Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. november 9., kedd 15:21

Nálam az első Blade Runner ilyen. :hmmm:
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
sonic
Hozzászólások: 4205
Csatlakozott: 2013. április 22., hétfő 22:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Modric

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: sonic » 2021. november 9., kedd 15:09

Ez a Django unchained azon ritka filmek egyike ami annal jobban tetszik minel tobbszor latom. Ritkan fordul ez elo. Van meg itt olyan aki hasonloan elte meg? A masik nagy kedvenc Tarantino az utobbi idokbol (inglorious basterds) sem, pedig azt is kepes vagyok megnezni minden evben, viszont annal ugy allok fel hogy "yep, meg mindig ugyanolyan jo."

Emlekszem mikor kijott a Django elmentem megnezni moziba, de annyira nem csinaltam magam ala - persze azert tetszett es elegedetten tavoztam. Azota lattam vagy 4szer, es minden alkalommal van egy kis "wow" hatasa.
"..We change the course of history. Everyday people like you and me.."

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 8., hétfő 16:32

BR-ben is vannak nagyon Johanssonos elemek, ugye alapbol O irta a film zenejet csak nem tetszett Villeneuve-nek, de nem csodalkoznek ha par elemet atemeltek volna Zimmerrel.

Csak azert nem orulok hogy a faszi megcsinalta a Dunet, hogy most a kovi 2-3 filmje csak sivatagban fog jatszodni. :mrgreen:

Prisoners nagyon bor ala maszos. Fuuuu. Micsoda paros ezek Deakinssel. :sziv:

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 8., hétfő 16:27

ziro4vr írta: Nagyon jó film, bár nálam a Prisoners erősebb, eszméletlen hangulata van.
Tény, de valahogy más hatást ért el a kettő nálam. Prisonersnél a feszültség inkább mentális értelemben jön át, valahogy 3-4 éve láthattam, de élénken belemászott ott is sok jelenet az agyamba. Viszont annyira nem jó érzés újranézni :mrgreen:
Faust írta:Plusz minden tiszteletem Zimmere
Dune zenéje elég Johanssonos lett amúgy, nem néztem utána, de biztos nem véletlen.
poronty írta: 1. BR 2049
2. Dune
3. Prisoners
4. Incendies
5. Sicario
6. Enemy



7. Arrival
Nem tudnék ilyen listát dobni, Dune és a BR egyértelműen a legprofibb, legkifejlettebb. Valamiért mégis a legjobban a Sicariot szeretem.

poronty
Hozzászólások: 2728
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 21:59
Kedvenc játékosaid: M. Laudrup, Modric, Courtois
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: poronty » 2021. november 8., hétfő 16:14

1. BR 2049
2. Dune
3. Prisoners
4. Incendies
5. Sicario
6. Enemy



7. Arrival

A sci-fit nem is szeretem, de a BR meg a Dune valami iszonyat hangulatos volt, a képi világ meg abszolút verhetetlen. A Prisoners meg az Incendies nagyjából ugyanannyira jó volt nálam, de utóbbiban volt egy jelenet, ami annyira valószerűtlen volt (nyilván ezt vicces leírni a plot-ot tekintve), hogy az arcom kapartam. Arrival igazán jó film, ha valaki alvászavarral küzd. Nagyokat lehet szundítani rajta.
--------------Körte
Hakimi-Militao-van de Ven-Davies
------Fede------Camavinga
Saka------Bellingham------Musiala
-------------Haaland

https://www.youtube.com/watch?v=kRzMmt_MFko

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 8., hétfő 15:50

tényleg ideje lenne már pótolnom akkor a Blade Runner filmeket :D
Kép

Avatar
davi10
Hozzászólások: 505
Csatlakozott: 2019. november 13., szerda 15:04
Kedvenc csapatod: FC Barcelona

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: davi10 » 2021. november 8., hétfő 15:31

Én is Villeneuve napokat tartok így a Dűne után, és nekem is most a hétvégén volt a Sicario. Még amikor kijött akkor láttam félig, úgyhogy most láttam először végig. Nyilván jó, de nekem az Incendies-ig bezárólag minden filmje jobban tetszett, az azelőtti filmjei pedig már ki vannak kölcsönözve, de még nem láttam őket.

