látószögébe kerül, menekülnie / bujkálnia kell. TLJ az ügyész pozíciója meginog, de ez az ügy segíthet neki stabilizálni, így mindent megtesz hogy kiderítse a korábbi gyilkosság hátterét. 6,5/10
FERRARI - MSchumi - Alonso - Kimi - Federer - Kobe - LeBron

London is BLUE
GO BLUES, HALA MOU!

Avatar
Matt009
Hozzászólások: 1909
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 9:44
Kedvenc játékosaid: Casillas, Higuain, Varane, Modric, Özil NEM
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Matt009 » 2014. április 6., vasárnap 10:42

Nem tudom, hogy a sorozatok topikba írjam, vagy a filmek topikba, de mivel ez ott volt az utolsó 5 használt topik között, ezért ide kerül.

Veronica Mars

A rajongók pénzéből összejött egy Veronica Mars film, amely végre méltó lezárást adhatott a tininyomozó kalandjainak azok után a botrányosan abbahagyott harmadik évad után. De vajon tényleg ez volt a lezárás? Mindenesetre sikerült egy olyan befejezést összeütni, ami egyben lezárásnak is megteszi, és akár a folytatás lehetősége is benne van. Magáról a történetről annyit, hogy jön a szokásos Veronica stílus, a kissé pofátlan, kissé opportunista, kissé törvényellenes apró trükkök, egy bunkó alkalmatlan seriff garázdálkodása, egy közepes krimikbe illő krimisztori amolyan Veronicás, tinédzseres stílusban tálalva. A régi hangulat megmaradt, a szereplők nagy része visszatért, a poénok még mindig ülnek, Logan még mindig a tragikus hős szerelmes badass (amivé a harmadik évadban alakult), de kezd kicsit benőni a feje lágya (elment vadászpilótának a hadseregbe wtf? lehet ennél karakteridegenebb húzást húzni?) a többiek is hozzák azt, amiért eddig szerettük őket. Mars apuka mondjuk még mindig kiskorúként kezeli Veronicát, de hát ettől működik jól az ő kapcsolatuk. Akinek tetszett a sorozat, annak a film is fog. Kicsit gyengén indul, de úgy a 20. perc környékére eléri a sorozat átlagos színvonalát. Kapunk 1-2 jó jelenetet is, például a tömegbunyó az osztálytalálkozón szerintem a film csúcspontja, főleg amikor még Dick is be áll bunyózni Veronica becsületéért...
Nem ez lesz 2014 legjobb filmje, nem is az volt a cél. Önmagában a Veronica fanoknak nagy élmény, másoknak szigorúan nem ajánlott, mert kell hozzá ismerni a sorozatot, hogy értsük a poénok nagy részét. Aki úgy kezd bele, hogy nem látta a sorozatot, annak nem fog tetszeni, és jól lehúzza, mert nem lesz birtokában azoknak dolgoknak, amitől ez a film működik. Mert működik, és mert jó. Nálam 8/10, amit maximálisan megér a film, de csak az előzmények ismeretében.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. április 6., vasárnap 0:22

Mekkora film ez a Dom Hemingway :D Jude Law akkorát játszott, hogy simán hozzávágtam volna egy Oscart.
Kép

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. április 5., szombat 14:31

Remy írta: Tudsz úszni? :D Az özönvíznél illene elárasztani a termet :mrgreen:
:lol: :lol: Haverommal pont ezt beszéltük :lol: Lehet kipróbáljuk.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27361
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2014. április 5., szombat 14:27

pheco írta:4dx-et próbálta valaki? Gondolkozunk, hogy a Noét abban nézzük, de nem tudjuk, hogy megéri-e vagy inkább maradjunk az imaxnél?
Tudsz úszni? :D Az özönvíznél illene elárasztani a termet :mrgreen:

Saját véleményem nincs, de haver próbálta neki bejött (legalábbis egyszer ki lehet próbálni), pedig nincs oda az új dolgokért.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
pheco
Hozzászólások: 6673
Csatlakozott: 2013. április 20., szombat 0:03
Kedvenc játékosaid: David Beckham, Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F.
Tartózkodási hely: Bp.

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: pheco » 2014. április 5., szombat 14:20

4dx-et próbálta valaki? Gondolkozunk, hogy a Noét abban nézzük, de nem tudjuk, hogy megéri-e vagy inkább maradjunk az imaxnél?

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. április 3., csütörtök 21:24

Khm. Ma már nem iszok többet :mrgreen: Sorry
Kép

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2014. április 3., csütörtök 20:54

soadroli írta:https://www.youtube.com/watch?v=1LGVGekPSzo

Anthony Hopkins szerzeménye, 50 éve írta, és most hallotta először. :salute:
Alattad egy poszttal :x

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. április 3., csütörtök 20:46

https://www.youtube.com/watch?v=1LGVGekPSzo

Anthony Hopkins szerzeménye, 50 éve írta, és most hallotta először. :salute:
Kép

sentry
Hozzászólások: 1888
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 12:44

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sentry » 2014. április 2., szerda 23:43

torjack írta:
No igen. Ez történik, amikor zseniális művészek összedugják a fejüket. :agree:
nmate írta: Szerintem (bár remek), de kicsit hosszú lett a beszéd és igencsak meglepődtem, hogy a Sir micsoda muzsikát dobott össze :)
Du fél3kor posztoltam a blogon, este meg láttam, hogy másik ismerősöm meg a szeretlekmagyarország.hu-tól lehozott cikket osztotta meg (ők este hozták le ). Amúgy nincs ezzel bajom, csak rühellem azt az oldat. :lol: :mrgreen:

Avatar
Santi
Hozzászólások: 2443
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 10:58
Kedvenc játékosaid: Santillana, RobyCarlos, Casillas, Zidane, Callejón
Kedvenc csapatod: Real Madrid, Ferencváros

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Santi » 2014. április 2., szerda 21:52

nmate írta:
Anis írta: Jégvarázs = 7/10
Sokan mondták nekem, hogy túl sok éneklés van benne, nem hittem nekik (persze kinek mi a sok). de valóban már néhol idegesítő volt. kislányoknak kiváló alkotás, maga a story sem rossz, de jobbra számítottam.
Nincs facepalm smile?
Körülbelül 2 éve javasoltam betetetni már a másikon is, de nem sok sikerrel, pedig sokszor jól jönne.

:facepalm:

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2829
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2014. április 2., szerda 19:32

Azt a walk the line-t melyik jóízlésű Phoenix-buzi fiatalember ajánlotta? :mrgreen:
Kép

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2014. április 2., szerda 18:42

Akiket esetleg érdekel, az ajánlások az eurobarcás filmklubban:

Walk the line
Brian's song
Kill your darlings
Oligarkh

(illetve még volt a Hetedik, de azt most hagyjuk...)
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 86 regisztrált és 0 vendég