Mozi, filmek

Filmek, zenék, könyvek, off... Egyszóval minden más.
Avatar
Remy
Hozzászólások: 27245
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 20:54
Kedvenc játékosaid: Zidane, CR, Ramos, Jesé, Griezmann, Varane, Marcelo, Modric, Bappé, Ødegaard
Kedvenc csapatod: Real Madrid
Tartózkodási hely: Gotham
Kapcsolat:

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Remy » 2023. július 14., péntek 20:44

SISU: Egy adag John Wick, egy csipetnyi Wolfenstein, mindez északon, skandináv mitológiás dallamokkal a háttérben. Eléggé nagy fun, de kár a végjátékért. Ott kicsit túlment a cucc.

THE TANK (A mélyben): Örökölsz egy elhagyatott házat... aztán...

Lassan, sejtelmesen építkezik, de az iparosmeló horror szintnél nem tud több lenni. A végére kicsit meg is fárad, a lehető legsablonosabb végjátékkal. Nézhető cucc, jó atmoszférával, de hamar el is fog tűnni a feledés homályába.
2014 - 10.
2016 - 11.
2017 - 12.
2018 - 13.
2022 - 14.

Ballon d'Or
Cristiano Ronaldo 2008, 2013, 2014, 2016, 2017!
Luka Modric 2018!
Karim Benzema 2022!

Schumacher, Verstappen, Alonso, Mick

New England Patriots

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 14., péntek 18:22

Arra ne varj babam, menj aztan nezzed!

Amugy javareszt nyilvan ez is inkabb marketing, azert a moziba jaro emberek tulnyomo tobbsegenek teljesen mindegy, hogy ez most digitalis, 16mm, 35mm, vagy 70mm (plane manapsag, amikor a youtube/netflix/tiktok harmas diktalja a vizualis kultura vonulatait), feluletesen, vagy egyaltalan nem erzekelik a kulonbseget, inkabb a magukat oriasi filmesztetanak erzok verik erre magukat, plusz nyilvan a szakma. Nagyon vekony az a reteg, aki nem tartozik az emlitett ket kategoriaba, de par kosza gondolatnal tobbszor feltunik neki, hogy pl. a Jesse James vagy a No country mennyivel jobban nez ki, mint gyakorlatilag barmi, sajnos ez az igazsag.

Azzal viszont el lehet adni dragabban az ilyen faszsagokat mint a godzillavskongvsanyamkinja vagy a huszadik transformers, hogy imax. Nagyobb a vaszon, hangosabb a hangszoro, akkor nyilvan jobb a film/elmeny. Par evente egy film van kb ahol valosan sokkal nagyobb hatast gyakorol rad egy AMUGY IS kivalo film imaxben nezve, azokat pedig meg kell tisztelni azzal hogy elmesz, akar szabvany, akar nem. Ilyen volt a Dune pl, es az Oppenheimer is ilyen lesz latatlanban. Az ilyen filmek tartjak eletben a mozi szentseget es kvalitasait, nem a sok tucatfos. Itt jon be a felirat problemaja, hogy basznak meg, mert annak a hianya valos minosegromlast tud okozni a legjobb produkcioknal is. De hat ez van, csak a plazaknak van penze imaxet uzemeltetni, ok pedig minimalizaljak a profitveszteseget.

Avatar
reeed_ati
Hozzászólások: 2730
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 21:23
Kedvenc játékosaid: Zinedine Zidane

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: reeed_ati » 2023. július 14., péntek 18:00

Skacok, jòl látom, hogy vidèken(Győr), csak ès kizáròlag magyarul vetìtik az Oppenheimert??
Nyilván nem ez a világ legnagyobb problèmája, de menjenek már a .. :vivo: :vivo:
Vègre jön egy film, amit moziban nèznèk, erre nem lehet eredeti nyelven megnèzni, szánalom.. :roll:

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 14., péntek 10:27

Faust írta: 1,43:1, de a “rendes” mozi sem kobe vesett, regen minden film 4:3 volt, aztan jott az 1,85:1 es a 2,35:1 (cinemascope), a netflix ota elterjedt moziban is a 2:1, szoval ne menjunk bele. :mrgreen:

Lenyeg a lenyeg, rendes imaxnel baszott nagy a vaszon es a filmszalag nagy merete miatt irgalmatlan reszletgazdag a latvanyvilag, aztan hogy hany olyan mozi van a vilagon ami nem csak neveben imax egy kicsit nagyobb vaszonnal es ketszer dragabb jeggyel, ki tudja.
Akkor megvárom amíg megnézed és beszámolsz :mrgreen:

Igazából mindegy csak jó legyen a film. A cast mindenesetre bíztató Cilian nálam szép lassan bekerült a kedvencek közé, szóval kíváncsi vagyok rá. Ha jól sikerül, akkor ez olyan anyag ami Oscart hozhat. Mondjuk a másik oldalon a Napoleonban is van potenciál egy Oscarra Phoenixnek. (Legalábbis a téma és a film stílusa alapján, azán lehet, hogy egy kalap kaki lesz mind a kettő)
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 13., csütörtök 20:43

1,43:1, de a “rendes” mozi sem kobe vesett, regen minden film 4:3 volt, aztan jott az 1,85:1 es a 2,35:1 (cinemascope), a netflix ota elterjedt moziban is a 2:1, szoval ne menjunk bele. :mrgreen:

Lenyeg a lenyeg, rendes imaxnel baszott nagy a vaszon es a filmszalag nagy merete miatt irgalmatlan reszletgazdag a latvanyvilag, aztan hogy hany olyan mozi van a vilagon ami nem csak neveben imax egy kicsit nagyobb vaszonnal es ketszer dragabb jeggyel, ki tudja.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 13., csütörtök 20:38

Meg asszem ebben az esetben az is adja a különbséget, hogy az IMAX kb 4:3 a sima mozi meg 16:10? Szóval vagy jobbra balra fekete sáv vagy levágják a kép tetejét :D
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 13., csütörtök 20:24

Tehat itthon szar ez is. :mrgreen:

Ha sima filmet konvertalnak fel imaxre, az szerintem sem akkora kulonbseg, ha imaxre forgatjak az durva kulonbseg latvanyban.

Halfkey
Hozzászólások: 4379
Csatlakozott: 2013. április 21., vasárnap 2:13

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Halfkey » 2023. július 13., csütörtök 20:23

Én egyébként nem éreztem drámaian nagy differenciát Imax mozi meg sima között, ti?

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 13., csütörtök 20:05

KAG írta:
Dupla D írta:

Tudtommal csak Arénában van imax itthon.
Valami angol cikket olvastam rola, hogy gecire nem minden imax azonos.
Bar ha itthon csak egy db van, akkor kurva mind1. :mrgreen:
Alapvetoen a standard imax rendes szalagrol megy, nem projektorrol, plusz ugye szabvany a vaszon merete is. Az az elmelet, hogy ha kb kozepen ulsz, a teljes periferikus latasodat betolti a vaszon, na emlekeim szerint itthon ez egyaltalan nem igy van, de nagyon regen voltam.

Avatar
Sierra
Hozzászólások: 8497
Csatlakozott: 2013. április 14., vasárnap 23:49

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Sierra » 2023. július 13., csütörtök 20:01

Faust írta: Nyilvan erdemes imaxben, foleg az Oppenheimert mert azt arra forgattak, annyi a kulonbseg hogy itthon ha jol tudom, nem szalagrol vetitik hanem digitalis formatumrol, ami azert ront az osszkepen. Nekem az bassza a csoromet hogy imaxnel nincs itthon felirat…
CinemaCity oldalán vannak olyan vetítési időpontok ami IMAX 2D és angol hang-magyar felirat kombó. Nézz körbe. :shifty:

Avatar
KAG
Hozzászólások: 9579
Csatlakozott: 2014. március 18., kedd 20:53
Kedvenc játékosaid: G.H#14 ; LuMo#19 ; M#12 ; SR#4 ; CR#7
Kedvenc csapatod: Real Madrid C.F

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: KAG » 2023. július 13., csütörtök 19:40

Dupla D írta:
babaking írta: és IMAX = IMAX? Vagy van amelyik mozban hulladék a tech és kerülendő?
Tudtommal csak Arénában van imax itthon.
Valami angol cikket olvastam rola, hogy gecire nem minden imax azonos.
Bar ha itthon csak egy db van, akkor kurva mind1. :mrgreen:
ZIDANE

Avatar
Dupla D
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2013. április 15., hétfő 20:30
Kedvenc játékosaid: Guti, Carvajal
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Dupla D » 2023. július 13., csütörtök 16:33

babaking írta: és IMAX = IMAX? Vagy van amelyik mozban hulladék a tech és kerülendő?
Tudtommal csak Arénában van imax itthon.
"Louie, I think this is a beginning of beautiful friendship" - Garga Pitic.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 13., csütörtök 15:56

és IMAX = IMAX? Vagy van amelyik mozban hulladék a tech és kerülendő?
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 13., csütörtök 15:55

Egyszer ugyis felmerult egy kosza gondolatkent hosszu evekkel ezelott egy live filmklub. :mrgreen:

ferni
Hozzászólások: 8249
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 13., csütörtök 15:19

Lesz közös madridom mozizás? :shutup: :mrgreen:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 13., csütörtök 15:09

Koszi, hogy szoltal! Akkor erre en is befizetek. :)

db97
Hozzászólások: 86
Csatlakozott: 2017. február 8., szerda 21:19

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: db97 » 2023. július 13., csütörtök 14:21

Faust írta: Nyilvan erdemes imaxben, foleg az Oppenheimert mert azt arra forgattak, annyi a kulonbseg hogy itthon ha jol tudom, nem szalagrol vetitik hanem digitalis formatumrol, ami azert ront az osszkepen. Nekem az bassza a csoromet hogy imaxnel nincs itthon felirat…
Pont az Oppenheimernél VAN már feliratos IMAX vetítés, én is kb. lefordultam a székről mikor megláttam. :D Pont ezért életem első Nolan filmje lesz IMAX-ben.

ferni
Hozzászólások: 8249
Csatlakozott: 2013. április 17., szerda 17:55

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: ferni » 2023. július 13., csütörtök 14:05

Szélhámos rokonok zseniális lett :lol:

Folyamat repkedtek a poénok megállás nélkül, aki imádja ezt a humort annak ez kihagyhatatlan :lol:

Avatar
Faust
El director de fotografía
Hozzászólások: 8187
Csatlakozott: 2013. április 13., szombat 18:47

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: Faust » 2023. július 12., szerda 15:54

Nincs hat, draga.

Avatar
babaking
Hozzászólások: 3106
Csatlakozott: 2013. április 23., kedd 14:11
Kedvenc játékosaid: Guti, Kaká, Varane, Marcelo, SR4, Modric, Kroos, Nacho
Kedvenc csapatod: Real Madrid

Re: Mozi, filmek

HozzászólásSzerző: babaking » 2023. július 12., szerda 15:41

Faust írta: Nyilvan erdemes imaxben, foleg az Oppenheimert mert azt arra forgattak, annyi a kulonbseg hogy itthon ha jol tudom, nem szalagrol vetitik hanem digitalis formatumrol, ami azert ront az osszkepen. Nekem az bassza a csoromet hogy imaxnel nincs itthon felirat…
Az hogy digitális vagy film nekem tuti nem tünik fel. De ha nem IMAXBen levágják a fél képet azért kár lenne. IMAX müvészmozi nincs? :mrgreen:
A Futball mindenké. A pénz viszont, csak a kiválasztott keveseké, és mindent meg is tesznek, hogy ez így is maradjon.


Vissza:

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: 62 regisztrált és 0 vendég