Erős a mezőny, de nálam szerintem a 2049 a top tőle.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8294
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2021. november 8., hétfő 14:49

nmate írta: Újranéztem tegnap este a Sicariot, ez még mindig eszméletlen zseniális. Emlékszem anno a moziban a határon játszódó jelenetnel markoltam a karfát rendesen.
Denis Villeneuevenek ezelőtt is volt már két jó filmje, de asszem ennél lett az, hogy elkonyveltem: innentől minden filmje kötelező.
Amugy abban a jelenetben az a beteg, hogy teljesen mashogy volt felsnittelve, csak aztan Deakins forgatast megelozo este kitalalta, hogy igy jobb lesz. :lol: Ahol ekkora nevek vannak, ilyet is lehet csinalni, de szep lehet.

Plusz minden tiszteletem Zimmere, de Villeneuve oriasi vesztesege Johansson ongyilkossaga, elkepeszto, mit adott a filmjeihez, a Sicario legerosebb pontja a zene. Lelekben sokkal kozelebb alltak.

Denis amugy generacioja legjobbja, szamomra most az abszolut no1. Az Arrival ketharmadaig odavoltam, hogy ez a vilag legjobb filmje, csak aztan elnolankedtek. :-( 2049 zseni, Prisoners zseni, az Incendies is bazmeg valami kegyetlen. Enemyt is erdemes, ha nem lattad volna.

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. november 8., hétfő 14:36

nmate írta: Újranéztem tegnap este a Sicariot, ez még mindig eszméletlen zseniális. Emlékszem anno a moziban a határon játszódó jelenetnel markoltam a karfát rendesen.
Denis Villeneuevenek ezelőtt is volt már két jó filmje, de asszem ennél lett az, hogy elkonyveltem: innentől minden filmje kötelező.
Nagyon jó film, bár nálam a Prisoners erősebb, eszméletlen hangulata van.

The harder they fall

Szokásos egyszernézős netflix cucc, azok közül még a nézhetőbb kategória. Bár ez a film végi csavarteljesen felesleges volt.
Nem illik.

Avatar
nmate
Hozzászólások: 13782
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 22:24
Kedvenc játékosaid: Arbeloa

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: nmate » 2021. november 8., hétfő 13:59

Újranéztem tegnap este a Sicariot, ez még mindig eszméletlen zseniális. Emlékszem anno a moziban a határon játszódó jelenetnel markoltam a karfát rendesen.
Denis Villeneuevenek ezelőtt is volt már két jó filmje, de asszem ennél lett az, hogy elkonyveltem: innentől minden filmje kötelező.

Avatar
Pad'em
Hozzászólások: 7290
Csatlakozott: 2013. szeptember 24., kedd 14:17
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Pad'em » 2021. november 8., hétfő 12:41

Utolsó éjszaka a Sohoban - Hát ez nagyon fura volt. A film első harmada zseniális, a 60-as évekbeli Soho megjelenítése, a neon, a zenék, a hangulat kurvajó, beránt, aztán a film második fele átfordul tragikus gagyiba. Wright-tól meglepően tré forgatókönyv. Kár érte.
"Down for Rodrygo... Éder Militao. Carvajal. It's Carvajal's cross... RODRYGOOO, oooh it's extraordinary!!! They prayed for miracles and miracles arrived! REAL MADRID, THE TEAM OF DREAMS. Where has that come from? How did that happen?!"

Avatar
ferni
Hozzászólások: 8405
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2021. november 4., csütörtök 11:25

Na, biztos sokan láttátok már az Army of the Dead, A halhatatlanok serege című idei filmet.
Azt meg lehetett nézni, de hát na, volt hogy húztam a számat, még ha voltak benne jó részek is.

Viszont most kijött netflixen egy előzmény film az egyik karakterről, a széffeltörő tagról, aki alapból nagy figura és én ennyire rég élveztem filmet, mint ezt, de kajak :D
Army of Thieves
Vicces volt, igaz egy kliséparádé volt a történet meg a szereplők nagy része, de egyszerűen néztem és valami kiszabottul élveztem és elvitt magával a dolog :D
Főszereplő 10/10, imádom ezt a karaktert, egyszerűen zseniális, Missandei meg még mindig parádé bármiben is van :mrgreen:

Imádtam egyszerűen az egészet, aki látta az alap filmet ezt ne hagyja ki, sokkal jobb lett és akit elijesztene esetleg itt a zombi-szál kb szerepet se játszik, egyszerűen csak jó a film :D Magyar szinkront is dícsérnem kell, nagyon elkapták.

10/10 :mrgreen: Ilyen az mikor nem kell megváltani a világot csak csinálni egy filmet, amit élvez a néző és viszi magával minden bájával és hibájával együtt :D

Kicsit túlszopkodtam, de nekem átjött.

Avatar
soadroli
Hozzászólások: 2828
Csatlakozott: 2013. április 18., csütörtök 22:02
Kedvenc csapatod: a másik

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: soadroli » 2021. november 2., kedd 14:40

Morbius trailer 2
remélem jobb lesz mint a Venom 2. bár az nem lesz nehéz.
Kép

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. november 1., hétfő 21:37

ziro4vr írta: Hát ez az Idő mindent alulmúlt nálam, még az új Wan filmet is, rettenetes.
Mondjuk én nagyjából azt kaptam tőle, amit vártam. Limonádé horror, teljes sablonnal.

Ezek általában kifújnak ott, hogy jó az alapötlet...
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. november 1., hétfő 21:35

Hát ez az Idő mindent alulmúlt nálam, még az új Wan filmet is, rettenetes.
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. november 1., hétfő 20:32

ziro4vr írta: Candyman

Egynek elment, a mostani felhozatalból még inkább felfelé lóg ki.
Jaja. Egész kellemes folytatás volt.

HALLOWEEN KILLS: Nem egy kifejezetten jó folytatás, de még így is a jobbak közé tartozik. Myers remek, de az emberek ritka idegesítőek benne.

KAMPÓKÉZ: Méltó folytatás, de talán egy kicsit túl is csűrték csavarták. Toddot többet kellett volna használni, mert a hangja aranyat ér. Az atmoszféra hiányzott ugyan, meg a zene se volt az igazi, de összességében jó cucc.

Szintekkel jobb, mint a korábbi 2-3. rész.

JEEPERS CREEPERS: Bírom ezeket a másodvonalas slasher cuccokat. Ez is full jó alapötlet, érdekes gonosszal, de... ez a Justin Long. All time egyik legirritálóbb figura.

És ebben talán még több is lehetett volna, ha normálisabb a forgatókönyv.

IDŐ: Tök jó elképzelés, de felemás megvalósítás. Inkább élveztem, mint sem, de ezt a PG-13-as horror vonalat felejtsük már el baszki... Vagy csinálják rendesen vagy sehogy.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
ziro4vr
Hozzászólások: 24556
Csatlakozott: 2013. május 26., vasárnap 20:46
Kedvenc játékosaid: Zidane, Ronaldo
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ziro4vr » 2021. október 30., szombat 21:16

Candyman

Egynek elment, a mostani felhozatalból még inkább felfelé lóg ki.
Nem illik.

Avatar
Remy
Hozzászólások: 27346
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2021. október 30., szombat 20:23

DŰNE: Villeneuve ismét nem hibázott. A film grandiózus, látványos, egyedi, fogyasztható és jó, de... totál WTF, hogy a folytatás még csak most lett bejelentve. Nagyon nem tesz neki jót az, hogy most várhatunk 2 évet arra, hogy befejezzük az egy filmet.

Mert nem azzal van a probléma, hogy fel van darabolva, sőt... kell neki, így lesz grandiózus, így lehet időt hagyni mindenre. De ezt már jövőre néznünk is kéne tovább, nem pedig majd csak 23-ban, vagy még ki tudja mikor.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Realista24
El Padre
Hozzászólások: 62768
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 0:50
Kedvenc játékosaid: Zidane, Benzema
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Realista24 » 2021. október 29., péntek 7:39

gunner írta: Hogy egy klasszikust idézzek: ''azzal segít, ha nem segít''... :(
Minden válasz alapja a kérdés.
Karim Benzema: "A Real Madridnál vagyok, csak ez számít"
Zidane - The Maestro Of The Decade HD
Carlo Ancelotti: "Benzema egy olyan játékos, akinek nincs szüksége arra, hogy sokat dolgozzon."
Tous avec Karim
Je Suis Benzema

gunner
Hozzászólások: 2905
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:34
Kedvenc csapatod: Arsenal

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: gunner » 2021. október 29., péntek 7:33

Hogy egy klasszikust idézzek: ''azzal segít, ha nem segít''... :(
"And my heart will leave you never."


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 33 regisztrált és 0 vendég